Co po śmierci dzieje się z wyznawcami innych religii? Abp Marek Jędraszewski - zdjęcie
30.08.19, 17:25Screenshot Youtube - Maskacjusz TV

Co po śmierci dzieje się z wyznawcami innych religii? Abp Marek Jędraszewski

47

Komentarze (47):

Mikołaj 2019.09.1 12:22
No i tak ja zwykle ! . Dziewczę zadało arcybiskupowi rzeczowe pytanie , a zamiast odpowiedzi otrzymało bulgotliwą orację ze stekiem relatywizmów o narodzie żydowskim i mniemanologią tych , którzy wybiórczo podpinają znaczenia pod słowa Pisma Świętego . Postanowiłem i ja , ale już przedmiotowo pokazać na słowach Jezusa , że nauczanie współczesnego kościoła jest w wielu miejscach oderwane od nauki Jezusa Chrystusa (i to nie są te kwestie , które kościołowi zarzucają sekciarze i heretycy !) ale co uzyskałem ?. Pokłady piany i mów " pijaków" o których wspomniałem w drugiej części wpisu powyżej , zredagowane przez " Jan Radziszewski" . Stan obecny Kościoła Rzymsko- Katolickiego wygląda w ten sposób , że Wielka Nierządnica (nie mylić ani z kościołem , ani z całym duchowieństwem , bo jest to agentura plemienia żmijowego , która obstawiła co bardziej znakomite miejsca w kościele )podzieliła swoje " usta " na modernistów i na antymodernistów , którzy toczą ze sobą spory w kościele o rzeczy czytelne i proste nawet dla zwykłego profana , i odwracają tym uwagę od spraw i problemów , które należy naprawić , i zaprzątają uwagę wiernych . Natomiast kapłani wierni Bogu i oddani Chrystusowi , nie rozumiejąc co się tak naprawdę dzieje ,miotają się pomiędzy jednymi i drugimi .A tamci jak o nich jest napisane w Księdze Ostatecznych Wyroków i Przeznaczeń działają tak ; " Usta pełne Boga , a w sercu czai się podstęp " .
Jan Radziszewski2019.08.31 20:39
15.08. br NMP + Niewielu Polaków podjęło wezwanie, zatem Boża Sprawiedliwość niebawem rozpocznie swoje działanie, bo będzie do tego zmuszona brakiem odpowiedzi z waszej strony i zbyt małym odzewem wiernych Bogu. Niebawem w Polsce wybuchną niepokoje, bo są siły, które chcą eksterminacji wszystkich Polaków. Źli ludzie chcą zmienić swoje prawa, aby dostosować je do swoich potrzeb, do realizacji swoich niecnych planów. Niebawem nadejdą niełatwe chwile, że może się polać wiele polskiej krwi. Wpuszczonych jest wielu ludzi z innych, wrogich wam krajów i nacji, wrogo nastawionych do Polaków, a także do waszej wiary i tradycji Niebawem rozpocznie się kolejna faza oczyszczenia ludzkości, a także was Polaków. Wrogowie polskości po cichu wprowadzają przymusowe nauczanie wszelkich zboczeń i dewiacji, a ludzie są do tych rzeczy przyzwyczajani, a przez to niewielu będzie biło na alarm. Wrogowie Polski mają wiele planów zniszczenia Polski, oraz eksterminacji waszego całego Narodu. Chcą wprowadzić chaos i zamieszanie oraz dewiacje do nauczania w szkołach. Zamierzają doprowadzić do sytuacji, gdzie katolicy będą odczuwać paniczny strach przed wyznaniem swojej wiary na ulicy, ze względu na tragiczne tego konsekwencje. Będą chcieli wprowadzić Polakom mordercze podatki i przymus zabójczych szczepień dla ludzi w prawie każdym wieku. Masoneria się niecierpliwi, dlaczego w Polsce są tak wolne postępy we wprowadzaniu eksterminacji polskich obywateli. Trójca Święta i Ja mamy jednak inne plany i już niedługo wszelkie plany wroga będą obalone przez Moje działanie, Moje zwycięstwo nad piekielnym przeciwnikiem. By przyspieszyć Moje zwycięstwo, dołóżcie od siebie do Bożego Skarbca, wiele waszych modlitw, postów, ofiar i ekspiacji, ofiarowanych do dyspozycji Trójcy Świętej poprzez Moje Niepokalane Serce. Nie ma nikogo w piekle, kto nie chciał się potępić, bo potępieńcy świadomie dokonują swojego wyboru, dlatego Sprawiedliwy Boży Sędzia nie może zastosować do nich jakiejkolwiek okoliczności łagodzącej. Uświadamiam was o dziatki lube, że wystarczy doskonały żal za grzechy wypowiedziany słowami lub myślą w chwili swojego konania, a to złagodzi Boży wyrok z najsurowszego, wiecznego potępienia, na złagodzony, czyściec.
