Donald Tusk spotkał się wczoraj ze swoimi sympatykami w Gdańsku, aby wygłosić kolejne wystąpienie w całości poświęcone krytyce Prawa i Sprawiedliwości. W PO nastroje po wiecu nie należą jednak do najlepszych. Wszystko zepsuł reporter Onetu, który postanowił zapytać uczestników spotkania o program Tuska. Nagranie stało się prawdziwym hitem Internetu.

Reporter pytał uczestnika spotkania z Donaldem Tuskiem w Gdańsku o to, co podoba mu się w programie, z jakim były premier wrócił na polską scenę polityczną.

- „No tutaj Unia Europejska, konflikty i tak dalej, z innymi krajami, chodzi o Związek Radziecki, no także myślę że to idzie w dobrym kierunku (…) Tutaj konkretów było bardzo dużo. Ciężko mi wymienić”

- odpowiadał rozentuzjazmowany wyborca.

Reporterowi udało się też porozmawiać z kobietą, która przekonywała, że na spotkanie z Donaldem Tuskiem przyleciała ze Sztokholmu.

- „Szwecja za Tuskiem! Jestem ze Szwecji, ze Sztokholmu, jesteśmy za Tuskiem! Hip hip hura! Specjalnie dla Tuska przyleciałam samolotem”

- krzyczała.

Co najbardziej spodobało jej się we wczorajszym wystąpieniu?

- „dla mnie, jeżeli chodzi o LGBT. Jeżeli chodzi o… sto… pary seksualne… heteroseksualne… Tak?”

- odpowiadała.

Na koniec reporter o nowego p.o. przewodniczącego Platformy Obywatelskiej zapytał jeszcze przechodzącego młodego mężczyznę. Ten jednak okazał się nie należeć do sympatyków byłego premiera.

- „To człowiek kłamliwy i wystarczyło osiem lat”

- podsumował Donalda Tuska.

kak/Facebook, Tysol.pl