"Wyborcza" szydzi: Andrzej Duda prezydentem, a miesięcznica smoleńska się odbędzie - zdjęcie
10.08.15, 11:04(fot. wikipedia)

"Wyborcza" szydzi: Andrzej Duda prezydentem, a miesięcznica smoleńska się odbędzie

21

"Gazeta Wyborcza" jak zwykle stara się ośmieszyć tych, którzy wytrwale oczekują rzetelnego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

- Choć Pałac Prezydencki ma już nowego gospodarza, dziś jak co miesiąc przejdzie tam pochód zwolenników spiskowej teorii, wedle której doszło do katastrofy samolotu pod Smoleńskiem - pisze "Wyborcza" piórem Daniela Flisa.
Jak sami wskazują, "każdego dziesiątego dnia miesiąca na Krakowskie Przedmieście ściąga co najmniej 200 osób. Pochód poprzedza msza święta o godz. 19 w archikatedrze św. Jana. Tak będzie i dzisiaj."

- Rodziny i bliscy ofiar katastrofy zamówiły comiesięczne msze do końca roku - informuje "Stołeczną" ks. prałat Bogdan Bartołd, proboszcz parafii archikatedralnej.

Flis dziwi się, że "wybór Andrzeja Dudy na prezydenta, który w ostatni czwartek wprowadził się do pałacu przy Krakowskim Przedmieściu, niczego więc nie zmienia."

Kontynuuje demagogiczną wypowiedź, znów ironizując z przyczyn, które sprawiają, że co miesiąc gromadzą się ludzie pod Pałacem Prezydenckim.

"Ich uczestnicy mają stałe postulaty: wyjaśnienie "prawdziwych" przyczyn katastrofy samolotu, w którym zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 innych osób, upamiętnienie ofiar, ukaranie winnych." - pisze.

- Zebrani modlą się, śpiewają hymn narodowy i pieśń "Boże coś Polskę" ze słowami "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie", czyli w wersji z czasów zaborów, okupacji hitlerowskiej i PRL. - kontynuuje "Wyborcza".

I przypomina, że miesiąc temu prezes PiS zapowiedział, że niedługo będzie można śpiewać wersję oryginalną.

- Polska się zmienia i przed nami jeszcze jeden, ale bardzo ważny, decydujący, wielki wysiłek - mówił Jarosław Kaczyński.
Jednak "w dniu zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta, przed archikatedrą św. Jana tłum zwolenników PiS zaśpiewał już:"Ojczyznę wolną pobłogosław Panie". - wypomina dziennikarz z Czerskiej.

Szkoda, że dla dziennikarzy z "Wyborczej" chęć wyjaśniania przyczyn katastrofy jest śmieszna, a tłum ludzi gromadzących się 10. dnia każdego miesiąca jest tylko "pochodem zwolenników spiskowej teorii, wedle której doszło do katastrofy samolotu pod Smoleńskiem". Trochę więcej rozsądku drodzy dziennikarze

KZ/Wyborcza.pl

 

Komentarze (21):

