Abp Jędraszewski mocno o LGBT. ,,To są ideologie zła. Musimy powiedzieć non possumus!'' - zdjęcie
12.10.19, 11:00(fot. flickr/Joanna Adamik/archidiecezja krakowska)

Abp Jędraszewski mocno o LGBT. ,,To są ideologie zła. Musimy powiedzieć non possumus!''

81

- LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku - mówi w wywiadzie dla sobotniego „Naszego Dziennika” ks. abp Marek Jędraszewski.

- LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku i wprowadza na tory, w których jako ludzie tracimy swoją tożsamość wyrastającą z samej naszej struktury biologicznej, określającej nas czy to jako kobiety, czy jako mężczyzn - podkreśla hierarcha

Według niego, LGBT „podważa wszystko, co na temat człowieka głosi chrześcijańska wiara”.

 - LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku i wprowadza na tory, w których jako ludzie tracimy swoją tożsamość wyrastającą z samej naszej struktury biologicznej, określającej nas czy to jako kobiety, czy jako mężczyzn – tłumaczy abp Jędraszewski.

- Jak się patrzy na ideologię nazistowską i bolszewicką, to można zrozumieć, dlaczego dla nich pierwszym przeciwnikiem był zawsze Kościół i głoszona przez niego Ewangelia i moralność - dodaje, odpowiadając na sugestię, że LGBT „ukrywa się pod takimi hasłami jak „tolerancja”, „mowa nienawiści”, „równość”, „takie same prawa dla wszystkich”, „stop przemocy”, uznając za swego największego wroga moralne nauczanie kościoła”

- Ich walka z chrześcijaństwem zawsze odbywała się w połączeniu z określonym językiem. Używanym pojęciom nadawano zupełnie nową treść, wprowadzając zamęt i poprzez kłamliwe słowa zabijając w ludziach ducha prawdy - zaznaczył arcybiskup.

Jego zdaniem również dzisiaj  „manipuluje się słowami i hasłami”.

- Różnica jest taka, że obecnie ideolodzy mają do dyspozycji bardziej perfidne środki, dzięki którym mogą mieć ogromny wpływ na ludzi. (…) Niestety, jesteśmy dziś zdominowani przez media, które próbują nam wtłoczyć pewne schematy myślenia. Na skutek tego nie pozwalają nam nie tylko samodzielnie myśleć, ale w swoim kłamliwym przekazie bardzo często odciągają nad od prawdy. Dlatego tak skutecznie pod różnymi hasłami ukrywana jest ideologia LGBT - tłumaczył

 

- Trzeba pewne zagrożenia i działania, które niszczą nasz Naród i odrywają go od chrześcijańskich korzeni poprzez odrywanie go od jego historii i jego tradycji nazwać wprost i bardzo radykalnie po imieniu - to są ideologie zła - podkreślił.

Abp Jędraszewski zauważył, że w Polsce robi się wiele, aby „człowiek ukrywał przed innymi to, że wierzy w Boga”.

- Zresztą pracowano nad tym w Polsce przez wiele lat w czasie komuny, a także w następnych latach w lewicowych i liberalnych mediach: masz się wstydzić tego, że wierzysz, bo to jest wsteczne, niepostępowe, nieracjonalne. A jeżeli już chcesz i musisz wierzyć, to rób to prywatnie i się tym nie chwal, nie demonstruj tego, a przede wszystkim nie naruszaj dobrego samopoczucia ludzi, którzy są obok i mają inne niż ty poglądy. Tak wyglądają założenia tego typu polityki - wyjaśniał metropolita krakowski

Jego zdaniem, ideologia LGBT  „zniszczyła tradycyjną obyczajowość obywateli” Europy Zachodniej. Hierarcha odniósł się także do marszów równości. 

