Atak Rosji coraz bardziej prawdopodobny? Ukraińcy proszą Niemców o broń defensywną - zdjęcie
25.04.21, 17:00Fot. Vitaly v. Kuzmin via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Atak Rosji coraz bardziej prawdopodobny? Ukraińcy proszą Niemców o broń defensywną

7

Napięcie przy wschodniej granicy Ukrainy nie słabnie. W związku z obawą przed możliwym atakiem ze strony Rosji, Ukraina poprosiła Niemcy o udzielenie jej pomocy w kwestii uzbrojenia obronnego.

Jak wyjaśnia Ukraina, chodzi o możliwość obrony wybrzeża Morza Czarnego w razie ataku Moskwy. Niemcom Ukraińcy przesłali listę z wyszczególnionymi rodzajami uzbrojenia, które mogą być im potrzebne.

Chodzi między innymi o pociski ziemia-powietrze, a także systemy do usuwania min. O prośbie Ukraińców informuje „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”.

Dodano, że Ukrainie zależy na systemie przeciwrakietowym GDM-008 Millenium czy częściach rakiet do zwalczania okrętów Sea Spear.

Mimo międzynarodowej presji wywieranej na Rosję, groźba ataku jest wciąż „bardzo prawdopodobna” – oceniał ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.

dam/dw.com/pl,Fronda.pl

Komentarze (7):

Adolf Tusek2021.04.26 9:28
Hitlerowcy już wszystko wysłali kacapom.Jak NS II będzie gotowe to się dopiero zacznie.
observer2021.04.25 22:18
najlepiej władają więc proszą o piły, widły, szpadle i inne proste narzędzia aby tylko można było nimi rzezać
chłopka2021.04.25 20:30
No cóż . Jeśli wojna wybuchnie , to podziękujcie polskiemu rządowi za wprowadzenie lisa do kurnika . To Polska ogłupiła Litwinów i Ukraińców by zrobić Europę Środkową ewentualnym polem bitwy . Węgrzy są rozważni . Orban jest bardzo dobrym politykiem . A Polacy ? Czegóż można od nich oczekiwać . Już przeszło wiek śmieją się z ich rządów . Któż rozsądny i logiczny nie zrozumie , że trzeba zniszczyć tego kto spowodował zagrożenie dla sąsiada mocarza wpuszczając do siebie mocarza z drugiego końca świata ? Tak tylko piszę , gdyż mnie ewentualna wojna w Europie kompletnie nic nie obchodzi . Jak sobie radzić zobaczę jak się zacznie . A jeśli od razu zginę to przecież nic mnie już obchodzić nie będzie . Żal zwierząt , gdyż te ucierpią w każdej wojnie . Lepszy najgorszy pokój niż najlepsza , nawet wygrana wojna . Ale skoro " wielcy " tego świata życzą sobie inaczej ? Ja tak czy inaczej na nic nie mam wpływu . Mogę tylko patrzeć co się dzieje .
Paweł2021.04.25 18:17
Niemcy mają dostarczyć broń która będzie użyta przeciw Rosji. Ukraińcy chyba śnią.
oswiecony2021.04.25 18:01
to wszystko przez to ze nie sa katolikami............ bug dalby im uwolnienie!1..........................w nie potrzebna wk daje st mj jest nikcomu nikomu bron wystarczyuh modlitwa zbiorowoa ap oldkaow polakow.......
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.25 17:43
PiSdowaty rząd ma wspomóc ukraińców wypożyczając im stępkę ze szczecina oraz pozwalając na przepływ statków podwodnych UPA przez mierzeję wiślaną!
Szymek2021.04.25 20:37
Wypier... k..wo!