Cela plus: CBA w warszawskiej Czajce - zdjęcie
24.10.19, 10:57(fot. wikipedia/cba.gov.pl)

Cela plus: CBA w warszawskiej Czajce

15

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w oparciu o postanowienie wydane przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie wykonują dzisiaj przeszukania w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy oraz Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Czynności mają na celu zabezpieczanie dokumentacji (w tym zapisów elektronicznych) dotyczącej inwestycji budowy i eksploatacji tzw. spalarni, a także związanej z wystąpieniem awarii w oczyszczalni „Czajka”.

Prowadzone przez CBA śledztwo dotyczy między innymi niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji polegającej na niewłaściwym nadzorze podczas przeprowadzania inwestycji w zakresie modernizacji i rozbudowy Oczyszczalni Ścieków ,,Czajka”.

 

 

 

 

źródło: cba.gov.pl

Komentarze (15):

JanP2019.10.24 13:29
PiS jest niewiarygodny. Ileż to już tych afer wykryli a kto siedzi? Nikt albo płotki. Jak Banasia przyskrzynią, to już będzie coś.
Michał Jan2019.10.25 11:50
Ponadto - nawet od wykrycia sprawy spalarni minęły tygodnie, a CBA dopiero teraz ruszyło tyłki.
stan2019.10.24 13:22
Nagłówek zbyt piękny, by był prawdziwy?
Piotr Nowak2019.10.24 12:21
Proponuję sondaż dla lewackich szczochów na Frondzie ! Pytanie: Kto z was, lewackich przygłupów zamiast wpisać „x” w kratce przy nazwisku, skreślił/a logo POKO za nazwiskiem ?! Prosimy o rzetelne odważne odpowiedzi, gdyż wynik sondażu chcemy porównać do wyników uzyskanych przez przedszkolaków biorących udział w przedwyborczej próbie Komisji Wyborczej !
mordechaj2019.10.24 12:20
Sprawy prezydenta Warszawy zaszły za daleko ! LGBT, oczyszczalnia Czajka, zrzut fekalii i ścieków przemysłowych do Wisły, od listopada 2018 awaria spalarni a smród wywożony jest do Rembertowa i gminy Jezior Wielkich, zstrudnienie w ratuszu szefa mafii burakowej ...... itd.....itp ! Panie Czaskowski pana czas się już zakończył – teraz czas na dymisję ! WON z Warszawy za Don !!! „Zarząd komisaryczny ustanawiany jest w razie nierokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez gminę, powiat, czy województwo”. Na zarządcę komisarycznego proponuję Antoniego Macierewicza, który powinien zrobić tam porządek w krótkim czasie !
Zyg2019.10.24 12:11
Nadchodzi już najwyższy czas, aby lewakom dać po jajach, czy genitaliach – jak kto woli. Oni muszą wreszcie poczuć, że są nieprzydatni, niechciani, niepotrzebni, i non grata w Polsce. Granice UE są otwarte, a wkrótce wizy do USA będą zniesione, a zatem ci zboczeńcy mają wiele możliwości żyć tam gdzie ich tolerują. Oni muszą zrozumieć, że w Polsce nie ma dla nich miejsca. To są zdrajcy narodu polskiego, a Szetyna i Błońska już zdążyli kolaborować z U. Von der Leyen przeciw Polsce. Dla nich Polskość to nienormalność , a ich niemal otwarta wojna hybrydowa z rządem prowadzi do demontarzu państwa polskiego na rzecz konfederacji regionów bez wojewodów. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwko rządowi i wszystkiemu co zrobi rząd, przeciwko stacjonowaniu wojsk USA, przeciw programom socjalnym i pomocowym, przecowko WOT, przeciw reparacjom wojennym, i .t.d. Polacy mówią im ostatni raz: Bye,bye lub Won za Don !
stan2019.10.24 13:21
A czymże jest regionalizacja? Unicestwieniem państw narodowych, czyli w naszym przypadku - dobrowolne oddanie Polski pod okupację światowego rządu. Już w UE są próby podporządkowania wszystkich krajów przepisom TSUE. Wmawia się nam, że ich orzeczenia są obligatoryjne dla Polski. Merkel chciała stworzyć armię unijną - być może powołałaby w szeregi nachodźców, co zrobiła we własnej policji ( w efekcie-nachodźcy uzbrojeni legalnie w państwowy oręż skierują się przeciwko obywatelom danego kraju). Masoński plan w natarciu - na razie zmasowana ideologia gender. Obchody ku czci Marksa świadczą, że nie zrezygnowali z podboju świata, tylko zmienili narzędzia.
Otto2019.10.24 12:09
IPN - dla ciekawostki ! Matka Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta Warszawy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Głównie meldowała SB o kontaktach muzyków polskich z dyplomatami USA Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść płk LWP, a inni z bliskich działali na wyższych szczeblach PZPR.
s2019.10.24 13:12
No i wszystko jasne. Następne pokolenia zawsze są bardziej postępowe - karta LGBT, ale przesiąknięte tą samą nienawiścią do polskości.
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.10.24 11:07
I słusznie - od tego jest CBA.
Michał Jan2019.10.25 11:52
Od tego jest CBA, żeby reagować, a nie przychodzić po kilku tygodniach od wykrycia. "My nie ruszamy was, a wy nie ruszacie nas" w pełnej krasie.
Pracownik2019.10.24 11:05
Co wspólnego z Wisłą ma zdjęcie ilustracyjne?
gosc2019.10.24 11:44
a kto jest prezydentem tej sprawy?
Pracownik2019.10.24 11:50
Nie chodzi mi o Trzaskowskiego, tylko o tę bliżej nieokreśloną rzekę, wybraną na ilustrację tylko dlatego że jest brązowa. Bo wiecie, hehe gówno. Rozumiem, że nie było nigdzie zdjęć Wisły, nawet po zrzucie ścieków? Prostacka propaganda dla debili.
s2019.10.24 13:09
Nie widzisz g.... warszawskiego, które spowodowali HGW I ten ze zdjęcia?