- Chodzi o uzyskanie wrażenia, że on są wszędzie i że jest ich bardzo wielu. Marsze zwolenników ideologii LGBT mają antychrześcijański charakter. Zresztą sam rodowód tej ideologii jest pogański. Przez tzw. marsze równości urządzane w coraz to innym miejscu chce się przekonać Polaków, że jest to czymś normalnym. A przy tym nie ma dla nich żadnych świętości. Depczą najbardziej święte wartości, kpią sobie i szydzą z Eucharystii, profanują wizerunek Matki Bożej Królowej Polski. Mówią: patrzcie, robimy, co chcemy, i żyjemy dalej, grom z nieba nie spadł na nas, nic nam się nie stało, a zatem Boga nie ma. Analogicznie myśleli i sowieccy bolszewicy i niemieccy naziści, którzy mordowali ludzi Kościoła lub wysłali ich do obozów koncentracyjnych i do łagrów—mówił.

- Nasze dzisiejsze „non possumus” polega na tym, że musimy powiedzieć zdecydowane i jednoznaczne „nie” ideologiom niszczącym człowieka i Naród, takim jak gender czy LGBT - podsumował abp Jędraszewski.

 

bz/nasz dziennik

Komentarze (81):

andrzejhahn32019.10.13 13:14
jedraszeski ..............ty nierobie i pasozycie spoleczny..........SRAM TOBIE DO RYJA
Moly2019.10.13 7:13
Zla bo ma czelnosc myslec za siebie i dla siebie. I ma w nosie te wszystkie strachy na lachy, narzekania i niekonczaca sie martyrologie.
andrzejhahn32019.10.13 2:30
spuszczam sie na obrzydliwy zbrodniczy kosciol kaolicki
zbg.2019.10.12 22:52
Ideologia KK byłaby bardzo dobra,gdyby nie pazerność biskupów i papieża,
antek.b2019.10.12 22:34
Ostatnio miał miejsce cud,jędraszewskiemu cudownie przemienił się życiorys na wikipedii
nikt2019.10.12 18:49
Moją drogę dojazdową do posesji upodobali sobie samochodowi seksowicze . Dom niewidoczny wśród drzew i lasu więc sądzą , że to droga do lasu a nie do posesji . Zostawiają po sobie puszki , chusteczki higieniczne , prezerwatywy . Domownicy muszą oczywiście to sprzątać . Ostatnio znów późnym wieczorem domownik nie mógł do domu dojechać , gdyż wjazd zablokowały dwa samochody . W każdym mężczyzna . Gdy ich przegonił i jechał dalej znów spostrzegł stos chusteczek do sprzątania i zaczął kląć . Rano , gdy wyjeżdżał do pracy chusteczek nie było . Wrócili i posprzątali po sobie . Płynie stąd prosty wniosek , że homoseksualiści nie są takimi niechlujami jak hetero seksualni . Kogo więc mam popierać ? Odpowiedź jest prosta..............homoseksualistów .
nikt2019.10.12 19:06
Coś sobie przypomniałam . Parę lat temu na tej drodze napadnięto listonoszkę . Gdy policjant spisywał protokół i wypytywał sąsiadkę staruszkę czy nie widziała wcześniej jakiegoś samochodu ta odpowiedziała : widziała , widziała , a tak się ruszał , że o mało nie spadł ze skarby . A gdy wystraszona podeszła do niego to przestał się ruszać . Policjant długo starał się zachować powagę , ale w końcu nie wytrzymał . Ot.........z życia wzięte .
Kazimierz2019.10.12 19:31
Dawno czegoś takiego, z tak idiotycznym morałem nie czytałem.
ZERRO2019.10.12 19:34
