Bp Jan Szkodoń oskarżony o molestowanie. ,,Przedstawione mi oskarżenia są nieprawdą'' - zdjęcie
09.02.20, 21:10Screenshot Youtube - Archidiecezja Krakowska

Bp Jan Szkodoń oskarżony o molestowanie. ,,Przedstawione mi oskarżenia są nieprawdą''

334

Gazeta Wyborcza” zapowiedziała reportaż Marcina Wójcika, który ma się ukazać w jutrzejszym „Dużym Formacie”, a który zatytułowano „Zły dotyk biskupa z Krakowa”. Na stronie Archidiecezji Krakowskiej w niedzielę wieczorem ukazało się oświadczenie biskupa Jana Szkodonia, który stwierdza:

Stanowczo oświadczam, że przedstawione mi oskarżenia są nieprawdą oraz że godzą w moje dobre imię, którego zamierzam bronić”.

We fragmencie tekstu, który „GW” opublikowała na swojej stronie internetowej czytamy:

Biskup wsuwa 15-letniej Monice rękę pod koszulę, dotyka piersi, drugą rękę wciska między uda. Szepcze: 'Bóg mi ciebie zesłał. Przez ciebie chce mnie nauczyć czułości”.

Bohaterka w swojej sprawie napisała list, który przesłała do nuncjatur apostolskiej w Polsce, aby ta przekazała go papieżowi Franciszkowi. Molestowanie miało mieć miejsce 20 lat termu w Krakowie.

Wcześniej w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski potwierdził, że biskup przebywa poza Archidiecezją Krakowską, zaś postępowanie wyjaśniające prowadzi watykańska Kongregacja Nauki Wiary.

Ks. Michalczewski poinformował też:

Ufamy w pełni podjętej przez Kongregację procedurze i oczekujemy szybkiego poznania prawdy w duchu nauczania papieża Franciszka”.

Do sprawy ustosunkował się również bp Szkodoń. Poniżej publikujemy jego oświadczenie, które znalazło się na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej:

OŚWIADCZENIE

BISKUPA JANA SZKODONIA

W obliczu zapowiadanych doniesień medialnych na temat mojej osoby pragnę przekazać, że zostałem przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce poinformowany o wszczęciu wobec mnie postępowania, które jest przewidziane prawem kanonicznym, oraz że zostały podjęte czynności i decyzje wynikające z norm wewnątrzkościelnych dotyczących biskupa.

Ponieważ przedmiotem postępowań ma być w pierwszej kolejności ustalenie prawdy w zakresie oskarżeń mnie dotyczących, nie mogę udzielać żadnych informacji w tej sprawie.

Stanowczo oświadczam, że przedstawione mi oskarżenia są nieprawdą oraz że godzą w moje dobre imię, którego zamierzam bronić. Do czasu wyjaśnienia sprawy, nie będę podejmował żadnej pracy duszpasterskiej.

Proszę o modlitwę w intencji Kościoła oraz o szybkie poznanie pełnej prawdy.

Bp Jan Szkodoń

dam/PAP,Diecezja.pl

Komentarze (334):

