29.08.19, 10:33Zdj. cba.gov.pl

Cela Plus: Korupcja w warszawskim MPWiK. CBA zatrzymało kolejną osobę

Kolejna osoba zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w śledztwie dotyczącym korupcji w warszawskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. 

Pierwsze zatrzymanie w związku z tą sprawą miało miejsce na początku lipca b.r. CBA zatrzymało wówczas dyrektora pionu wsparcia w warszawskim MPWiK, a także dwóch przedsiębiorców ze Śąska, będących wspólnikami spółki: zastępcę kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów oraz byłego kierownika działu sieci kanalizacyjnej gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Zatrzymany dziś urzędnik to współwłaściciel stołecznego przedsiębiorstwa z branży usług komunalnych.

Informację o tym, że funkcjonariusze CBA zatrzymali mężczyznę w środę, potwierdził szef wydziału komunikacji społecznej tej instytuucji, Temistokles Brodowski. 

"Biznesmen podejrzewany jest o wręczenie korzyści majątkowej zatrzymanemu wcześniej do sprawy dyrektorowi stołecznego MPWiK"-wyjaśnił w rozmowie z dziennikarzami. 

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam zatrzymany miał usłyszeć zarzuty.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

wio2019.08.29 16:27
Ciekawe kiedy CBA weźmie się za aferę podkarpacką i byłego marszałka który ruchał nieletnią. Aaa zapomniałem CBA też w tym siedzi po uszy..
polak2019.08.29 17:21
wio---ty skurw.......nie --twoja matka też lubiła gwałt --ale kulturalny
Andrzej 2019.08.29 10:39
A ścieki płyną do Wisły !!! A co na to Zarząd MPWiK ?