Co cisza przedwyborcza i nie ma o czym pisać?
ZERR02019.10.12 19:44
won z mojego nicka złodziejaszku
Donek2019.10.12 16:25
A ta kur*a jeszcze nie wisi? LOL, Polaki LGBT to jednak debile, czekaja az ich zaczna wyrzynac. W normalnym kraju ten ksiezulcio i wszyscy, ktorzy go popieraja, juz dawno by siedzili w wiezieniu
anonim2019.10.12 17:52
Więc wypier.alaj do "normalnego" kraju. Czego tu jeszcze szukasz?
Janek2019.10.12 16:19
Jak może istnieć ideologia w oderwaniu od ludzi? Ideologia lgbt, o której tak chętnie mówi Kościół, to temat mający odwrócić uwagę od kościelnej pedofili. Jest to zabieg stosowany od wieków przez tą instytucje, zamiast stanąć do polemiki z przeciwnikami to atakuje, przykłady to min kontrreformacja, proces Galileusza, Joanna d'Arc, itd. Ludzie pokroju Jędraszewskiego rozumieją że nadchodzi koniec Kościoła w obecnym kształcie i zrobią wszystko aby się utrzymać u władzy. Boga nie należy do tego mieszać, bo jest Jego coraz mniej w tym naszym polskim kościele.
Roman2019.10.12 16:00
Księże Arcybiskupie! Niech się ksiądz broni! Przecież ksiądz ma rację!!! Nich ksiądz powie głośno z ambony na całą Polskę, co Bóg zrobił z Sodomą i Gomorą. Niech Polacy poczytają co czeka tych, którzy chcą poswawolić – mężczyźni z mężczyznami. Co czeka taki naród. Niech sobie przeczytają Rdz 19.1 – 19.29. Niech sobie również przeczytają co Bóg zrobi z takimi, którzy chwalą tych, którzy lubią sobie poswawolić. Niech poczytają Rz 1.32, gdzie jest napisane, że chwalący tych, którzy tak czynią, winni są śmierci. Polacy! Chcecie spokoju i pokoju? Chcecie spokojnie żyć w naszej Polsce? Polacy! Narodzie wybrany! Bądźcie mądrzy.
ZERRO2019.10.12 16:09
Niech to powie najpierw abp. Paetzowi, którego tak bronił. Obłudnik!
Kazimierz2019.10.12 17:50
Ten, kto głosi prawdę nie musi się bronić. Prawda sama się obroni.
RŻNIJMY KUPY2019.10.12 15:16
RŻNIJMY KUPY na 𝐀𝐍𝐃𝐑𝐙𝐄𝐉𝐇𝐀𝐇𝐍 i na 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 A my się ZERŻNIEMY na twój grób! - podpisali się: proboszcz Pocałumniewdoope oraz rabin Nożykdokotasa
andrzejhahn32019.10.12 15:13
jedraszewski ty nierobie,pasozycie spoleczny zabierz sie lepiej szmaciarzu do uczciwej pracy i zamknij ryj
Iza2019.10.12 14:59
Kretyn, który zionie nienawiścią do innych ludzi. Tego nie da się na spokojnie czytać.
ty stara q..wo2019.10.12 15:07
Nie czytaj ty stara q .. wo, a najlepiej spier......
anonim2019.10.12 21:34
Za to twoje Izuniu komentarze są pełne miłości ,och jak ty kochasz ludzi .
Lech Keller-Krawczyk dumny hmm... pedofil.2019.10.12 14:48
Halo, nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Szkoły już otwarte, a ja mam pod bokiem podstawówkę nr. 133 (W-wa). Krótki spacer od domu. Kupuje kilka batoników czekoladowych dla chłopaczyków. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Lubię takie psuedonimy jak "PolishPatriot" (choć nie jestem ani jednym ani drugim) , "Polak" albo "Słowianin" (a to dobre!) - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Jeżeli ktoś wątpi, że to nie ja, oto mój email: [email protected]