Przemysław2020.02.13 15:52
Za kłamstwo w tej sprawie przed sądem powinien być dokładnie taki sam wyrok, jak za molestowanie. Bo fałszywe oskarżenie w tej materii potrafi podobnie złamać człowieka i jego życie, jak samo molestowanie / gwałt. A dowiedzione przypadki pedofilii powinno się karać wg najwyższych możliwych kar, bez przedterminowych zwolnień. No i oczywiście nie powinno się takich zb.czeńców wsadzać do pojedynczych cel. Wtedy współwięźniowie dopełnią reszty kary. Ksiądz czy biskup, reżyser, edukator seksualny, tatuś - bez różnicy.
qwerty2020.02.11 9:23
Kogo obchodzi oświadczenie ? Pod mur starego zboka i kulka w łeb.
Tereska2020.02.11 10:17
Dzisiaj On jutro Ty. Na każdego coś się znajdzie. Kogo obchodzi prawda? Starym zbokiem każdy będzie? Kogo to obchodzi.
ZERR02020.02.11 10:56
Jak widzę, marzy ci się mordowanie przy pomocy broni palnej. Uważaj, postępaki strzelają, ale Pan Bóg kule nosi. Uważaj na rykoszety.
R2020.02.11 8:42
biskupa i panią co oskarża na wykrywacz kłamstw i będzie jaśniej
szramek2020.02.11 8:21
To nie było tak to był prof Geremek (nie wiem jak brzmi prawdziwe nazwisko tego żyda)i to w czasie jazdy samochodem więc kogo to obchodzi ,Żydzi naprawdę mają takie zwyczaje i nie ma się o co czepiać,tak ad czepiać-stąd wzięła się słynna żyletka do skracania pejsów-gdyby żyd chciał dotknąć gojówy-same niech się farbują. Dwie trzy no cztery żony na dobry procent to podstawa Talmudu ,kto nie wierzy niech przeczyta.Do rozmowy z Żydem służy patyczek i ślina między oczy i sprawdzam co z tym NOS.-bo Świat stoi na głowie i byle jaki pasierb zakłada firmę ubezpieczeniową Bez ,,Dziedzictwa" Romana Dmowskiego nie ma mowy o polskiej maturze tylko jakichś EUROPEJSÓW z jidisz-germanos-amerikanos
Natan z Żor2020.02.11 4:51
Nie czytałem i nie wierzę,ale głęboko pragnę bp pokroju Łozińskiego Doczekamy wolnej Polski-wierz tylko!!!!
Jan Radziszewski2020.02.11 2:42
Pan Daję nowe prawo dotyczące odnoszenia się do winnego brata. Mówi ono: “Jeśli twój brat cię znieważa, nie upokarzaj go publicznie, napominając go publicznie, lecz niech miłość skłoni cię do ukrycia winy brata przed oczyma świata”. Będziesz miał wielką zasługę w oczach Boga, bo miłością zamkniesz drogę wszelkiej formie zaspokojenia swojej pychy. O! Jakże człowiek lubi dawać poznać, że został znieważony i jak cierpiał z powodu zniewagi! Chodzi jak szalony żebrak, który nie szuka jałmużny złota u króla, lecz idzie do innych głupców i żebraków, podobnych do niego, prosić ich o garść popiołu i gnoju oraz o łyk palącej trucizny. To właśnie daje świat człowiekowi, który został obrażony i chodzi, skarżąc się i żebrząc o pociechę. Bóg - Król daje czyste złoto temu, który – znieważony – idzie bez urazy wypłakać swój ból tylko u Jego stóp i prosić Jego, Miłość i Mądrość, o pociechę miłości oraz o pouczenie w tej strasznej sytuacji. Jeśli więc pragniecie pociechy, idźcie do Boga i postępujcie z miłością. [por. Mt 18,15-18] Ja wam mówię, poprawiając stare prawo: “Jeśli twój brat zawinił przeciw tobie, idź, napomnij go, kiedy będziecie sami. Jeśli cię posłucha, zdobędziesz na nowo swego brata i równocześnie osiągniesz bardzo wiele błogosławieństw Bożych. A jeśli twój brat [nie tylko] cię nie posłucha, lecz odepchnie cię, trwając uparcie w swym błędzie, wtedy ty – żeby nie powiedziano, iż jesteś wspólnikiem winy lub obojętnym na dobro duchowe brata – weź dwóch lub trzech świadków, poważnych, dobrych, pewnych, i powróć z nimi do twego brata. W ich obecności powtórz życzliwie swe uwagi. Świadkowie będą mogli swymi ustami potwierdzić, że uczyniłeś wszystko, co możliwe, żeby w sposób święty napomnieć brata. To bowiem jest obowiązkiem dobrego brata, gdyż grzech popełniony przez niego wobec ciebie jest raną zadaną jego duszy i musisz się zająć jego duszą.
Lolek2020.02.11 19:06
Siiupaj dyna siupaj da !Pan Jan kuku na muniu ma.
Pror2020.02.11 2:18
Moim zdaniem trzeba sprawdzić palcem osiem dziewic które konsekrował ks.biskup są jeszcze cnotliwe?
katolik2020.02.10 22:38
Jest bardzo źle. Tracimy zasady moralne i staczamy się. Czyny pedofilskie są zawsze haniebne. Dzisiaj jeszcze dochodzi masowe donosicielstwo w celu niszczenia dobrego imienia wielu ludzi. Dotyczy to wszystkich: od duchownych do artystów. Donoszenie jest również w pracy. I dzisiaj równocześnie ideologia gender chce zalegalizować pedofilię. Dno i 5 metrów mułu. Nie ma zasad prawie, żadnych. Wszędzie nadrzędną zasadą jest żeby komuś d&^$^#$*&bać :(
anonim2020.02.10 22:08
o tym media reżymowe nie mówią, Będzie tsunami w Krakowie? Kiedy Kościół rozwiąże problem pedofilii? Ks. Isakowicz - Zaleski youtube.com/watch?v=_Joi7T0xvH0
Alojzy Cedzidło2020.02.10 21:14
No i mamy rekord .280 ,,komentarzy " O czym to świadczy ? O naszym pojmowaniu sprawiedliwości . Zależy kto zawinił . Zależy kogo: ,,kochamy" albo nienawidzimy Dwie winy . Pierwsza . Po 20 latach od przestępstwa , zgłasza się poszkodowana . Jej zeznania podobno oparte o prawdę .Jeśli oparte o prawdę , winnego trzeba ukarać , udowadniając mu winę . Jeszcze nie udowodniono , jeszcze nie osadzono . a na Frondzie sprawca prawie powieszony . I sprawa druga . Poważna osoba , piastująca wysokie stanowisko w państwie .Jest posadzona o branie łapówek .W jego zawodowym środowisku zjawisko raczej często spotykane . Dla ścisłości ., Te tzw. tu łapówki , są dokonywane raczej jako dowód wdzięczności za pomoc w odzyskaniu zdrowia . Ale bywa tez inaczej , jak podobno zeznają poszkodowani . Reasumując . I w pierwszym i w drugim przypadku koronny dowód to zeznania , nazwijmy ich poszkodowanymi.. Pozostawiam do swobodnej oceny wyroki w pierwszej sprawie .Tylko na tej stronie do godz 22.20 rekord . 280 prawie gotowych wyroków .A druga sprawa , podobnie ,,udowodniona . Ocena na pograniczu komplementów , I bądz tu mądry ..........
antoni.s2020.02.10 18:49
W dzień powszedni molestują dzieci, a w niedzielę przebierają się w kostium i głoszą słowo boże,kuuura!, poska to jednak stan umysłu.
Jan Radziszewski2020.02.11 3:12
a spróbuj nie wierzyć w to co CI głoszą - Piekło murowane tj na 100% PEWNE
prawdziwy katolik2020.02.10 18:44
Dawno nie widziałem w jednym miejscu tylu OBROŃCÓW PEDOFILI w kościele. Niektóre wpisy oskarżają pokrzywdzone dzieci, zamiast sprawców! To właśnie przez takich ludzi dzieci w Irlandii i innych krajach bały się zgłaszać, że były wykorzystywana - bały się, że OBROŃCY PEDOFILI zarzucą im, że pomawiają świętych księży!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.10 18:29
Biskup? To kto następny? Papież? .... Jezus?
antoni.s2020.02.10 18:23
Każdy zdrowy facet decydujący się na życie bez kobiety i dzieci powinien być objęty dyskretną obserwacją,stan kapłański wciąż jeszcze jest azylem dla wszelkiej maści dewiantów seksualnych których skłonności nie są akceptowane w normalnym środowisku,to wbrew prawu naturalnemu na które,zabawne ,tak często się powołują,ludzie!,trzymajcie swoje dzieci z dala od tych osobników!
Foster2020.02.10 16:48
Dziwię się rodzicom. Jakim trzeba być kretynem żeby oddać córkę w łapy księdza (prawdopodobieństwo jej wykorzystania graniczyło z pewnością).
stan2020.02.10 16:36
może ktoś wie, w jaki sposób biskup komunikował się z 15-latką? Biskup miał religię w szkole? Katechizował te dziewczynę, czy był przyjacielem rodziny? Biskup 20 lat temu był już biskupem, proszę zwrócić na to uwagę! Podobno powstał jakiś reportaż, czy ukazała się książka o dziecku księdza, tak dziwny, że trudno uwierzyć w wiarygodność tego "dziecka" księdza. Hierarchia kościelna powinna wyjaśnić wszystkie sprawy i oczyścić swoje szeregi.Teraz na tapecie są duchowni. Dlatego ksiądz musi być jak żona cezara, a za kłamstwa - wytaczać sprawy michnikowcom.
stan2020.02.10 16:24
Każdy pedofil powinien zostać ukarany - czy to ksiądz, czy znany reżyser, seksuolog, dyrygent, pedał. Nie czytam Wybiórczej, ale może ktoś pamięta, co napali w sprawie Polańskiego? Zamieścili jakiś artykuł? Proszę odpowiedzieć, jeśli ktoś wie.
Anna2020.02.11 10:23
w sprawie Polańskiego napisano w GW naprawdę dużo, sprawę przewałkowano chyba z każdej możliwej strony, nie sposób streścić tego w jednym zdaniu
Marek2020.02.10 16:09
Kraków ma wielkich biskupów i wielkie świątynie. Zobaczcie jaki piękny kamień węgielny umieścił abp Dziwisz obok Bazyliki Bożego Miłosierdzia: https://wf1.xcdn.pl/files/10/10/23/841873_10a23072_83.jpg
Durczykiewicz2020.02.10 15:35
ABC jeśli została wszczęta procedura prawna przeciwko biskupowi to z automatu nie może wykonywać żadnych czynności duszpasterskich dokąd sprawa nie zostanie wyjaśniona. To nie jego decyzja tylko takie są procedury.
prawdziwy katolik2020.02.10 14:49
Ryba psuje się od głowy, zwykli księża mają żywe przykłady wśród wyższych rangą
abrakadabra2020.02.10 12:51
Teraz się zacznie wrzask katolibanów,że to atak na kościół. Jesteście strasznie tępi i przez wasze puste sagany całe środowisko nie potrafi się oczyścić jak to było w Irlandii, bo kościół czuje wasze wsparcie nawet kiedy ewidentnie są winni.
Jan Radziszewski2020.02.11 3:23