anonim2015.08.10 11:22
Panie Flis, to nie była katastrofa, to był zamach i jego miesięcznicę będziemy obchodzić tak długo, aż sprawcy i współkonspiratorzy zostaną skazani wyrokiem zweryfikowanego Trybunału Stanu.
anonim2015.08.10 11:29
Byłam w katach 90-tych w Gdańsku z okazji rocznicy Solidarności w sierpniu na placu trzech krzyży. Po Mszy usłyszałam po raz pierwszy "Ojczyznę wolną, racz nam wrócić Panie". To nie był 1 cichy głos. Dało mi to wtedy do myślenia. Co z tego, że był okrągły stół skoro komuniści dalej dobrze się mieli zajmując nierzadko wysokie stanowiska. To wielka niesprawiedliwość. Widać pan Wałęsa do tej pory żyje wydumanym mitem o sobie i o tym, że obalił komunizm. Tak wiele zrobił przez lata, żeby kłamstwa stały się prawdą, że sam w nie uwierzył, zagłuszył sumienie. Panie Prezydencie, tu nie chodzi o Pana ale o Polskę! Bóg Pana rozliczy z tego co Pan przekombinował. Gdyby tak nie było to Polska dziś nie byłaby w takim złym stanie. Przykre...
anonim2015.08.10 11:38
@Finch Mogę to samo powiedzieć o Tobie: paranoików, którzy wierzą, wierzyli minuty po katastrofie, że to piloci doprowadzili do katastrofy pod wpływem nacisków ze strony zmarłego prezydenta albo rzekomo pijanego generała, nic nie przekona. Nie wiedziałam, że w Polsce jest tak wielu idiotów, którzy zamiast odsunąć swoje preferencje polityczne i emocje z nimi związane na bok i poczekać na rzetelne śledztwo i jego wyniki od razu sami zaczęli rozstrzygać o powodach katastrofy.
anonim2015.08.10 11:45
@Finch Zobacz na utube choć 1 odcinek filmu katastrofaw przestworzach jak skrupulatnie zbiera się wszystkie elementy samolotu, jak długo i gorączkowo szuka się czarnych skrzynek, ilu ekspertów bada wrak i różne jego elementy. Tak powinno wyglądać prawdziwe porządne śledztwo, a u nas co? Za przeproszeniem gówno. Polski rząd dał ciała bo sam jest umoczony w całą sprawę. Obejrzyj "Mgłę" albo filmy Gargas dostępne w sieci. Tyle jest dowodów na to, że nie znamy całej prawdy, że aż się chce krzyczeć. Ktoś słusznie powiedział, że przez to co zrobiono z katastrofą rzucono Polskę na kolana, jak kiedyś naszych oficerów w Katyniu.
anonim2015.08.10 11:51
@hamaczek Na chwilę obecną wszystko wskazuje na wypadek, nie zamach. Minuty po katastrofie też bardziej prawdopodobny był wypadek, niż zamach.
anonim2015.08.10 11:52
Koniec tego szmatławca o ksywie GW jest coraz bliższy!
anonim2015.08.10 13:14
nieto W każdym z tego rodzaju śledztw wątek zamachu rozważa się równolegle i obligatoryjnie! W żadnym z tego rodzaju śledztw nie wyklucza się zamachu z automatu.Wszystko w temacie.
anonim2015.08.10 13:37
jest tyle hakow na GW, nie tylko to, ze jest antypolskie do tego dochodzi rasizm, klamstwa, szkalowanie roznych osobistosci bez dowodow na ich wine . Ta firma powinna byc legalnie przez polski rzad zamknieta,tylko do tego ktos musi miec ,,JAJA" i nie obawiac sie tego, ze na drugi dzien Merkel z tuskiem i Hollande-m beda sie na ulicy za raczki trzymac w ramach protestu.
anonim2015.08.10 14:02
@HK22 Najwyraźniej inne wnioski wyciągamy z dostępnej w tym temacie wiedzy. Druga sprawa, ostatnio na iskk.pl znalazłaś tekst przetłumaczony na niemiecki i z miejsca zdyskredytowałaś cały portal, a teraz mi tu jakiegoś niemca cytujesz jakby to była jakaś absolutna wyrocznia. Daruj sobie.
anonim2015.08.10 14:38
@HK22 Nie denerwuj się tak, złość piękności szkodzi. Jak będą powody żeby uwierzyć w zamach, to uwierzę, na razie takich nie widzę (Ty najwyraźniej już wiesz jak było...).
anonim2015.08.10 14:39
@nieto Raczej do mnie.
anonim2015.08.10 15:04
@HK22 Niczego nie orzekałem, każdy sobie może przeczytać moje komentarze i ocenić.
anonim2015.08.10 15:27
@HK22 No to już Cię kompletnie nie rozumiem, jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie? Nie wiemy co się zdarzyło sekunda po sekundzie, więc każda możliwość jest równie prawdopodobna?
anonim2015.08.10 15:45
@HK22 Będąc w opozycji do tego co napisałem, zacytowałaś dwóch gości mówiących o zamachu, tak? Twoje stanowisko jest więc takie, że to był raczej (lub na pewno) zamach, a nie wypadek. Tak jak pisałem, korzystając z dostępnej w temacie wiedzy, wnioskujemy inaczej i cały Twój problem polega na tym, że mam inne zdanie. I po co te wyzwiska? Nie zauważyłaś że to na mnie nie działa?
anonim2015.08.10 16:09
@HK22 Mamy taką a nie inną wiedzę na temat katastrofy, ja nie widzę podstaw do mówienia o zamachu, Ty się czepiasz dla sportu chyba, niby nie zajmujesz stanowiska ale jednak cytujesz gości mówiących o zamachu :D
anonim2015.08.10 16:29
Przecinak W dziesięciu katastrofach lotniczych na świecie, w których zginęły głowy państw - dziewięć było skutkiem zamachów...Może są jednak podstawy żeby chociaż ZBADAĆ ten trop? Nie twierdzę, że to BYŁ zamach. Twierdzę, że bezpodstawnie został WYKLUCZONY. "CYRK Groteska", który naświetlił Pospieszalski w swoim programie, kiedy to magistranci CLKP pouczają światowej klasy profesorów chemii w dziedzinie spektroskopii, co do zasad stosowanej metodologii jest najlepszym podsumowaniem tej kwestii.
anonim2015.08.10 16:31
@HK22 Sama cytowałaś wypowiedzi dotyczące katastrofy - to też wiedza w tym temacie, tak? Były konferencje prokuratury, można pewnie na youtube poszukać (razem z różnymi teoriami pana Macierewicza, o którym ostatnio niewiele słychać). Swego czasu wypowiadali się też różni piloci i ludzie związani z lotnictwem.
anonim2015.08.10 16:37
@marekwu Z tego co ja rozumiem, to po prostu nie było podstaw żeby ten trop dalej badać. Nie wiem czy to się wyjaśni ostatecznie, bo dla części ludzi to chyba nowa religia jest. Są w necie filmiki z miejsca katastrofy na których kompletnie nic nie widać, a ludzie się tam dopatrują żołnierzy, strzałów i uciekających pasażerów. "W dziesięciu katastrofach lotniczych na świecie, w których zginęły głowy państw" - mógłbyś podać jakieś źródło, jakoś nie mogę nic sensownego znaleźć.
anonim2015.08.10 16:39
@HK22 Znowu robisz uniki, przyczyną katastrofy mógł być zamach - lepiej? Pisałem Ci tylko że Twoje cytaty to też wiedza na temat tamtego zdarzenia.
anonim2015.08.10 17:00
@HK22 Ciężki przypadek z Ciebie :D @marekwu powyżej sformułowal to identycznie jak ja, ale mniejsza o to. Pytałaś o jakiej wiedzy piszę, więc odpisałem (Twoje cytaty to też wiedza w tym temacie), mam nadzieję że chociaż tyle jest jasne.
anonim2015.08.10 17:20
@HK22 W koło Macieju, co? ;D Pora kończyć w takim razie. Zdrówka i mniej nerwów Ci życzę.