Antoni Macierewicz: Kubeł zimnej wody na głowy rusofilów - zdjęcie
20.03.20, 11:00

Antoni Macierewicz: Kubeł zimnej wody na głowy rusofilów

30

Dziesięć dni temu Duma Państwowa, czyli parlament Federacji Rosyjskiej, przyjął swoją decyzją projekt nowej konstytucji Federacji Rosyjskiej. Postanowiono wprowadzić do konstytucji decyzje o tym, że Rosja jest bezpośrednim kontynuatorem Związku Sowieckiego, a więc chce kontynuować tradycje Lenina, Stalina czy Breżniewa, czyli mordercze, straszliwe i antyludzkie tradycje tego ustroju, który chciał zniszczyć świat - powiedział poseł Antoni Macierewicz na antenie Telewizji Trwam.

 

Poseł mówił najpierw o wierze katolickiej w kontekście koronawirusa.

"W  żadnym wypadku nie można nam zapomnieć o Mszy św., obecności w kościele i realizacji tego, co nazywamy potrzebami duchowymi" - stwierdził polityk.


"Chciałbym najserdeczniej podziękować wszystkim kapłanom w Polsce, że nie pozostawiono nas samotnych, że jesteśmy wraz z całą społecznością katolicką, że możemy być w kościele na Mszy, że możemy się modlić, że możemy korzystać z sakramentów świętych" - dodał.


Polityk następnie zwrócił uwagę na problem rosyjski.


"Proszę sobie wyobrazić, że nie dalej jak dziesięć dni temu Duma Państwowa, czyli parlament Federacji Rosyjskiej, przyjął swoją decyzją projekt nowej konstytucji Federacji Rosyjskiej. Postanowiono wprowadzić do konstytucji decyzje o tym, że Rosja jest bezpośrednim kontynuatorem Związku Sowieckiego, a więc chce kontynuować tradycje Lenina, Stalina czy Breżniewa, czyli mordercze, straszliwe i antyludzkie tradycje tego ustroju, który chciał zniszczyć świat" - podkreślił.


"To oznacza, że Rosja chce dominować nad Europą Środkową i zdominować całą Europę, bo taka była geopolityka sowiecka i do tych tradycji państwo Putina w nowej konstytucji chce nawiązywać. Ja dedykuję tę decyzję tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie myśleli o jakimś porozumieniu z Rosją, jakichś gestach wobec Rosji, o nowym podejściu do sprawy rosyjskiej. Nadal to jest państwo, które jest państwem imperialistycznym, a dzisiaj otwarcie przyznaje się do zbrodniczych tradycji systemu sowieckiego. To naprawdę kubeł zimnej wody na tych wszystkich, którzy zapomnieli już o tych wszystkich doświadczeniach historii" - stwierdził dalej.

bsw/radiomaryja.pl

Komentarze (30):