co nie czytał ewangelii czy Jezus gdy mu przyprowadzono niewiastę pochwyconą na cudzołustwie nie powiedział "kto jest bez grzechu to niech pierwszy rzuci na nią kamień - ty pewnie byś rzuciła no bo podobno nic nie masz na sumieniu ale jak stosowałaś antykoncepcję ? - to nie masz może na sumieniu zbrodni morderstwa dziecka dzieci
Ostatnia próba.2020.02.10 12:41
To dlatego Kapłani i BISKUPI prześladują katolików którzy chcą przyjmować Komunię Świętą na klęcząco i zmuszają wiernych aby nie klękali przed Jezusem.
Roman2020.02.10 12:38
A czy gdyby rabin wkładał rękę pod koszulkę dziewczyny to wyborcza również by się się tak zaangażowała w sprawę ?
stan2020.02.10 16:39
Podobno właśnie wśród nich jest bardzo duży odsetek pedofili (wg badań w USA)
www2020.02.10 12:29
Ciekawe te ofiary molestowania, bo nie tracą zaufania do Kościoła. Członkowie Kościoła rzekomo je molestują, a one zamiast zgłosić sprawę policji, dalej kontaktują się z Kościołem piszą listy do jego władz. Ma to dla "ofiary" swoje praktyczne strony. Unika ona odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania , pozostaje więc bezkarna. Nie pójdzie siedzieć, bo w sumie o nic nie oskarża, miała 15 lat i nie było gwałtu. Pisze więc o legalnym kontakcie seksualnym. Nie przeszkadza to gazetom pisać o rzekomym zajściu, że ktoś do kogoś napisał o czymś list, a "oskarżony" mówił podobno "Bóg mi cię zesłał". Medialnie ma to rangę oskarżenia, więc jest społecznie nośne, chociaż de facto jest tylko kolportowaniem nieszkodliwych plotek z jakiegoś listu.
Jan Radziszewski2020.02.10 12:24
manekin - i co z tego 3/4 ludzkości tj z nich wszyscy nieochrzczeni ujrzy PIEKŁO jako swoje wieczne mieszkanie Bóg Ojciec Zapewniam was, że każdy kto umiera w stanie grzechu ciężkiego, a grzech Pierworodny jest nim ) - w chwili śmierci nie żałował za swoje grzechy, w tym grzechy ciężkie, nie pokutował i nikt za nim się do Mnie nie wstawiał, ten po sprawiedliwym Sądzie Bożym pójdzie na wieczną zgubę, wieczną zatratę, do jeziora ognia i siarki, do piekła. Zapewniam was uroczyście, że piekło jest, istnieje, bo Sam je stworzyłem. Jest w nim obecnie około trzech trylionów upadłych Aniołów i wiele miliardów ludzi potępionych. Na ziemi żyją jeszcze osoby, które widziały tę porażającą rzeczywistość
prawdziwy katolik2020.02.10 16:47
Twoja wizja Boga jest największym świętokardztwem dla mnie jako katolika. W twojej wizji Bóg jest niczym kapo w Auschwitz, który wszystkich o innych poglądach, wtrąca na wieczne zatracenie większość ludzkości na przestrzeni dziejów. Za takie wizje, ktoś powinien podać cię do sądu za obrazę uczuć religijnych.
Jan Radziszewski2020.02.11 2:57
widaś żeś durak co myślisz że Pan Bóg jest tylko Miłosierny a nie jest też Bogiem Sprawiedliwym? po prostu jesteś niedouczony przeczytaj katechizm KK a co zapomniałeś co jest w Prawie Ewangelii Mr 16:15-16 15. I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Jan Radziszewski2020.02.11 3:08
poganie żydzi muzułmanie buddyści tj ci co mieli tzw dobrą wolę niekoniecznie wpadną do Piekła ale czyśćciec u bram Piekła ich nie minie - gdzie diabły umilają pobyt w nim rzucając w ich głupie mordy tj twarz lawą piekielną czego doświedcza doświadczał także Józef Piłsudzki
Jan Radziszewski2020.02.11 3:34
coś w Niemczech szkolony - ale oni piekło mają zapewnione Pan "Dla Niemców mam inne słowa zawieszam nad nimi Sąd ...
ZERRO2020.02.10 12:16
Ino patrzeć jak się pojawi list poparcia duchowieństwa krakowskiego dla biskupa Szkodonia z inicjatywy Metropolity, który tak pięknie niegdyś bronił abp. Paetza.
Jan Radziszewski2020.02.10 12:12
Ot . - żydzie największymi Antysemitami a właściwie antyżydami od 2000 lat są przecież sami żydzi Bo czy nie ofiarowali swojemu cezarowi w Wansse swoich nieudaczników z Europy wschodniej - aby mieć mamonę i władzę w świecie - co może jej nie mają? przecież zarówno Adolf Hitler jak i Jude Stalin byli braćmi masonami w loży synów Przymierza tj B'nai B'rith
Pisowiec2020.02.10 12:07
Hańba!!!! Nie wierzę w te oskarżenia!!! To typowe dla lewaków z wyborczej!!! My Polacy murem za Biskupem Szkodoniem!!! Prowadź nas Księże Biskupie, prowadź naród wierny!!!!
brak wiary i rozumu2020.02.10 15:42
PiSowcy są winni!!!
Jan Radziszewski2020.02.10 11:39
Nairobi żydzie mylisz się to Pan Bóg a nie Szatan wasz cezar /J 19,15) Lucyfer /Iz 14,12-15 Sura 113,1) decyduje jak długo ma kto żyć wprawdzie żydzi wymordują ponad 7 miliardów ludzi ale żaden z nich w Nowej ziemi nie zamieszka bo w tzw Trzech Dniach ciemności Potop ognia i siarki Łk 17,26-30) diabły tj anioły Lucyfera tj czerwonego Smoka /Ap 12,3 nn) żywcem im wydrą dusze z ciał i zabiorą do Piekielnych czeluści tj jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) gdzie m.in czarny IIuminat B. Gieremek ich powita pewnie wraz tobą wyznawcą Talmudu w Polsce Pan N 568 +++ Zniknie wielowyznaniowość, a ludzie innej wiary staną się katolikami. Resztka Żydów, jaka pozostanie przyjmie chrzest i staną się kościołem.
Urszula2020.02.10 12:09
Każda religia twierdzi, że jest ta prawdziwą, ale żadna z nich nie postępuje zgodnie z wolą i poleceniem biblijnego Boga. Katolicka również więc próżne wasze, katolicy, nadzieje. Nawróćcie się, zacznijcie poważnie traktować Biblię, nie dodawajcie nic do tego czego oczekuje Bóg i słuchajcie tylko Boga wtedy będziecie mieć jakąś szansę.
leszczyna2020.02.10 12:59
Twoja religia też nie postępuje zgodnie z Biblią, więc daruj sobie pouczenia.
Bronek2020.02.10 19:00
Panie Janie a główka w porządku ?
Irena2020.02.11 0:56
Bronek! Pan Jan R, pisze prawdę , ja też to czytałam! Dlaczego posadzasz go o zmyślanie? Laikiem jesteś ! Czy nie widzisz w jego wpisie odnośników/ to znaczy że to jest tam zapisane w Piśmie św. Czytałam,żę przy końcu świata Żydzi i inni się nawrócą na Katolicyzm !.
Nairobi2020.02.11 7:39
Pani Ireno, przy końcu świata nie będzie katolicyzmu, tak jak dziś nie ma dinozaurów.
Jan Radziszewski2020.02.11 2:51
a jak z twoją makówką - bo jak się nie nawrócisz wczas tj natychmiast to obaczysz PIEKŁO na Sądzie Ducha św przed owymi Trzema dniami ciemności jak ostateczne wezwanie do nawrócenia - bo jak posłuchasz diabłów to one zabiorą cię tam gdzie wiecznie cierpią . no chyba żeś Masochistą to istotnie Sadyści piekielni będą ci się podobać
ZERRO2020.02.10 11:24
Jeśli biskup nie molestował chłopców to wszystko jest OK. Najwidoczniej Homolobby kościelne załatwia w ten sposób swoje porachunki.
guess who 2020.02.10 11:17
Z nudów wredne baby się zmówiły, że będą oczerniać tych niezłomnych polskich kapłanów, prawda Zero? Poza tym nie może to być prawdą, dlatego że przecież każdy pedofil to zarazem część rowerowa, prawda Zero?
ZERR02020.02.10 20:53
Jeśli chodzi o Kościół, to faktycznie nie wszyscy pedofile są homonto. 40% jest heterro
andrzejhahn32020.02.10 11:04
kolejny koscielny parch niewinny.......jaki z niego jest bidulek
ZERRO2020.02.10 10:40
Metropolita krakowski ukrył biskupa pedofila pod swoim napletkiem. Tam go nikt nie znajdzie.
leszczyna2020.02.10 10:33
Biskup pomylił Boga z Diabłem mówiąc dziecku: "Bóg mi ciebie zesłał. Przez ciebie chce mnie nauczyć czułości”.
guess who 2020.02.10 11:18
+1
leszczyna2020.02.11 9:56
Nieładnie się podszywać pod cudzy nick. Zaprzestań tego.
Jan2020.02.10 10:22
Odp...dolcie się czerwoni od Biskupa. Bo oddajecie się takim szczekaniem w ręce diabła, a on was na koniec wszego życia zaprowadzi do piekła ognistego na całą wieczność.
leszczyna2020.02.10 10:13
I jak tu się dziwić wikarym czy proboszczom że molestują dzieci jeśli mają takich biskupów.
leszczyna2020.02.10 10:24
Nieładnie się podszywać pod cudzy nick.
anonim2020.02.10 10:01
... - Czeka was ucisk gdy nie obierzecie Mnie Królem Polski. I ucisk będzie taki aż to zrobicie. Jeśli tego nie zrobicie – zginiecie. Może was zostać nawet mniej niż dziesięć procent. - Czyli tyle co teraz Ukraińców w Polsce? - Nawet mniej dziecko! cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/10/22-24-x-2019-upomnienia-pouczenia-czeka.html
Urszula2020.02.10 12:04
Ja pierdzielę. Niektórzy tu za Jezusa się podają i mówią w jego imieniu. Czy wam, katole, juz całkiem odbiło. Biblia mówi, aby takim nie wierzyć.
Irena2020.02.11 0:46
Urszula, a co ty tak chłopsku piszesz ! Te zwroty nie są twoje, tylko " dumnego geja" ! Kogo chcecie nabrać? mnie ?? Napewno nie !
upadły archanioł2020.02.10 15:39
Szatan jest Małpą P.Boga(od małpowania)
anonim2020.02.10 9:42
PETYCJA w s. wystąpienia Episkopatu do władz państwowych Rzeczpospolitej Polskiej o koronację Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski. https://www.petycjeonline.com/zo_najwaniejszy_podpis_ycia_to_duchowy_ratunek_polski
Janek2020.02.10 15:24
Królestwo moje nie jest z tego świata ...
ZERRO2020.02.10 9:22
Kiedy to się wreszcie skończy ?! Nie ma tygodnia żeby jakiś ksiądz pedofil nie wypłynął na światło dzienne.
ZERR02020.02.10 9:48
Kiedy to się wreszcie skończy ?! Nie ma tygodnia żeby jakiś dziennikarzyna narodowości niepolskiej nie wyprodukował zmyślonych oskarżeń?
Japa2020.02.10 11:41
Nie rób Pan z siebie ,,ZERA " psnie ,,ZERRO.. Jak kościól prxestanie mówić prawdę
Arturo2020.02.10 9:08
Chciałbym poznać imię i nazwisko molestowanej niech GW nie ukrywa jej danych powiedziała "a" to musi powiedzieć "b"
Koroner2020.02.10 8:35
