Były homoseksualista: to Kard. Sarah jest prawdziwym przyjacielem homoseksualistów, nie ideolodzy LGBT - zdjęcie
25.06.20, 09:50Fot. Francois Reis-Salefran via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Były homoseksualista: to Kard. Sarah jest prawdziwym przyjacielem homoseksualistów, nie ideolodzy LGBT

16

Doug Mainwaring, dziennikarz, działacz prorodzinny i były homoseksualista, twierdzi, że to kard. Robert Sarah jest prawdziwym przyjacielem i orędownikiem homoseksualistów, a nie ideolodzy LGBT i prohomoseksualni duchowni pokroju o. Jamesa Martina SJ.

We wpisie na swoim blogu Mainwaring przytacza własną wypowiedź z roku 2017, która została opublikowana w „The Wall Street Journal”: „Choć kardynał Sarah jest często określany przez krytyków, jako wróg praw LGBT, prawda jest przeciwna. Ci, którzy doświadczają pociągu do osób tej samej płci, nie mają większego rzecznika, większego duszpasterza, większego przyjaciela niż ten człowiek, który jest bezkompromisowy, gdy chodzi o prawdę. Kardynał Sarah słusznie ostrzega, że nie możemy być bardziej pełni współczucia czy bardziej miłosierni niż Jezus”.

Autor zwraca w swoim wpisie dalej uwagę na fakt, że niestety coraz częściej do normalizacji homoseksualizmu dążą „wpływowi prałaci Zachodu, księża celebryci oraz ci z olbrzymiej biurokracji Kościoła rzymskokatolickiego”. Posuwają się nawet do tego, że wykorzystują Kościół do błogosławienia związków tej samej płci. „Wykazują więcej wiary we współczesną świecką poprawność polityczną niż w Jezusa Chrystusa, Wcielone Słowo Boga”.

Mainwaring w swojej refleksji odwołuje się do książki kard. Saraha Wieczór się zbliża i dzień już się chyli – wywiadu-rzeki, jaki z kardynałem Sarahem przeprowadził Nicolas Diat. W rozmowie z Diatem hierarcha stwierdza: „Uważam, że pierwszymi ofiarami ideologii LGBT są osoby doświadczające skłonności homoseksualnej. Są nakłaniane przez swoich aktywistów do tego, żeby całą swoją tożsamość redukować do swojego zachowania seksualnego”1.

Zdaniem kardynała ci aktywiści, zamiast wyzwolić katolickich homoseksualistów, zamykają ich „w więzieniu, jakim jest ideologia LGBT”. Tymczasem są oni „dziećmi Bożymi”, a ich „miejsce, tak jak wszystkich chrześcijan, jest w Kościele”. Pomocą w ich walce ze skłonnością do tej samej płci jest „miłość braterska”. Mainwaring, który wyzwolił się od homoseksualizmu, potwierdza prawdziwość tych słów.

Kard. Sarah w ostrych słowach wypowiada się o duchownych, którzy utrzymują homoseksualistów w przekonaniu, że ich styl życia jest normalny i celowo „podtrzymują dwuznaczności”. Stwierdza wprost: „postępują jak książę kłamstwa i (...) brak im miłości do ludzi”. Natomiast księża, którzy głoszą prawdę, są „nie do zniesienia dla księcia kłamstwa” i sprawiają, „że drżą potęgi tego świata”. Szatan nienawidzi księży i dąży do ich upadku, gdyż „głoszą prawdę Krzyża” i są „żywym szańcem prawdy”. To oni bowiem podtrzymują wielkość i piękno w tym świecie.

jjf/LifeSiteNews.com


1 Wszystkie cytaty za: Kard. Robert Sarah, Nicolas Diat, Wieczór się zbliża i dzień już się chyli, tłum. Agnieszka Kuryś, Warszawa 2019.