Jan Radziszewski2019.08.31 20:13
NMP 10.04 br. +++ (...) Polacy, bardzo was proszę, podejmijcie wysiłek, proszę was o to, jako wasza Królowa. Trwa właśnie batalia o dusze waszych kapłanów i biskupów. Chcę, abyście wspomogli ich swoją modlitwą i ofiarą, a także swoim postem. Bez waszej realnej, ale wydatnej pomocy, wielu z nich upada, tym bardziej i tym mocniej oddziaływuje na was ich każdy, nawet najmniejszy upadek, każde potknięcie, na was, zwykłych ludzi. Niestety już od seminariów są oni źle kształtowani, źle, nieprawidłowo przygotowywani do pełnienia swoich funkcji. Polska i niewiele innych narodów, zostało ostatnim bastionem, w którym są resztki w miarę zdrowego duchowo Kościoła Świętego, w miarę zdrowej duchowo wiary. Masoneria kościelna coraz mocniej naciska na waszych biskupów i kardynałów, aby wprowadzali do kościoła, coraz większe zmiany degradujące wiarę i rolę kościoła. Bez pomocy duchowej z waszej strony, wasi kapłani i biskupi upadają, ulegają naciskom masonerii, nie patrzą na daleko idące konsekwencje tego co czynią. Syn zatracenia, Antychryst, wydaje coraz śmielsze polecenia do wykonania swoim sługom i pachołkom z masonerii i iluminatów. Nie pozwolę sobie was wyrwać z Rąk i z Serca. Już niedługo stanę do otwartej walki ze złymi mocami, przegrają ze Mną, to jest pewne, bo ze Mną jest Trójca Święta, a wraz z Nią jest Boża Moc, która sama w sobie jest nie do pokonania. Trójca Święta kładzie przed wami wybór, którego będziecie musieli dokonać. Wybierajcie więc, szczęście, czy nieszczęście? Życie czy śmierć? Zbawienie wieczne, czy wieczne potępienie? Wojna czy pokój? Wasz o kochani jest wybór, nie możecie trwać w zawieszeniu, w marazmie, nie wybierając. Kochane dziateczki miłe Mojemu Świętemu, Macierzyńskiemu Sercu, jeśli Mi nie pomożecie swoimi modlitwami, postami i ofiarami, a dzięki nim zmuszę demona do odejścia z polskiej ziemi, to spotka was ostateczne oczyszczenie i już po raz ostatni poleje się polska krew, pozostaną jedynie Bogu wierni, a będzie ich zaledwie około 1/5 z obecnej liczby ludności. Z 38 000 000 (trzydziestu ośmiu milionów) zostanie was tylko około 8 000 000 (osiem miliomów). Zatem pytam was, co wybieracie??? Chcę, aby Polska była tym krajem, tym miejscem, które będzie wolne od działania i oddziaływania syna zatracenia, Antychrysta.
Jerzy Bugdal2019.08.31 18:52
Po śmierci nie idzie się do nieba albo piekła czy czyśca. Najpierw dusza żyje w świecie przejściowym. I tutaj rozgrywa się jej dalszy los. Jeśli za życia ziemskiego nie uwolnił się od pokus tego świata, to inkarnuje się szybko i wraca na do życia ziemskiego. Jeśli oczyścił się w miarę i już nie interesują go materialne uciechy, to zostaje godnym studentem tamtego świata. Gdy umiera ponownie (nigdzie nie ma wiecznego życia) dostaje się do swojego "Nieba" (chrześcijanie), „Swargy” u hindusów, „Sukhawati” u buddystów, „Bardo” u tybetańczyków, „Krainy obiecanej” lub „Wszelkiej szczęśliwości” u Egipcjan, „wizji muzułmańskiego raju” u muzułmanów, „wizji krainy wiecznie szczęśliwych łowów” u Indian. A więc nie czego takiego jak wspólne niebo dla wszystkich wyznawców różnych religii. https://magic.gnomio.com
Jan Radziszewski2019.08.31 20:03
oj bidoczku marnie z tobą będzie jak Jezus Chrystus ci powie na sądzie " Jerzy NIEBO nie dla ciebie" - wtedy do piekła wpadniesz a tam przekonasz się na własnej skórze ze żydowskim durakiem byłeś ha hah ha!