Nawet jak jej wsadził świntucha to było 20 lat temu! Kogo to interesuje? Pierdoły tu pociskacie. Kościołowi należy zabrać dotacje budżetowe, przestać finansować księży i koniec problemu. Kolejna afera z d.
Ela2020.02.10 8:29
Dziwi mnie że tylko dobrzy, kapłani, biskupi są atakowani i posadzani o pedofilię sprzed 20 ,30 lat A ksiądz Lemański, sowa i im podobni są chronieni przez wyborczą Jak można przez 20lat milczeć na swoją krzywdę, gdzie byli rodzice, nagle teraz się przypomnialo? oszuści, za dobro jakie kościół i duchowni niosą każdego dnia plugawicie go swoimi oszczerstwami i kłamstwem Wiedząc co Żydzi zrobili Panu Jezusowi za Jego dobroć,,nie dziwi to co dziś robią z kościołem i duchownymi,których tak samo nie nawidzą
ZERRO2020.02.10 9:18
A głupota twoja cię nie dziwi? Ks. Lemański i ks. Sowa nie są pedofilami, a Kościół niszczą nie Żydzi a księża pedofile najbardziej.
Nairobi2020.02.10 9:57
Dobrzy nie są atakowani. A ten antysemicki, rasistowski wtręt o Żydach to skąd?
Jan Radziszewski2020.02.10 12:04
żydzie największymi Antysemitami a właściwie antyżydami od 2000 lat są przecież sami żydzi Bo czy nie ofiarowali swojemu cezarowi w Wansse swoich nieudaczników z Europy wschodniej - aby mieć mamonę i władzę w świecie - co może nie mają przecież zarówno Adolf Hitler jak i Jude Stalin byli braćmi masonami w loży synów Przymierza tj B'nai B'rith
XYZ2020.02.10 8:06
Jak chodzi o łapówki Grodzkiego to wszyscy oskarżający są wiarygodni.
A2020.02.10 8:03
Nie chciało się Intronizacji to jest zapłata
chicago2020.02.10 15:36
Chciało się kult Miłosierdzia Bożego wybić kultem intronizacjii?? To się ma.
Irena2020.02.11 1:06
chicago ! Ty naprawdę tak myślisz !???? Ojej ! Przecież jedno nie przeczy drugiemu ! Tu Jest Pan Jezus i Tu jest Pan Jezus ! Ten sam! CO CI DO GŁOWY PRZYSZŁO ! TAKIE BZDURY !
A2020.02.10 8:02
Tak to jest jak się wybiło wiarę to się ma zapłatę od opetanych
A2020.02.10 8:00
A może następna chce 1000 000
A2020.02.10 7:59
Pierwsza to bym ukarała osoby, które sobie przypominają po 5 latach po 10 latach po 30 latach po 50 latach po 100latach
ZERRO2020.02.10 9:14
Nikt sobie nie "przypomina po 20 czy 30 czy po 50latach o molestowaniu". Takich spraw się NIGDY nie zapomina. A dopiero teraz dzięki papieżowi Franciszkowi można wreszcie osądzić dewianta w sutannie dochodzić sprawiedliwości.
ZERR02020.02.10 9:52
I jak zwykle dowodów BRAK. Stalinowskie metody się wam marzą - skazywanie ludzi na Oświadczenie rzekomej Ofiary. I pieniążki "zadośćuczynienia" tez na Oświadczenie.
Suweren2020.02.10 10:27
https://www.fronda.pl/t/tomasz-grodzki-1,88381.html
ZERR02020.02.10 13:21
Olaboga! I on też oskarżany o molesting? Koniec świata!!!
Suweren2020.02.10 13:32
Nie, znów coś ci się pomyliło. Niech zgadnę, przejęzyczenie?
ZERR02020.02.10 14:00
zgaduj zgaduj, może coś zgadniesz
Suweren2020.02.10 16:34
Nie wchodzę w to. Ciężko zgadywać, kiedy zagadki zadaje ktoś mylący ELEMENTARNE pojęcia.
ZERR02020.02.10 20:21
Ciężko zgadywać, gdy ma się ciężki pomyślunek i nie widzi ironii. Carpe diem.
Suweren2020.02.10 22:24
Ale to ja miałem zgadywać.
ZERR02020.02.10 23:53
i nadal nie potrafisz, Nie pchaj się na afisz.
Suweren2020.02.11 7:43
Nie próbuję - znów coś mylisz. Nihil novi sub Sole. A z nas dwóch to chyba nie ja pcham się na afisz mimo braku elementarnych kwalifikacji i rzetelności, co sam udowodniłeś. Ale, jak ponoć mawiał Juliusz Cezar lepiej być pierwszym "tutaj" niż drugim w Rzymie. Wizę, że realizujesz te słowa.
ZERR02020.02.11 10:55
Jak ktoś napluje ci do talerza zupy, też powiesz "znowu coś mylisz"?
Suweren2020.02.11 11:22
Tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono. Ludzie z mojego otoczenia nie plują innym do zupy. Przykro mi, że żyjesz w takim otoczeniu, ale teraz trochę lepiej cię rozumiem.
Nairobi2020.02.10 9:57
Szczególnie po 100 latach. I po 200.
A2020.02.10 15:56
No właśnie po 100 latach otwierali trumny w Belgi..
Urszula2020.02.10 11:54
Ale tych co pomawiają Grodzkiego to byś nie ukarała mimo iż upłynęło już kilka lat od rzekomych łapówek. Grodzkiego pomawiać wolno, biskupa już nie.
Suweren2020.02.10 7:49
Jakie to znamienne: do oskarżania Marszałka Grodzkiego starczą wam anonimy, swoi natomiast są zawsze poza podejrzeniem i w ogóle to "wina Tuska". Ale "ciemny lud to kupuje".
nie ślepy2020.02.10 17:45
Kretynie może mają POkazać POkwitowanie od grodzkiego...? Czy fakturę na łapówkę z doliczonym VATem?
Suweren2020.02.10 19:02
A to będą jakieś sextaśmy? Myślisz, że puszczą na Netflixie, deklu?
helga2020.02.10 7:48
sklerotycy kodomici po 20 latach odzyskują pamięć.....za dulary
anonim2020.02.10 7:42
Osoby pomówione w ten sposób także powinny być pod ochroną prawną: z automatu winno się wytaczać proces kłamcom, którzy po 20 czy 30 latach "przypomnieli sobie" o molestowaniu.
ZERRO2020.02.10 9:11
Nikt sobie nie "przypomina po 20 czy 30 latach o molestowaniu". Takich spraw się NIGDY nie zapomina. A dopiero teraz dzięki papieżowi Franciszkowi można wreszcie skutecznie dochodzić sprawiedliwości.
ZERR02020.02.10 9:47
bla bla bla nie zapomina się, jeśli w ogóle były jakieś sprawki.
Stach2020.02.10 7:30
To święty człowiek! Sypiał tylko z ministrantami.
BOGAnieMA2020.02.10 6:25
I tak oto WIELKA NIEPODLEGŁA daje się dymać we wszystkie otwory przez czarną zarazę z Watykanu. OBUDŹ SIĘ POLSKO!!!
Jan Radziszewski2020.02.10 12:09
Niestety marnie z tobą będzie jak staniesz na Sądzie Bożym i ujrzysz PIEKŁO !! Ha ha ha !
BOGAnieMA2020.02.10 12:45
Hue hue hue, będziesz się zatem smażył ze mną. Do zobaczenia w piekle dzieciorobie ;)
Stefan K.2020.02.10 18:08
A co to za zmartwienie dla trola z Olgino?
M2020.02.10 6:05
Logika obłąkanego lewactwa: zarzuty sprzed lat wobec duchownego prawdziwe, zarzuty sprzed lat wobec miłośnika kopert nieprawdziwe.
wPISdu2020.02.10 6:28
No i o kopercie dla gnoma znowu zapomniałeś! Przypadek? nie sądzę.
.2020.02.10 8:01
Tutaj zarzuty są pod imieniem i nazwiskiem. Zarzuty dla Grodzkiego są od "pani Stasi", albo zostały odwołane. No i prokuratura wciąż żadnych nie przedstawiła.
ZERR02020.02.10 10:03
Zarzuty dla Grodzkiego są przede wszystkim za sprawki PRZEDAWNIONE, więc nie może być on o nic oskarżany, bez względu na winę.
Japa2020.02.10 11:35
No i wszystko jasne Tylko skąd ta wiedza u Pana.. Doktorem był do wyborów
Japa2020.02.10 5:48
Ludzie Kochane . Narodzie polski . Toć to Wyborcza ogłosiła .Nic wam to nie mówi ? Czytając ,,komentarze " pod ,,materiałem " już twierdzę ,ze osiągnęła zamierzony cel.,,Pomocników " ma na metry. A sprawa jest pilna . Obecne Sady , kierowanie nie przez przyjaciuł kościoła ,są w stanie ,,udowodnić " winę duchownego , jak i uwolnić od oskarżeń pana Marszałka . Zarzuty z natury podobne .Podejście do nich różne. Bo jak obecnemu rządowi uda się ,,oczyść " Sady z czerwonych śmieci, sprawa kary może być nie pewna ..Trudniej będzie udowodnić ,,winę " biskupowi . A o wiele łatwiej Marszałkowi. Zaś w Gazecie Wyborczej , rad bym poczytać wiadomości o ,,sukcesach " brata Redaktora Naczelnego z czasów PRL Było by co czytać .....
ZERRO2020.02.10 9:06
Zanim Wyborcza to ogłosiła, to sprawa wcześniej trafiła do Prokuratury i Stolicy Apostolskiej więc nie podniecaj się tak nadmiernie obrońco księży pedofilów.
Japa2020.02.10 11:31
Panie ,,ZERRO' Podziwiam Pana wiedzę Nie przeszkadza mi Pana sympatia dla pana Red. Michnika A moje wątpliwości , które ocenił Pan jako podniecenie i obronę księży pedofilów , odnoszą się do czegoś innego . Wydaje mi się , że ..prawnicy " Frondowi , nie bardzo bezstronnie oceniają wartości dowodowe zeznań panienki i zeznań dawców łapówek doktorowi G. Aaaaa.. Czemu mnie , myśl ,że ten ,,ZERRO " to inny ,,ZERRO'
Jan Radziszewski2020.02.10 12:18
żydzie największymi Antysemitami a właściwie antyżydami od 2000 lat są przecież sami żydzi Bo czy nie ofiarowali swojemu cezarowi w Wansse swoich nieudaczników z Europy wschodniej - aby mieć mamonę i władzę w świecie - co może nie mają przecież zarówno Adolf Hitler jak i Jude Stalin byli braćmi masonami w loży synów Przymierza tj B'nai B'rith
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.02.10 5:19
Kościół rzymskokatolicki powinien zostać zdelegalizowany i rozwiązany!
Japa2020.02.10 6:04
To co? Wtedy tacy ..partyzanci " zaczęli by rządzi ?. To się panu A.I.P. .marzy. ? No dobra .w Polsce takich ,,partyzantów " jest co nie co . A co z reszta świata ? .Ej , partyzancie , partyzancie ... Nie pij denaturatu przed pisaniem .
Jan2020.02.10 18:07
Jaka dzisiaj pogoda w Olgino?
Stefan2020.02.10 4:04
Nie wiem , czy to prawda, czy nie !? Ale gdzie ta obecnie dorosła kobieta była przez 20 lat ?! Teraz ma 35 lat ! Dlaczego nie oskarżyła wtedy?! Skoro to drukuje Gazeta Wyborcza, to nie mam żadnej wątpliwości, że to jest wielkie Kłamstwo ! A może jeszcze będzie miała zapłacone !? Ale ja nigdy takich "judaszowych" pieniędzy nie chciałbym ! Gdzie ona ma sumienie !? Jak ona to udowodni, po tylu latach !? To draństwo !
.2020.02.10 7:59
Wtedy niepomyślane było, aby można było oskarżyć o cokolwiek księdza. Za samą próbę została zaszczuta, teraz jest łatwiej. Chociaż takie rzeczy wychodzą już od dobrych 10 lat, więc mogła to zrobić wcześniej.
Maria Blaszczyk2020.02.10 14:36