Komentarze (16):

hyhy2020.06.26 12:17
" Były homoseksualista " ? ! A to dobre, jeżeli kiedyś lubił z facetami a teraz woli z kobitami to on nigdy nie był homo tylko zawsze był bi.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.25 22:44
To jest Michał Demski https://pbs.twimg.com/media/EbMAaREXgAElH-J?format=jpg Michał niedawno popełnił samobójstwo, ponieważ nie mógł już znieść homofobicznego zaszczucia podsycanego przez kościół i polityków. Fragment wywiadu z matką Michała: "Czy chciałaby pani powiedzieć coś politykom i biskupom? - Chciałabym im powiedzieć, że Pan Bóg może im wybaczy. Wierzę, że na tą drugą stronę nie zabiera się nic poza naszym sercem. Bierze się nasze uczynki i staje przed Bogiem. I oni też na pewno będą rozliczeni i niech Pan Bóg im wybaczy, bo ja nie potrafię. Naprawdę nie potrafię. Wszystko, co robią dzisiejsi politycy na czele z naszym prezydentem, jest powrotem do przerażającej, faszystowskiej przeszłości. To są te same mechanizmy i niewątpliwie wracają. Wie pan, że gdybym nie wierzyła, że Michał jest teraz szczęśliwy, tobym już chyba nie żyła. Ale codziennie zadaję sobie pytanie, co to za kraj, w którym trzeba umrzeć, żeby być szczęśliwym?"
Roman2020.06.26 12:18
Wyjątkowo żałosna sugestia. Chłopak popełnił samobójstwo, ponieważ chciał ta uczynić. Dorabianie do tego ideologii to cyniczne wykorzystywanie nieszczęścia do walki z kościołem oraz z PiS. Żałosny chwyt, na który ludzie tacy jak ty nabierają naiwnych.
Seks kamerki2020.06.25 19:57
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
slowiczek poznanski2020.06.25 17:33
Gdyby chodziło o murzyna-pedofila dzierżącego sakrę biskupią - to sami wołalibyście że to "rasizm".
STANISLAW2020.06.25 14:18
Znów niedobry tytuł, bo jakoś utożsamia przyjaźń kadynała i przyjaźń LGBT A przecież są to dwie zupelnie ionne przyjaźnie. ZUPEŁNIE INNE!
Beno2020.06.25 13:26
Jak to łatwo odwraca się "kota ogonem". Z wrogów robi się przyjaciół i sympatyków i wszystkim można wszystko przypisać. Tu słowa i sądy nie pomogą. Trzeba po prost lać w mordę, aby tacy pajace zapamiętali na całe życie i nie nigdy już się nie odważyli wypowiadać, czy pisać oszczerstw.
Urszula2020.06.25 12:55
Papież Franciszek zadecydował, że biskup Edward Janiak nie będzie pełnił funkcji biskupa kaliskiego, a jego miejsce tymczasowo zajmie arcybiskup Grzegorz Ryś. O tej decyzji poinformowało Radio Watykańskie. Na pohybel moczymordzie i obrońcy pedofilów.
Anonim2020.06.25 11:45
Antyboskie i antyludzkie koncepcje, a tym są ideologie, to zło samo w sobie. Trzeba mieć bardzo wypaczone pojęcie piękna, aby im to przypisywać.
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 11:07
taki z niego przyjaciel homoseksualistów, jak z jędraszewskiego czy rydzyka!
ktos2020.06.26 9:38
Moze dobrze loda robi.
f232020.06.25 11:00
Homoseksualizm jest na trwałe wpisany w hierarchię kościoła k.
Anonim2020.06.25 10:22
Prawda? Prawda jest taka, że kard. Sarah byłego kard. Bergoglio ceni bardzo a ten jako tzw. papież Franciszek lobby homoseksualne w "kościele" wzmacnia. I żadne zaklęcia nie zmienią faktu, że na wysokie stanowiska są powoływani czynni homoseksualiści albo ich orędownicy. Zresztą wystarczy przyjrzeć się temu co dzieje się w Niemczech. A hierarchowie niemieccy są najbliższymi doradcami/współpracownikami Fałszywego Proroka.
Stefan2020.06.25 10:31
Co to za bełkot? Jesteś mądrzejszy od papieża? spoko. Najlepsze, ze najwięcej na temat homoseksualizmu wiedzą takie forumowe, prawicowe przegrywy jak ty.
ach, ty bełkotliwa mendo blogowa2020.06.25 12:00
Sprawdź, czy nie ma ciebie za drzwiami.
dark2020.06.25 23:44
Może jest przyjacielem w znaczeniu, że jasno mówi, co jest co , przez co nie zwodzi nieszczęśników LGBT komunałami . Wiec w tym sensie jest ich przyjacielem , w ostatecznym rozrachunku, bo nie chce ich zatracenia. Wątpię by wspierał LGBT w sensie promowania tych ruchów w stylu o. J. Martina.