Cela plus: 'Kolekcjoner' kamienic trafi za kraty na 1,5 roku - zdjęcie
09.10.19, 15:55Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Cela plus: 'Kolekcjoner' kamienic trafi za kraty na 1,5 roku

4

Warszawski handlarz roszczeń, Marek M. trafi za kraty. Stołeczny Sąd Apelacyjny zasądził karę 1,5 roku pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny.

"Rekin" dzikiej reprywatyzacji w Warszawie został skazany za podstępne wyłudzenie poświadczenia nieprawdy w dokumencie sądowym w związku ze zwrotem kamienicy przy ul. Targowej. 

Sąd zasądził wobec Marka M. również karę grzywny w wysokosci 60 tys. zł. Handlarz roszczeń będzie musiał również pokryć koszty sądowe. Apelacja zaostrzyła zatem karę orzeczoną w grudniu zeszłego roku przez sąd pierwszej instancji. Sąd apelacyjny uznał, że szkodliwość społeczna czynu popełnionego przez M. jest wysoka. Wziął też pod uwagę inne postępowania prowadzone wobec handlarza roszczeń.

O wyroku poinformował mec. Bartosz Przeciechowski, pełnomocnik stołecznego ratusza, jak również oskarżyciel posiłkowy w tej sprawie. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (4):

PiotrS2019.10.10 17:05
Dobrze że idzie do więzienia, ale...gracz ma rację. Jak rozumiem, udowodniono mu poświadczenie nieprawdy i z tego artykułu idzie siedzieć. Może inne postępowania (wyłudzenie, kradzież, oszustwo) jeszcze się toczą? Mam nadzieję, że tak..ale nie śledzę tego w mediach.
lolek kremowka2019.10.9 16:49
Wyłudzali mieszkania od staruszków. Wśród podejrzanych – znany ksiądz Znany, stołeczny duchowny z zarzutami. Chodzi o księdza Józefa M., byłego proboszcza jednej z warszawskich parafii. Kapłan znalazł się w gronie podejrzanych w aferze związanej z wyłudzaniem nieruchomości. Śledztwo dotyczy gangu, który przejmował mieszkania od ludzi starszych, schorowanych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
ZERR02019.10.9 22:13
I co, kolejny UBek grający rolę xiędza? Rozumiem, że będziesz głosował w wyborach na jedną z partii wywodzących sie wprost od gen. Kiszczaka, który to naprodukował tych księżoubeków całe stado.
gracz2019.10.9 16:31
1,5 roku,za taki szmal?,to śmiech na sali.Piękna jest ta Polska,nic tylko kraść ciężkie miliony.