Albert2019.08.31 13:18
"Co po śmierci dzieje się z wyznawcami innych religii?" To samo, co z katolikami. Czyli nic. Ciała zżerają robaki, albo tkanki się rozkładają. No chyba, że zaliczyli kremację, to tylko stoją na półce w słoiku.
Jan Radziszewski2019.08.31 15:25
zapomniałeś ateisto żydowski że ludzie mają nie tylko ciało ale i duszę nieśmiertelną to ona staje na Sądzie Bożym i nad nią zapada wieczny wyrok zbawienie w NIEBIE lub wieczne potępienie w jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15) na Sądzie ostatecznym nastąpi połączenie duszy z ciałem i odtąd ciało również będzie cierpieć na równi z duszą zapamiętaj diabły nie mają ciał a pomimo to cierpią nieskończenie bardziej niż potępieni ludzie - bo dusza duch determinuje wielkość cierpienia lub szczęścia
Witek2019.08.31 10:19
Baju baju będziem w raju .
MJ2019.08.31 10:08
Posoborowy bełkot wali drzwiami i oknami i oczywiście nikogo nie nawraca a co gorsza odstrasza. Żydzi odrzucili Pana Jezusa wrzeszcząc: Krew Jego na nas i dzieci nasze. zatwierdzenie wyroku, ano właśnie zatwierdzenie i żadne posoborowe bełkoty tego nie wypaczą. Muzułmanie, Allah, to nie żaden nasz Bóg, ani Żydów, tylko podrzędne bóstwo księżycowe u Arabów wyniesione przez Mahometa do roli naj. Reszta, to inne diabelskie propozycje mające stwarzać wrażenie mnogości wyboru, tylko, że cel jest jeden a u pozostałych, Żydzi właściwie jak u nas, muzułmańskie niebo to burdel, coś na wzór ziemskich rozkoszy, przede wszystkim męskich. Inni to cyrk wyboru od nicości po jakieś bóstwa, czy duchy. A twoim obowiązkiem ks abp jest głosić oczywistą prawdę, że poza kościołem nie ma zbawienia a Pan Jezus jest jedyną Drogą Prawdą i Życiem i to w sposób tak, tak, nie, nie, bo wszystko inne od złego pochodzi, zwłaszcza te dywagacje np o rodzicach Św E Stein i jej rodzicach. Nie uwierzyli w Syna Bożego, że jest Bogiem, ich wybór i ich konsekwencje. I na pewno brak tej wiary nie wprowadził ich do Nieba. I tyle, kapłani katoliccy głoście to, co wam powierzono a nie naśladujcie innych w ich pustych dywagacjach.
Jan Radziszewski2019.08.31 8:35
dla Mikołaja Christ - Pan - pokażę ci teraz Moją salę sądu. Zobaczyłam wielką, pustą salę. Nagle spostrzegłam grupę dusz w kącie. Moją uwagę przyciągnęło to miejsce sali z powodu hałasu ich łańcuchów. Te dusze wydawały się dzikie nie do opisania, poplamione czernią, jakby węglem. Nie widziały nas. Wydawało się, że dziwi je otoczenie. – Posłuchaj głosu trąb, to Moi aniołowie ogłaszają Mnie. Daj Mi rękę, bo jesteś Moim małym gościem. Tak, każdy anioł pada na twarz przede Mną. Czy widziałaś te liczne dusze? One przychodzą z podziemi. To dusze udręczone, które właśnie zostały uwolnione - były u bram szatana. – Kto je uwolnił? – Ja, przez Moje Boskie Dzieła i dzięki wsparciu tych wszystkich, którzy wynagradzają i kochają Mnie. Widzisz, dlaczego chcę, abyś Mnie kochała? Im głębiej Mnie kochasz, tym więcej mają one szans wznieść się ku Mnie. Czy chcesz wiedzieć, co stanie się z tymi duszami? – Tak, Panie. Co stanie się z nimi? – Pozwól Mi powiedzieć ci to. Ochrzczę je Moim Duchem Świętym i uwolnię je całkowicie. Bowiem nie będą mogły dzielić Mojego Królestwa, zanim nie zostaną ochrzczone w Duchu Świętym. – Czy chcesz powiedzieć, że te dusze nie były ochrzczone? – Nie były. – I chcą tego teraz? – Tak, chcą tego. Pójdź, wyjaśnię ci, usiądźmy. To, co widziałaś, było jedynie wizją symboliczną. W rzeczywistości nie było ich w Mojej sali. Dusze zostaną osądzone dopiero na końcu. – Jeśli te dusze nie były w Twojej sali, gdzie zatem się znajdowały? – Te dusze są w czyśćcu, a będąc w czyśćcu są bezsilne. Jeśli Mnie wybieracie i pragniecie iść za Mną, jesteście zbawieni. Jeśli jednak unikacie rozpoznania Mnie z powodu waszej zatwardziałości, upadniecie. Tam, dokąd idziecie, będzie męka bez końca.
