Bielan: nieprzypadkowe fejki dotyczące relacji polsko-amerykańskich - zdjęcie
17.06.20, 07:06Screenshot Youtube

Bielan: nieprzypadkowe fejki dotyczące relacji polsko-amerykańskich

4

W ostatnim czasie doszło do dwóch prób osłabienia relacji polsko-amerykańskich za pomocą fałszywych informacji rozprzestrzenianych w polskich i światowych mediach. -To wzmożenie akurat teraz nie jest przypadkowe - stwierdził Adam Bielan.

Najpierw agencja Reuters podała, jakoby Amerykanie mieli wycofać się z budowy Fort Trump na terytorium Polski. Zdaniem Reutersa, powodem, dla którego Fort Trump miałby nie powstać są kwestie finansowej. Wiadomość ta została następnie zdementowana przez ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Z kolei Dziennik Gazeta Prawna doniósł, że ambasador USA miała upomnieć Andrzeja Dudę w kwestii jego ostatnich słów na temat społeczności LGBT.

- Miała ona po­wiedzieć, że niemożli­we jest utrzymywanie przyjaznych stosunków z Waszyngtonem i jed­nocześnie stosowanie dyskryminacyjnej reto­ryki. Tylko tym można tłumaczyć szybką pró­bę wycofania się przez Andrzeja Dudę z tematu LGBT w serii anglojęzycz­nych tweetów - m. in. czytamy w DGP. Pinformowano także o rzekomej rozmowie z Andrzejem Dudą i doradcą Donalda Trumpa Richardem Grenellem.

Ta wiadomość także została zdementowana przez Mosbacher.

g/twitter

Komentarze (4):

Andrzej Malik2020.06.17 9:18
Rozumiem zatem, że nikt nie przeczytał twitta Żorżety? Dla mniej wprawnych: "Powtarzam jednak: USA potępiają dyskryminację i nienawiść na tle rasowym, religijnym, pochodzenia lub orientacji seksualnej". Czyli jednak szarpnęła lejcami :-).
M.a2020.06.17 8:48
Opozycja lata jak kukułka gdzie by tu i komu podrzucić śmierdzące jajo.
antymarksista2020.06.17 7:25
. Konsekwencja jest cnotą, podobnie, jak szacunek dla wypowiadanego słowa. Ponieważ dla opozycji jest to nieosiągalne, więc podkopuje wiarygodność prezydenta Dudy na siłę.
beta2020.06.17 11:23
Adrian i wiarygodność, nie rozśmieszaj.