Wszystko mogła, ale nie zrobiła. Bo próbowała żyć normalnie, bo miała przemocowego męża, bo jej dziecko ten człowiek katował, bo próbowała o tym nie myśleć, bo z biskupem wciąż ją łączyła mocna więź - najlepszy dowód, że, co przyznają oboje, angażował się on w jej sytuację małżeńską.
leszczyna2020.02.11 9:51
Czyli to jakiś bardzo skomplikowany przypadek ta kobieta. Na męża złożyła donos do prokuratury, ma on już zarzuty za znęcanie się nad dzieckiem? A może w więzieniu wyrok odsiaduje? Mocna więź z biskupem zamężnej kobiety w związku z sytuacją małżeńską? I wypominki sprzed 20 lat?
Jan Radziszewski2020.02.10 1:35
co żydzi może nie są pedofilami składającymi Lucyferowi dziewczynki jako ofiarę które po zgwałceniu palą je w ogniu na cześć w hołdzie dla cezara /J 19,15) Np słynny Minister i Europoseł Bronisław Gieremek może by o tym napisał żyd z Ukrainy Adaś Michnik
Nairobi2020.02.10 10:00
Radziszewski, ale z ciebie antysemicka, rasistowska k-wa... Ale wyginiesz, jak dinozaury.
Jan Radziszewski2020.02.10 11:32
Nairobi żydzie mylisz się to Pan Bóg a nie Szatan wasz cezar /J 19,15) Lucyfer /Iz 14,12-15 Sura 113,1) decyduje jak długo ma kto żyć wprawdzie żydzi wymordują ponad 7 miliardów ludzi ale żaden z nich w Nowej ziemi nie zamieszka bo w tzw Trzech Dniach ciemności diabły tj anioły Lucyfera tj czerwonego Smoka żywcem im wydrą dusze z ciał i zabiorą do Piekielnych czeluści piekielnych tj jeziora ognia i siarki gdzie m.in czarny IIuminat B. Gieremek ich powita pewnie wraz tobą wyznawcą Talmudu Pan N 568 +++ Zniknie wielowyznaniowość, a ludzie innej wiary staną się katolikami. Resztka Żydów, jaka pozostanie przyjmie chrzest i staną się kościołem.
Nairobi2020.02.10 19:18
Radziszewski, jak już wymordują te 7 miliardów, to nikt nie zostanie, bo tyle mniej więcej jest ludzi na świecie. Czyli sami siebie też wymordują. Nikt katolikiem nie zostanie, bo nikogo nie będzie. A to akurat dobra wiadomość.
Jan Radziszewski2020.02.10 1:26
A żyd Adaś Michnik mason Iluminat Z satanistycznej org ILLUMINATI wierny nauczaniu Talmudu co może podobnie żyd Talmudysta i Satanista Jerzy Urban po co udał się do Tajlandii może nie na sex z nieletnimi a mało co nie utonął tam w Tsumani - Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
prawdziwy katolik2020.02.10 16:41
Wygrałeś tytuł idioty dnia! Gratulacje!
Nairobi2020.02.10 19:21
Radziszewski ma skończone trzy klasy podstawówki i jedno, czego się nauczył, to kombinacji Ctrl+C i Ctrl+V. Nie warto go czytać, ani komentować. To jak z pustakiem dyskusja.
cieka2020.02.10 0:56
kolejny katopedofil z kryminalnej organizacji gwalcicieli - polskiego KK.
Jan Radziszewski2020.02.10 1:33
co żydzi może nie są pedofilami składającymi Lucyferowi dziewczynki jako ofiarę które po zgwałceniu palą je w ogniu na cześć w hołdzie dla cezara /J 19,15) Np słynny Minister i Europoseł Bronisław Gieremek może by o tym napisał żyd z Ukrainy Adaś Michnik
Irena2020.02.11 1:10
Głupi Lechu Keller ! Przestań się bawić w głupie nicki! Jesteś kryształowy? Może powiesz, pedziu, ile ty dzieci zgwałciłeeś??
tyberium2020.02.10 0:37
"Grozi mu nawet wydalenie ze stanu kapłańskiego" wow! to ci dopiero kara, gorsza niż kara śmierci :-)
KS2020.02.9 23:09
Nadchodzi druga Irlandia, a lud sie zdenerwuje na tyle jedynie wiatr bedzie hulał po świątyniach.
ZERR02020.02.9 23:56
Lud na takie oskarżenia kładzie tzw lachę.
Myślący2020.02.11 9:36
Nie nadchodzi druga Irlandia, tylko powraca Związek Radziecki.
ridado2020.02.9 23:09
Zlikwidowac celibat a powinien byc dobrowolny jak rowniez nie majacy nic z nauczaniem Chrystusa a tylko broniacy kase kosciola a wowczas znikna te wpadki. Takie to proste
manekin2020.02.9 22:59
Moja wnuczka nie będzie chrzczona w KaKa, syn wiedział co robi.
zmiecz2020.02.10 6:18
A ktory cywilny pedofil bedzie ja chrzcil?
Maria Blaszczyk2020.02.10 11:23
Nie uwierzysz, ale lwia większość ludzi na świecie nie jest ochrzczona. I jakoś żyją. Niesamowite, co?
Jan Radziszewski2020.02.10 11:52
i co z tego 3/4 ludzkości tj z nich wszyscy nieochrzczeni ujrzy PIEKŁO jako swoje wieczne mieszkanie Bóg Ojciec Zapewniam was, że każdy kto umiera w stanie grzechu ciężkiego, a grzech Pierworodny jest nim ) - w chwili śmierci nie żałował za swoje grzechy, w tym grzechy ciężkie, nie pokutował i nikt za nim się do Mnie nie wstawiał, ten po sprawiedliwym Sądzie Bożym pójdzie na wieczną zgubę, wieczną zatratę, do jeziora ognia i siarki, do piekła. Zapewniam was uroczyście, że piekło jest, istnieje, bo Sam je stworzyłem. Jest w nim obecnie około trzech trylionów upadłych Aniołów i wiele miliardów ludzi potępionych. Na ziemi żyją jeszcze osoby, które widziały tę porażającą rzeczywistość
Janek2020.02.10 15:29
Jasiu pora na paciorek i spać, bo grzeczne dzieci w twoim wieku już dawno śpią
[email protected]2020.02.11 7:03
Tego bełkotu nie będę komentował! Odniosę się tylko do grzechu tzw.pierworodnego: to Jezus nie uwolnił nas od grzechu? To po co startował na tym krzyżu? To się kupy nie trzyma!
nie ślepy2020.02.10 17:34
Dla ciebie jedzenie i wydalanie, to całe życie a potem zgasło światło...
Jan2020.02.10 18:06
Masz rację. Żyją "jakoś". Tak naprawdę to bardzo marnie wegetują. A co się z nimi dzieje, kiedy przekroczą próg wieczności?
Nairobi2020.02.11 7:36
A jak nie ma żadnej wieczności?
Stanisław2020.02.10 18:38
A co, chce wysłać twoją wnuczkę do piekła na wieczne zatracenie?
wp20002020.02.9 22:57
kato z kurii syny mówią, ze to atak na kosciol, jak zawsze.
Janek2020.02.9 23:00
Jak mają mówić inaczej skoro łącza ich z kuria nie tylko stosunki służbowe...
KleroPedofilKryjeSięWCzeluściachPałacuBoCelaCzeka2020.02.9 22:55
Idzie, bestia, w zaparte. Ale przynajmniej już cuchnie i śmierdział będzie do końca swoich pasożytniczych dni. Smród za życia, rozkład towarzyski, piętno, odium i balast. Tego mu nie braknie, choć przecież jak zwykły obywatel powinien skończyć w celi za molestowanie. Razem z recydywistami, którzy chętnie zrobią biskupowi atrakcje resocjalizacyjne. Nogą od taboretu i kijem bardaszanej szczoty. Klero-pedofile mają w więzieniu specjalne traktowanie. A klawisze nie słyszą ich wycia. Taka praca. Głuchnie się rutynowo.
Jan2020.02.10 18:03
A ty jak będziesz tak bluzgał to będziesz wił się w czeluściach piekielnych. Na wieki wieków. Amen.
Jan2020.02.11 9:35
Posłuchaj Wania, nie napinaj się tak, bo jeszcze się spuścisz w spodnie.
katolik2020.02.9 22:52
okaże się prawda-nieprawda,Ale na takim niszczeniu Kościoła zależy wysłanemu przez szatana dnu mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna,które za opowiadanie się za tym,aby utworzyć dla Polaków krematorium jakim jest eutanazja ,aborcja,gender ,lgbt, już zaciągnęło karę przekleństwa za prowadzenie do grzechu społecznego i osobistego Polaków! Kard Wyszynski módl się za Polskę.
Janek2020.02.9 22:56
Żadne modły nie pomogą, to co się dziej to wola Boża, którą jest upadek tego siedliska zła. Niech się dzieje wola Boga jako w niebie tak i na ziemi.
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.9 23:46
amen
Janek2020.02.9 22:51
A kiedy przywódca tej grupy jędraszewski odpowie za krycie przestępców.
milleniusz2020.02.9 22:49
Ależ ten kościół jest przeżarty złem... Na wskroś.
Janek2020.02.9 22:53
Naj smutniejsze jest to iż zamiast dokonać oczyszczenia nadal twierdzi że nie ma problemu, ale to nic lepiej aby Kościół upadł niż jego pracownicy krzywdzili niewinnych.
Jan2020.02.10 18:02
Idź do masonerii - tam na pewno znajdziesz samo dobro.
Jeann 2020.02.9 22:42
oczywiście dyżurni "bezgrzeszni" trolle odezwali się - to znaczy, że "wyborcza" wam wciśnie wszystko , każdą głupotę - wystarczy sączyć, sączyć, sączyć - . Tak jak Lis swoim , że wczoraj na manifestacji za reformą sądów w Wwie było jedynie kilkaset osób! Potwierdza się, że Lisa mocno "udarowało" w Olsztynie. Ale, żeby wypuszczać ze szpitala niedoleczonego?
guess who 2020.02.10 12:06
Wystarczy nie molestować dzieci, wtedy nie będzie pożywki dla "Wyborczej".
leszczyna2020.02.10 12:56
Będzie inna pożywka.
ZERR02020.02.10 20:24
Nie będzie pożywki? XD Zawsze coś się da wymyślić.
l`Amandera2020.02.9 22:36
Oczywiście "Wyborcza" - uwierzyłbym, gdyby to była inna "szmatława" - ale "W" never ! Kobitka też podejrzana - teraz nagle sobie przypomniała i ciekawe! poleciała od razu do szmatłwej !
Maria Blaszczyk2020.02.10 11:22
No nie. Najpierw poleciała do prokuratora. Prokurator sprawę umorzył, z powodu przedawnienia, ale w uzasadnieniu pisze jednak: „Podkreślić należy, iż zgromadzony dotychczas materiał dowodowy wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu objętego dochodzeniem, w kształcie i przebiegu opisywanym przez pokrzywdzoną”.
asd2020.02.9 22:19
Niestety w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwo zniszczyć komuś opinie, szczególnie ludziom głoszącym niepopularne i kontrowersyjne poglądy bo komu się będzie chciało dojść do faktycznej prawdy w sprawie księży jeżeli dla wielu są oni po prostu pedofilami. Lewica się cieszy bo kościół był dla niej zawsze niewygodny więc wykorzysta każdą nadarzającą się okazje by w niego uderzyć. Jak zwykle pójdzie za nią stado bezmyślnych wiernych którzy są święcie przekonani o nieomylności antykościelnej propagandy i tego ze to zawsze ksiądz jest winny a poddawanie w wątpliwość oskarżeń o molestowanie jest niemoralne. Komentarze prezentowane na tym forum nie tylko pod tym artykułem nie pozostawiają żadnej wątpliwości że chodzi o nienawiść do ludzi wierzących. Im więcej wulgarnych komentarzy piszecie tym lepiej pokazujecie jacy naprawdę jesteście i jakie są wasze zamiary.
