Alarm dla Kościoła. Zobacz debatę - zdjęcie
30.04.19, 09:08

Alarm dla Kościoła. Zobacz debatę

19

Komentarze (19):

Reytan2019.04.30 15:12
Terlikowski to tradycyjnie prezentacja strony zydowskiej.
stah2019.04.30 14:21
Głuwnym powodem upadku Kościoła jest odstępstwo jego hierarchi od nauki PRAWA BOŻEGO i Pisma Świętego. Nie leży im na sercu nauczanie nakazów i zakazów Bożych lecz wynieśli ponad to nieomylność papieską i własna interpretacje , fascynacje ojcami kościoła , świętych itp filozofi . Wszystko co nie jest zgodne z Dekalogiem Mojrzesza i słowami Chrystusa jest anty Boże , szatańskie i musi upaść !!! I dobrze że upada odstępczy kościół od III w. - analogia wieży Babel obraz pychy człowieka . W kościele niema MECHANIZMÓW SAMOOCZYSZCZAJĄCYCH , Nikt z tych siedzących przy stole nawet nie zająknie się aby wyrzucać deprawujących kapłanów . Nadal obowiązuje tajna Watykańska instrukcja 1962r ,,Crimen Sollicitationis,, ? Nawet Sodoma nie była tak perfidna ! Uciekajcie , uciekajcie bracia z Sodomy.
Reytan2019.04.30 15:10
Protestantyzm to zydowska dywersja w chrzescijanstwie. Paszol won,krecie.
TaDebataToRaczejTalkshowSchizmatyków2019.04.30 13:00
Alarm, owszem, potrzebny, bo polska hierarchia kościelna, idąc pod rękę z PISem, coraz bardziej oddala się od Kościoła Powszechnego.
west2019.04.30 12:15
Już kiedyś to pisałem. Powtórzę. Pan nasz Jezus Chrystus założył jeden Kościół. To myśmy go podzielili. Wielka Schizma - Kościół Prawosławny. Szczyci się autokefalią, czyli decentralizacją. Czy mu to wyszło na dobre ? Reformacja - Protestanci. Tu mamy ciągły podział i decentralizację. Skutków nawet nie wspomnę, bo można się jeszcze tylko zastanowić kogo oni mają za Boga. Zauważmy, że każda decentralizacja, każdy podział podąża za bardziej lub mniej zrelatywizowaną nauką. Coraz bardziej liczą się tu potrzeby człowieka a nie Boże Prawo. Ewangelia jest jedna i niezmienna. Do niej powinniśmy się odnosić.
Jestem w Kościele2019.04.30 13:50
"Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili JEDNO, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno" J 17, 20-23 "Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie JEDNA owczarnia, JEDEN pasterz" J 10,16 Demon (stgr. δαίμων daimon) – dosłownie ten, który coś rozdziela
Michał Pasierb2019.04.30 11:49
Zamiast komentarza: Mk 13,5-20
Urszula2019.04.30 12:19
Do tych wersetów należało też dodać wersety 21 i 22. To istotne bo fałszywych proroków mamy obecnie zatrzęsienie. Ale to jest m.in. znak dni ostatnich.
athos2019.04.30 10:49
Nie można zgodzić się z tym, co ks. Kobyliński twierdzi na temat decentralizacji Kościoła. Decentralizację akceptuje jako fakt istniejący w świecie. Zgoda. Z faktami się nie dyskutuje. Ale można i trzeba dyskutować czy zgadzamy się (lub nie) na taki stan rzeczy. A jeśli tak (lub nie) to w imię czego, ze względu na co. Otóż, nie można bronić polskiego (słowiańskiego) Kościoła, bo on ma swoją specyfikę, pielęgnuje pewną wrażliwość, chroni jakieś wartości, których inne lokalne Kościoły już nie mają lub się ich pozbyły (np. zanik spowiedzi usznej na Zachodzie), bo pielęgnuje naszą tradycję (piękna ona jest, podoba się nam, i może innym też się spodoba - będzie to nasz produkt eksportowy itd.). Otóż, nie tędy droga. To