Cela plus: Przemycili do Polski 154 kg marihuany w transporcie z... kalafiorami. Kierowcy zatrzymani - zdjęcie
05.05.21, 08:00fot. cbsp.policja.pl

Cela plus: Przemycili do Polski 154 kg marihuany w transporcie z... kalafiorami. Kierowcy zatrzymani

5

Policjanci z Zarządu w Łodzi CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej przejęli 154 kg marihuany. Narkotyki warte ok. 4,5 mln zł zostały przemycone do Polski z Hiszpanii w transporcie z kalafiorami. Do sprawy zatrzymano i aresztowano dwóch kierowców, którzy na zmianę prowadzili pojazd ciężarowy z naczepą oraz właściciela firmy.

Funkcjonariusze CBŚP zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, że drogą lądową może dochodzić do przemytu narkotyków. Kontrabanda miała być transportowana samochodem ciężarowym jadącym przez granicę niemiecko-polską. Natychmiast ta informacja została sprawdzona.

Wszystko wydarzyło się na jednym z parkingów w okolicach Jędrzychowic. Tam okazało się, że jadące z Hiszpanii do Polski 16 ton kalafiorów skrywało „lewy” towar. Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu (KAS) skontrolowali dokładnie samochód ciężarowy. W działaniach uczestniczył również pies służbowy KAS, przeszkolony w wykrywaniu substancji psychoaktywnych.

Akcja zakończyła się pełnym sukcesem służb. Po rozładowaniu legalnego towaru odkryto, że naczepa pojazdu posiada ukrytą skrytkę w podłodze. Po zdemontowaniu wierzchniej warstwy podłogi, funkcjonariusze znaleźli plastikowe worki wypełnione suszem roślinnym. Towar wypełniał niemal całą powierzchnię podłogi naczepy. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że jest to 154 kg (brutto) marihuany, wartej około 4,5 mln zł.

Do sprawy zatrzymano dwóch kierowców, którzy na zmianę prowadzili pojazd oraz właściciela firmy. W Łódzkim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi przedstawiono im zarzuty udziału w grupie i przemytu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany. Decyzją Sądu Rejonowego Łódź-Śródmieście w Łodzi zostali oni tymczasowo aresztowani.

CBSP.policja.pl

Komentarze (5):

Apel2021.05.5 9:08
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Ziomal2021.05.5 8:20
Sędziowie z powołanej nielegalnie przez PIS KRS zażądali 27 tys. pensji i dożywotnią emerytrę 22,5 tys. po zakpńczneiu pracy w KRS czyli już np. za rok. Argumentacja że chcą być wolni od trosk finansowych. Skala okradania społeczeństwa przez PIS i ludzi z nimi związanych przekracza wszystko co do tej pory widziała Polska. Standarty rodem z bolszwickiej Rosji. Tak bardzo wstydzą się tego co robią, że próbują zepewnić sobie spadochrony bo wiedzą że niedługo wszystkich ich pogonią.
rychu2021.05.5 8:29
To zawsze lepiej niż brac POd stołem za ustawione sprawy
JM2021.05.5 8:46
Ziomal, czy ty kontaktujesz z rzeczywistością??? Co ma ta twoja wypowiedź do treści artykułu? Taki sam twój wpis przeczytałem w innym miejscu i tez nie ma związku z treścią tamtego artykułu. J........ij się w ten pusty łeb zanim coś napiszesz. T tak samo jakby uczeń napisał wypracowanie nie na temat. To lepiej byłoby gdyby nic nie napisał. Czy ty durniu to rozumiesz? Dokup sobie mózgu na targu.
Ziomal2021.05.5 17:38
Pisanie na tym forum nie ma nic wspólnego z rozumem i logicznym myśleniem. Daruj sobie takie komentarze, bo tylko jeszcze bardziej mam polewkę, że komuś chce się czytać.