Chwała Panu! Światło prawdy jaśnieje w kraju islamu - zdjęcie
03.03.15, 17:25Kościół w Szarm el-Szejk (fot. media)

Chwała Panu! Światło prawdy jaśnieje w kraju islamu

2

Na egipskim, a przeto zdominowanym przez muzułmanów, półwyspie Synaj powstał właśnie pierwszy katolicki kościół. Jego budowa trwała dziesięć lat. Świątynia powstała konkretnie w Szarm el-Szejk i jest poświęcona Matce Bożej.

Katolików w tym regionie nie jest wielu, więc świątynia będzie służyć przede wszystkim turystom oraz Filipińczykom, których wielu pracuje w sektorze turystycznym.

Kościół poświęcił koptyjsko-katolicki patriarcha Ibrahim I Sidrak w rycie aleksandryjskim. Podczas uroczystości był obecny także gubernator Południowego Synaju.

„To wielki dzień dla katolików Egiptu” – powiedział z kolei Makarios Tewfik, eparcha z Ismailii.

Budowa świątyni była możliwa dzięki wsparciu międzynarodowej papieskiej fundacji „Kościół w potrzebie”, która w całości pokryła koszty.

Prośmy Pana, by kościół ten i działający w nim pasterze pełnili posługę nie tylko względem turystów, ale by stali się też znakiem prawdy Ewangelii dla lokalnych muzułmanów. Oby Bóg uchował też nową świątynię przed ewentualnymi zamachami – Półwysep Synaj, choć leży na terytorium Egiptu, może stać się w przyszłości areną konfliktu. Państwo Islamskie już dziś wysuwa do tych terenów swoje roszczenia. 

pac/radio vaticana/katholisches.info

Komentarze (2):

anonim2015.03.3 18:23
No i z czego się cieszycie? Że kolejni wykształceni, z wielkich miast będą mieli spokojniejsze sumienie, wożąc kasę do muzułmańskiego kraju? Arabusy jutro i diabłu kaplicę postawią, jeżeli tylko im się to opłaci.
anonim2015.03.4 3:12
jednak Egipt to Egipt ... czyli wpływy cywilizacji europejskiej (choćby nawet angielscy protestanci) FOREVER. Przepaść od reszty arabskiej hołoty, nietkniętej znamieniem cywilizacji białego człowieka.