„Ogłaszamy prezydenta Putina uzurpatorem władzy i zbrodniarzem wojennym, który złamał Konstytucję, rozpętał bratobójczą wojnę między narodami słowiańskimi i skazał rosyjskich żołnierzy na pewną i bezsensowną śmierć” – napisali przedstawiciele organizacji RNAR.
Jak czytamy dalej w komunikacie Rosyjskiej Narodowej Armii Republikańskiej celem tejże organizacji jest „powstrzymanie destrukcji Rosji i jej sąsiadów, powstrzymanie działalności bandy kremlowskich biznesmenów, którzy wyssali bogactwo naszego narodu i popełniają dziś przestępstwa w kraju i poza nim”.
Nie ma jednak pewności, że wspomniana organizacja w ogóle istnieje i że to rzeczywiście ona stoi za śmiercią córki Dugina. Nie można wykluczać, że to jedynie przykrywka dla działalności rosyjskich służb rozgrywających być może kwestię walki o władzę na Kremlu.
