,,A wy za kogo Mnie uważacie?'' - zdjęcie
25.09.20, 07:35Fot. Andreas Wahra via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

,,A wy za kogo Mnie uważacie?''

7

PIERWSZE CZYTANIE

Wszystko ma swój czas

Koh 3, 1-11

Czytanie z Księgi Koheleta

Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono, czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów, czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania się od nich, czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania, czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia, czas miłowania i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.

Cóż przyjdzie pracującemu z trudu, jaki sobie zadaje? Przyjrzałem się pracy, jaką Bóg obarczył ludzi, by się nią trudzili. Uczynił wszystko pięknie w swoim czasie, dał im nawet wyobrażenie o dziejach świata, tak jednak, że nie pojmie człowiek dzieł, jakich Bóg dokonuje od początku aż do końca.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Wyznanie Piotra i zapowiedź męki

Łk 9, 18-22

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy raz Jezus modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: «Za kogo uważają Mnie tłumy?»

Oni odpowiedzieli: «Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał».

Zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?»

Piotr odpowiedział: «Za Mesjasza Bożego».

Wtedy surowo im przykazał i napomniał ich, żeby nikomu o tym nie mówili. I dodał: «Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; zostanie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (7):

Maciej Płatov2020.09.25 18:15
Zadam pare pytań: 1) Kto w Edenie zgrzeszył? Dzieło Boga CZŁOWIEK.2) Kto za Grzech przeprosić powinien ?> Syn Człowieczy.3) Czyli Mesjasz Król Królów ,Król Proroków -- Prorok Najwyższy= Mesjasz Pomazaniec Boży Jezus Nazarejczyk -tytuły Sędzia Najwyższy --Nieśmiertelny ,Droga do Ojca-Boga>>> Chrystus.
Darek2020.09.27 22:33
Człowiek nie mógł zgrzeszyć w Edenie z prostego powodu - żeby zgrzeszyć musiałby postąpić świadomie źle - ale wówczas nie umiał jeszcze odróżniać dobra od zła, był jak to dzisiaj byśmy powiedzieli niepoczytalny. W zasadzie jako taki pozbawiony moralności człowiekiem jeszcze nie był za bardzo, stał się nim zdobywszy moralność - w momencie zjedzenia owocu z drzewa poznania. Dopiero od tego momentu był w pełni ludzki i dopiero po tym fakcie mógł zacząć grzeszyć.
Było kilku wyjątkowych Żydów2020.09.25 13:37
w historii Polski, ale to są wyjątki. Można z przysłowiowa świeczką szukać aby coś krytycznego pod adresem żydów-Żydów napisał przyznający się do żydostwa np. któryś z Loży-Polin. Co by było jakby parch Jan Hertrich-Woleński napisał coś bluźnierczego, coś wulgarnego o żydowskich hokus-pokus, o ich idiotycznej kabale, o ich kretyńskich przesądach, tysiącu "10 przykazaniach", kazirodztwie, itd.? Nie ma obaw, parchy mają ten zakaz w DNA. Na swoich ani mru-mru, ale na katoli w Polsce - free ride.
Natalja Siwiec2020.09.25 9:50
«Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; zostanie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie» - a wszystko po to, żeby sadystyczny Bóg mógł sam siebie przeprosić za fakapy i babole z powodu jego niechlujstwa przy tworzeniu pierwszych ludzi.
Po 11 ...2020.09.25 9:17
Mam już jakąś schizę. Czytam, wiem, że to o Jezusie, ale i tak wszystko mi do prezesa pasuje. Mądry, skromny, widzi przyszłość, ma zaciekłych, złych, głupich wrogów, odda wszystko, nawet życie za Polskę. Jego uczniowie skandują "Jarosław, Polskę zbaw", a On skromnie wypycha Judasza i skanduje "Antoni, Antoni". Ciekawe czy będzie ten cały Sanhedryn, Poncjusz itd?
Anonim2020.09.25 11:13
Poncyliusz, Poncyliusz, a nie Poncjusz teraz.
Po 11 ...2020.09.25 13:59
No pewnie:) Poncyliusz POłat.