Bestialstwo. Rosja niszczy szkoły i szpitale w Syrii - zdjęcie
29.02.20, 08:45

Bestialstwo. Rosja niszczy szkoły i szpitale w Syrii

10

Lotnictwo rosyjskie nasiliło naloty w prowincji Idlib, którą próbują zdobyć wojska Baszara el-Asada. W ciągu dwóch dni pod koniec lutego pod bombami Rosjan zginęło co najmniej 25 cywilów. Tylko jednego dnia rosyjskie samoloty zaatakowały aż 10 szkół. Od dawna sprzymierzeniec Asada prowadzi zorganizowaną kampanię niszczenia z powietrza szpitali i wszelkich obiektów, gdzie ludność cywilna może uzyskać pomoc medyczną.



Moskwa przeciąga rozmowy z Turkami, którzy naciskają na ogłoszenie rozejmu w Idlib, a tymczasem siły rządowe wspierane przez szyickie milicje posuwają się wciąż naprzód w ofensywie rozpoczętej jeszcze w grudniu 2019 roku. Sukcesy wojsk Asada są w dużym stopniu możliwe dzięki wsparciu rosyjskiego lotnictwa. Nie chodzi jednak o powietrzne ataki na pozycje rebeliantów, ale bardziej o terroryzowanie nalotami ludność cywilną, która masowo ucieka na północ, pozostawiając opustoszałe wsie i miasta, których trudniej jest bronić rebeliantom.

25 lutego był jednym z bardziej krwawych dni w ostatnich tygodniach. W nalotach zginęło 21 cywilów. Za większość ataków odpowiadali Rosjanie. Ich samoloty uderzyły według określonego klucza: głównym celem były szkoły. W mieście Idlib zginęło troje nauczycieli i uczeń. W Maarat Misrin zginęło 10 cywilów, w tym sześcioro dzieci. Czworo cywilów zginęło w Binnish. 26 lutego rosyjskie lotnictwo było równie aktywnie. Czworo cywilów zginęło w nalocie na wieś Arnaba. Od początku 2020 roku w Idlib zbombardowano co najmniej 22 szkoły, przedszkola i żłobki. Chodzi o zastraszenie ludności cywilnej i zwiększenie fali uchodźców. Uderza się bowiem w dzieci. Podobny motyw stoi za zorganizowaną kampanią niszczenia szpitali. Od początku 2020 roku celem rosyjskich nalotów stało się 19 szpitali i centrów medycznych w Idlib i sąsiednich rejonach kontrolowanych przez rebeliantów. W tych atakach ginie wielu lekarzy i pracowników służby zdrowia, niszczony jest sprzęt medyczny i zapasy lekarstw. Barbarzyńskie ataki rosyjskiego lotnictwa mają na celu pozbawienie ludności cywilnej opieki medycznej i zmuszenie jej do ucieczki z terenów, które znajdują się na drodze nacierającej armii rządowej. Już niemal milion ludzi w Idlib opuściło swe domy i ruszyło na północ, ku tureckiej granicy. Dalsza kampania może zakończyć się autentyczną rzezią, jeśli Asad i Rosjanie zdecydują się zaatakować z powietrza prowizoryczne obozy uchodźców. Nowa fala uchodźców, napierająca na granicę turecką, może doprowadzić do kolejnego kryzysu migracyjnego.

Artykuł pierwotnie ukazał się na stronie think tanku Warsaw Institute.
[CZYTAJ TEN ARTYKUŁ]

 

Komentarze (10):

przemyśl-72020.03.1 14:38
OJest to ostatnia rosyjska imperialna nuta niebawem nastąpi znów SMUTA.
"filmy online" - NIELEGALNE!!!2020.02.29 12:47
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE! O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
stanislaw2020.02.29 10:34
Gorszym bestialstwem jest atakowanie miast syryiskich bezbronnej ludności z terrorystami islamskimi pociskami balistycznymi przez wojska tureckie znajdujące się bezprawnie na terytorium obcego państwa,to jest tz. jawna agresja. Sułtan Ergogan w akcji.
gośc2020.02.29 9:51
widocznie Bóg na to pozwala, że taki Putin rządzi i może niszczyć co chce. zresztą Jozue tez był rzeźnikiem.
Mirek2020.02.29 9:50
Ilu reporterów Frondy jest teraz w Syrii?
Newsroom2020.02.29 9:08
Rosja wyjdzie z Syrii, tylko w czarnym worku foliowym i nogami do przodu. Umiłowany Przywódca Putin, prowadzi Rosję do rozpadu ! Tak trzymać panie prezydencie Putin , tak trzymać i to jak najdłuzej ....
Beno2020.02.29 10:02
Gdyby tak Sląsk chciał się oderwać od Polski i polskie wojska z jakimiś sojusznikami walczyliby o ten region, ciekawe, czy też byś tak mówił. Ekstermiści muzumłańscy codziennie mordują chrześcijan i ludność cywilną - USA i Trump nie zrobili nic, a nawet opuścili Kurdów. Jedyny, który robi porządek z dżihadystami to Adasd przy pomocy Putina, by przywrócić jedność państwa. USA przyczyniło się tylko do destabilizacji Syrii i na całym Bliskim Wschodzie. Jak giną cywile w Iraku, w Afganistanie, w Palestynie, to jakoś wielu nie razi. Każdego człowieka jest szkoda, ale ktoś z tymi ekstremistami muzułamńskimi musi zrobić porządek. A kto zbroił Al-kaidę i inne ugrupowania terrortystyczne - USA - największy producent i eksporter broni.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.29 9:04
bestialstwem to jest gwałcenie dzieci przez klechów na parafiach i zapewnianie im bezkarności przez przełożonych!
Elik2020.03.1 21:43
WIDAĆ, ŻE WIELKIE GŁUPSTWA PLECIESZ ! Uciekleś im z psychiatryka? Normalny człowiek tak nie pisałby, tak jak ty! Wracaj, szukają cię, bo do reszty skretyniejesz !?
Film2020.02.29 9:03
Oglądaj-FUTRO Z MISIA 2019 oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu =========================== Jedyne VOD ze stałym abonamentem 20zl, na które warto zwrócić uwagę. Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.