Cela plus: 5 osób zatrzymanych ws. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie - zdjęcie
23.06.21, 08:40Fot. Pixabay, wikipedia, CC0

Cela plus: 5 osób zatrzymanych ws. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie

3

Nowy wątek skomplikowanego śledztwa dotyczącego nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji. Pięć osób zatrzymanych przez CBA.

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu postępowanie dotyczące nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie. W związku z tym śledztwem CBA zatrzymało pięć osób.

Postępowanie dotyczy mienia należącego przed II wojną światową do dawnych rodów szlacheckich, tj. kilkudziesięciu nieruchomości położonych na terenie RP (zespoły pałacowe, nieruchomości zabudowane i niezabudowane) oraz tzw. rekompensat za mienie zabużańskie znajdujące się na terenach dzisiejszej Ukrainy i Białorusi oraz nieruchomości objętych dekretem z 26.10.1945 r. na terenie m. st. Warszawy o szacunkowej wartości nie mniejszej niż 170 mln złotych.

Zatrzymani usłyszą zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko mieniu o wielkiej wartości, a także przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu. Postępowanie ma charakter rozwojowy.

Obecnie prowadzonych jest około 60 postępowań karnych dotyczących nieprawidłowości w reprywatyzacji blisko 400 nieruchomości warszawskich. Dotychczas, przedstawiono zarzuty ponad 80 osobom. Jak ustalono, wartość szkody wyrządzonej działaniem podejrzanych wynosi około 340 mln zł. Prokuratura skierowała już do sądu 15 aktów oskarżenia przeciwko 49 osobom.

CBA.gov.pl

Komentarze (3):

Filip2021.06.23 12:07
Dzika reprywatyzacja odbywała się w Warszawie pod rządami Lecha Kaczyńskiego, Kazimierza Marcinkiewicza i Mirosława Kochalskiego. Urzędnicy odpowiedzialni za dziką reprywatyzację zostali następnie przejęci przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Komisja Patryka Jakiego nie ruszała swoich, tylko skupiła się na Hannie Gronkiewicz Waltz. Jolanta Brzeska w dniu 26 kwietnia 2006 roku została pozbawiona mieszkania decyzją Mirosława Kochalskiego z PiS-u, a Hanna Gronkiewicz-Waltz została Prezydentem Warszawy w dniu 2 grudnia 2006 roku. Propaganda pisowska do perfekcji opanowała umiejętność przekręcania faktów. Dlatego podaję prawdziwe fakty.
Monika2021.06.23 9:27
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
Po 11 ...2021.06.23 9:07
Na platformie Telegram pojawiła się prezentacja polskiego, prototypowego lekkiego przeciwpancernego pocisku kierowanego (PPK) "Pirat" opracowanego przez Mesko. Potem wyciekły kolejne wojskowe dokumenty. Najważniejsza jest notatka zatytułowana: "Przeciwpancerne pociski kierowane (PPK) dla Sił Zbrojnych RP – charakterystyka wybranych typów uzbrojenia i potencjalne możliwości dalszego działania". Dokument jest porównaniem izraelskiego przeciwpancernego pocisku rakietowego "Spike" z amerykańskim pociskiem "Javelin". W tym zestawieniu znalazł się też system opracowany w Mesko i ukraiński przeciwpancerny system Korsar. Dokument, jak przekonują wojskowi, zawiera sporo szczegółów, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. – To jest zdrada tajemnicy wojskowej, aresztowanie ministra Michała Dworczyka powinno nastąpić natychmiast.