Całodobowa adoracja w warszawskich parafiach. W intencji obrony życia - zdjęcie
25.08.14, 16:54Całodobowa adoracja w warszawskich parafiach. W intencji obrony życia (fot. archiwum)

Całodobowa adoracja w warszawskich parafiach. W intencji obrony życia

8

W związku z narastającą wrogością środowisk aborcyjnych wobec życia dzieci poczętych, czego jesteśmy świadkami przez ostatnie kilka miesięcy w Polsce, warszawscy obrońcy życia i rodziny, jako wierni Kościoła organizują całodobową, dziewięciodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w dziewięciu świątyniach warszawskich w intencji „Obrony życia dzieci poczętych w Polsce”.

W każdej świątyni Pan Jezus będzie adorowany przez całą dobę, i tak kolejno przez dziewięć dni po jednym dniu w danej parafii. Oto wykaz wszystkich kościołów zgodnie z harmonogramem adoracji:

NIEDZIELA - 31 sierpień

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP ul. Przy Agorze 9, Warszawa-Bielany

PONIEDZIAŁEK – 1 wrzesień

Parafia Świętego Jakuba Apostoła ul. Grójecka 38, Warszawa-Ochota

WTOREK – 2 wrzesień

Parafia Świętego St. Kostki ul. Kardynała Hozjusza 2, Warszawa-Żoliborz

ŚRODA– 3 wrzesień

Parafia Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika

ul. Floriańska 3, Warszawa, katedra warszawsko-praska, Praga

CZWARTEK– 4 wrzesień

Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów, ul. Markiewicza 1, Warszawa-Bemowo

PIĄTEK– 5 wrzesień

Parafia Bł. Władysława z Gielniowa ul. Przy Bażantarni 3, Warszawa-Ursynów

SOBOTA– 6 wrzesień

Parafia Najświętszego Zbawiciela ul. Marszałkowska 37, Warszawa-Śródmieście

NIEDZIELA– 7 wrzesień

Parafia Świętego Józefa Oblubieńca NMP ul. Deotymy 41, Warszawa-Koło

PONIEDZIAŁEK– 8 wrzesień

Parafia Świętego Krzyża ul. Krakowskie Przedmieście3, Warszawa-ŚródmieścieAdoracja rozpoczyna się w każdej świątyni zawsze po porannych Mszach Świętych i kończynastępnego dnia rankiem.

Wydarzenie to, jest chrześcijańską odpowiedzią miłości wobec cywilizacji śmierci, która ogarnia duże obszary życia społecznego, kulturowego, politycznego w Polsce. W Warszawie, stolicy Polski są miejsca, gdzie cały czas zabijane są dzieci u których podejrzewa się możliwość wad rozwojowych. Taki przypadek miał także miejsce w szpitalu przy ul. Madalińskiego natychmiast po zwolnieniu z pracy prof.B. Chazana. Szpital ten był dotychczas wolny od przemocy wobec niewinnych,nieurodzonych jeszcze dzieci. Obecnie rząd przygotowuje projekt ustawy regulującej procedurę „in vitro”, która godzi w prawo do życia dzieci poczętych. Jako chrześcijanie wierzący w realną obecność Boga w Najświętszym Sakramencie, będziemy modlić się o Boże Miłosierdzie nad Polską, by zwyciężyła w naszej ojczyźnie cywilizacja życia nad barbarzyństwem zbrodni dzieciobójstwa.

Każda wojna, nawet największa, rozpoczyna się w sercu człowieka by w kolejnych etapach przejść do świata zewnętrznego. Obecnie na świecie na ogromną skalę zabija się dzieci poczęte. Czy zatem możemy dziwić się sytuacji na Ukrainie, w Palestynie, Syrii czy innych zapalnych miejscach na Ziemi, skoro dziś, dzieci nie są bezpieczne w łonach swoich matek?

Chcemy także poprzez naszą modlitwę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie wszelkich możliwych działań na rzecz obrony życia maleńkich, bezbronnych dzieci. Zapraszamy całą Warszawę na kolana przed Bogiem.

Warszawscy Obrońcy Życia i Rodziny,
Organizatorzy Adoracji  

Oprac. MaR

Komentarze (8):

anonim2014.08.25 18:06
Z tego co pamiętam w Biblii jest opisana masa przypadków, gdzie na tych złych spada kara Boska. Aktualnie dostrzegam bardziej boskie kary takie jak bieda, choroby, bezrobocie wśród tych (według własnego mniemania dobrych) czyżby Bóg przestał się interesować losem ludzkości? Tudzież kibicuje drugiej stronie?
anonim2014.08.25 19:07
Prosimy także o przekazanie tej wiadomości wszystkim znajomym. Piotr Zajkowski
anonim2014.08.25 19:11
Mam nadzieje, ze po tej adoracji problem aborcji zostanie rozwiazany przez Boga. No mam nadzieje ze jakis sens ma ta akcja.
anonim2014.08.25 20:01
bardzo dobra inicjatywa, warta kontynuacji w innych miastach!
anonim2014.08.25 20:09
AnitaF ile zarabiasz za pisanie na zlecenie ?
anonim2014.08.25 21:11
@morula W świetle ostatnich islamskich rewelacji policz sobie ilość meczetów we Francji, Anglii, Włoszech, Niemczech i w Polsce. Może wtedy dostrzeżesz opiekę Matki Bożej Królowej Polski... A to się dopiero zaczyna. A... jutro Jej święto.
anonim2014.08.26 6:31
Wczoraj został pobity i okradziony Ksiądz Stasio Małkowski a na frondzie cisza...Trzeba się modlić za tego odważnego Kapłana.
anonim2014.08.26 18:13
Eugenika. W imię postępu – film Grzegorza Brauna Film dokumentalny przedstawiający narodziny eugeniki w Stanach Zjednoczonych oraz jej wpływ na elity intelektualne i polityczne Zachodu w XX wieku, między innymi na Adolfa Hitlera. Eugenika jest pseudo-nauką stworzoną w XIX wieku o doskonaleniu rasy ludzkiej. Według eugeników rozmnażać mogły się tylko jednostki zdrowe i twórcze, a prokreacja chorych czy niepełnosprawnych i niewartościowych rasowo (prostytutek, ubogich, żebraków) miała być zabroniona. Film otwiera oczy na prawdę o ruchach propagujących przerywanie ciąży i innych pośrednich aspektach eugeniki. Dokument stawia kontrowersyjną tezę, że dzisiejsza genetyka, aborcje, eutanazje biorą swe początki od tej niesławnej nauki.- Ahaaa.pl