Belka o słowach prezesa PiS dla DGP: ,,Obłęd''. Ale nie przeczytał chyba uważnie - zdjęcie
13.10.20, 11:38fot. yt/onet rano

Belka o słowach prezesa PiS dla DGP: ,,Obłęd''. Ale nie przeczytał chyba uważnie

22

Dzisiejszy wywiad prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla Dziennika Gazeta Polska wywołuje spore kontrowersje po stronie przeciwnej do obozu rządzącego oraz samej osoby Kaczyńskiego. Wygląda na to, że albo niektórzy komentujący ten wywiad nie przeczytali go uważnie, albo forsują swoje poglądy albo próbują grać swoją bajkę.

Prezes PiS w wywiadzie dla GDP powiedział między innymi:

- dziś instytucje Unii Europejskiej, jej przeróżni urzędnicy, jacyś politycy, których Polacy nigdy nigdzie nie wybierali, żądają od nas byśmy zweryfikowali całą naszą kulturę, odrzucili wszystko, co dla nas arcyważne, bo im się tak podoba

A także:

- Będzie weto. Jeśli groźby i szantaże będą utrzymane, to my będziemy twardo bronić żywotnego interesu Polski. Weto. Non possumus. I tak będziemy działać wobec każdego, kto będzie stosował wobec nas jakieś wymuszenia

Były premier polskiego rządu polskiego rządu Marek Belka, a obecnie europoseł tak się odniósł do tego wywiadu na Twitterze:

- Wicepremier polskiego rządu, a przy okazji szef premiera, uważa Unię za formę opresji gorszą od Związku Radzieckiego. Zapowiada też, że dla ratowania swoich urojeń, zawetuje budżet Wspólnoty blokując również całą pomoc związaną z pandemią. Obłęd.

Wszystko wskazuje chyba na to, że były premier, albo nieuważnie wywiad przeczytał, albo chce się podlizać unijnym biurokratom.

A może przebywanie już od jakiegoś czasu za granicą ogranicza czytanie ze zrozumieniem? W końcu to też przecież jest możliwe po długiej nieobecności i braku codziennego kontaktu z rodowitymi Polakami.

mp/gazeta polska codziennie/twiiter/fronda.pl

Komentarze (22):

Lulek2020.11.9 17:13
Belka ma w obu oczach belkę, więc rżnie głupa. I szuka winnego.
Wojciech2020.10.23 19:27
Koniec PiSu już bliski, szkoda tylko że nasz kraj w takim stanie zostawiają
Temida2020.10.21 14:13
Ciekawe czy Belka też będzie mdlał i tracił świadomość
comic2020.10.21 9:55
Nie pojmuje sprzęgu, między kłamstwami , które plują do PE na rząd w Polsce,
nnn2020.10.14 6:44
Towarzyszu Belka, obłęd to macie wy. Spocznij. A między nami, mówcie do rzeczy bo kompromitujecie naszą sprawę.
Antek2020.10.13 16:56
Towarzyszu Belka, pobaw sie jajami sasiadki, teraz rozne sa sasiadki a najlepiej w kibucu.
oglądałem jego dom2020.10.13 14:53
Gdyby Belka jako działacz SLD mieszkał w łodzich chocianowicach, dziś okolice Ikei, to nikomu nie przyszło by do głowy że geje rozwalą kolejne imperium, tym razem unie europejską. Mikke miał rację.
ERRATA2020.10.13 14:54
Gdy Belka jako działacz SLD mieszkał w łódzkich Chocianowicach, dziś okolice Ikei, to nikomu nie przyszło by do głowy że geje rozwalą kolejne imperium, tym razem unie europejską. Mikke miał rację.
stop lewactwu !2020.10.13 13:08
A to belka wymyśliła bzdury !
Anonim2020.10.13 12:45
Tak obecna Unia to autentycznie forma opresji wobec NORMALNYCH OBYWATELI> Panie Belka Polska przystępowała do całkiem innej Unii, którą na przestrzeni ostatnich lat Lawactwo zmienia na swoja modłę nie pytając się nikogo o zgodę. Po co nam to Gender , Quer i itp. wpychane na siłę nie mające akceptacji 90 % społeczeństwa. Niech Unia będzie tym czym była na początku : UNIA TRZECH FILARÓW I TYLE
Anonim2020.10.13 12:18
a jaka jest polska torzsamosc ! cyt płaska jak naleśnik wszędzie jakieś królowe z tworzywa sztucznego i teraz jeszcze ten czerwony wodnik
Lewak2020.10.13 12:16
to o tobie Belka parobku Związku Radzieckiego mówił Naczelnik ... zabolało sprzedawczyku ...
Po 11 ...2020.10.13 12:12
Ręce opadają, to znaczy kacze łapy opadają. Jesteśmy zakładnikami szaleńców...
adam2020.10.13 12:09
Tacy jak Belka nie mają już nic do gadania i przy pomocy PO weszli do PE by emeryturę mieć europejską, nic im nie zostało poza szczekaniem POlitycznym na rządzących w PL i wrogością do Polski i prawdziwych Polaków-Patriotów.
genus2020.10.13 11:59
Panie prof Belka urojenia to zasady stosowane przez komunistów w tym pana a obecność w parlamencie PE to zasługa okrągłego stołu na który naród nie miał wpływu, O wspólnej grabieży majątku narodowego z komunistami nie wspomnę
tukan2020.10.13 11:57
Lewacki bełkot .!!!!!!!!!!!!!!Belka już dość tego szkalowania i okradania POLSKI .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Salve, Kaczyński2020.10.13 11:57
Kto ci czyści buty?
modlitwa szturmowa2020.10.13 11:49
im szybciej polska wystapi z unii tym lepiej . lepiej dla kleru oczywiście
Anonim2020.10.13 11:51
I dla Rosji
Grizzly2020.10.13 15:20
Wystąpimy z UE a nie z NATO!
sylwe2020.10.13 11:49
skoro UE uważa Polskę za kraj bez praworządności, to chyba wyborcy polscy uważają Unię za formę opresji gorszą od Związku Radzieckiego.
Ja, Szatan2020.10.13 11:43
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, masonów i czcicieli brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”, „Kto dziś jeszcze wierzy w te bajki?!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku rzeczowych argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć…). ***** 5. Ostro punktujcie każdy, nawet najmniejszy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa niezawodnie działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” przenoszący wirusy, Różaniec (o, jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie, i to jest najważniejsze, samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ***** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”