Wysoce doceniamy fakt, że nasz kraj ma wielu podobnie myślących sojuszników i partnerów na różnych kontynentach. Są to państwa, które nie poddają się tzw. hegemonowi. Ich przywódcy wykazują prawdziwie męski charakter i nie uginają się – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

Przemawiając w trakcie pokazu broni w Moskwie, Putin stwierdził, że Rosja posiada możliwości zaopatrzenia swoich sojuszników na całym świecie w zaawansowaną broń oraz jest otwarta na współpracę w zakresie rozwoju technologii wojskowej, co bardziej należałoby przetłumaczyć jako chęć przywłaszczenia sobie technologii innych krajów bez konieczności płacenia za nie, co aż nadto jaskrawo pokazuje przykład MacDonalda chociażby, ustawa w tym zakresie i znana od lat kradzież przez Rosję zachodnich technologii. Różnica tym razem może jest jedynie taka, że nazwa to współpracą. Ale to też już było podczas tzw. pierestrojki i tata rosyjska taktyka stosowana już przez Lenina nazywa się „glasnost”.

Rosja ceni sobie silne więzi z Ameryką Łacińską, Azją i Afryką i jest gotowa zaoferować partnerom i sojusznikom najnowocześniejsze rodzaje broni – od broni strzeleckiej po pojazdy opancerzone i artylerię, samoloty bojowe i bezzałogowe statki powietrzne – powiedział Putin.

Zapewniał o tym, że wszystkie oferowane rodzaje rosyjskiej broni zostały już przetestowane w prawdziwych operacjach bojowych.

Mówimy o precyzyjnej broni i robotyce, o systemach walki opartych na nowych zasadach fizyki. Wiele z nich wyprzedza swoje zagraniczne odpowiedniki o lata, a może dekady, a pod względem cech taktycznych i technicznych znacznie je przewyższa – zapewniał prezydent Rosji.