AAAtomek2020.02.9 22:23
A wystarczyłoby, żeby księża nie gwałcili dziewczynek i chłopców, i nie byłoby tego kolejnego skandalu? No ale wymagać od katolika i księdza katolickiego przestrzegania dekalogu to chyba za duże mam wymagania.
asd2020.02.10 15:55
Nie myśl sobie że jakby wszyscy księża byli idealni to kościół byłby kochany. Podejrzewam że są księża który przestrzegają dekalog lepiej niż ty, chociaż są i tacy co grzeszą. Kościół zawsze nawołuje do nawrócenia i zaprzestania zła, co niedziele o tym się trąbi. To że jest jak jest to nie wina kościoła tylko ludzi którzy w danej chwili poddają się swoim pokusom i krzywdzą siebie i drugich.
Iza2020.02.9 22:26
O nienawiść do wierzących? To chyba biskup- pedofil obraża wierzących, bo jest przestępcą i sprzeciw się celibatowi, a nie ofiara, która opowiedziała o swoim dramacie. Tylko w Polsce ofiarę hejtuje się, zamiast jej okazać wsparcie i doprowadzić do aresztowania biskupa.
asd2020.02.10 15:58
Przestępcą będzie dopiero jak mu się udowodni zarzuty a nie wcześniej. Ja też mogę cię oskarżyć o gwałt ale ile w tym prawdy to sama wiesz
anonim2020.02.9 22:48
I ciągle to samo atakują Kościół i księży . Widać że masz wyprany mózg i nie potrafisz myśleć samodzielnie.
AAAtomek2020.02.9 22:17
Pluję na księży i biskupów pedofilów!
anonim2020.02.9 22:31
Tylko na ksieży i biskupów inni pedofile ci nie przeszkadzają mogą sobie krzywdzić dzieci ?
Ciekawy2020.02.9 22:15
Winę trzeba udowodnić. To podstawowa zasada. A dowodów nie ma. Żadnych. Kobiety, które rzucają takie kalumnie na innych powinny być karane. I to przykładnie. Takie oszczerstwa niszczą niewinnym ludziom życie. I dlatego kary powinny być surowe.
Iza2020.02.9 22:17
Kary dla ofiary. Co to k...a islam? Dowodem są zeznania ofiary, skoro mi, że ten typ ją macał i dziękował za nią Bogu, to znaczy, że biskup jest pedofilem. Koniec.
anonim2020.02.9 22:29
To nie znaczy ,że był ,masz na to dowód ,słowo to nie dowód ,każdy może powiedzieć ,że ktoś go kiedyś gdzieś molestował .
Iza2020.02.9 22:35
Nie, molestowanie pozostawia traumę do końca życia.
leszczyna2020.02.9 23:20
Pan Marek Lisiński kłamał w sprawie molestowania i wyłudził pieniądze od faktycznej ofiary. Napisała o tym GW, więc chyba wierzysz temu medium: Marek Lisiński, szef fundacji Nie Lękajcie Się, wyciągnął ... https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24841387,marek-lisinski-szef-fundacji-nie...
Maria Blaszczyk2020.02.10 0:21
No tak. Z tym, ze molestowanie pana Lisińskiego poddano w wątpliwość, a nie uznano, że na pewno kłamał. Bo ten ksiądz nie był niewiniątkiem i dzieci wykorzystywał. Ale z pewnością mogło tak byc, człowiek ten nie budzi cienia zaufania, po prostu mógł wykorzystać to, że ów ksiądz był skompromitowany. No ale była jeszcze jedna sprawa, gdy księdza niesłusznie oskarżono, co wykazano przed sądem chyba. Sama z kolei miałam do czynienia z sytuacją, gdy matka wykorzystywała dziecko do walki z jego ojcem w ten sposób. Ale jest jeszcze statystyka. I ona mówi, że znacznie więcej jest sytuacji, gdy ofiara mowi prawdę i się ją ucisza. Często znając wystarczająco dużo faktów, by mieć pewność co do tego, że mówi, jak było. Wszyscy widzieliśmy nagranie z panem prokuratorem (sic!) Piotrowiczem, który opowiadał, jak to gwałcone dziewczynki były zadowolone. Czy historie takie jak tłumaczki z Elbląga czy tej dziewczyny z Gniezna, która została zgwałcona, ale to ona pójdzie siedzieć... https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,53662,24805445,nie-wstydze-sie.html https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,25363048,zglosila-gwalt-oskarzony-zostal-uniewinniony-do-wiezienia.html
ZERR02020.02.10 0:30
Sam byłem mimowolnym świadkiem, jak jedna pańcia z drugą pańcią namawiały się, jak tu wrobić byłego mężusia w pedofilię. Pamiętam również reportaż, jeszcze z PRL (czytałem czasopisma rodziców, całkiem nieodpowiednie dla dzieci), gdzie opisano detalicznie sprawę wrobienia w pedofilię pewnego lekarza. Sprawa się wydała po skazaniu tego lekarza, bo pękł wspólnik "ofiary", jej chłopak. Małolaty rozpracowały sprawę precyzyjnie, łącznie z podglądaniem przez lunetę książek w jego domu, wślizgnięciem się tam aby podrzucić jakieś fanty i z nauką płaczu przez rzekomą pokrzywdzoną... A że lekarz znany był z romansów, no to sąd włoił mu aż miło.
leszczyna2020.02.10 10:16
Sąd odbywa się nad konkretnym człowiekiem i nie dotyczy grupy, do której on należy. Nawet w przypadku grupy przestępczej każdy bandyta otrzymuje wyrok za swoje czyny po ich udowodnieniu. Jak PiS pomawia sędziów jako grupę, bo jakiś z nich coś przeskrobał, tak wobec księży katolickich stosuje się w mediach tę samą zasadę: skoro to ksiądz, to pewnie jest winien, a nawet na pewno, bo wiadomo, że księża to pedofile. Niezależnie komu, za co i wobec kogo, winę należy udowodnić.
Maria Blaszczyk2020.02.10 11:47
No ale ta kobieta oskarża zupełnie konkretnego ksiedza. A czym innym jest zwrócenie uwagi, że ta instytucja jest skonstruowana w taki sposób, by takie sytuacje ukrywać. Że istnieją w niej określone mechanizmy - częściowo w postaci zupełnie jasno wyrażonych przepisów, zabraniających ujawniać gwałcenie, częściowo zaś za sprawą tefo, co Martel nazywa "kulturą tajemnicy" - gdzie to, co pozwala na niesamowitą homoseksualną rozwiązłość w tej instytucji, jednocześnie umożliwia ujrywanie nadużyć seksualnych, gdyż pozwala seksualnym drapieżnikom często bez wiedzy przełożonych korzystać z jej systemu ochrony. I tu można instytucję oskarżać. Choć oczywiście, mało który ksiądz to pedofil. Ale pewnie czytałaś ostatni wywiad z siostrą Chmielewską - linkuję niżej - ja ją naprawdę uwielbiam, ale ten wywiad siedzi we mnie jak bryła lodu w brzuchu - ona też brała w tym wszystkim udział. Jak to możliwe, że taka osoba - niezależna, odważna, niewątpliwie z działającym kompasem moralnym - dała się w to wkręcić? Twierdzenie, że instytucja nie ma z tym nic wspólnego, jest niepoważne, to nie jest kobieta, którą można zwieść kłamstwami jednego czy drugiego biskupa. https://krytykapolityczna.pl/kraj/szokujace-wyznanie-siostry-chmielewskiej/
leszczyna2020.02.10 12:52
Konstrukcja kościelna jest mi znana, to państwo w państwach z religią jako nadbudową ideologiczną. Czyli zaprzeczenie wiary jako takiej. Czytałam Crimen solicitationis i swoje na ten temat wiem. Mi chodzi na tym forum o to, że pisze parę osób od razu wiedząc, że biskup jest winien, bo oskarżyła go jakaś kobieta po 20 latach od zdarzenia. Nawet takie słowa padły: KS 10.2.20 0:18 Religia jest opium ludu. Czasy obrony kleru w Polsce mineły teraz każdy oskarżony ksiądz jest winny dopuki nie udowodni że jest inaczej Nawiązując do słów V. Jourovej, to jest "łom" na sprawiedliwość, niezależnie, kto i w kogo nim wali.
leszczyna2020.02.9 22:59
Zeznania agenta Tomka też były dowodami w sprawie willi Kwaśniewskich. Dorobek CBA powinien ostrzegać przed przedwczesnym wyrokowaniem w każdej sprawie.
Japa2020.02.10 10:51
Jestem z PiS u .Mianuję panią ..Izunię " sędziną do sprawy marszałka G. Wyrok przez Nią wydany ,pozwoli nam na powrót wiary w Kastę A Marszałkowi odpocżąć od liczenia kasy
Maria Blaszczyk2020.02.9 22:22
Poczekajmy na reportaż. Zobaczymy, na jakiej to podstawie. Może świadków było więcej?
Jan2020.02.10 10:27
Będą pieniądze, będą świadkowie.
Maria Blaszczyk2020.02.10 11:29
A dowody na to twierdzenie? Potwierdzenia z banku, jakieś dziwne wypłaty, wzbogacenia się? Cokolwiek? Czy tak sobie rzucasz kałem, najprawdopodobniej w osobę, przy której potężny, z jej punktu widzenia opromieniony bożym blaskiem człowiek nie potrafił upilnować włąsnych łap?
leszczyna2020.02.10 12:32
Nie wiem, czy tym razem tak będzie, ale może być. Mój kuzyn pomógł na drodze kobiecie, która uderzyła autem w słup na wiadukcie. Potem ona dała ogłoszenie do GW i zgłosiło się iluś "świadków", znajomych tej pani, choć świadek był tylko jeden: kierowca trzeciego samochodu, który widział zdarzenie. Jednak jego świadectwo zostało odrzucone, a uznane tych osób, których w nocy na wiadukcie na obwodnicy nie było, ale twierdziły, że były. Jeden osoba się wycofała z tego "świadectwa". Tak więc może tym razem tak nie będzie, i oby nie było, ale sama sytuacja zgłaszania się "świadków" jest możliwa. Na to wręcz liczy CBA ogłaszając nabór świadków "korupcji Grodzkiego".
Maria Blaszczyk2020.02.10 14:33
Ja nie twierdzę, że to niemożliwe, tylko przed oskarżeniem tej kobiety należy mieć dowody.
ZERR02020.02.10 12:59
Jakie wpłaty? Takie sprawy załatwia się przy pomocy grubej koperty. I nie są to kwoty które można uznać za "wzbogacenie się". Ot, tak zwana przeciętna pensja. Może dwie.
Maria Blaszczyk2020.02.10 14:39
No to znajdź na to dowody. Bo ja rozumiem, że żeby człowieka oskarżyć trzeba mieć dowody. Tu mamy w postaci dość składnej opowieści tej kobiety, jej ojca i ciotki. To nie są dowody nie do podważenia, póki co - ale mocne i wskazujące, że naprawdę coś może być na rzeczy. To teraz chociaż kilku świadków na te koperty. Ze dwóch przynajmniej.
