- Tylko w samej Buczy, która stała się symbolem rosyjskiej okupacji, zginęło ponad 400 cywilów. Część z nich była torturowana i gwałcona. Rosjanie zabijali też dzieci – podaje portal TVP Info.

Putin za dokonane tam zbrodnie nadał 64. Samodzielnej Brygadzie Strzelców Zmotoryzowanych z Chabarowska tytuł „gwardii” jako nagrodę za dokonane zbrodnie, a ich bestialstwo określił jako bohaterstwo i męstwo „w działaniach bojowych w obronie ojczyzny i interesów państwa podczas konfliktów zbrojnych”.

Teraz Rosjanie z Departamentu Komunikacji Strategicznej sami ujawnili zdjęcia zabitych okupantów z 64. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych z Chabarowska. We wpisie opublikowanym na Telegramie zostało załączone zdjęcie wykonane w Rosji.

Ku pamięci poległym” - napisano.

Żołnierze tej brygady są odpowiedzialni za brutalne morderstwa cywilów w podkijowskiej Buczy, gdzie znaleziono ciała ponad 400 osób.

Ukraiński wywiad informował, że żołnierze 64. brygady po wycofaniu się z podkijowskich miejscowości szybko wrócili na front na wschodzie Ukrainy; zostali rzuceni w miejsce najostrzejszych walk, by, jak sugerował wywiad wojskowy, zostali szybko zabici. Dlaczego? By zniknęli wszyscy naoczni świadkowie i sprawcy brutalnych zbrodni – informuje portal TVP Info.