Anglia: Dlaczego rząd zamyka kościoły? - zdjęcie
02.11.20, 20:08fot. pxhere.com

Anglia: Dlaczego rząd zamyka kościoły?

12

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Anglii i Walii kard. Vincent Nichols mocno skrytykował rządową decyzję o zamknięciu miejsc kultu w związku z kolejną blokadą kraju. Reguły nowego lockdowne’u nie zostały jeszcze przegłosowanie w parlamencie, dlatego katolicy w Wielkiej Brytanii zachęcani są do wywierania presji na posłów, aby nie wahali się prosić o przedstawienie dowodów, uzasadniających ponowne zamknięcie kościołów.

Stanowisko rządu jest jasne: od 5 listopada nie będzie można wziąć udziału we Mszy ani nabożeństwie. Zakazane zostaną wszelkie spotkania wspólnotowe, za wyjątkiem pogrzebów z udziałem do 30 osób. Kościoły i inne miejsca kultu będzie można otworzyć tylko na modlitwę indywidualną a także w celu sporządzenia relacji przez dziennikarzy i w przypadku, gdy w budynku parafii prowadzone są akcje krwiodawcze, działają przedszkola, lub inne zajęcia dla dzieci czy tzw. banki żywności. We Mszy i nabożeństwach będzie można uczestniczyć wyłącznie duchowo, drogą transmisji online.

Zasady te mają obowiązywać do 2 grudnia, jednak żeby weszły w życie, konieczne jest przegłosowanie ich przez parlament. Można więc wpłynąć na posłów, aby domagali się danych, na podstawie których rząd podjął decyzję o zamknięciu kościołów.

Do działania zachęca kardynał Nichols, który w specjalnym oświadczeniu i apelu do wiernych napisał: „Wspólnoty wyznaniowe odegrały ważną rolę w podtrzymywaniu osobistego, duchowego i psychicznego zdrowia ludzi oraz zachęcając do prowadzenia istotnych działań charytatywnych, które wspierają setki tysięcy ludzi ze wszystkich grup społecznych, zwłaszcza tych najbardziej narażonych. Służba na rzecz wspólnego dobra wszystkich inspirowana jest i podtrzymywana przez wspólnotowy kult i modlitwę. Częścią tego bezinteresownego dawania jest etyka odpowiedzialności w sposobie, w jaki ponownie otworzyliśmy nasze kościoły. Nasze wspólnoty zrobiły bardzo dużo, aby uczynić kościoły miejscami bezpiecznymi, w których gromadzimy się w sposób zdyscyplinowany i pod nadzorem. Źródłem głębokiej udręki jest więc kolejne żądanie zaprzestania kultu we wspólnocie. Chociaż rozumiemy, że przed rządem stoi wiele trudnych decyzji, nie przedstawiono żadnych dowodów tego, że zakaz zbiorowego kultu byłby produktywną częścią walki z wirusem. Prosimy rząd o przedstawienie dowodów, uzasadniających zaprzestanie aktów publicznego kult.”

Aby przeciwdziałać wirusowi, jako społeczeństwo będziemy musieli przez wiele miesięcy ponosić wyrzeczenia. Żądając takiej ofiary, rząd ponosi głęboką odpowiedzialność za wykazanie, dlaczego podjął określone decyzje. Brak tego grozi erozją jedności, której potrzebujemy, gdy wkraczamy w najtrudniejszy okres dla naszego kraju.

Premier zapowiedział, że projekt ustawy trafi do Sejmu w poniedziałek 2 listopada. Posłowie będą mieli okazję omówić te kwestie i głosować nad proponowanymi ograniczeniami. W tak krótkim czasie możemy zadawać posłom pytania dotyczące zaprzestania publicznego wspólnego kultu. Mogą zażądać od rządu publikacji danych, na podstawie których podjęto decyzję o zaprzestaniu kultu publicznego na mocy tych ograniczeń”.Vaticannews.va/Elżbieta Sobolewska-Farbotko – Wielka Brytania (Radio Bobola)

Komentarze (12):

Jan Radziszewski2020.11.3 19:24
O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą sil na wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają. … )
J.N.2020.11.3 17:37
A w Polsce nadal marsze śmierci satanistów, sodomitów i ogłupiałej przez nich młodzieży. Żądają śmierci nienarodzonych dzieci i roznoszą koronowirusa swoim rodzicom i dziadkom
andrus2020.11.3 8:18
Każdy człowiek ma wolną wolę nie wolno ratować na siłę ,niech się dzieje wola nieba.
MŁODY BELMONDO2020.11.2 20:19
NAZWISKO KACZYŃSKI TO SYNONIM WARIATA. OD PRZEŁOMU PAŹDZIERNIKA I LISTOPADA 2020 ! Wariat=kaczyński
Wojtek Polak2020.11.2 20:18
Bardzo dobrze. Kościoły powinno się zamknąć nie ze względu pandemie koronowirusa, ale przez pandemie głupoty, otępienia i nienawiści, których źródłem są kościoły. Do czasu aż społeczeństwo nie wyzdrowieje kościoły musza być zamknięte. Jak społeczeństwo znormalnieje i wyleczy się psychicznie to wtedy kościoły można znowu otworzyć, ale tylko po to, aby przerobić je na puby, dyskoteki i kluby ze striptizem.
Waarnemer2020.11.2 21:56
Powyżej widać głos demona który chciałby żeby szybko nastała "ohyda spustoszenia" opisana w Apokalipsie. Wasz czas jest krótki. Nastała godzina ciemności, ale potem szykujcie się do piekła.
MAR2020.11.2 22:48
Nie strasz,nie strasz bo się zesrasz
Taro2020.11.3 7:02
Tys powinien swoich rodzicow wpakowac na oddzial psycholi,za to ze cie ochrzcili, a moze oni ciebie tam wpakowac.
Jan Radziszewski2020.11.3 19:04
tylko najwyżej 3 lata a żydów NIET tj NIE BUDIET - a zapytasz gdzie żydy Budiet ? w carstwie cezara tj w PIEKLE zabrani z tego świata w ogniu piekielnym przez diabły cezara tj Anioły czerwonego Smoka /Ap 12,3 nn)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.2 20:12
kościoły to siedliska pedofilii i homoseksualizmu,powinny być zamykane z urzędu!
Jan Radziszewski2020.11.3 18:56
kretynie nazywający się sam Kretynizacja jednym słowie żydzie nawróć się bo wasz cezar /19,15) tj Lucyfer Allach /Iz 14,12-15 Sura 113.1) ciebie na zawsze unieszczęśliwi no ale jak się to mówi ; każdy sam sobie rzepkę skrobie a jak ją oskrobie to ją zje
Anonim2020.11.2 20:11
Ponieważ Farage jeszcze nie przejął władzy.