Topek2020.03.24 16:48
Macierewicz został oblany wanną zimnej wody gdy się okazało że nawet PiSdzielce nie są aż tak głupie by uwierzyć w jego teorie spiskowe i wyimaginowane zamachy smoleńskie
Telewidz2020.03.22 15:42
Panie Ministrze_ Ksieza wiernych nie pozostawili, ale wierni ksiezy tak. Na mszy w wiejskim kosciele bylo 5 osob, bo reszta modlila sie do telewizora. Tak wiernym pozwolono, to pozwolenie wykorzystano- maja dyspese. Ludzie panikuja, sa zestresowani i tak jest jak jest. Ktos dobrze pomyslal, zeby ludzie do kosciola nie chodzili, bo i po co jak maja telewizor. Przeciwnicy Kosciola maja satysfakcje, bo dopieli swego. Koscioly sa prawie puste.
Thomas2020.03.20 17:35
To są uzbrojone małpy, jak w tym filmie. Inni już nie będą do końca świata.
rusofobia i filosemityzm w jednym stali domku2020.03.20 16:51
Niektórzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę...
Reytan2020.03.20 18:40
Tak mowia endecy,ktorzy zawsze kolaborowali z Rosja,i i walczyii z Panstwem Polskim.
Adam2020.03.20 14:22
A co z poświęceniem Rosji Niepokalanemu Sercu Maryji, którego zażądała Matka Boska w Fatimie?
Siedzisz w domy? nie trac czasu!2020.03.20 14:22
Siedzisz w domu Nie trać czasu tylko zabezpiecz się! . Zarabiaj nawet do 1000zł dziennie!! . https://inwestcrypto.com.pl . Tak to nie żart zobacz jak to zrobić!! #praca w domy # praca
sjp2020.03.20 13:45
Proszę odpowiedzcie mi wy,którzy tak pogardliwie piszecie pisiory jaką mamy alternatywę.Zastanówcie się szczerze czy naprawdę uważacie ,że Ewa Kopacz byłabyy dzisiaj lepszym premierem od Mateusza Morawieckiego. Czy naprawdę Robert Biedroń byłby lepszym prezydentem od Andrzeja Dudy.Jest pewnie jakaś grupa która powie tak właśnie uważam ale ja nie zwracam się teraz do byłych członków PZPR,MO,SB czy WSW.Ja zwracam się do przeciętnych Polaków ,którzy zgubili gdzies po drodze swój kompas.Was drodzy Polacy proszę o rozsądek.
robaczek 2020.03.20 13:07
a Antos dalej swoje...... eh wykorzystal sytuacje i wychylil glowe z szafy ;] ale odwaga!!! ;] oj ludzie ludzie.......... ale teraz dostaniecie po tylku. nie życze nikomu ale zastanowcie sie co narobiliscie tymi pisurkami u wladzy..... dobrze ze mamy tylu przyjaciol za granicą teraz prawda? ten pis to potrafi .... i co teraz? tak po ludzku..... nie glupio wam??? nie boicie sie??? a no tak..... teraz bedzie...... TAKA WOLA BOSKA........ no to macie........
Japa2020.03.20 17:08
No i pokazał się od nowa ,, robowirus" .Tyle ,że nie grożny tylko głupi . Na tym forum wreszcie komentujemy to co omawia Maciereweicz a nie to że jest Macierewiczem . A ,,robaczek " , jak glizda swoje O Macierewiczu.. I tak se myślę ,że tym wywiadem o ojczyżnie ,,robaczka " , musiał go zdenerwowć
Olej2020.03.20 13:05
Ta sytuacja, która jest w tej chwili to rzeczywiście kubeł zimnej wody. Nastąpi lub będzie koniecznością przeorientowania całego systemu gospodarczego państw zachodu. Poza tym uświadamia jak dalece jesteśmy nieprzygotowani do sytuacji ekstremalnych, a takich niewątpliwie dostarczą Europie i światu komunistyczne reżimy, w tym sowiecki. Drugą sprawą jest wina i odpowiedzialność za epidemię, z pytaniem zasadniczym skąd ta zaraza się wydostała ?
Stean2020.03.20 11:57
Imperializm rosyjski - to tak, ale marksizm to nie jest nie jest twór rosyjski. Marksizm - bolszewizm - spadł na Rosję jak zaraza; zniszczył ją, podobnie jak Polskę zniszczył rosyjski imperializm.
kalikst2020.03.20 17:32
Marksizm nie tyle zniszczył Rosję co cofnął ją w rozwoju cywilizacyjnym na wiele lat. Było to możliwe, bo marksizm trafił na podatny grunt , gdzie życie ludzkie nie jest w cenie a brutalność i krwiożerczość z mlekiem matki wyssane. Na despotyzmie carskim mógł zakiełkować i wyrosnąć jeszcze gorszy despotyzm. Na miejsce carskiego imperium powstało bolszewickie, które objęło jeszcze większe obszary w posiadania i pochłonęło jeszcze więcej ofiar.
Newsroom2020.03.20 11:43
Rosja w tak bandycki sposób postępuje by trwać jako imperium. Jednak ten czas się powoli kończy, niezależnie co wymyślą na Kremlu ! Do 1989 roku stali na Łabie a dziś nawet Ukrainy nie kontrolują, nie mówiąc już o Azji Środkowej ! Rosja stała się grzecznym wasalem Chin, oraz dostarczycielem tanich surowców ! Rosja jako imperium kona powoli lecz nieubłaganie - na Kremlu nie są wstanie tego powstrzymać !
Karol2020.03.20 11:53
Na Kremlu nic nie wymyślają. Na Kremlu wykonują rozkazy. Bardzo ciekawie pisze o tym Stanisław Krajski.
Stean2020.03.20 11:59
Dziś bolszewia (może jeszcze w wersji light) stoi już nad Atlantykiem.
edi2020.03.20 11:34
ROSJA TO BANDYCKI KRAJ - RZĄDZONY PRZEZ DEMONY !!
Henryk2020.03.20 12:27
