A. Macierewicz: Nie będzie przyspieszonych wyborów - zdjęcie
19.09.20, 15:07Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

A. Macierewicz: Nie będzie przyspieszonych wyborów

23

Na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz komentował kryzys, do jakiego doszło w Zjednoczonej Prawicy w związku z głosowaniem nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Polityk podkreśla, że w koalicji muszą nastąpić zmiany, jednak nie spodziewa się konieczności przeprowadzenia przyspieszonych wyborów.

- „Koalicja rządząca została nadszarpnięta poprzez sejmowe głosowanie nad ustawą o ochronie zwierząt. O jej przyszłości, będziemy rozmawiali w kierownictwie PiS” – powiedział dziś na antenie Polskiego Radia 24 były szef MON Antoni Macierewicz.

Marszałek senior podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość musi kształtować nowe podejście do swoich koalicjantów. Zaznacza przy tym, że dużo większy wpływ na to od wydarzeń związanych z tzw. „Piątką dla zwierząt” miała jednak postawa lidera Porozumienia Jarosława Gowina, który wymusił przesunięcie majowych wyborów prezydenckich. Właśnie ta sytuacja, jak stwierdził, wskazała na konieczność zmian.

Antoni Macierewicz zaznacza, że przygotowana rekonstrukcja rządu będzie „głęboka i zasadnicza” i ukształtuje silny rząd, gotowy na przyszłe wyzwania:

- „Wszystko dlatego, że przed Polską do załatwienia ważne sprawy krajowe i międzynarodowe np. to, jaka będzie relacja pomiędzy finansami, a groźbą interwencji w sprawy wewnętrzne Polski Komisji Europejskiej. To jest fundamentalne” – mówił.

Natomiast w kwestii scenariusza, wedle którego Zjednoczona Prawica się rozpadnie i konieczne okażą się przyspieszone wybory, Macierewicz stanowczo uspokaja:

- „Jestem optymistą, jeśli chodzi o rządy polskiej prawicy. Jestem przekonany, że będą trwałe i stabilne po uporządkowaniu tej sceny, które nastąpi w najbliższym czasie” – mówi.

- „Wątpię, aby doszło do przyspieszonych wyborów. Podejmowanie teraz jednoznacznych ocen tej sytuacji jest przedwczesne, choć pewne tendencje będą determinowały przebieg wydarzeń” – dodaje.

kak/Polskie Radio 24

Komentarze (23):