Jan Radziszewski2019.08.31 8:20
dla Mikołaja Christ - dla tych co nie z własnej winy nie zostali ochrzczeni lub wyproszono im łaskę żalu doskonałego Bóg przygotował ratunek idą do czyśćca u bram piekła gdzie pokutują za swoje liczne grzechy . Należy tu dodać; - zmarli poganie którzy mieli przeczucie prawdy i jej pożądali przed dniem Zbawienia nie przebywały w miejscu sprawiedliwości doczesnej „Łonie Abrahama” bo tam przebywali sprawiedliwi żydzi, a przebywały w czyśćcu w miejscu pokuty dla pobożnych pogan. „Dusze te podlegały pewnym mękom za to że na ziemi hołdowały bałwochwalstwu” 16. / +„nie odmawiaj. Moja córko, dziś pójdziesz że Mną w ciemną posiadłość Mojego wroga, aby zobaczyć, jak cierpią te dusze które Mnie odrzuciły. - Jezu, czy one są na zawsze zgubione?! - Te w piekle, tak. Inne, w czyśćcu, (bliskim – u bram piekła) są ocalone przeze Mnie i przez Moich umiłowanych, którzy wynagradzają i czynią pokutę. Nie bój się, ponieważ Moje Światło chroni cię i Ja jestem z tobą. Znalazłam się pod ziemią. To przypominało podziemną pieczarę, mroczną, oświetloną jedynie przez ogień. Było wilgotno, a ziemia lepiła się do stóp jak nieprzyjemne, czarne błoto. Widziałam wiele dusz w rzędzie. Były one przywiązane i jedynie ich głowy były widoczne: twarze w agonii. Panował ogłuszający hałas, jakby maszyn przy pracy, połączony z wieloma wrzaskami, biciem młotów i rozdzierającymi krzykami. Przed tymi głowami stał ktoś z ręką wyciągniętą i napełnioną lawą, chlapiąc nią twarze nabrzmiałe z powodu oparzeń. Zrozumiałam, że to był szatan. Nagle zauważył naszą obecność. Odwrócił się krzycząc: „Popatrzcie na nią” Splunął na ziemię z obrzydzeniem i wściekłością. „Nędzny robak. Popatrzcie na nią!” Za naszych dni mamy nawet robaki przychodzące wysysać nam krew. Idź i (…)” Rzucił przekleństwo. Powiedział mi: „Popatrz!” I rzucił jeszcze raz lawą w te twarze. Usłyszałam jak krzyczeli: „Pozwól nam umrzeć!” szatan, szatan który miał wygląd szaleńca błyskającego wściekłością, krzyknął: „Stworzenia ziemi, posłuchajcie mnie: do mnie przyjdziecie!” Pomyślałam, że pomimo tych gróźb, byłoby szaleństwem wyobrazić sobie, że na końcu on zwycięży. - (…) - Chodź, wyjdźmy z stąd. Chcę abyś zapisała to wszystko. Podyktuję ci. Bądź blisko Mnie, umiłowana Chcę, aby Moje dzieci zrozumiały, że dusze istnieją i że diabeł jest rzeczywistością. Nie jest mitem nic, co zostało napisane w Moich Świętych Pismach Szatan istnieje i dąży do tego, aby zgubić wasze dusze. Cierpię widząc was uśpionych i nieświadomych jego istnienia. Przychodzę dać wam ostrzeżenia, znaki, ale ilu z was będzie czytać Moje ostrzeżenia, jak czarodziejskie baśnie? Umiłowana, Ja jestem waszym Zbawicielem, nie zaprzeczajcie Mojemu Słowu. Powróćcie do Mnie i odczujcie niepokoje Miłości, jaką mam do was. Dlaczego, dlaczego tak się spieszycie, aby rzucić się do stóp szatana?
Cristobal2019.08.31 7:28
Każdy jest powołany do zbawienia. Wola. Wolność.Wybór. Pokora. Miłość. Przebaczenie. Prawda. Bóg. O ty mówi Arcybiskup drodzy Bracia i Siostry.
