Afganistan, Kreml, heroina i śmierć na bagnie! - zdjęcie
19.02.20, 14:20Wojska radzieckie w Afganistanie/YT/zrzut ekranu

Afganistan, Kreml, heroina i śmierć na bagnie!

2

Na stronach belsat.eu możemy znaleźć fragmenty rozmów weteranów wojennych, którzy brali udział w wojnie Rosji przeciw Afganistanowi.

Jeden z nich wspomina to następująco odnosząc się do tzw. fali jaka panowała w rosyjskim wojsku:

- Woleliśmy Afgan od fali. Byłem młody i myślałem, że już lepiej zginąć od kuli, niż znosić to poniżanie.,

Co warte zauważenia, cała wojna trwała 10 lat. Nigdy Rosja nie wypowiedziała Afganistanowi wojny, a działania armii rosyjskiej były przedstawiane jako „operacja specjalna”.

Samym żołnierzom powiedziano, że wyjeżdżają, żeby bronić południowych rubieży ZSRR.

Jak opowiada Alaksandr Sacharuk:  „I mnie, 19-letniemu dzieciakowi do głowy nie przychodziło, że jest inaczej. Przecież my budowaliśmy tam komunizm.”

I dodaje:

- To przecież „kremlowscy starcy” wprowadzili wojska do Afganistanu, a cierpiał lud sowiecki, a tym bardziej afgański. Bo nie da się przynieść wolności i szczęścia na bagnetach.

Jak dalej opowiada, że żałuje zła, które wyrządził Afgańczykom i określa Rosję jako siedlisko zła, co potwierdzają obecnie działania Kremla na Ukrainie.

Belsat.eu podaje, że łączne straty Armii Radzieckiej w Afganistanie to oficjalnie ponad 15 tys. zabitych, prawie 55 tys. rannych i 471 zaginionych bez wieści.

Jak dalej wspomina, żołnierze po powrocie mieli zapewniony łatwiejszy dostęp do heroiny, co pewnie zapewniało rosyjskie dowództwo. Papierosy natomiast, które wydawano rosyjskim żołnierzom w Afganistanie były tak ohydne, że nazywali je „śmierć na bagnie”.

 

mp/belsat.eu

Komentarze (2):

PolakNieLeming2020.02.19 17:36
"To przecież „kremlowscy starcy” wprowadzili wojska do Afganistanu, a cierpiał lud sowiecki, a tym bardziej afgański. Bo nie da się przynieść wolności i szczęścia na bagnetach." Lud rosyjski jest bezpośrednio winien temu, że pozwala na rządy tych, czy innych "starców kremlowskich". Przez to cierpi zarówno on sam jak i ościenne kraje i narody. Rosja to zbrodnicze, bandyckie państwo ! Każdy Polak powinien o tym wiedzieć: https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a
lena2020.02.19 16:11
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, --------------------------------------------------- Moje kontakt do mnie telefon tu - www.xlove.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!