Jarek2019.10.12 14:32
Jędraszewski - nie rozumiem Twojego ujadania. Przecież prawo w Polsce nie pozwala na: - małżeństwa, jest to wbrew Konstytucji RP, no chyba, że PIS zmieni ten zapis. Art. 18. Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. Nie ma możliwości adopcji dzieci w Polsce przez homoseksualistów. Co chcesz aby zrobiono z tymi ludźmi? Użyłeś kiedyś słowa "zaraza" Zaraza wg słownika PWN: 1. «choroba zakaźna występująca masowo» 2. «groźne, trudne do zwalczenia zjawisko» 3. pot. «wyzwisko lub przekleństwo» Jakie jest powszechne nastawienie do zarazy - trzeba ją zwalczyć jak najszybciej, a jak? Najprościej likwidując jej nosicieli. Co wg Ciebie abp, trzeba zrobić z ludźmi z LGBT? Eksterminować?
ZERR02019.10.12 19:35
Jeśli Sekta LGBT pójdzie (a idzie szybko, w ciągu dekady musi dojśc do pierwszych Pogromów normalnych ludzi) w stronę ludobójstwa, tak jak poszli ich poprzednicy, bolszewicy, to po to Rzeczpospolita utrzymuje Policję i Armię i po to szkoli się żołnierzy i policjantów, aby zaprowadzaly porządek i Prawo i broniły normalnych ludzi przed bestialskimi napaściami ze strony zrewoltowanego zbrodniczego motłochu. Czy o taką odpowiedź ci chodziło?
uhm2019.10.12 23:57
O czym ty Świrze piszesz? Policja chroni również Marsze LGBT.
pocalujcie mnie w d...2019.10.12 13:49
Przynudza juz ten bezczelny lgarz w mitrze. Homoseksualiste z Poznania bronil jak niepodleglosci, a teraz pluje jadem na ludzi przyzwoitych zyjacych zgodnie z prawda o sobie. Jednoczesnie ze wspolczuciem i wyrozumialoscia pochyla sie nad pedofilami. Zaprawde niegodne to i niesprawiedliwe.
Rozumny2019.10.12 13:25
Łapać złodzieja krzyczy najgłośniej złodziej. Stawiam, na to, że to jakiś nieszczęśliwy turbokryptohomo.
psychiatra2019.10.12 13:07
Ciekawe studium psychiatryczne obsesji seksualnej. Z religią nie ma to nic wspólnego ale jako przypadek jest ciekawy
Barbara 2019.10.12 12:54
Arcybiskup Jedraszewski wspaniały odważny mówiący prawdę !!!Wielki szacunek ,powinien być Prymasem Polski !!!
Ben2019.10.12 12:51
Jeśli kochasz swoje dzieci protestuj przeciwko abp. Jędraszewskiemu - obrońcy księży pedofilów.
abcd2019.10.12 12:37
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" http://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.12 12:34
CARITAS TRUJE DZIECI! https://dziennikzachodni.pl/dzieci-zatruly-sie-w-szkole-i-zlobkach-jedzenie-pochodzilo-z-caritasu-w-zabrzu-bylo-przeterminowane-placowka-zaprzecza/ar/c1-14490847?fbclid=IwAR2ZCNuP7e7aM_1NN3JXn0kLTobVfqWufHbeGRZzMn3By6NNaG3unkLNmuY
ZERRO2019.10.12 12:28
Z życiorysu arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zamieszczonego na stronie Archidiecezji Krakowskiej zniknęły dwa kontrowersyjne nazwiska. W biogramie duchownego nie przeczytamy już o abp Juliuszu Paetzu oskarżonym o molestowanie kleryków, ani o abp Marianie Przykuckim, który miał ukrywać księży pedofilów. Od pierwszego abp Jędraszewski otrzymał święcenia biskupie. Drugi był współkonsekratorem.
