Do narzekań prezydenta Warszawy odniósł się szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

- My rzeczywiście obniżamy podatki i nie pierwszy już raz, po to, żeby w portfelach Polaków zostawało więcej pieniędzy; to bardzo potrzebne w czasie, kiedy szaleje inflacja – powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z TVP Info. o.

Premier stwierdza też, że nie rozumie krytyki Trzaskowskiego pod adresem rządu za obniżanie podatków.

– Nazwał to szaleństwem. Powiedział, że znowu obniżamy podatki, że on ma mniej pieniędzy w budżecie. Otóż, drodzy rodacy, my obniżamy podatki. Rzeczywiście, nie pierwszy już raz, po to, żeby w portfelach Polaków zostawało więcej pieniędzy – mówił premier, dodając, że te obniżki są szczególnie ważne z uwagi na dużą inflację, ponieważ dzięki temu w portfelach Polaków zostaje więcej pieniędzy.

- Właśnie dlatego, podkreślił, zostały wprowadzone różnego rodzaju działania osłonowe. Wymienił obniżkę podatku VAT na żywność do zera, obniżkę podatku na paliwa, na energię elektryczną, cieplną, a także na gaz. – Wszędzie tam, gdzie możemy, staramy się interweniować – wyliczał szef polskiego rządu.

– A pan Rafał Trzaskowski co? No twierdzi, że to jest jakieś szaleństwo. Chyba szaleństwem jest to, co on mówi. Naprawdę niech się zastanowi. On chyba nie bardzo potrafi zarządzać swoim budżetem. Widzę, że tam podnoszą ciągle opłaty od parkingów, opłaty za wywóz śmieci – powiedział Morawiecki premier.

– Pewnie jakieś mafie śmieciowe tam szaleją również, to my możemy mu pomóc. My możemy go naprawdę nauczyć, bo jak przejmowaliśmy stery nawy państwowej, to w budżecie państwa również szalały różne mafie, a przez budżet wszystko przeciekało; taki był rok 2015 jeszcze – stwierdził premier.
Dzięki zbudowaniu solidnego budżetu – podkreślił Morawiecki – możliwe są działania związane z polityką społeczną oraz obniżaniem podatków.

I dziś mamy pieniądze na politykę społeczną i owszem, również na obniżanie podatków. Taka jest rzeczywistość. Możemy jakichś ekspertów zaproponować panu Rafałowi Trzaskowskiego. Pomogą niewątpliwie w budżecie miasta stołecznego – zadeklarował premier.

Jest coś nieprawdopodobnego, to jakiś chyba blamaż kompletny to, co usłyszałem, no ale rzeczywiście muszę powiedzieć, że naprawdę będziemy dalej też obniżać podatki po to, żeby Polacy mieli więcej pieniędzy – stwierdził premier Morawiecki oceniając wypowiedź Rafała Trzaskowskiego.