29.01.20, 13:45(fot. fronda.pl)

Cela plus: Zatrzymania ws. dzikiej reprywatyzacji. Były burmistrz Włoch usłyszy zarzut

Pięć osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji. Zarzut w tej sprawie usłyszy także były burmistrz Włoch. To kolejne czynności w tym wielowątkowym śledztwie.

 

Funkcjonariusze warszawskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejnych pięć osób w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji - między innymi jednego z warszawskich developerów, pracownika Urzędu m.st. Warszawy, radcę prawnego oraz osobę zajmującą się handlem roszczeniami.

Po zakończeniu czynności zatrzymanych przewieziono do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty udzielenia korzyści majątkowych urzędnikom m.st. Warszawy. Agenci CBA przeszukali także mieszkania zatrzymanych oraz jedną z kancelarii prawnych na terenie województwa mazowieckiego.

Zarzut wręczenia korzyści majątkowej w tym śledztwie usłyszy także, zatrzymany przez CBA do innego postępowania, były burmistrz Włoch. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia 200 tys. zł od znanego developera. W zamian wydawał decyzje administracyjne dotyczące warunków zabudowy. Zatrzymany w październiku były burmistrz Włoch został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. W ubiegłym tygodniu sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu.  

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA prowadzą obecnie pod nadzorem prokuratury około 70 śledztw dotyczących przestępstw związanych z reprywatyzacją w Warszawie, które dotyczą blisko 200 nieruchomości.

Śledczy cały czas pracują nad zgromadzonym materiałem. Lista podejrzanych osób nie jest zamknięta.

W związku z faktem, że powyższe śledztwo ma charakter rozwojowy CBA informuje, iż osoby które udzielały korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną, w szczególności - urzędnikom m.st. Warszawy - w ramach prowadzonych postępowań administracyjnych dotyczących reprywatyzacji nieruchomości na terenie m.st. Warszawy, mogą uniknąć odpowiedzialności karnej korzystając z tzw. klauzuli niekaralności z art. 229 § 6 kk. Warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcje publiczną, jest dobrowolne zawiadomienie organów powołanych do ścigania przestępstw – w tym przypadku Delegatury w Warszawie CBA lub Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu oraz ujawnienie wszystkich istotnych okoliczności przestępstwa, zanim organy ścigania się o nich dowiedzą.

 

bz/cba.gov.pl

Komentarze

Beno2020.01.29 21:27
A czemu jeszcze Hanna Bufetowa Walz jeszcze nie w areszcie? Czekacie, aż umrze na wolności?
anonim2020.01.29 18:21
Dopytywanie się o twoją drugą książkę o Dmowskim znudziło mi się ostatnio, dziadziu.
wszytko przez ten metan2020.01.29 15:26
@Stachu I znowu nic o cierpiących pingwinach.
anonim2020.01.29 14:47
BRAWO PiS BRAWO CBA - TAK TRZYMAĆ !!!!!!!!!!!
anonim2020.01.29 14:33
Tymczasem w prawdziwym świecie: "Małopolski Tarnów szuka rodziny zastępczej, która przyjmie pod opiekę czterech chłopców. To bracia w wieku od roku do lat sześciu. 25-letnia matka przyprowadziła synków do pogotowia opiekuńczego i oznajmiła, że nie może się nimi opiekować i chce ich zostawić."
anonim2020.01.29 14:46
Stachu RUSKI TROLLU SPADAJ DO TWOJEGO RUSKIEGO KRAJU !!!!!!!!!!!!!!!!
stan2020.01.29 18:17
I co w tym złego?