[Wideo] ,,Zabijcie mnie, ale nie ludzi'' – tak klęcząca zakonnica powstrzymała w Birmie policję - zdjęcie
07.05.21, 21:21for. yt/abc mundial tv

[Wideo] ,,Zabijcie mnie, ale nie ludzi'' – tak klęcząca zakonnica powstrzymała w Birmie policję

20

- „Zabijcie mnie, ale nie zabijajcie ludzi” – to tytuł książkowego wywiadu z s. Ann Rose Nu Tawng. Dwa miesiące temu jej zdjęcie obiegło cały świat i stało się symbolem pokojowych protestów przeciwko wojskowemu reżimowi w Birmie – czytamy na portalu Vaticannews.va.

Katolicka zakonnica uklęknęła na ulicy i powstrzymała swoją postawą atak szwadronów policji.

- „Również i ja przyklękam na ulicach Birmy” – powiedział kilka dni później Papież Franciszek, apelując o przywrócenie demokracji w tym azjatyckim kraju.

- „Przeżywamy koszmar, ale mam nadzieję, że pewnego dnia nastanie pokój i sprawiedliwość zwycięży” – mówi w książkowym wywiadzie s. Ann Rose, któa na co dzień jest pielęgniarką, posługującą w szpitalu prowadzonym przez jej zgromadzenie Św. Franciszka Ksawerego w miejscowości Myitkyna.

Jak przyznaje włoski dziennikarz Gerolamo Fazzini, którzy przeprowadził z nią wywiad, jest urzeczony zarazem jej prostotą, ale też i głęboką wiarą birmańskiej zakonnicy.

- „Jest w niej zarówno prostota, jak i wielkość. Kiedy opowiada mi historię swego życia, swoją rodzinę, widać, że są to ludzie bardzo skromni – mówi Radiu Watykańskiemu Gerolamo Fazzini. – Jej ojciec w pełni w pełni poświęcał się katechizacji. Ale niezwykła u tej zakonnicy jest nie tyle odwaga, którą wykazała się w obliczu wojskowych, kiedy klęczała na ulicy i spadały na nią kamienie, lecz wiara, którą się kierowała. W tym wywiadzie mówi ona bowiem bardzo jasno: «czułam, że muszę to zrobić. Bóg mnie do tego skłonił i Duch Święty był ze mną w tym momencie». W bardzo surowych słowach wypowiada się o wojskowych, ale przyznaje zarazem, że modli się za nich, o ich nawrócenie. Mówi też, że wśród wojskowych są też i tacy, którzy chcieliby być po drugiej stronie, po stronie narodu, ale nie godzą się na to ich przełożeni. Widać, że s. Ann Rose jest bardzo przenikliwa i zarazem chrześcijańska, dopuszcza bowiem możliwość pojednania. Jest to styl bardzo ewangeliczny.“

mp/vaticannews.va

Komentarze (20):

fcuk piss2021.05.8 3:12
ze zdjecia wynika ze chce pokazac cycki a policjanci prosza tylko nie to dostaniemy traumy na cale zycie please !
niestety2021.05.8 9:24
ale ty jesteś prymitywnym gów.em. I po co takie gów.a zabieraja powietrze innym?
czekista2021.05.8 0:25
Jak On przykleka w Birmie siedzac na tylku w Rzymie?
Anonim2021.05.7 23:18
A w tym czasie jakiś ksiądz z gaciami opuszczonymi do kostek....😁😁😁
Krystian2021.05.7 23:42
Jesteś erotomanem? Idź się leczyć
Anonim2021.05.7 23:54
Widzisz coś erotycznego w księdzu z opuszczonymi gaciami??? Serdecznie współczuję, bo mnie to się tylko zbiera na pawia. No ale nie wnikam, to twoje upodobania....
Krystian2021.05.8 0:20
Każdy widzi, prócz erotomana. Toż ty się tym jarasz przy każdym artykule. Nieważne, czego by dotyczył
hehehe2021.05.8 8:27
Źle go diagnozujesz, to nie erotomania tylko obsesja maniakalno depresyjna :-)
"Krystianie"....to dziwne!?2021.05.9 3:22
Dziwne, że nie znasz tego pseudo- "anonima"! Przecież to Lech Keller, stary pedofil. Nawet kilka razy siedział! Poczytaj o nim, ile jest zła! ...Nawet w IPN jest zarejestrowany, jako były SB-k.! Widać w jego wpisach zawsze tylko jeden temat! ...On jest chory na tym punkcie!
Alojzy Cedzidło bez chujka to chłopka2021.05.7 23:04
Wycieram dupska Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " a jaki ze mnie "teolog" , "psycholog" ? Nie mówiąc o mojej znajomości "problemow Śląska" . Pokazywać jaka ja dobra ze mnie pisda z polskowo jazyka , itp . , itd ., choć tylko dupska wycieram . A najbardziej lubię te spacje pomiędzy półdupkami Polskich Panów.
chłopka2021.05.7 23:03
Oczywiście , że zakonnice są pełne poświęcenia i często giną broniąc swych podopiecznych . Ale czy to coś zmienia w ogólnym pełnych kłamstw i hipokryzji wizerunku KK . Te perełki znów wykorzystujecie dla siebie ? To są perły rzucone przed wieprze . Za niyskoro żech sie kapła że mom coś dopisać .
moher2021.05.7 21:58
Szanowna "fRONDO" : czy wy kompletnie nie panujecie lub jesteście niezainteresowani co wypisują tu chyba zboczeńcy?
Po11..."prof. dr"Hertrich-Woleński pisze2021.05.7 21:52
CYT.: "J €BAĆ KATOLA! J €BAĆ PIS ....RĘCE ŁAMAĆ I PAŁOWAĆ ... KIJA MŁOTKA NIE ŻAŁOWAĆ ....NIECHAJ ŻYJE RACJONALIZM"
Po11..."prof. dr"Hertrich-Woleński pisze2021.05.7 21:50
CYT.: "KAŻDEMU KATOLOWI TRZEBA €H UJA W D VPE WŁOŻYĆ"
Po 11 ....2021.05.7 21:40
Coś takiego? Tam nie pałuje się kobiet? Koniecznie trzeba posłać pisowską policję na szkolenie do Mjanmy (tak się ten kraj nazywa frendzlowe nieuki!)
Po 11 ...2021.05.7 21:44
To ciekawe, że frendzla wk.. jak ktoś napisze o polskich obozach koncentracyjnych, ale już używanie prawidłowej nazwy Mjanmy ich nie obchodzi. Nazwa „Burma” była powstała w czasach kolonialnych. Natomiast naród birmański zawsze używał nazwy „Myanma” („Kraj silnych jeźdźców”)
hehehe2021.05.8 8:37
Od przedawkowania Wikipedii się nie mądrzeje tylko głupieje, co dobitnie widać na twoim przykładzie :-)
Polak mały2021.05.7 21:47
Policję na szkolenie trzeba wysłać do Francji, Niemiec i Belgii.
katolik2021.05.7 21:54
Ja bym policjantów polskich, jako katolików wysłał, aby nauczyli się klękać na ulicy i nie wstydzili się tego, gdyby SSPIS chciał dokonać wczesnego zamordyzmu, czyli podziału na szcepionych i nieszczepionych,wtedy Polacy mieliby szanse na przeżycie , kiedy SSPIS ma zorganizowane w pogotowiu całe kohorty pseudoszczepionkowe i dokonywania zamordyzmu
Maczo2021.05.7 23:19
Synek, nie pij więcej, albo przestań ćpać !