14.10.19, 12:15fot. Willem Zijlstra, lic. CC BY-SA 2.0 via Wikipedia

Berlin: ,,Stosunki polsko-niemieckie nie ulegną zmianie''

Relacje Polski i Niemiec nie ulegną większym zmianom - sądzi przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej, Manuel Sarrazin z niemieckiej partii Zielonych.

"Nie spodziewam się większych zmian w stosunkach polsko-niemieckich. Wyobrażam sobie jednak, że PiS będzie kontynuował przebudowę państwa, co może spowodować, że stosunki pomiędzy Polską a UE, Komisją i Trybunałem Sprawiedliwości, staną się trudniejsze" - powiedział Sarrazin w rozmowie z rozgłośnią "Deutschlandfunk".

Jak zapewnił, dla niemieckiego rządu niezależnie od tego, kto w Polsce rządzi, stosunki z Warszawą są "niezwykle ważne", na co wpływ ma także "dziedzictwo historyczne".

"Oznacza to, że z polskim rządem, który ma tak silny mandat, nadal powinniśmy dobrze współpracować i że w ramach tej współpracy prowadzić należy szczery dialog na temat różnych perspektyw" - dodał.

Sarrazin stwierdził przy tym, że jest ważne, by Niemcy oraz Unia Europejska "obstawali przy europejskich traktatach" gdy idzie o reformę sądownictwa w Polsce.

bsw/dw.com

Komentarze

anonim2019.10.14 12:57
Mienie Związku Polaków w Niemczech przejął Hitler,do teraz nie ma dla Niemiec tematu.
Trak2019.10.14 14:03
Dlatego stosunki układają się dobrze. Jak ktoś się o to upomni....no cóż...;).
Trak2019.10.14 12:30
Niemcy pilnują SWOICH interesów w Polsce. Np ciągle mniejszoćć niemiecka w Polsce ma swoich (co najmniej jednego) przedstawicieli w Polsce (ksenofobicznej i nietolerancyjnej hehhe) a Polacy w Niemczech (tolerancyjnych i przyjaznych) nie mają takich przywilejów. Czyli stosunki układają się dobrze ;).
Trak2019.10.14 12:31
Chodziło o przedstawiciela w polskim parlamencie.