anonim2019.10.12 12:22
Prawda,wywracanie pojęć,sensu,znaczeń,naruszanie tabu uznano za akt wolności,odwagi.Dezynwoltura jest bohaterstwem.Tymczasem agresja LGBT jest wszędzie:wynaturzone stroje,ruchy,gesty,słowa i szyldy są gwałtem na normie,zasadzie ,prawie,zwyczaju.Film Fidyka Defilada pokazywał moc komunistycznego państwa,tam wszystko pod sznurek ,tu rojowisko ale wymiar przemarszu ten sam:spalona ziemia,nie ma jeńców.Jak przeciwdziałać?Wojen dobrotliwością się nie wygrywa.Skąd brać pomysły na przeciwstawienie się.
Kazimierz2019.10.12 12:20
Właśnie takiego prymasa nam trzeba. Potrafi wskazać i po imieniu nazwać zło panoszące się we współczesnym świecie. Jest człowiekiem mądrym i bardzo odważnym. Mieć takiego arcybiskupa to zaszczyt. Gratulacje dla archidiecezji krakowskiej.
M.2019.10.12 12:14
Ostatnie podrygi radykalnej kato-sekty przed ostatecznym zniknieciem. Oni doprowadzili do tego, ze znaczny % spoleczeñstwa po zejsciu tego idioty czy JK, otworzy szampana. Sami sobie na to zapracowali.
Maria2019.10.12 16:22
Jeszcze jeden sługa diabła parsknął jadem, czyli Ty!
foks2019.10.12 16:24
@M...Mario, a co będzie jak ty zejdziesz? Kto wtedy otworzy szampana? Gdzie podziała się twoja kobiecość Mario?, bo nie ma w twoich wpisach nic prócz nienawiści. Kościół nie zniknie, zapewnił nas o tym Pan Jezus i mamy to zapisane w Papierach: "bramy piekielne Go nie przemogą" (Mt 16,18)
A kiedy Marian ze schodów spadł2019.10.12 12:13
Poloch Polocha obraża. W dodatku biskup katolicki.
freda2019.10.12 11:58
Abp Jędraszewski mocno o sekcie katolickiej. ,,To jest ideologia zła''
mokry Marcin2019.10.12 11:28
Abp Jędraszewski ma jakąś chorą obsesję na punkcie LGBT.
ZERR02019.10.12 11:46
Raczej Sekta LGBT ma obsesję - co chwila nowy marsz, nie ma dnia żeby człowiek nie poprudził oczu o promocje zboczeń na dowolnie wybranym internecie czy tv. Przestaniecie robić chlew to przestaniemy was zauważać.
mokry Marcin2019.10.12 11:58
czemu ludzi LGBT nazywasz sektą? heteroseksualni ludzie to też sekta?
Zbigniew „Zero”2019.10.12 12:03
Bo ZERR0 to głupiec.
ZERR02019.10.12 19:30
Wyzwiska ze strony kogos takiego jak ty to najmilsza muzyka pod słońcem. Cóż byłby wart nasz upór i nasza walka o Prawdę, Dobro i Piękno, jeśli źli ludzie by nie dostawali laksacji i nie wypełniali ust swoich przekleństwami i obelgami?
Sebastian Lorenc2019.10.12 12:19
Bo to wpisuje się w partyjną retorykę. Trudno straszyć innych jakimiś pojedynczymi ludźmi, bo czemu ktoś miałby się bać sąsiada, który oprócz tego, że jest homoseksualny nie różni się niczym. Wita się z nami na schodach, wychodzi do pracy, robi zakupy tam gdzie my i tak jak my co roku ubiera choinkę. Ale sektą już można nastraszyć, zwłaszcza ludzi starszych, prostych, którym to słowo źle się kojarzy. Dlatego wszyscy, którzy o ludziach nieheteronormatywnych mówią "sekta" robią krzywdę i szczują na pojedynczych, zwykłych ludzi.