Mikołaj 2019.08.31 5:39
No ! - ale się arcybiskup nagadał o tym jak to dzikus może być zbawiony za to że nie zjadł misjonarza (sarkazm) po to tylko , aby relatywnym słowem zakryć prawdę , iż chrześcijaństwo pobłądziło w kwestii życia wiecznego . Kościół potępił pelagianizm i predestynację , zatem doktrynalnie potępił Sprawiedliwość Bożą . Oto Bóg jak widzimy po całym świecie , według tej doktryny jednym stawia na drodze możliwość poznania Chrystusa i Jego nauczania , a innym nie daje nawet cienia tej możliwości . Jednocześnie kościół podpiera zabetonowaną dogmatem doktrynę wiary słowami z Pisma : " A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, 28 tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia14 grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują." . No i ludzie np. Jan Kowalski żyją tylko raz i więcej się ten sam człowiek zrodzony z niewiasty nie powtórzy jako ten osobnik . Lecz to nie dotyczy jego duszy , bowiem jest ona nieśmiertelna i podlega wędrówce dusz dopóty , dopóki nie spocznie w Bogu - istota i sedno zbawienia .Nie wolno tego mylić z reinkarnacją , która dotyczy powtarzania się cielesności osób i zakłada możliwość " awansu " oraz " degradacji " gatunkowej . W wędrówkę dusz wierzyli współcześni Jezusowi żydzi i Jezus ani słowem nie podważył tej wiary . Macie tego przykład np. tutaj ; " Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?". A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków". Jezus zapytał ich: "A wy za kogo Mnie uważacie?". Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego".. Cdn.
Mikołaj 2019.08.31 6:43
Cd.Powiedział to dobitnie tymi słowy , lecz okupant świadomości człowieka (dawcy grzechu-archonci , plemię przewrotne i wiarołomne , plemię żmijowe, potomstwo węza z ks. Rdz.,"mężowie krwawi"u Dawida a przede wszystkim nieodłączny " towarzysz"i wróg Królestwa Bożego, których być albo nie być , to uniemożliwienie lub nawet odsunięcie w czasie wydania owocu tego królestwa ) zakrył przed ludźmi ich zrozumienie : " A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa "O krzaku", gdy Pana nazywa Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba10. 38 Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją». 39 Na to rzekli niektórzy z uczonych w Piśmie: «Nauczycielu, dobrześ powiedział», 40 bo już o nic nie śmieli Go pytać " . Oto Magisterium Kościoła naucza , że Chrystus otwarł drogą zbawienia i dał życie wieczne zbawionym (prawidłowo !) ale nie wyciągnął z tego wniosku , że rodzi to niebywały dylemat : Gdzie przed Chrystusem żyją dla Boga Abraham , Izaak , Jakub i całe pokolenia sprawiedliwych i niesprawiedliwych !?.Zaznaczam ; jak mówi Pismo przed Jezusem nikt do nieba nie wstąpił ani z niego nie zstąpił ! . Oto po całej Ziemi tysiące i dziesiątki tysięcy ludzi budzi się do życia wiecznego, a jak sami znacie pierwszym posiłkiem Dnia jest śniadanie - no i ?- kucharze śpią i bredzą przez sen w najlepsze ! .Ci budzący się nie wiedzą co się z nimi dzieje i uciekają się po rady do ezoteryków i, spirytystów i podobnych konfabulantów i nawiedzonych .A śniadania jak nie było tak nie ma , bo ci którzy zostali wyznaczeni , aby na czas jak rzekł Jezus dali pokarm dla służby popili się i jadają z pijakami(metafora): " Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby na czas rozdał jej żywność? 46 Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. 47 Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. 48 Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: "Mój pan się ociąga", 49 i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, 50 to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. 51 Każe go ćwiartować19 i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." . Bo jak inaczej nazwać skłanianie się duchownych do ateistycznych teorii, poglądów i nauk ? .To klucze poznania do tych słów : Stół - nauczanie , pokarm stały - wiedza religijna , napój - natchnienia duchowe bez rozróżnienia skąd pochodzą .W związku z tym " pijak" to ktoś , kto nie zachowuje trzeźwego osądu tego co pochodzi z ducha , więc jest zwodzony .
