Zamknięto szkoły, a co z wynagrodzeniem dla nauczycieli? - zdjęcie
11.03.20, 11:11Fot. Twitter TVP info

Zamknięto szkoły, a co z wynagrodzeniem dla nauczycieli?

10

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że choć od poniedziałku nauczyciele nie będą musieli przychodzić do szkoły, to należy im się wynagrodzenie, jako że będą w gotowości do pracy.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu, ministerstwo będzie apelowało, aby szkoły zapewniły alternatywne sposoby kształcenia, za pomocą platform cyfrowych, e-learningu czy pracy zdalnej.

-„Apeluję zarówno do rodziców, jak i do tych młodych ludzi, którzy już często sami podejmują decyzję - nie traktujcie tych dwóch tygodni jako dodatkowych ferii. To jest czas, który ma zabezpieczyć waszych bliskich przed ewentualnym zarażeniem; wykorzystajcie to, jako szansę na pogłębienie waszej wiedzy" - mówił minister.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dzisiaj, że na dwa tygodnie zostaną zamknięcie wszystkie placówki oświatowe i szkoły wyższe. Placówki zostaną zamknięte od poniedziałku, a jutro i w piątek w szkołach i przedszkolach zamiast zajęć dydaktycznych zostaną jedynie zorganizowane zajęcia opiekuńcze. Decyzja ta ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

kak/ PAP

Komentarze (10):

anonim2020.03.11 19:28
Nie pracują to nie powinni dostać uposażenia. Niech sobie wezmą z Funduszu Strajkowego.
Tedi2020.03.11 19:54
Cicho siedź chamie!
ryszard2020.03.11 16:12
Powiedział: " ministerstwo będzie apelowało, aby szkoły zapewniły alternatywne sposoby kształcenia, za pomocą platform cyfrowych, e-learningu czy pracy zdalnej." Chyba samo do siebie. Ministerstwo nie jest od apelowania tylko od wprowadzania obowiązku prawnego, m innymi wprowadzenia właśnie alternatywnych sposobów kształcenia (tylko że trzeba było sobie przypomnieć co najmniej tydzień wcześniej.o obowiązkach wynikających z ustawy o działach"Ustawa o działach. Art.20.1. Dział oświata i wychowanie obejmuje sprawy:1)kształcenia, nauczania, wychowania,").
nie tak dumny z siebie stary pedał2020.03.11 12:15
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Szkoly niestety zamknięte i co ja z sobą zrobię. Ale już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Lubię takie pseudonimy jak "PolishPatriot" (choć nie jestem ani jednym ani drugim), "Polak" albo "Słowianin", "Sarmata"(a to dobre!) a ostatnio jestem "𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami" jak 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, 𝐎𝐭𝐭𝐨 itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud.
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.03.11 11:32
Giulio Gallera, rzecznik władz Lombardii odpowiedzialny również za służbę zdrowia, ostrzegł, że jeśli epidemia koronawirusa będzie się rozwijać się tak szybko, jak dotychczas, to najdalej za 10 dni sytuacja wymknie się spod kontroli. Z jego słów wynika że w regionie Włoch, w którym stwierdzono najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem, zabraknie lekarzy, personelu medycznego i miejsc w szpitalach.
Won z PiSem2020.03.11 11:25
No jak co? Prawo komunizma mówi że czy się stoi czy się leży to się wypłata należy. Jeszcze jakieś "szkodliwe" im dajcie hehehe. Budżetówce należą się tłuste profity, bo to nasze, kolektywne. Prywaciarze, kułacy, spekulanci - o ci niech robią na budżetówkę i płacą podatki.
mir2020.03.11 11:24
ale gęba! ciekawe czy należy do ordo youris czy do opus dei ?
Nemo2020.03.11 11:51
Pokaż swoją gębę a ocenimy do której PO-wskiej bojówki należysz.
anonim2020.03.11 11:15
Prawo nagłówków Betteridge’a. Jesteście przewidywalni do bólu.
Dam2020.03.11 13:19
Sorry ale jednak w tym przypadku to prawo nie obowiązuje. Nie da się odpowiedzieć na zadane pytanie "nie". Co nie oznacza, że fronda nie pisze nagłówków, gdzie znajduje ono zastosowanie.