Janek2020.02.9 23:03
Zaden z ty s.... nie jest niewinny, żaden. I nie ma co udowadniać.
ABC...2020.02.9 22:06
"Stanowczo oświadczam, że przedstawione mi oskarżenia są nieprawdą oraz że godzą w moje dobre imię, którego zamierzam bronić." Jeżeli ks. biskup twierdzi, że oskarżenia są nieprawdziwe, dlaczego opuszcza (salwuje się ucieczką) Archidiecezję Krakowską?
Majestic2020.02.9 22:09
to ty tak wnioskujesz.
Bogdan2020.02.9 22:17
Dlaczego? A czytać po polsku potrafimy?
anonim2020.02.9 22:43
Dlatego aby go wkurzony lud nie zlinczował.
anonim2020.02.9 22:49
A gdzie ucieka ? Jakby pełnił swoją funkcję był by krzyk ,że nadal mimo oskarżeń pełni funkcję ,jak chce się wycofać do wyjaśnienia sprawy to ucieka ,wam nigdy nie dogodzi ,zawsze nie tak .
eferalgan2020.02.10 9:40
kwestia przeniesienia na inną parafilię
ks. Bogusław2020.02.9 22:06
Mamy 100 rocznicę ur. św. JPII i rok beatyfikacji ks. kard. Wyszyńskiego. Diabeł nie może sobie pozwolić by nie ukąsić. On chce umniejszyć radość katolików w Polsce.
aaa_kotki_dwa2020.02.9 22:24
Więc mówisz, że Diabeł w przeciweństwie do wyznawców Chrystusa pochyla się na krzywdami ofiar?
Paulina2020.02.11 12:18
Proszę ksiedza, jak można informację o domniemanym popełnieniu przstępstwa powiązać z 100. rocznicą urodzin Naszego Papieża? Przecież to, że mieliśmy Papieża-Polaka nie oznacza, że na pewno wśród polskich duchownych nie było żadnych przestępstw. "On chce umniejszyć radość katolików w Polsce". Serio? Moja radość będzie umniejszona jeśli będę się obawiała, że potencjalna ofiara może na łonie naszego Kościoła nie dostać wsparcia. Będzie też umniejszona, kiedy wojujący ateiści będą mogli nam słusznie zarzucać, że w Kościele jest miejsce na "krycie swoich", jak w głośnej sprawie z Tylawy, albo dziennikarskiej prowokacji (niestety udanej) z zamawianiem w domu pielgrzyma wspólnego pokoju dla ksiedza i nastolatka.
krzywelustro2020.02.9 22:04
zdelegalizować kościół katolicki
Majestic2020.02.9 22:07
proletariacki język, nie będę ci go wyrywał jak to robili twoi nauczyciele w katowaniach bezpieki.
Reytan2020.02.9 22:50
Ty jesteś jak krowa — du­pa wołowa.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.02.10 5:27
Majestic, ty pało!
Lewicowa idiotka 2020.02.10 16:32
a ty gówniarzu do lekcji szczochu jeden
stan2020.02.10 16:21
Czy z tego powodu należy zdelegalizować też całą społeczność LGBT? Wszak tam są najczęstsze przypadki pedofilii.
Kazimierz2020.02.10 18:36
Taki dostałeś rozkaz od Putina?
anonim2020.02.9 21:58
Niech prawda zwycięży
Iza2020.02.9 22:14
i biskup odpowie za swój czyn w więzieniu.
Iza2020.02.9 21:54
Prawdę już znamy - opowiedziała ją ofiara. Wierzymy kobietom, czy szerzej każdej ofierze, która opowiada o swoich przejściach z pedofilem, bez względu na zawód sprawcy.
Przeciw kretynom2020.02.9 22:07
Tak wierzymy kobietom jak Polacy uwierzyli takim cwelom jak ty podszas minionych wyborów.
Iza2020.02.9 22:13
Ofiara przeżyła koszmar i ma prawo o tym opowiadać. Jak można trzymać stronę sprawcy, tylko dlatego, że jest biskupem?. Mam nadzieję, że po zmianie władzy, kiedy prokuratorzy przestaną się bać biskupów i spełniać polecenia Ziobry, sprawa trafi na wokandę, a biskup przez długie lata nie wyjdzie z więzienia. Autorytet od spraw rodziny od siedmiu boleści, a naprawdę pedofil.
Przeciw kretynom2020.02.9 22:28
Ofiara może nie być ofiarą tylko kłamliwą szmatą. Nie dociera to do ciebie? Dowody się liczą każdej ze stron.
Iza2020.02.9 22:33
Mówienie o ofierze "kłamliwa szmata" jest charakterystyczne dla obrońców pedofilii i świadczy o Twoim braku kultury. Twój biskup jest zboczeńcem. Wierzę ofierze i oczywiście na miejscu prokuratora wniosłabym sprawę do sądu, a na miejscu sądu skazała biskupa na 12 lat bezwzględnego więzienia i na wypłatę odszkodowania od archidiecezji.
anonim2020.02.9 22:57
A ja ci życzę ,żeby twojego męża partnera kogo tam masz ,czy syna kogokolwiek ci bliskiego ktoś oskarżył po 20 latach za pedofilię i niech się broni,ciekawe co powiesz o ,,niby ofierze''czy bedziesz jej broniła moze wtedy coś by do ciebie babo dotarło .
ZERR02020.02.10 0:02
Nikt nie wykazał, aby osoba podająca się za ofiarę, faktycznie nią była. Lewakom podobają się stalinowskie porządki - skazywanie ludzi bez dowodów, na Oświadczenie tzw. Świadka. Jest nie do pogodzenia z praworządnością, aby osoba oskarżana musiała udowadniać swoją niewinność. W państwie prawa to winę należy bezspornie udowodnić. Wszelkie wątpliwości zaś rozpatrywać na korzyść oskarżanego. KON STY TUC JA
leszczyna2020.02.9 22:29
Audiatur et altera pars. Nie znasz tej zasady, to widać. Mogłabyś być sędzią z nadania neo-KRS: jeszcze nie poznałaś akt sprawy, a już ogłaszasz wyrok.
leszczyna2020.02.9 23:14
Czy gdyby jakiś mężczyzna przypomniał sobie po 20 latach, że go molestował i gwałcił p. Biedroń, też byś na niego wydawała wyrok 12 lat więzienia?
ZERR02020.02.10 1:34
Jak ujawniono, że Biedroń przed laty zrobił coś brzydkiego, to mało co lewacy nie połamali sobie nóg gnając mu na ratunek.
.2020.02.10 7:57
Jako miejscowy obrońca gwałcicieli w sutannach chyba nie masz prawa innym wypowiadać ochrony przestępców.
Henryk2020.02.10 12:58
Która loża masońska wydaje ci polecenia?
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.02.9 21:49
Mam nadzieję, że ten zboczony katabas skończy tak jak Pell. Albo i gorzej, bo w celi z agresywną recydywą. Pluję na pedofilskiego klechę Szkodonia.
anonim2020.02.9 22:42
Oby na ciebie ktoś kiedyś nie pluł bezpodstawnie ,a może własnie by ci się to przydało,zebyś przestał pluć na kogoś kto nie ma udowodnionej winy..
Henryk2020.02.11 9:33
Te, partizan, a co u twojego szefa Putina?
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.9 21:46
"Biskup wsuwa rękę pod koszulę, dotyka ręki szepcze: Moniczko Bóg mi ciebie zesłał" Tak tak frondo to oczywiście nieprawda, bo prawda byłaby wtedy jakby to nie był heterozbok :D
Majestic2020.02.9 22:05
Nie urządzaj sobie drwin z poważnych zarzutów wystosowanych wobec duchownego który wydał stosowne oświadczenie. Jeśli ciebie ktoś pomówi i wówczas sam będziesz pod ścianą to będzie ci do śmiechu. I trzymaj ręce z daleka od spraw delikatnych bo twoje otoczenie homoseksualne nie potrafi spojrzeć prawdzie w oczy, macie problem u siebie z licznymi przestępstwami a obarczacie Księży za cale zlo.
Iza2020.02.9 22:15
Jakie sprawy o pedofilię ma środowisko LGBT w Polsce. To katolicki kler gwałci dzieci.
anonim2020.02.9 22:26
Tyle było przedstawionych i dostępnych danych na temat pedofili a ty kretynko nadal swoje. Lecz się!
Iza2020.02.9 22:30
Jakie dane? Biskupów? To, że księża- pedofile nie siedzą w więzieniach wynika ze strachu wymiaru sprawiedliwości przed biskupami, z zastraszania ofiar i współudziału biskupów w zbrodni - przenoszenia sprawcy z parafii na parafię, a nie z prawości katolickich księży. Jędraszewski schował gdzieś tego biskupa poza archidiecezję. Kiedy obaj będą aresztowani?
guess who 2020.02.10 12:04
Poproszę o próbkę tych "przedstawionych i dostępnych danych".
krzywelustro2020.02.9 22:43
Podaj choćby 1 przypadek krycia pedofila przez społeczność LGBT tak jak robi to twój kościółek.
ZERR02020.02.10 0:10
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/jimmy-savile-prezenter-pedofil-z-bbc-bezkarnie-gwalcil/r9l1g22
krzywelustro2020.02.10 0:34
gdzie tam jest jakakolwiek wzmianka o ukrywaniu go przez społeczność LGBT?
ZERR02020.02.10 1:32
"Społeczność" LGBT nie wydaje Legitymacji ani nie ma Rejestru Członków.
Dam2020.02.10 9:37
Czyli twój przypadek jest g.wno wart. Jak zwykle.
ZERR02020.02.10 10:01
Zdominowanie BBC przez tzw Gejów to tajemnica poliszynela. Czyli jak zwykle twoja obrona zboczeńców jest gno warta.
Dam2020.02.10 11:30
W jednym miejscu piszesz, że potrzeba dowodów na zbrodnie, a skazywanie bez dowodów to metody stalinowskie, a tutaj dajesz tezę bez dowodów i oczekujesz, że ci wszyscy uwierzą. Hipokryta z ciebie straszny, a nawet tego nie widzisz pewnie.
ZERR02020.02.10 13:05
Wystarczy wiedzieć, że do 40% skazanych pedofilów to osoby LGBT. Dotyczy to również 60-80% skazanych księży.
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.10 14:31
next please
katolik2020.02.9 22:45
tan cały gej jest zlepkiem nasłanym z dna mor-spol-polit popslsldwiosnanowoczesna, nie powinno się wchodzić na jego post
KS2020.02.9 23:18
Religia jest opium ludu. Czasy obrony kleru w Polsce mineły teraz każdy oskarżony ksiądz jest winny dopuki nie udowodni że jest inaczej
leszczyna2020.02.10 10:06
Gratuluję konsekwencji: odwołujesz się do Marksa, więc i marksistowski masz stosunek do praworządności. Odrzuciłeś zasadę prawa rzymskiego, że "ci, którzy oskarżają, dowody mieć powinni."
Janek2020.02.10 15:23
skoro Kościół się nie trzyma prawa Bożego to żadne prawo nie ma zastosowania w stosunku do niego i księża powinni być sądzeni w zgodzie z przepisami inkwizycji w myśl której lepiej skazać niewinnego niż pozwolić winnemu się wymknąć i tak Karol Marks miał rację co do religii, co widać doskonale po twoim przykładzie leszczyku
Suweren2020.02.10 7:42
Może nam o Grodzkim opowiesz Majestic? Jakoś bardziej jesteś wtedy wygadany.