ChrisH2019.08.30 22:00
Fantastycznie pokazana w praktyce zasada immanentnosci, ktora mowi, ze prawda wcale NIE JEST niezmienna, absolutna i obiektywna, ale moze byc kreowana w zaleznosci od potrzeb i odczuc wewnetrznych kreujacego. Arcybiskup wywalil na smietnik ponad dziewietnascie wiekow tradycyjnego nauczania Kosciola w zamian serwujac dziewiec minut wykladu w ktorym sugeruje, ze to i Zydzi i Muzulmanie sa niemal hurtowo zbawiani bo wierza w tego samego Boga co Katolicy. Pierwsza sprawa: Muzulmanie i Zydzi NIE WIERZA w tego samego Boga co Katolicy! Sw Tomasz z Akwinu doktor Kosciola naucza, ze jesli choc jeden aspekt, jedna cecha boga w ktorego ktos wierzy rozni sie od przymiotow Boga Jedynego, to mamy do czynienia z wiara w dwoch roznych bogow. Zaraz po Zeslaniu Ducha Swietego, w pierwszej przemowie do Zydow glowa Kosciola, Sw Piotr mowi do nich o absolutnej KONIECZNOSCI nawrocenia sie: "Ratujcie się spośród tego przewrotnego pokolenia!". Mowil to gdy stala jeszcze swiatynia w Jerozolimie i zylo pokolenie Lewitow, jedynych ktorzy mogli byc w Judaizmie kaplanami! W Wulgacie - jedynej Biblii co do ktorej Kosciol gwarantuje nieomylnosc na poczatku psalmiu 95 czytamy: "Quoniam omnes dii gentium DAEMONIA at vero Dominus caelos fecit", w Biblii Tysiaclecia (psalm 96) przetlumaczono to ekumenicznie jako: "Bo wszyscy bogowie pogan to UŁUDA, a Pan uczynił niebiosa." HALO!!! DAEMONIA to NIE jest UŁUDA, daemonia to DEMONY! Litosci arcybiskupie! Muzulmanie i wszyscy inni poganie nie czcza tego samego Boga co Katolicy. Reasumujac, Kosciol przez ponad dziewietnascie wiekow nauczal iz JEDYNIE ci ktorzy w momencie smierci beda w stanie laski uswiecajacej zostana zbawieni, wszyscy zas, ktorzy umra w stanie grzechu ciezkiego zostana potepieni. W stanie laski uswiecajacej mozna sie znalesc poprzez chrzest, sakrament pokuty, akt zalu doskonalego, akt doskonalej milosci do Boga polaczony z pragnieniem chrztu lub meczenstwo dla wiary w Boga Jedynego, innych drog nie ma! Pewnie, ze Zydzi, Muzulmanie i cala reszta moga zostac zbawieni, ale z jakim prawdopodobienstwem? Ilu z nich w ostatnim momencie swojego zycia dokonuje aktu doskonalej milosci ku Bogu i pragnie chrztu? PS. Zasada immanentnosci zostala potepiona przez papieza Sw Piusa X w encyklice "Pascendi Dominici Gregis" jako jeden z glownych wyroznikow Modernizmu - sumy wszelkich herezji. PS2. Papiez Sw Pawel VI co najmniej dwukrotnie podkreslal iz w ZADNYM z dokumentow Soboru Watykanskiego II nie odwolywano sie do nieomylnosci nauczania Kosciola (sa nieomylne o ile odwoluja sie do zdefiniowanego przed SW2 nauczania Kosciola cieszaceego sie charyzmatem nieomylnosci) .
Likc2019.08.30 20:39
Tragedia.
1232019.09.3 16:30
dla ciebie to napewno tragedi nawróc sie póki masz czas
andrzejhahn32019.08.30 20:22
jedraszewski ty nierobie koscielny ,gnoju i pasozycie spoleczny zamknij ryj
anonim2019.08.30 21:13
Andrzej ty się biedaku ty taki przepracowany na Frondzie cały dzień to strasznie męczące musi być w kółko to samo pisać .
anonim2019.08.30 21:17
Andrzej biedaku ty taki przepracowany aż żal mi ciebie
Beata2020.01.14 18:58
Nie sądżcie kapłanów ! Bóg surowo zabrania osądzać kapłanów.Z tego trzeba się spowiadać.A do tego ochydne znieważanie .Czy obrażanie ludzi jest takie na czasie ? Raczej to brak kultury.Może by tak lepiej pomodlić się za kapłanów zamiast osadzać i wyzywać.
