B. Spychalski: Powołanie nowego rządu będzie musiało poczekać  - zdjęcie
28.09.20, 10:42Fot. Aleksander Zieliński, via: Flickr CC 2.0

B. Spychalski: Powołanie nowego rządu będzie musiało poczekać

6

Jak zapowiadali politycy Zjednoczonej Prawicy, sfinalizowanie rekonstrukcji rządu miało odbyć się jeszcze w tym tygodniu. Może się to jednak okazać niemożliwe ze względu na zbyt napięty kalendarz prezydenta Andrzeja Dudy. Poinformował o tym w rozmowie z PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Jeszcze dziś rano szef KPRM Michał Dworczyk mówił na antenie RMF FM o planach powołania nowego rządu jeszcze w tym tygodniu. Wskazywał na to również rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Jedynki Polskiego Radia:

- „Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to w tym tygodniu będzie możliwa rekonstrukcja rządu” – mówił polityk.

To może jednak okazać się niemożliwe. Pytany o czas powołania nowych ministrów przez prezydenta Błażej Spychalski przekonywał, że zajmie to jeszcze trochę czasu:

- „Po pierwsze, musi wpłynąć wniosek w tej sprawie ze strony premiera Mateusza Morawieckiego. Z tego co wiem, na chwilę obecną taki wniosek jeszcze nie wpłynął. W momencie, w którym taki wniosek wpłynie, pan prezydent oczywiście się nad nim pochyli i wyznaczy termin rekonstrukcji” – mówił rzecznik prezydenta.

Zaznaczył przy tym, że praktycznie niemożliwe jest, aby stało się to w tym tygodniu, ze względu na bardzo napięty grafik prezydenta.

Plany Andrzeja Dudy na ten tydzień to m.in. szeroka debata na temat nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W Pałacu Prezydenckim mają odbyć się konsultacje ze środowiskiem rolniczym. Jeszcze w ub. tygodniu prezydent podkreślał, że decydując o podpisaniu „Piątki dla zwierząt” będzie miał na względzie zarówno ich humanitarne traktowanie, jak też interes rolników.

kak/PAP

 

 

Komentarze (6):

Suweren2020.09.28 20:41
Czy Naczelny Nepota oprócz złotego łańcucha zamierza nosić również pierscionki, broszki, branzoletki i kolczyki?
Anonim2020.09.28 15:20
Panie Prezydencie jestem dumny z Pana.
To co właściwie podpisaliście w sobotę?2020.09.28 12:36
"Umowa leży już tutaj podarta. W Polsce umowa jest g...o warta, hej."
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.28 11:11
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz unika w Polsce piekła! A ja tak się staram… I wszystko to na nic!
kxtolickx derxtytyzxcjx Polski2020.09.28 14:23
Komunisci to pedofile i zwierzetx futerkowe.
Suweren2020.09.29 17:56
W pewnym sensie to jest artyzm: By twój wpis był goowno warty.