guess who 2020.02.10 11:50
Czy ona wie, że publicznie bronisz zboczeńców krzywdzących dziewczynki?
prawdziwy katolik2020.02.10 18:41
@Majestic czy ty jesteś obrońcą pedofili w kościele? Bo brzmisz, jakbyś bardziej obwiniał zgwałcone i wykorzystanie dzieci o nieujawnienie, niż pedofili kalających zawód księdza.
Romboter2020.02.10 22:05
Wypad homogeju z tego portalu!!!
Irena2020.02.11 0:03
"Du....ny Geju '! Wytłumacz mi! Skąd wiesz, co mówił jej do ucha ! Opamiętaj się, głupcze ! Nawet ona też nie może już pamiętać po 20 LATACH, czy jej coś mówił, czy nie ! A ty to wiesz ?? hahaha ! Ale pewnie to słyszała na ucho sama "G..Warta" gazeta ! To co się dziwić !?
goryl2020.02.9 21:45
Za kase to niestety wiele bab zrobi wszystko - ciezko uwierzyc, ze przez tyle lat pamiec zawodzila, ale dzis pojawia sie szansa na ... gotowke. Przeswietlic solidnie taka babe.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.02.9 21:51
Ty parszywy obrońco zboczeńców w sutannach!
anonim2020.02.9 22:27
Tylko tobie życzyć ,żeby ciebie ktoś za 20 lat oskarżył o molestowanie.
prawdziwy katolik2020.02.10 14:47
Jakim obrońcom pedofilów trzeba być, żeby oskarżać dziecko, czy nastoletnią młodą dziewczynę za to, że bali się powiedzieć - o to że chcą wyłudzić gotówkę!
ZERR02020.02.10 20:34
Nikt nie oskarża dziecka. Dzieckiem to ona była ćwierć wieku temu.
Irena2020.02.10 23:53
Ojej, Patrzcie ! "Anarchosyndyk ...." Ale się wystraszył nasz 'dumny g...j'! Ale wyskoczył z wpisem ! To aż nienormalne? To ty jesteś Zboczeńcem, ale bez sutanny !Nie zaprzeczysz przecież!? No nareszcie ! I o to chodzi ! Czyli masz się Kellerze Lechu o co bać ! SUPER ! To ile tam masz jeszcze nierozliczonych zbrodni?? Wiemy, że 4 razy siedziałeś, a ile powinienieś...?? Tak pisze w necie, nie tu na Frondzie ! Pisze też o dzieciach siosty, których się czepiałeś! To o to ci chodzi?? Tak? Czy masz coś za "kołnierzem" jeszcze? To uwolnimy się od ciebie !
anonim2020.02.9 22:02
A ty też za kasę robisz wszystko?
Paulina2020.02.10 13:29
A zna Pan mechanizmy jakie tworzą się w głowie molestowanego człowieka? Wie Pan o tym, że psychika sama zaciera takie wspomnienia, jak molestowanie, przemoc w dzieciństwie? Wie Pan jak działa wywoływanie w ofierze poczucia współwiny? Dlaczego żony bite przez mężów trwająw związkach licząc, że on jednak kocha i się nawróci? Dlaczego dzieci kochają swoich rodziców nawet jeśli oni biją i piją? Niech Pan nie wydaje takich szybkich wyroków. Niestety, nasza Polska historia zna już przypadki prawomocnych wyroków sądowych, które nijak nie wpływały na oceny sprawy przez biskupów. W sprawie bpa Jana: Prokuratura nie rozsądza, czy biskup molestował. W grudniu 2019 roku, ze względu na przedawnienie, umarza postępowanie. Prokurator Małgorzata Pogódź w uzasadnieniu pisze jednak: „Podkreślić należy, iż zgromadzony dotychczas materiał dowodowy wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu objętego dochodzeniem, w kształcie i przebiegu opisywanym przez pokrzywdzoną”.
prawdziwy katolik2020.02.10 14:38
@goryl - ciekawe, czy gdyby twojej córce biskup wsuwał rękę pod bluzkę, a ona po latach by odważyła się powiedzieć innym - czy też byś chciał ją prześwietlał i mówił, że leci na gotówkę kurii?
P i S2020.02.9 21:42
Kilkadziesiat lat pozniej nagle niewiasta sobie cos przypomina. A przez te lata nic, nie miala wyrzutow, ze inne moga tez byc skrzywdzone ? One tez powinna siasc na lawie oskarzonych za ukrywanie przestepstwa i nieochranianie innych w niebezpieczenstwie. Dostalaby wyrok, to innym by tak szybko nie przychodzila ochota na kase.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.9 21:45
PiS w całej krasie. W całej krasie :)
Maria Blaszczyk2020.02.9 22:21
No nie, oczom nie wierzę. Jeszcze dokopać...
ZERR02020.02.9 23:55
Za fałszywe oskarżanie jest artykuł FAŁSZYWE OSKARŻENIE (ART. 234) § 1. Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Trzeba będzie dopilnować przestrzegania tego prawa.
Maria Blaszczyk2020.02.10 0:00
Ale skąd wiesz, że ono jest fałszywe? Takie oskarżenia znacznie częściej są prawdziwe niż fałszywe. Poza tym, chociaż zgadzam się, ze nie wolno fałszywie oskarżać, nie o tym pisał P i S, tylko że należy ją ukarać za to, że nie doniosła wcześniej, narażając inne dziewczynki. I za to chciałby ją skazywać, a nie za fałszywe oskarżenia. A coś mi się wydaje, że nie ma przepisu, który karałby wykorzystane seksualnie dziecko za niezgłoszenie tego.
ZERR02020.02.10 0:22
Głęboko nie wierzę w oskarżenia po dekadach. Poza tym psychiatria odnotowała liczne przypadki wytwarzania fałszywych wspomnień. Jeśli w TV pojawiał się modny film o istotach pozaziemskich, np X-files, drastycznie wzrastała liczba pacjentów święcie przekonanych, ze byli przez UFO porwani, badani i oczywiście gwałceni. Z całą pewnością identyczny proces zachodzi i w przypadku ataków na Kościół. Temat modny, w głowach paranoiczek roją się zwidy. A jak jeszcze faktycznie w dowolnej sytuacji spotkała biskupa czy księdza, wszystko się jej gładko poskłada.
Maria Blaszczyk2020.02.10 11:14
Eeeee... No i? Fakt istnienia fałszywych wspomnień nijak nie podważa faktu, że zboczeńcy molestują dzieci. I że dzieci o tym nie mówią. Jeśli z powodu zjawiska komplikującego nieco sprawę chcesz dać sprawcom carte blanche, jeśli tylko zdołają tak zastraszyć czy zawstydzić ofiarę, że nie powie o tym od razu - to może zlikwidujmy prawo chroniące przed gwałceniem, bo tak się na ogół dzieje...
leszczyna2020.02.10 11:28
Ktoś usuwa prawo chroniące przed gwałceniem? Gdzie się tak na ogół dzieje?
Maria Blaszczyk2020.02.10 14:31
Nie... Podążając tokiem rozumowania Zerr0, przepisy chroniące sprawców przemocy seksualnej wobec dzieci, a w znacznej mierze i dorosłych nie bardzo mają rację bytu, bo "NA OGÓŁ TAK SIĘ DZIEJE, ŻE OFIARA ZGŁASZA TO PO DŁUŻSZYM CZASIE".
Maria Blaszczyk2020.02.10 11:56
Na szczęście prokuratorzy to ludzie wyszkoleni do swojej roboty - inaczej rzecz się ma przy procesach cywilnych, ale przy sprawach karnych takie zjawiska nie stanowią zagrożenia. Ja się nie znam na technice przesłuchań, ale jak kiedyś miałam do czynienia z taką wątpliwą sprawą i zasygnalizowałam to prokuratorowi, to on mi powiedział, żebym się nie martwiła, bo to jego zawód. Po jednym spotkaniu z osobą, co do opowieści której miałam wątpliwości, on najwyraźniej nie miał, a sprawa została zakończona, zanim się zaczęla. Widzisz, psycholog pracuje na tym, co mu klient opowie, więc z założenia przyjmuje, że to prawda, a nawet jak nie - to nie ma dla nas większego znaczenia, ważne, by klient doszedł do prawdy. A prokurator prowadzi śledztwo i dla niego stan faktyczny jest najważniejszy. Więc tak rozmawia z człowiekiem, by wiedzieć, czy ten mówi prawdę.
leszczyna2020.02.10 12:21
To dotyczy też np. prokuratora Piotrowicza z PIS, tego od sprawy proboszcza z Tylawy?
Maria Blaszczyk2020.02.10 14:48
No nie, ale myślisz, że takich jest wielu? Zresztą on akurat nie pomylił się w ocenie, tylko po prostu udawał idiotę. Przecież prokuratura miała taśmy pani Krawieckiej... Ja wiem, że ludzie popełniają błędy, także w pracy zawodowej, ale przykład tak skrajnie niemoralnej osoby to jakby Behrendta uznać za typowego już nawet nie dla księży - ale dla księży pedofili. Traktuję go jako wyjątek. Którego oportunizm został skorygowany przez sprawnie - w miarę - działający wymiar sprawiedliwości, który jednak tego czlowieka, tzn. tego zboka, skazał - choć śmiesznym wyrokiem, ale jednak.
ZERR02020.02.10 13:20
Pamiętam jednak, czytałem na początku lat 90-tych taki artykuł, streszczenie z prasy amerykańskiej o facecie oskarżonym o zgwałcenie córki. Dorosła kobieta przypomniała sobie na kozetce psychoanalityka, jak to była dzieckiem będąc gwałcona przez ojca. Z punktu prokurator, areszt, sąd. Na szczęście facetowi udało się udowodnić, że tak być nie mogło i został uwolniony. Ale wtedy okazało się, że w więzieniach USA na podstawie takich wszczepionych wspomnień, siedzi z wieloletnimi wyrokami siedem tysięcy mężczyzn. Im po prostu nie udało się udowodnić swojej niewinności. No właśnie, jak udowodnić że się czegoś takiego nie zrobiło piętnaście lat temu? To jest bardzo mało prawdopodobne a najczęściej całkowicie niemożliwe.
Maria Blaszczyk2020.02.10 20:46
A ja czytałam kiedyś artykuł o kobiecie, co zabiła komara w momencie, gdy ten ją ugryzł - i umarła. Okazało się, że miał w sobie jakąś bakterię, i zabijając go spowodowała wciśnięcie tej bakterii do własnego ciala. Ile komarów w życiu zabiłeś poczuwszy, że Cię właśnie ukąsił? A póki co - to oskarżonemu trzeba dowieść winę, a nie on ma wykazać niewinność.
BB2020.02.10 23:19
UWAGA nie dyskutowac z Maryska bo sprowadzi was do swojego poziomu
ZERR02020.02.10 23:51
Myk w tym, że przy oskarżeniach obyczajowych, w praktyce nie jest respektowana zasada że winę należy udowodnić. A w szczególności nie jest respektowana zasada, że wątpliwości interpretuje się na korzyść oskarżanego. Pisze o tym, że w okazanych tysiącach przypadków, sady w USA za dowód uznawały Oświadczenie osoby podającej się za ofiarę.
stan2020.02.10 16:26
Już sędzia Łączewski odpowiadał z tego paragrafu. Nie wykręcił się.
JAGODA2020.02.10 23:35