Foster2020.09.20 15:33
Taki dobrobyt, a oni wszystko psują, czy robią to świadomie ?
Anonim2020.09.20 12:01
Temu waszemu Prezesowi wydaje się, że Polska powinna wyglądać jak Jarosław Kaczyński. Powinna być, mała, biedna (zadłużona u Żydów), lewacka, i syjonistyczna. To nie jest moja Polska.
Anonim2020.09.20 11:42
Prezes Kaczyński nie jest gospodarzem, jest rozbójnikiem. Dobry gospodarz zbierze wszystkie kłosy zboża ze swojego pola do spichlerza. Dobremu gospodarzowi, to i Pan Bóg błogosławi.
Anonim2020.09.20 11:39
Nie gadajcie głupot p. Macierewicz. Robicie zamęt w Polsce. Niszczycie Polskę. Albo ten wasz Prezes robi to celowo, albo jest GŁUPI, nie zakładam, że Jarosław Kaczyński jest głupi. A zatem powtórzę, niszczycie Państwo. Nie mam dla takich s.synów dobrego słowa. Won.
Anonim2020.09.20 11:37
A kto będzie chciał rozmawiać z pisowską noeBolszewią??? Komisarze ludowi (baronowie), bojówki bolszewickich ekologów, bandyckie grasowanie po gospodarstwach, zabór mienia, policyjny aparat bolszewickiego ucisku? neoBOLSZEWIA całą gębą ... Thu! q. m.
lucjan2020.09.20 11:22
Natychmiast wywalić Jarosława Kaczyńskiego.Tak na marginesie:fanatyczni miłosnicy kotów mają wcześniej czy póżniej nie uporządkowane wartości etyczne.Taka jest moja obserwacja tych osobowości.
Andy Semicki Rabin2020.09.20 1:44
PiS został obnażony w najbardziej przykry dla niego sposób. Obnażona została jego pogarda dla wyborcy suwerena, oraz polityczna hipokryzja Kaczyńskiego, dla którego ważniejsza jest dyrektywa unijnych i światowych globalistów, niż wola wyborcy - mocodawcy ich politycznego istnienia. To jest hańba, jakiej pis z siebie nigdy nie zmyje.
Anonim2020.09.19 18:47
Ziobro zagrał na nosie Macierewiczowi ogłaszając że winni katastrofy smoleńskiej to trzej ruscy kontrolerzy ,a nie żaden zamach czy wybuch.
Zgryźliwy2020.09.19 18:44
Antosiu!!! a opóźniony raport będzie???
Anonim2020.09.19 17:34
Q-wa, no to doczekaliśmy się, pięćdziesiąt lat walki o wolność w PRL-u, i ponownie do władzy wróciła czerwona zaraza bolszewizmu.
Anonim2020.09.19 17:26
Panie Antoni, tak szczerze, PiS to neoBolszewia. To komisarze ludowi, bojówki bolszewickich ekologów, to grasowanie po gospodarstwach, zabór mienia, policyjny aparat bolszewickiego ucisku? neoBOLSZEWIA całą gębą ... Na wsi żyją jeszcze rolnicy, co to pamiętają. Kto z wami lewakami usiądzie do stołu rozmów to jest już na straconej pozycji u prawych Polaków?
Agnieszka2020.09.19 17:24
Mam pytanie, bo nie sprawdzałam sejmowych sprawozdań. Czy pan Macierewicz też należy do pisowskich ciot Michasia czyli bezmózgowych, bezideowych, bezkręgowych lizusów, klakierów i karierowiczów, co przepychali bubel dający ekoterrorystom lewackim większe uprawnienia wpadania nam do domów niż mają specsłużby? Jeżeli tak i do Polaków to dotrze to niby jak wy chcecie odbudować zaufanie do siebie, szacunek, żeby budować polską prawicę? Wstyd i hańba jeżeli i pan się tak stoczył!!!
Anonim2020.09.19 17:28
żydo-komuna betonowa
czekista2020.09.20 0:05
Agnieszko, Antoni jest Glupcem, bo Madry czlowiek nie bedzie robil z siebie glupca.
Jan Radziszewski2020.09.19 17:19
ILLUMINATI OT 13 III wyrok Paa i Króla POLSKI na was +++ Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. + Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. + Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. + Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. + Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. + Strzeżcie się. + Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. '+ Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. + Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. + Nie chcę was zgładzić. + Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. + To ostatni wasz czas. + Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco tj wiedcie co czeka was sprawcy zbrodni Smoleńskiej
Anonim2020.09.19 17:17
Pan Antoni czeka z raportem na pisowską ustawę Bezkarność+
Ciekawy2020.09.19 16:19
A raport będzie?? Był gotowy na 10 kwietnia. Minęło 5 miesięcy - i co???? Teraz winni są kontrolerzy - a nie wybuchy??? Można się przekręcić ze śmiechu.
Trochu Macierewicza2020.09.19 16:42
Bo tam było wszystkiego po trochu, trochu wybuchu, trochu złego prowadzenia, trochu mgły, trochu trotylu, trochu bomby termobarycznej, i trochu bomby w skrzydle
Marek2020.09.19 15:53
Współczuję Antoniemu. Już ma ogłosić raport o zamachu a Ziobro wskazuje na biednych kontrolerów lotu. Naczelnik nawet słowem nie wesprze Antoniego. Chyba, że to nie norki ale zaprzaństwo Zera jest powodem rozpadu koalicji.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.19 15:53
"Dojna zmiana" zbyt obsiadła państwowe spółki, by teraz to wszystko zostawić i zrobić przyspieszone wybory!
Topek2020.09.19 15:43
Będą wybory. Kaczyński wymyślił tę ustawę o zwierzętach po to bo wie że ludzie ją popierają i w wyborach dzięki tej ustawie zyska poparcie tych którzy by ewentualnie mogli zagłosować na Ziobrystów wtedy będzie mógł rządzić sam jak np. Hitler
katolicka deratyzacja Polski2020.09.19 16:15
Jednxk komunisci to idioci genetyczni.
Anonim2020.09.19 15:41
Antoni jeżeli prawdą jest to co mówisz to wasz prezes Norek gada bez sensu i niezgodnie z linią partyjną. Powinien być wykluczony jako wichrzyciel i dostać w odprawie koszerną rzeznie i udział w rynku.