Abp Marek Jędraszewski: Niech uczucia wywołane przez to wydarzenie, ożywią wiarę synów Francuskiej Ziemi! - zdjęcie
16.04.19, 09:15screenshot Youtube / screenshot Youtube - Daily Mail

Abp Marek Jędraszewski: Niech uczucia wywołane przez to wydarzenie, ożywią wiarę synów Francuskiej Ziemi!

21

W związku z wczorajszym pożarem Katedry Notre Dame de Paris arcybiskup Marek Jędraszewski wystosował do arcybiskupa Michela Aupetit, metropolity paryskiego list następującej treści:

 

Ekscelencjo,

Wczoraj cały świat poruszyła informacja o pożarze kościoła katedralnego Notre Dame de Paris. Widząc szkody, jakimi został dotknięty ten klejnot sztuki, a zarazem świadek wiary ludzi minionych wieków i obecnego czasu, łączę się w bólu z Waszą Ekscelencją i wszystkimi diecezjanami. Katedra Notre Dame de Paris to miejsce duchowej łączności między naszymi dwoma narodami, francuskim i polskim, co szczególnie podkreśla kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej, Królowej Polski, wraz z relikwiami św. Jana Pawła II Wielkiego.

Pomimo smutku, który ogarnia moje serce i serce całego Kościoła krakowskiego, z radością przyjąłem wiadomość o tym, że z pożaru ocalony został Najświętszy Sakrament oraz sławne relikwie Korony Cierniowej Naszego Pana i tuniki świętego króla Ludwika.

W tym czasie zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego modlę się do Bożej Opatrzności, aby uczucia, które zostały wywołane przez to bolesne wydarzenie, ożywiły wiarę synów Francuskiej Ziemi, a przez to wzmocniły również Najstarszą Córę Kościoła.

In Christo et Beata Virgine Maria

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski


Diecezja.pl

Komentarze (21):