ZERR02019.10.12 19:43
Przeciętny (nie 'normalny', ale przeciętny) gej nie usiłuje w porozumieniu z innymi podobnymi sobie podstępem przejąć wychowywania dzieci szkolnych, nie szerzy propagandy, nie indoktrynuje małolatów i nie sprawia że one idą 'dobrowolnie' na wykastrowanie, jak to czyni Sekta LGBT. Przeciętny gej nie poniża i nie obraża wszystkich naokoło, nie przesladuje ludzi niepodzielających gejowskiego widzenia świata, nie wymusza entuzjastycznych deklaracji pod groźbą ostracyzmu i hejtu. Przeciętny gej po prostu chce żyć swoim życiem, i nie chce zmieniac świata ludziom, którzy przecież nie są gejami. A Sekta LGBT robi to wszystko na skalę niejako przemysłową.
ZERR02019.10.12 19:26
Sekta LGBT to nie są "geje", tylko działacze quasi-polityczni z których większośc nie jest zboczona seksualnie. Zupełnie tak samo jak działacze robotniczy nie byli generalnie robotnikami. A dlatego Sekta, ponieważ ruch LGBT ma wszelkie cechy sekty. pasuje?
Polak2019.10.12 11:27
DLA PRAWDZIWEGO POLAKA POWODEM DO WSTYDU NIE JEST GEJ W RODZINIE, A KSIĄDZ W RODZINIE. ORGANIZACJA TA POCZĄWSZY OD ZATRUWANIA POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA PRZEZ WIEKI, SZCZUCIA NA SIEBIE POLAKÓW, ODPOWIADA ZA GWAŁCENIE DZIECI, I WZYWANIE DO WOJEN I PRZEŚLADOWANIA SWOICH WROGÓW POLITYCZNYCH. TARGOWICO, KATOLICKA KONFEDERACJO, PAMIĘTAMY.
Kazimierz2019.10.12 17:46
Dla prawdziwego rozpustnika nie jest problemem grzeszność, wyuzdanie, orgiastyczność, amoralność, libertynizm. Rozpustnik czuje wstręt do lustra, które w sposób bezwzględny pokazuje stan jego ducha. Tym lustrem jest Kościół i dlatego właśnie stał się celem niesprawiedliwych, nienawistnych ataków.
ZERRO2019.10.12 23:29
Ktoś rzucił kamieniem w lustro a przez dziurę zobaczył ukrywaną pedofilię.
JS2019.10.12 11:24
To są POMYSŁOLOGIE, czyli pseudo nauki skupione wokół zjawisk, opracowane dla utwierdzenia czyichś żądań. Niech w swoich domach robią co chcą ale niech nie zachowują się ostentacyjnie wśród społeczeństwa, bo nie pasują do zachować ogromnej większości. Niech nie sięgają po nie swoje dzieci ! Pozdr.
BOGAnieMA2019.10.12 11:55
to o religii?
JS2019.10.12 14:49
O lgbt+ Pozdr.
uhm2019.10.12 12:47
to o księżach sięgających po cudze dzieci?
JS2019.10.12 14:51
Poszukaj tego w google Najmroczniejsze miejsce na ziemi: Chateau des Amerois – Zamek Matki Ciemności Ile tam zginęło dzieci. Pozdr.
az2019.10.12 11:22
Katolicy oczekują od wszystkich Pasterzy KK takiego jasnego, klarownego stanowiska, wobec ataków prowadzonych przez ideologię LGBT. Trzeba mówić o grzechu. Kościół ma wskazywać azymut moralny jego wiernym, ma wyznaczać kierunek. Ma mówić, co jest dobre, a co złe. Niech Pan Bóg błogosławi abp. Jędraszewskiemu i wszystkim Hierarchom, którzy bronią Prawdy!
BOGAnieMA2019.10.12 11:21
Dawaj Jędrula, jeszcze jeden gwóźdź do trumny KK. Dobijaj!
