25. marca dniem światowej modlitwy o powstrzymanie pandemii - zdjęcie
22.03.20, 13:34Fot. via. Flickr

25. marca dniem światowej modlitwy o powstrzymanie pandemii

18

Po dzisiejszej modlitwie Anioł Pański, którą z biblioteki Pałacu Apostolskiego transmitowały watykańskie media, papież Franciszek zaapelował do wspólnej, gorącej modlitwy o wygaszenie pandemii koronawirusa na świecie:

-„W tych dniach próby, gdy ludzkość drży z powodu zagrożenia ze strony pandemii, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom, by zjednoczyli swoje głosy wznosząc je ku Niebu. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, by razem ze wszystkimi chrześcijanami różnych wyznań wzywali Najwyższego Boga Wszechmogącego, odmawiając jednocześnie modlitwę, jakiej Jezus Nasz Pan nas nauczył” – mówił papież.

Ojciec Święty zaprosił również do wspólnej modlitwy w najbliższą środę, która w Kościele katolickim jest przeżywana jako uroczystość Zwiastowania Pańskiego:

-„Zachęcam zatem wszystkich do odmówienia Ojcze Nasz w środę, 25 marca, w południe”.

Franciszek zapowiedział też, że w najbliższy piątek o godz. 18.00 będzie przewodniczył modlitwie w tej intencji w Bazylice Świętego Piotra, i zaprosił, aby włączać się do tej modlitwy za pośrednictwem mediów.

 

Kak/ PAP, KAI

Komentarze (18):