Ja wolę ten kraj nazywać Bolszewią. To, że panoszą się na trupie Rosji, którą zamordowali, nie znaczy że są Rosją.
Reytan2020.03.20 18:36
Zawsze wieczna Rosja.
Agnieszka2020.03.20 11:28
I ogromne podziękowanie za stosunek do spraw duchowych pana ministra - w tym czasie lepszy nie tylko od polityków, ale i wielu duchownych. Dziś nawet duchowni boją się przyznać, że wierzą i straszą jakby Boga nie było albo najważniejszy nie był. Ale rusofile nie przejrzą na oczy, bo jak są rusofile to im nawet Stalin nie przeszkadza - zwłaszcza jak rodzinne sumienie miałoby ich podgryzać.
Obserwator2020.03.20 11:23
Panie Macierewicz, Bolszewia to nie Rosja - Rosji nie ma już od 1917 roku. Tak jako jak Niemcy nie były Cesarstwem Rzymskim, chociaż tak się oficjalnie do roku 1806 nazywały, dopóki Napoleon nie uznał, że korona Rzymu należy się jemu osobiście. Pan jako historyk powinien to wiedzieć. Nie zakłamujmy tożsamości Bolszewii, bo wielu naiwnych naprawdę uzna, że bolszewizmu - dzieła towarzyszy Lenina i Trockiego - już nie ma.
Grizzly2020.03.20 11:35
... absolutnie się z Tobą nie zgadzam! Ten sam schemat wdrukowano nam w przypadku Niemiec i II W.Św. - to nie Niemcy to naziści! Zbrodniarzami są Niemcy a nie naziści i zbrodniarzami są Rosjanie - mieszkańcy i obywatele Rosji (carskiej,sowieckiej, radzieckiej czy tam ... wie jakiej - z nielicznymi debilami przybyłymi z Europy do wsparcia rewolucji - masowej zbrodni), którzy kiedyś nazwali siebie bolszewikami! Ruski biały, czerwony, różowy czy zielony to ruski, który ci wytłumaczy, że oni wszystkim wokół pomagają i walczą o pokój a Lenin i Stalin to ich bohaterowie! Powie ci to ogromna większość ruskich w Rosji i tych, co z niej wyjechali!
Kazimierz2020.03.20 11:51
Postudiuj sobie historię. Tą prawdziwą. Chyba nie uważasz, że Rosjanie w latach 1917-.... popełnili zbiorowe samobójstwo, unicestwiając się w liczbie 65 milionów ludzi? Fakt, że utracili zdolność samoorganizacji (od połowy XVIII wieku władzę absolutną w Rosji sprawowali aż do 1917 roku Niemcy) i to dopomogło do ich zguby. Zapoznaj się z twórczością Józefa Mackiewicza ("Tylko prawda jest ciekawa"). A jeśli chodzi o największych zbrodniarzy, to rzeczywiście byli to mieszkańcy Rosji, ale bynajmniej nie Rosjanie.
Reytan2020.03.20 18:33
jozef mackiewicz byl patriota carskiej Rosji i zdrajca Polski..
Antex2020.03.22 23:52
Z przykrością musze stwierdzić, że pier***sz jak potłuczony. Chyba koronawirus zeżarł ci nie płuca ale mózg. Od Mackiewicza się odpier**l. Jeżeli Mackiewicz był zdrajcą Polski, to polskimi patriotą byli dla Ciebie Bierut, Cyrankiewicz i Jaruzelski. PS. Zdrajcą był Stanisław Mackiewicz ... ale to już zupełnie inna historia. Nie mieszaj.
Grizzly2020.03.20 19:01
Wychodzi jednak na to, że samobójstwo - nawet gdyby Niemcy tym kierowali. Rewolucja w pewnym momencie wymyka się spod kontroli i morduje własne dzieci - tak było we Francji, Rosji i o mało nie w Niemczech w 1920r.
edi2020.03.20 11:38
przed 1917 rokiem ROSJA MIAŁA PODOBNĄ MENTALNOŚĆ JAK TERAZ ! tylko doszła nowa IDEOLOGIA JESZCZE BARDZIEJ DEMONICZNA
Olej2020.03.20 13:11
Bolszewia to stan umysłu i świadomości społecznej, która została na trwałe wbita ludziom sowieckim, że oni nie wiedzą nawet jak można inaczej żyć i myśleć. Zmiana tego myślenia jest wielopokoleniowym procesem, którego w tej chwili u nich brak. I nie tylko, że brak ale jeszcze się utrwala to wszystko co było sowieckim dziedzictwem, z bohaterstwem Stalina włącznie. Oni są po prostu chorzy z urojenia na imperium, potęgę i jakąś mistyczną swoją rolę dla świata, której to świat panicznie się boi, przy najmniej ten świat bliski sowieckim granicom.
kalikst2020.03.20 17:24
Bez sensu jest dzielenie włosa na czworo. Czy to było Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego, czy Trzecia Rzesza , czy Republika Federalna Niemiec to cały czas są Niemcy z tą sama kulturą, językiem i mentalnością. Tak samo na wschodzie bez względu na nazwę państwa, czy to było Cesarstwo Rosyjskie, Związek Sowiecki czy Federacja Rosyjska - to cały czas są ci sami Rosjanie uformowani przez cywilizację turańską, nie pasującą w żaden sposób do cywilizacji łacińskiej. Główne cechy tej cywilizacji a tym samym mentalności Rosjan jest kult religijny władzy, brutalność polityki, agresywność i zaborczość wobec sąsiadów, odrzucanie demokratycznych reguł w polityce międzynarodowej i wewnętrznej, totalność władzy. A. Macierewicz w niczym nie uchybił jako historyk w swojej wypowiedzi.
anonim2020.03.20 11:12
Tak, ale rusofile, nie tylko w Polsce, to doskonale wiedzą. Po prostu ta bestia wydaje im się ciekawsza, a innej drogi nie widzą.