Birgfellner ma kłopoty ze skarbówką? - zdjęcie
14.03.19, 19:11Zdj. screen TVN24

Birgfellner ma kłopoty ze skarbówką?

7

Jak wynika z nieoficjalnych informacji Radia ZET, urzędnicy urzędu skarbowego, na wniosek prokuratury, rozpoczęli kontrolę skarbową w spółce, której prezesem jest austriacki biznesmen, Gerald Birgfellner, znany z ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" tzw. "taśm Kaczyńskiego". 

Urzędnicy w budynku prokuratury chcieli wręczyć Birgfellnerowi informację o wszczęciu kontroli skarbowej. Druga spółka Austriaka jest już sprawdzana przez skarbówkę. 

Jeden z urzędników przekonywał w rozmowie z Radiem ZET, że nie jest to "forma zastraszania"- jak sugerował pełnomocnik biznesmena, mecenas Roman Giertych- ale "próba skontaktowania się z podatnikiem". Informację o kontroli urzędnicy próbowali wręczyć w przerwie przesłuchania Geralda Birgfellnera.

Austriacki przedsiębiorca był wczoraj po raz szósty przesłuchiwany w stołecznej prokuraturze. Mecenas Giertych, wraz z drugim adwokatem Birgfellnera, Jackiem Dubois, stoją na stanowisku, że postępowanie jest celowo przedłużane, aby chronić prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. 

yenn/Radio ZET, Fronda.pl

Komentarze (7):

Max Fiend2019.03.14 23:30
Ciekawe kiedy rozpoczną kontrolę skarbową w spółce, której prezesem jest zwyczajny poseł biznesmen?
Hanna2019.03.14 22:22
Coś wam się "robaczki" pomyliło w łebkach. Z kim liberałowie mają koalicję, czy nie czasem z dawnymi komuszkami z SLD?- potomkami PZPR???
JaKi2019.03.14 20:44
Stalin miał rację mówiąc: "Dajcie mi człowieka to znajdę paragraf" Ale to słuszna koncepcja,niech nikt się nie waży podnosić ręki na Prezesa Polski.
Karolina2019.03.14 20:04
Cześć panowie, mam na imie Karolina i mam 22 lata :). Napisz do mnie na http://randkierodate.pl/karola22 jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam
Mateusz Jegliński2019.03.14 20:43
Ale ty młoda kobieto musisz być odrażająca, żeby zdobyć zainteresowanie mężczyzn musisz się wszędzie afiszować, nawet na katolickim portalu.
Piotr Nowak2019.03.14 22:32
Ale ty Mati zdajesz sobie sprawę z tego że rozmowa z tymi wpisami - to tak jakbyś stanął przed billboardem Biedry, i zaczął z nim dyskusję na temat nielubianych przez ciebie jogurtów z promocji? ;) Po prostu tam nie wchodź. Nie rejestruj się i nie podawaj żadnych informacji - a unikniesz rachunku za telefon wielkości Afryki... Lepiej wpłać na WOŚP Caritas albo jakieś biedne dzieci... ;)
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.14 19:38
Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.