JS2019.10.12 11:25
BÓG JEST ! :-) Pozdr.
BOGAnieMA2019.10.12 11:55
tylko w twojej głowie ;)
ZERR02019.10.12 11:47
Co tak bóldupisz
Maria2019.10.12 16:21
To cu robisz pajacu, sługo Diabła! Twój jad nie ma żadnego znaczenia.Szkodzisz sobie świadomie, droga do piekła szeroka !
BimkyGuy2019.10.12 16:38
jak twój zad ;)
antypoko2019.10.12 11:19
Z szatanem walczy się radykalnie! Karalne jest propagowanie Nazizmu czy Komunizmu - a dlaczego nie LGBT. To jest naprawdę szatańska ideologia. Księże Arcybiskupie - bądź zdrów!
Luzifer®2019.10.12 11:16
Zlo, jad i trucizna to ten staruch-szaman, Darth Jedraszewski.
Maria2019.10.12 16:19
Odpowiesz przed Panem Bogiem za zniewagę Jego Kapłana- Bożego Kapłana. Znieważasz go za 100% PRAWDĘ!!!
katolik2019.10.12 11:15
TO jest szatan pod nazwa ideologia,żeby nie zabrzmiało zbyt ostro.A TO TRZEBA nazwać po imieniu TO JEST szatan!!! Tylko Różaniec ,Tylko Matka Boża pokona szatana.Jutro wygra Bóg i Matka Boża .Dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesnaobrp z Faszystowskimi hasłami hitlera ,podżegania do sampobójstwa dzieci szkolnych i zabójstwa eutanazji aborcji -wybory w Polsce za życiem albo za smiercią(gdzie jest prokurator i odsunięcie dna od wyborów?) Dno nie wejdzie do sejmu. Czy Polska to kraj faszystowski? Polacy Madrzy Silni i Odpowiedzialni głosują na PIS !!!
anonim2019.10.12 11:15
Oczywiście, a seksoholizm jest dokładnie taką sama przypadłością jak alkoholizm, czy narkomania. Więc gdy ideolodzy wiodą człowieka w tym kierunku, to nie aby go wyzwolić, ale aby go zniewolić!
Foster2019.10.12 11:10
Znowu ?
Cogito ergo sum2019.10.12 11:09
Przede wszystkim jest to ideologia dla idiotów
kkt2019.10.12 13:30
Słusznie ! I dlatego powinno się ją nazywać idiotologią !
Zephyr2019.10.12 11:08
Biskup Jędraszewski to porządny człowiek i wspaniały kapłan i Polski patriota. Niech Pan Bóg zawsze mu błogosławi.
Maria2019.10.12 16:25
Arcybiskup M.Jędraszewski, to BOŻY KAPŁAN! Należy codziennie modlić się w Jego intencji i dziękować P.Bogu za PRAWDĘ, którą trafnie zdiagnozował o tęczowej zarazie.Dzięki Ci P.Boże za Twojego Kapłana, za to że Twoim głosem do Polaków przemówił! Oby jak najczęściej!!!! Jest nękany i poniewierany przez lewactwo, dalekie od Ewangelii Bożej!
mokry Marcin2019.10.12 11:03
Wylizałbym, bardzo delikatnie języczkiem, anusa abp Jędraszewskiego
anonim2019.10.12 11:10
twoja głupota sięgnęła zenitu
antypoko2019.10.12 11:41
Ty nawet nie wiesz, bo za głupi jesteś aby wiedzieć, kto cię wykastrował z istotnego fragmentu mózgu. Srebrniki za trollowanie wyjdą ci niedługo bokiem!
anonim2019.10.12 12:11
to nie ten adres męska prostytutko
sp2019.10.12 12:25
Dokładnie tym jest ideologia LGBT, a Ty to potwierdziłeś.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.12 12:35
Jemu już pewnie niejeden kleryk lizał.
BiegunkaProrocza2019.10.12 13:28
Fuj. On nie myje tyłka. Skwary ma poprzyklejane.
Prorok2019.10.13 8:59
Sporo spermopiji czyta Fronde.