ela pawłowska2019.04.17 7:42
Czyli córki już są zwolnione z obowiązku?
Judyta2019.04.16 18:56
A córki francuskiej ziemi mogą pozostać bezbożne, bo to przeciez i tak zakała świata, grzesznice z zaledwie połową ludzkiej duszy, i nie powinny mieć nic do gadania w sprawach najświętszej wiary pana arcybiskupa!
ela pawłowska2019.04.17 7:44
Córki to już nie ludzie, to bydełko rozpłodowe
anonim2019.04.16 14:31
Spadaj, Marek!
andrzejhahn32019.04.16 14:17
znowu ten kretyn jedraszewski otwiera ryj
Jan Radziszewski2019.04.16 13:52
Bezbożniki żydzi masoni Muzułmanie itp poganie bałwochwalcy jawny znak dla was że niewiele czasu zostało do Potopu oczyszczenia świata w ogniu i siarce. /Łk 17,26-30) tzw trzy dni ciemności.oczyszczenia świata z mętów aspołecznych gey itp grzeszników W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi.
lolek kremowka2019.04.16 11:19
PiSdzielce i Frendzle wszelakie pieli by z radości gdyby się okazało, że za podpaleniem stoją islamiści. Ohhhh jak byście się cieszyli i lamentowali nad prześladowaniem katolików, jednocześnie czulibyście się usprawiedliwieni z waszej do nich nienawiści. Tymczasem wina stoi po stronie ekipy remontującej dach pokryty gontem. Prędzej jakiś katolik paranoik stałby za tym podpaleniem niż islamista frendzle poświncone. WSTYD!!!
Anna Barbara2019.04.16 11:12
Spłonął jeden z domów Matki Bożej - Naszej Pani. Przodkowie dzisiejszych Francuzów budowali katedrę ku Jej czci przez ponad 200 lat. Dzisiejsi Francuzi żałowali pieniędzy na remont. Może chociaż część z nich się ocknie, tym bardziej, że zaczął się Wielki Tydzień.
wiktor2019.04.16 11:11
No to mamy w pełni festiwal wygadywania andronów z pożarem katedry w tle.
Max Fiend2019.04.16 11:09
Pożar ma coś ożywić? A niby dlaczego? Co ożywiły pożary katedr w czasie WW2?
Glaudiusman2019.04.16 9:58
Myślę, że środki, choć niewyobrażalne na odbudowę tej Katedry się znajdą pośród katolików. Ale nie jestem taki pewny, czy rządzący tam masoni zgodzą się na to. Będą znowu opowiadać farmazony o jakimś multi-kulti i tym podobnym bredniom. Należy wiedzieć, że to oni odebrali Kościołowi Katolickiemu w czasie kolejnych czerwonych, krwawych rewolucji praktycznie cały majątek, łącznie z gruntami. To złodziejstwo w czystej postaci. KK powinien dopominać się zwrotu tej czerwonej grabieży. Grunt pod katedrą musi należeć do archidiecezji, a nie urojonej jakieś laickiej republiki. Inaczej KK nie będzie niezależny, i będzie na łasce kolejnej czerwonej republiki laickiej, rządzonej ciągle przez tych samych.
Jezus Allah Chrystus2019.04.16 9:40
TO KARA BOSKA ZA GRZECH PEDOFILII TAK POWSZECHNY W KOŚCIELE KATOLICKIM. Jeśli księża nie nawrócą się, taki los spotka cały kościół.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.16 9:23
Jędraszewski dzięki takim jak ty ludzie odchodzą z kościoła. Keep up the good work!
MarianCh2019.04.16 9:32
Kary dla tych, co robili podziały, dzielili Opuszczaliśmy się do kolejnych kręgów. W jednym z nich widziałam, jak duszę rąbały na kawałki dwa ogromne demony, w takich skórzanych fartuchach, z siekierami. Rozrąbywały. Robiły to powoli. Rąbały duszę, ale krwi nie było. Był tylko ból. Był wrzask. Krwi nie było. Mówię: „A dlaczego nie ma krwi?” – „Krew należy do Pana”, – powiedział Anioł. – „W piekle nie ma wody i krwi, ponieważ należą one do Pana. Krwi nie ma, ale od tego ból nie staje się mniejszy”. Przypomniałam, że – tak, przecież Krew Chrystusa – ona odkupiła wielu. Zapytałam: „Dlaczego rąbią ich na kawałki?” – „To są ci, którzy robili podziały na ziemi,- uzyskałam odpowiedź. Mówię: "Jak to? Jaki podział?" - "Oni dzielili rodziny. Robili podziały w pracy. Doprowadzali ludzi do tego, aby rozerwać, złamać. Oni robili podziały w rodzinach, kościołach. Wszędzie, gdziekolwiek się zjawili, służyli sobie i tylko sobie
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.16 9:35
Rąbanie demonów to lubię! Polecam grę Dark Souls oraz BloodBorne do tego ten gotycki klimat zupełnie jak katedra Notre Dame zresztą obecna w pierwszej wymienionej pozycji :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.16 9:22
Trwa zbiórka dla chłopaka wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10451zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
bogdanus2019.04.16 9:21
Daj boże rozum o opamiętanie, bo w laickiej Francji w różny sposób, z przestrzeni publicznej znikną krzyże.
odbyciak2019.04.16 9:19
"sławne relikwie Korony Cierniowej Naszego Pana i tuniki świętego króla Ludwika" pewnie tak autentyczne jak szczebel z drabiny, która się przyśniła św. Jakubowi!
MarianCh2019.04.16 9:28
Wizja ziemi Zobaczyłam – niebo się rozstąpiło i zobaczyłam całą ziemię, od „krańca do krańca”, jak pisze Biblia. Doskonale wiedziałam, że ziemia jest okrągła, że mapy sporządza się w rzucie merkatowskim. Wszystko to wiem, ale to, co zobaczyłam, nie mógł nawet merkator sobie przedstawić podczas sporządzania map. Zobaczyłam nie tylko całą ziemię równocześnie, zobaczyłam każdego człowieka. Dachy na domach były jakby zdjęte. W jednych domach ludzie spali, w innych się bawili, w trzecich pracowali. Każde słowo było zapisywane albo przez Anioła, albo przez demona, którzy szli za człowiekiem. Każda myśl była wyświetlana jak na ekranie i zapisywał ją albo Anioł, albo demon. Ich twarze! Twarze były przerażające! Było tyle potwornie brzydkich, wstrętnych twarzy, że niemożliwe było, aby człowieka nie ogarnęła zgroza. Mówię: „Panie! Jakże to, tylko co byłam na ziemi i nie widziałam tylu tak brzydkich twarzy. Dlaczego są oni tacy potworni? Co się stało?” Pan powiedział: „Widziałaś tylko powłokę, ich ciała. A teraz widzisz ich istotę. To, czym oni są w istocie. Wróć i powiedz ludziom: Czas się kończy! Jestem przy drzwiach. Nawróćcie się! – „Tak, Panie, tak Panie! Ja wrócę! Ja powiem! Powiem, że czas się przybliżył. Powiem, że Jesteś przy drzwiach! Powiem, żeby się nawracali”
Nauka głupcze2019.04.16 10:56
A kto wyprodukował te kotły, z jakiej stali i kto je tam umieścił? I skoro to się dzieje w domenie pozamaterialnej, to w jaki sposób "przeteleportowano" do niej te metalowe (czyli materialne) kotły? I co te kotły utrzymuje w miejscu, skoro rzecz dzieje się w domenie pozamaterialnej. (Brak grawitacji)
Tomek2019.04.16 9:39
O to właśnie definicja tolerancji ateistów, lewaków i innego rodzaju LGBT - wszyscy inni MUSZĄ WAS tolerować, Wasze marsze dewiantów, homo gender itp, ale My Was i Waszej religii tolerować ani nie musimy ani nie będziemy, i plujemy na przeszło tysiąc letnią tradycje a z modlących się i ich symboli śmiać się będziemy. Może pojedź do Mekki i tam się śmiej z muzułmanów, skoro taki odważny jesteś? Ech, niech ten świat już się skończy, bo nie ma już dla niego nadziei.