03.09.19, 10:10

Kazimierz Ujazdowski wyzywa Kasprzaka na pojedynek

Narasta konflikt między Koalicją Obywatelską a Obywatelami RP. Lider tej drugiej formacji, Paweł Kasprzak, wzywa władze Platformy do usunięcia ze swoich list Kazimierza Ujazdowskiego, byłego polityka PiS. Według niego lepszy byłby on sam, Paweł Kasprzak. Odpowiada mu Ujazdowski, stwierdzając, że Kasprzak nic nie rozumie.

"Paweł Kasprzak nie rozpoznaje, o co w tych wyborach chodzi. Chodzi o walkę z PiS-em, a nie między sobą. O to, by uwolnić kraj od władzy arbitralnej, która wyciągnie wreszcie rękę także po prywatne media" - powiedział dziś Ujazdowski, kandydat na senatora z Warszawy, jeszcze do niedawna polityk Prawa i Sprawiedliwości.

"Zdrajca" jest dziś zagorzałym krytykiem swojego dawnego obozu. Ujazdowski mówi, że jego celem jest zwycięstwo z kandydatem PiS, prof. Markiem Rudnickim. Kasprzaka zapewnił wszakże, że jeżeli ten tylko chce, to on, Ujazdowski, może zmierzyć się również z nim.

Ujazdowski mówi dziś o "wielkim zagrożeniu" ze strony swojej dawnej partii. "W sytuacji tak nadzwyczajnej, gdy grozi nam budowa zamkniętego obiegu politycznego, powinniśmy pielęgnować różnorodność opozycji, a nie ją niszczyć" - peroruje. "Tylko sekciarze chcą dzielić opozycję w obliczu tak wielkiego zagrożenia" - dodaje.

Polityk twierdzi, że znalazł się na listach KO, bo w partii doceniono jego zaangażowanie na rzecz obrony demokracji.

bsw/wyborcza.pl

Komentarze

Maria Blaszczyk2019.09.3 18:06
"Paweł Kasprzak nie rozpoznaje, o co w tych wyborach chodzi. Chodzi o walkę z PiS-em, a nie między sobą. O to, by uwolnić kraj od władzy arbitralnej, która wyciągnie wreszcie rękę także po prywatne media" No więc nie tylko o prywatne media chodzi. Chodzi rzeczywiście o walke z PiS, ale nie dlatego, że nam się uzębienie pana prezesa nie podoba. Tylko z powodu faszystowskich poglądów w tej partii. (Po tym, jak pani Olga Semeniuk z PiS – była doradczyni w kancelarii naszego wspaniałego premiera Mateusza, a obecnie radna Warszawy zrobiła aferę w związku z hasłem „Polska Walcząca przeciw faszyzmowi” twierdziła najpierw, że jest to profanacja polskiego państwa podziemnego i opluwanie katolików; potem sie zreflektowała i przeprosiła, ale powiedziała, że "narodowa symbolika nie powinna być wykorzystywana jako narzędzie ataku na Prawo i Sprawiedliwość” - rozumiem, że bycie przeciwko faszyzmowi jest tożsame z byciem przeciwko partii PiS. Zatem skoro już partia sama to utożsamia i mówi o tym otwarcie - to ja też mogę, prawda? Pan Ujazdowski prezentuje skrajnie homofobiczne poglądy - typowe dla jego macierzystej partii PiS. Był łaskaw zagłosować przeciwko zakazowi terapii konwersyjnych - tortur, które przedstawiciele różnych religii lubią ordynować innym. Jego mizoginiczne poglądy i nienawiść do kobiet, wyrażające się poparciem dla drakońskiego prawa w Polsce - są również nad wyraz podobne do faszystowskich. I nawet jeśli jest swojego rodzaju demokratą i nie jest rasistą ani antysemitą - to rzeczywiście ciutkę lepiej niż PiS - to nie starczy. Będę głosować w okręgu waszawskim. Moja tolerancja dla mniejszego zła ma swoje granice. Jest nią np. przyzwolenie na tortury. Człowiek, który na to przyzwala - jest dla mnie poza obszarem zainteresowań.
Piotr2019.09.3 10:53
Ujazdowski, cwaniak, konformista i okazuje się obecnie, także łgarz z kieleckiego - we Wrocławiu jest skończony, to teraz próbuje w Warszawie.Ten srulik nie nadaje się nawet do politycznie zorganizowanej bandy, bo pragnienie dzielenia kasy i chora ambicja zaszczytów nie pozwala mu na wykonywanie poleceń głónego srula.
4472019.09.3 10:45
Z tym że "polak" po polsku się inaczej pisze.
polak2019.09.3 10:31
ujazdowski i ten Juh kasprzak to ten sam ciul
anonim2019.09.3 10:31
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!