Szok!2020.03.22 14:26
Katoliki rezygnują z antywirusowych modłów do wszystkich świętych i wniebowziętej dziewicy starożytnej na rzecz modłów do Najwyższego Boga Wszechmogącego!
Sex Randki Online2020.03.22 14:22
Seks kamerki chat skype! Nowy portal oferujący Randkę Online S.E.X online oraz inne udogodnienia! Nie trać czasu poznaj panią juz dziś online! www.xlove.com.pl
ryszard2020.03.22 14:03
Kiedy będziemy jedno, będzie większe prawdopodobieństwo znalezienia dziesięciu sprawiedliwych dla których Pan ocali Sodomę i Gomorę. Nawet mimo tych, którzy wiedzą na pewno, że na pewno wierzą lepiej.
"brave new world" is coming2020.03.22 13:59
Już dzisiaj genetycy wiedza, że wirus ten przechodzi mutacje a to może mieć tragiczne konsekwencje. Szczepionki nie będzie. To najgorszy z możliwych scenariusz. Może jednak nauka sobie poradzi, ale wirus to nie wszystko. Co się już dzieje w ekonomii światowej! Recesja już jest jest faktem, możliwa jest depresja, a w depresji "rodzą" się dyktatury.
Moja rada Jude, nie kupuj zielonych bananów! 2020.03.22 13:55
NIE BADZ OBOJETNY, Żydzie wyklęty ...aaa_ ... ty Klapafuckyousz pisze: - "A teraz … głośno pierdzę, aby zagłuszyć kaszlnięcie." - I kto takich wpuścil do chrześcijańskiej Europy i Polski?! Klapafuckyousz sobie marzy: - "Ja już się zapisałem na naukę mandaryńskiego." - Ty Jasiu, a ile ty masz lat zgredzie? Osiem dych ci stuka!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.22 13:54
Eeee tam modlitwy. W takich sytuacjach Bóg wymaga prawdziwej ofiary błagalnej. Co najmniej całopalnej, całosamolotowej albo ... i tu mam pomysł dedykowany Rodakom. Ofiara trzeźwości. Niech KK ogłosi miesiąc trzeźwości w Duchu Świętym. To ma 100 razy większą moc niż te wasze klepadełka.
mam lekarstwo na "korone"2020.03.22 13:52
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.22 13:48
„Zachęcam zatem wszystkich do odmówienia Ojcze Nasz w środę, 25 marca, w południe” a jak ktoś klepnie łojcze nasz, rano to go bogu nie wysłucha?
Szczepionki się nie doczekacie!2020.03.22 13:46
Mendy blogowe, mendy na forach mam dla was tragiczna wiadomość: szczepionki się nie doczekacie! Za ileś tam m-cy, może za rok jak będziecie mieli "szczęście", forum opusztoszeje. - Menda Nowak-robaczek dowie czy "Go nie ma". - Menda "Leszek" Keller-Krawczyk ze swoją cukrzycą i otyłością pewnie bez wirusa padnie. - Menda Albert, jego strawi nienawiść, choć kto wie, może go wirus wcześniej dopadnie, - Menda Stachu nie zrobi żadnej "headway" w swojej "karierze zawodowej" - dead end, literally. - Żyd wyklęty znany też jako Klapafuckyousz, NIE BADZ blah, blah.. jeżeli go przysłowiony ch....(obrzezny) nie strzeli to przed wirusem nie ma ratunku w jego wieku. Też się dowie czy warto było być ch.... złamanym, niewychowanym robiąc ordynarne "uwagi" pod Jego adresem. - Pedał "dumny" od dawna nosi w sobie wyrok śmierci, ale kto wie, może będzie miał to szczęście i zanim go HIV nie powali, powali go "corona" i skończy się branie w koronkę. Ale to nie wszystko; inflacja pochłonie wasze emeryturki, zarobki nie pokryją wydatków, 20% bezrobocia, gangi na ulicach, brak lekarstw, braki w sklepach, brak wody, prądu, itp., ... A tak naprawdę, i tu nie trzeba być żadnym 'frojdem" by niezauważyć jak ze strachu rżniecie kupy w gacie, przez internet czuć. Ale póki co, nadrabiajcie minami. My katole mamy to czego wam brak, nadzieję, a ta zgodnie z powiedzeniem ostatnia umiera.
abandon all hope2020.03.22 13:43
Wasz bóg zesłał epidemię, a teraz modlicie się do niego żeby zmienił zdanie? Katolicka logika.
edi2020.03.22 13:42
JEŻELI KORONAWIRUS ZATRZYMA TĘCZOWĄ ZARAZĘ BĘDZIE DLA LUDZKOŚCI BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM !!
Jerzy 2020.03.23 7:38
Barania lako jaki wasz Bog wiesz co piszesz
za m-c nie poznasz swojego supermarketu2020.03.22 13:41
A teraz kilka słów co wszystkich czeka. Szczepionki nie będzie przez conajmniej rok. A jak już będzie to pierwsi otrzymają pracownicy służby zdrowia, i nie mam tu na myśli tylko Polski, następnie ci ktorzy są niezbędni do funkcjonowania i obrony kraju, dopiero potem dzieci, matki, kobiety w ciąży .... Krótko mówiąc; wy mendy jesteście na samym końcu. Żeby wyprodukować kilka miliardów szczepionek, na to potrzeba lat, a wy tego luksusu mendy nie macie. Zatem mam radę dla was; róbcie porządek w swoim życiu, przeproś kogo obraziłeś, zrób testament, jak nie masz komu przekazać przekaż na cele charytatywne, itp., itd. A nade wszystko, nie bądź mendą, bo ty jesteś na ostatniej prostej od której nie ma odwołania.
Albert2020.03.22 13:57
Im więcej katoćwoków zdechnie, tym lepiej dla nas wszystkich. Przyszłość rysuje się w różowych barwach.
it's over for you motherfucker!2020.03.22 14:34
Jesteś mendo na samym końcu. Już teraz rżniesz w niewyprane gacie ze strachu!
JS2020.03.22 13:40
Jak można rozumieć apel Watykanu o modlitwę o zdrowie świata, aby przyłączali się inni wyznawcy innego boga ? Tylko jako jednoczenie religii w jedną ogólnoświatową. Pisałem już, że możliwe to będzie tylko wtedy gdy spotka świat jakaś katastrofa i przez strach rozpocznie się kontrola wierzących. Taka katastrofa właśnie nadeszła a może i dojdą kolejne. Zanim nwo zacznie w pełni działać i pojawi się antychryst, musi nastąpić zjednoczenie religii. Módlmy się za Franciszka, który powoli traci wiarę. Jezus Królem Polski Pozdrawiam
IKS2020.03.22 13:48
"chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom" Chrześcijanie, to nie wyznawcy "innego boga", ale Jedynego Boga"... Boga Trójjedynego!
JS2020.03.22 14:45
Napisałem - aby przyłączali się inni wyznawcy innego boga. Przyłączyli się do wyznawców Jezusa. A żydzi wierzą w boga czy Boga ? Bóg jest jeden jako Trójca Przenajświętsza. Bóg jest objawiony w Jezusie a skoro oni nie wierzą w Jezusa, nie wierzą w Boga, tak ? Pozdrawiam