budowanie domu na piasku. Taki dom w danym momencie z całą pewnością się zawali. Budować trzeba na skale czyli na Jezusie Chrystusie, a nie na różnych przemądrzałych a często niewierzących teologach. Nie może być tak, że ktoś w Kościele (papież, biskup, jakiś teolog) kwestionuje ważność i obowiązywalność słów Jezusa Chrystusa. Jeśli Pan Jezus mówi w Ewangelii, że małżeństwo jest nierozerwalne, to JEST NIEROZERWALNE. Tu lokalne obyczaje, specyfiki, wrażliwości, stopień zeświecczenia otoczenia nie mogą mieć istotnego znaczenia. Tu decentralizacja Kościoła służy po prostu do skutecznego odchodzenia od nauki Jezusa Chrystusa. Jest obecnie rzeczą charakterystyczną w takich dyskusjach, że mówiąc o chrześcijaństwie, o Kościele, o Bogu nie mówi się nic. Tak jakby On nie w ogóle nie istniał, tak jakby Jego Wola nie miała żadnego znaczenia. Na pytanie: "a co na to Bóg?" wcale się nie odpowiada. Miałeś Boże przed dwoma tysiącami lat swoje pięć minut, powiedziałeś, co chciałeś, a teraz milcz i słuchaj NAS, mędrców czyli różnych postępowych biskupów, księży, teologów, także ateistów i agnostyków. Teraz rządzimy my, a Ty Boże, jeśli w ogóle jesteś, masz słuchać nas. Czy taki świat może się długo ostać? NIE, z całą pewnością NIE. Ta beczka z cuchnącą kapustą niebawem wybuchnie.
west2019.04.30 12:21
Zbyt rzadko o ile w ogóle sięgamy do Starego Testamentu. Tam wiele przykładów na to co się działo z odstępcami. My współcześni chrześcijanie zbyt zapatrzyliśmy się w Boże Miłosierdzie. Jest tu jednak jedno ale... Póki żyjemy na tym świecie możemy liczyć na Boże Miłosierdzie. Po naszej śmierci zostaje nam tylko Boża Sprawiedliwość...
Waldi2019.04.30 10:37
Lewactwo, LGBT, satanistów oraz kacapskich trolli prosimy o przejście na ich lewackie, antychrześcijańskie, niszczące człowieczeństwo portale z rodziny GW czy ARS.
Angelus2019.04.30 14:47
No to jest właśnie taki antychrześcijański, niszczący człowieczeństwo portal.
\305\273yczliwy J.P2019.04.30 10:00
Ja zawsze chciałem żeby Pan Terlikowski był papieżem, chociaż takim lokalnym, gminnym... naszym narodowym. Nawet ładnie się ubrał tak prawie "kapłańsko" Przeczytałem jedną książkę Pana Tomasza, odniosłem wrażenie, że pisał ją reporter-buszmen. Ale było tam kilka fajnych zajawek i obserwacji. Po przeczytaniu zdałem sobie sprawę, że i tak hierarchowie oleją jej zawartość. Bo tego muru, betonu nic nie przebije. Dlatego powtórzę, tylko będąc papieżem Tomasz może dokonać prawdziwej reformacji. Inaczej nadal będzie tylko obserwatorem.. niespełnionym.
DebataSkądBraćForsęNaWygodnePasożytowanie2019.04.30 9:54
Takie spędy świadczą tylko o jednym: kleruchy w Polsce żądają więcej forsy z budżetu państwa, bo zastępy ciemnoty katolickiej rzedną i na tacy świeci pustkami. To wspaniała wiadomość i jeszcze przyjemniejszy widok.
astom2019.04.30 11:22
Apage satanas!
Szendzielarz2019.04.30 11:56
wredny pusty komuch
Dick2019.04.30 12:37
Idz szatanie precz!!
Reytan2019.04.30 15:03
Komunistow aktywnych nalezy po odebraniu obywatelstwa wydalic do Korei Polnocnej
Stary Krakus2019.04.30 15:10
Nie ma takiego słowa w wikipedii "kleruchy". Pewne jest też, że domyślając się kto to są kleruchy, jedno jest pewne,że nigdy by ci nie powiedzieli klarnecie. (takie słowo jest w wikipedii)