Jan Radziszewski2019.08.30 19:28
o tym że ateiści piekło zapełniają wiecie chodźby z Dzienniczka św s Faustyny Nr 741 co do Protestantów wiecie że tylko bezpośrednio po Chrzcie św są w Łasce uświęcającej a jak zgrzeszą to już do końca życia żyją w grzechu śmiertelnym i tylko tzw doskonały żal w godzinie śmierci za grzechy umożliwia im zbawienie się co do prawosławnych i starokatolików spowiedź św umożliwia im zbawienie się otrzymają jak również komunia św umacnia ich w godzinie śmierci. o jednym muszą zapomnieć o odpuście zupełnym w godzinie śmierci jaki zdobywają Katolicy w godzinę śmierci bo - na przeszkodzie stoi im brak Modlitwy w intencjach Ojca św z powodu nieuznawania jego szczególnej roili w KK
Jan Radziszewski2019.08.30 19:07
Dla frondowych żydo troli jak widzę nie istnie problem związany z postawionym pytaniem tylko wyładowanie własnych frustracji i zahamowań pseudo - Intelektualnych Zacznijmy wb. tego od pewnych zbawienia sobie żydów i muzułmanów ą otóż ani żydzi ani Muzułmanie czciciele cezara z Piekła /J 19,15 Iz 14,12-15 Sura 113,1 do NIEBA Nie wchodzą po swojej śmierci - bo przecież kochają swojaka tj cezara i za nic, za żadne skarby nie chcą trafić do NIEBA gdzie Jezus Chrystus jest Królem Panem Nieba i ziemi Mahomet w piekle https://www.youtube.com/watch?v=1kJgdsfq1q4 obywatel piekła https://www.youtube.com/watch?v=XLGyaNelwg4&t=618s Odwiert do Bram Piekieł - Rosjanie natrafiają na dantejskie piekło. https://www.youtube.com/watch?v=zzdhSNLB8os . podobnie i poganie bałwochwalcy czczący demony piekielne również do Piekła się pchają Podeszliśmy do następnej celi. Siedziała w niej kobieta, która wydobywała ze swych kości robaki. Kiedy zobaczyła Jezusa, zapłakała: „PomóŜ mi Panie! Będę juŜ dobra. Wypuść mnie stąd". Wstała i chwyciła się krat. Bardzo jej współczułam. Jej ciałem wstrząsał szloch. Powiedziała: „Panie, gdy byłam na ziemi, czciłam Hindu i wiele innych bałwanów. Nie uwierzyłam ewangelii głoszonej mi przez misjonarzy, chociaŜ słyszałam ją wiele razy. Pewnego dnia umarłam. Wołałam do moich bogów, aby zabrali mnie z piekła, lecz nie mogli. Teraz Panie, chciałabym z tego pokutować". „Za późno" - odparł Jezus. Płomienie przykryły jej szkielet. Jej krzyk dziś jeszcze wypełnia mą duszę. podobnie jest z Buddystami " + Król Piekla powiedzial me, azebym popatrzyl na to jezioro ognia. Ja popatrzylem i zobaczylem buddyjskie sukmany o kolorze noszonym przez mnichow buddyjskich w Myanmar... . Powiedziano mi, abym popatrzyl na inna osobe, ktora byla w ogniu. Ja zobaczylem mezszczyzne z dlugimi wlosami skreconymi na lewej stronie glowy. On rowniez nosil szate. Zapytalem krola Piekla: ‘Kim jest ten czlowiek?’ A on odpowiedzial: ‘Gautama (tj. Budda)” Ja bylem bardzo poruszony, widzac Gautama (Budde) w Piekle! Ja protestowalem: ‘Gautama mial dobra etyke i dobry moralny charakter. Dlaczego on cierpi w tym jeziorze ognia?’ A krol Piekla odpowiedzial mi: ‘To nie wazne jak dobry on byl. On jest w tym miejscu, poniewaz nie wierzyl w Wiecznego BOGA!’
Mark II2019.08.31 8:43
A Kodszałek opałek tez jest opisany, i Gaska Balbinka i Ptyś
andrzej2019.09.3 5:59
co bierzesz???
Gnostyk2019.08.30 18:48
Odpowiedzi na pytanie się dzieje po śmierci ( i czy w ogóle coś) mogą być tylko spekulacjami metafizycznymi. Nie da się ich udowodnić, ani nawet uprawdopodobić. Wobec tego mogą być w zasadzie dowolne. Moje są takie: Tylko Gnoza może zbawić. Kto za życia nie posiadł przynajmniej części Gnozy, ten nie może po śmierci odnależć drogi do krainy Prawdziwego Boga. Na skutek tego jego dusza jest zawieszona między tym światem, a światem demiurga (jahwe). Najprawdopodobniej i tak w końcu odnajdzie swoją właściwą drogę. Jednak trwać to będzie bardzo długo i wiązać się może z wieloma cierpieniami. Katolicyzm jako jedna z religii, która oddala od Boga Prawdziwego czyni wędrówkę duszy ku Bogu szczególne trudną.
