Biskupi greckokatoliccy i słowaccy dziękuję Metropolicie Krakowa - zdjęcie
29.08.19, 11:40fot. Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska

Biskupi greckokatoliccy i słowaccy dziękuję Metropolicie Krakowa

6

– W związku z falą krytyki, która jest prezentowana w mediach przeciwko arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu, Metropolicie Krakowskiemu, za jego krytyczne słowa o nowych ideologiach, my, hierarchowie Kościołów greckokatolickich Węgier i Słowacji, również wyrażamy nasze poparcie. (...) jednoczymy się w modlitwie z wami i całym Kościołem katolickim w Polsce – napisał w liście do abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, metropolita preszowski abp Ján Babjak SJ.

Wspólne oświadczenie hierarchów Kościoła greckokatolickiego Węgier i Słowacji popierające Abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Rodzina jest podstawową komórką społeczeństwa i narodu. W niej się formuje i wyrasta każdy człowiek. Dlatego wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby nie dali się zwieść różnymi ideologicznymi nurtami, które wprowadzają dziś zamieszanie i chaos oraz tworzą nową formę totalitaryzmu, który zakłóca antropologiczny i socjalny fundament rodziny i zagraża wolności religijnej.

Wartości wypływające nie tylko z chrześcijańskich przekonań, ale przede wszystkim z prawa naturalnego, zostają zastąpione jakimś nowym rodzajem konstrukcji społecznych i zmuszają nas do wyboru jakiegokolwiek sposobu życia, uznając go za równy, a przede wszystkim moralnie identyczny z tym, który my uważamy za tradycyjny. Każdego, kto się z tą nową mentalnością nie zgadza, uważa się za zacofanego. Szanujemy wszystkich ludzi, a także fakt, że każdy może wybrać własną drogę. Jednocześnie jednak prosimy o poszanowanie wartości prawa naturalnego, które każdy człowiek może odkryć w świetle rozumu. Dlatego jako hierarchowie Kościoła greckokatolickiego na Węgrzech i Słowacji, którzy dbają o zdrowy rozwój naszych dzieci i przyszłość naszych rodzin, przyłączamy się do oświadczenia Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Miłość chrześcijańska nie zamyka oczu na prawdę. Dlatego jesteśmy zobowiązani wezwać wszystkich, a zwłaszcza politycznych przedstawicieli naszych krajów, do odrzucenia tej ukrytej albo jawnej, a zwłaszcza agresywnej propagandy nowych teorii i tendencji antropologicznie sprzecznych z prawem naturalnym oraz chaosu wywołanego ideologią gender, a raczej poprawiła warunki w pełni wartościowego życia rodzinnego.

Prešov-Hajdńdorog, 18 sierpnia 2019 roku

Komentarze (6):

Darek2019.08.29 16:05
Wcześniej wspierali niewolnictwo, walczyli z prawami wyborczymi kobiet, nawoływali do ostatecznego rozwiązania problemu żydowskiego teraz walczą z prawami kochających się ludzi. We wszystkich tych walkach mówią że oni są atakowani i że walczą o tradycyjne wartości i tradycyjną rodzinę. Walka z niewolnictwem to według tej organizacji walka z prawem naturalnym - przecież niewolnictwo to dar od Boga a sama niewola i wykorzystywanie oraz mordowanie ludzi to realizacja boskiego prawa naturalnego. Miejsce kobiety jest w domu przy dzieciach - zezwolenie kobietom na posiadanie majątku, pracę za wynagrodzeniem czy nie daj Boże pozwolenie im na udział w życiu publicznym i wyborach to gwałt na tradycyjnej katolickiej zdrowej rodzinie. Demokracja - bluźnierstwo przeciwko Bogu. Konstytucja 3 Maja - poprośmy carycę o pomoc, bo nam kraj demokratyzują. Rasizm - jeszcze kilkadziesiąt lat temu według prymasa Wyszyńskiego: "kryje w sobie pewne zdrowe myśli". Nazizm i Antysemityzm i homofobia w III Rzeszy to była "tytaniczna próba urzeczywistnienia wielkich idei, mających przynieść odrodzenie ludzkości". Psy szczekają karawana jedzie dalej - jak przejedzie szczekać przestaną - tak było zawsze za jednym wyjątkiem kiedy terroryzm chrześcijański doprowadził do zagłady cywilizacji, ale wyjątki potwierdzają tylko regułę.
Anr2019.08.29 15:59
On przymila się do rządu i robi kariera, a ci go bronia... hahah.
nikt2019.08.29 14:09
Węgrzy , są mądrym narodem . Również za czasów Komunizmu obok Jugosławii żyło się temu narodowi lepiej niż innym w Socjalistycznym Bloku . Ich przywódcy wiedzą co dobre dla ich narodu . W przeciwieństwie oczywiście do polskiej mieszanki .
Jarek2019.08.29 13:48
Wszyscy Go bronią, przed kim, lub przed czym? Ludzie myślący mają już wyrobione zdanie o nim, ale Ci z wypranymi mózgami i tak wiedzą swoje.
Cool2019.08.29 18:03
Dokładnie! Nie ma powodu bronić Jędraszewskiego, Prawda obroni się sama!
Pisowiec2019.08.29 11:58
Węgrzy wąchają się z ruskimi! Orban knuje z Putinem. Nie chcemy ruskich onuc w Grupie Wyszehradzkiej! Won za Don, do swoich!