Biskupi obawiają się o bezpieczeństwo Polski  - zdjęcie
30.08.14, 17:20Ks. dr hab. Józef Kloch (fot. TVN 24, YouTube)

Biskupi obawiają się o bezpieczeństwo Polski

3

W przeddzień obchodów rocznicy drugiej wojny światowej Polscy i niemieccy biskupi przygotowują się do wspólnej modlitwy. W związku z wojną na Ukrainie, apelują, by świat wyrzekł się konfliktów zbrojnych.

Polscy biskupi apelują o zachowanie pokoju na świecie. W specjalnym przesłaniu przygotowanym z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej pasterze Kościoła przypominają, że warunkiem osiągnięcia pokoju jest przebaczenie. – „Tak dla pokoju, nie dla wojny!"- To najważniejsze wezwanie tego wystąpienia – powiedział IAR ks. Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Duchowny zwraca uwagę, że w kontekście rocznicy wybuchu II wojny światowej, to wołanie o pokój zyskuje nowe znaczenie. –Na Ukrainie trwa wojna, a my boimy się o przyszłość naszej ojczyzny – mówi rzecznik.

Jutro w Gliwicach, w przeddzień 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej ma się odbyć wspólna rocznicowa modlitwa, którą poprowadzą przewodniczący Episkopatów Polski i Niemiec: abp Stanisław Gądecki i kard. Reinhard Marx. Biskupi odprawią Mszę św. w intencji pokoju. Pierwsza taka wspólna modlitwa obydwu kościołów odbyła się pięć lat temu w berlińskiej katedrze. Uczestniczył w niej prezydent Niemiec.

ed/IAR

Komentarze (3):

anonim2014.08.30 17:40
Wreszcie się czegoś obawiają. JEST NA TO TYLKO JEDNA RADA Wg Rozalii Celakowny : Ogłosić Chrystusa Królem Polski i innych narodów. Tego wam drodzy pasterze bardzo życzę. Jeśli tego nie zrobicie dusze które przez wasze zaniedbanie zginą, będą całą wierność oskarżać was o to przed tronem Boga!
anonim2014.08.30 18:17
kościół mnie uczył nie zabijać, straszył piekłem jak kogoś zabiję. uczył pacyfizmu, pokoju. widocznie jeśli ruscy tu wejdą to będzie zgodne z wolą Boga i nie należy się temu przeciwstawiać. ja tak to widzę. z drugiej strony jeśli Bóg do tego dopuści żeby nas mordowano jak dawniej, to próżne były nasze modlitwy. to podważy poważnie moją wiarę. kim jest dla Boga człowiek jeśli na to zezwoli?
anonim2014.08.30 21:01
@zbig-Bóg nie ingeruje, ponieważ dał ludziom wolną wolę i to szanuje.To ludzie winni są wojen a nie Bóg. Nie można traktować Boga jak telefon do przyjaciela i wystawiać go na próbę. Bóg nie zabrania się człowiekowi bronić-wojna w obronie własnej jest wojną sprawiedliwą-oczywiście przy ograniczeniu do niezbędnego minimum zadawania śmierci. Biskupi nie zabraniają sztuk walki-KK tylko informuje,jakie zagrożenia duchowe się wiążą z otwarciem się na filozofię wschodu.