Adam 2019.08.31 10:09
Ale idiotyzmy.
Piotr2019.08.31 13:33
Heretyckie bełkoty
CIPAK2019.08.30 18:18
KAŻDY !!! może wierzyć i nie wierzyć w co tylko zechce komu tylko zechce - DLA SIEBIE i ZA SWOJE !!!! - bo tylko o to jest spór!!!
Palindrom2019.08.30 18:34
Złodziej jak ukradnie, a oszust jak oszuka, to potem już piją "za swoje". Spór jest o to, co to znaczy "za swoje".
AB2019.08.30 18:04
Znowu rzygacze! Jeśli nawrócić się nie mogą, Św. Michale Archaniele, mocą Bożą strąć ich do piekła. Niech nie paskudzą portalu! Amen. A Arcybiskupowi wielkie podziękowanie!!!!
infolinia2019.08.31 11:12
Usługa trwale niedostępna. Dziękujemy za owocną dotychczasową współpracę.
ZerrO2019.08.30 17:56
abp. Jędraszewski, abp.Paetz, abp,.Wesołowski i ks. Oko w niebie do IZOLATKI, żeby nie zakłócali szczęścia innych.
man woman albo gender2019.08.30 17:54
Jest Fronda? Jest piąteczek? Jest LOLcontent. Szkoda tylko że ten leń dostarcza LOLcontentu za pieniądze podatników.
szcze na PiS i rydzykowi prosto w spasiony ryj2019.08.30 17:52
Jędraszewski to typowy przedstawiciel zakłamanej i pazernej kasty!
ja2019.08.30 18:32
A co ci zabrał ?
jan lesiak2019.08.31 8:00
Ukończ wreszcie jakąś szkołę, czytaj Pismo Święte,dzielnicowy!
GdybyMógłObedrzećNiewiernychZForsyByłbyRad2019.08.30 17:47
Problemy arcy-pierdziocha. Całe życie w pałacowym luksusie, lokaje tyłek podcierali, gosposie się rozbierały do rosołu albo klerycy robili lody, forsa płynęła za pierdzenie bzdur. Troszczył się o innych jak Mengele o chorych.
ja2019.08.30 18:31
Byłem kiedyś w jakiejś sprawie u Jędraszewskiego i zdziwiony byłem tym że mieszka bardzo skromnie, ale z gustem.
anonim2019.08.30 19:00
precz z wasza obłudą oszczercy koscioła i ludzi precz od mojego koscioła precz precz
.2019.08.31 6:54
To niech twój kościół utrzymuje się z twoich pieniędzy, nie z moich. Dopóki na niego płacę, dopóki mogę wymagać.
Kinga2019.09.1 14:54
Kłamiesz ! Podaj jakie i gdzie podatki płacisz na Kościół! Konkretnie z podaniem kwot i miejscowości! Ja oprócz tacy nie daj więcej ! A jak daję, bo chcę! Nikt mnie nie zmusza !! A ty, nie wierzysz, nie chodzisz, nie wiesz jak jest w Kościele! ALE NAJWIĘCEJ KRACZESZ ! g....liżesz i takie g......ne bzdury piszesz ! Jak można pisać coś mądrego, kiedy mózg odżywia się takim byle g......
Schulz2019.09.6 7:16
głupcze! ile państwo wydaje na kościół? jakie podatki odprowadza kościół? ile polskiej ziemi (w tym gruntów centrach wielkich miast) należy do watykańskiej sekty? brakuje lekarzy ale klecha na etacie i to niezłym w każdym szpitalu...
prawda2019.08.30 19:43
Widziałeś barnie że takie rzeczy piszesz, a z robienia lodów mózg ci pewnie zmroziło.
misiu grubasek2019.08.30 19:56
Kochany Pastrzeż kościoła, w końcu konkretny biskup. Chwała Panu. Bóg Cię kocha. Bóg Cię kocha. Bóg Cię kocha. amen. Ojcze przedwieczny ofiaruję Ci ciało, krew i duszę syna twego a pana naszego na przebłaganie za grzechy nasze i świata całego. Jeśli to przeczyta troll niechcący to będzie miał jedno wyznanie miłości do boga więcej na swoim koncie :D
anonim2019.08.30 21:09
Misiu grubasku tylko Boga z wielkiej litery.
Marika2019.08.31 18:31
Co ty tutaj robisz, nie szkoda ci czasu? Chcesz czy nie Bóg i tak baaardzo cię kocha.