18.10.19, 12:40Screenshot Youtube - ceperolkv6

Ukraińskie media: ,,Przyjaciele Putina'' w polskim Sejmie

Niektóre z ukraińskich mediów w Polsce oraz na Ukrainie nie są zadowolone z wyników wyborów parlamentarnych. Piszą, że do Sejmu nie dostał się nikt z kandydatów, którzy deklarowali ukraińską narodowość, za to znaleźli się w nim „przyjaciele Putina”, a więc politycy krytyczny wobec Ukrainy. Problem w tym, że wśród tych osób wskazano między innymi… Mariusza Błaszczaka.

Nie powinno dziwić zaniepokojenie ukraińskich mediów faktem, że w polskim Sejmie znalazła się Konfederacja z Januszem Korwinem-Mikke na czele. Jurij Panczenko na portalu Ukraińska Prawda przypomina, że polityk ten ma zakaz wjazdu na Ukrainę w związku z odwiedzaniem przez niego zajętego przez Rosję Krymu. Właśnie Korwin-Mikke zaliczony został do listy ponad 40 „przyjaciół Putina”.

Poza nim wskazano też na posłów PSL czy członków Kukiz’15, którzy startowali z tej samej listy. Tej drugiej formacji autor zarzuca psucie stosunków polsko-ukraińskich poprzez forsowanie penalizacji kłamstwa wołyńskiego. O PSL przypomniano, że postulował zniesienie sankcji gospodarczych nałożonych na Rosję. Zdaniem publicysty, z punktu widzenia Ukraińców, sytuacja w nowym Sejmie zmieni się na gorsze.

To co szokuje, to zdanie głównego redaktora portalu dla Ukraińców w Polsce PROstir.pl Igora Isajewa. Jego zdaniem mandaty poselskie zdobyli między innymi „nacjonaliści” startujący z listy PiS. Tu wskazał między innymi na… Mariusza Błaszczaka. Powód? Brak zgody na przyjazd do Polski ukraińskiego zespołu Ot Vinta, który sławi Stepana Banderę.

Źle oceniono też Michała Dworczyka oraz Jana Dziedziczaka, który są „przyjaźni środowiskom kresowym”.

tag/kresy.pl,Fronda.pl

Komentarze

korwin to zwykły jąkała i błazen2019.10.21 23:55
daleko mu do geniusza
zbycho2019.10.19 0:33
Korwin to zaraza przede wszystkim dla narodowców i patriotów sterowana z Moskwy.
Kazimierz2019.10.18 21:28
Korwin jest wybitnie inteligentnym człowiekiem. Jednocześnie wybitnie źle inwestuje swoją inteligencję. Ja mu jednak dobrze życzę. On się jeszcze ocknie.
Tomek2019.10.18 14:52
Ruska agentura ruską agenturą, ale co robi Ukraina dla pozyskania wsparcia Polski? I czy w ogóle chce takiego wsparcia?
Arek2019.10.18 14:32
Bardzo dobrze, cieszę się że mamy ludzi w parlamencie, którzy nie popierają banderowców, to gorsza zaraza od od Niemców i Rosjan. Krym to wewnętrzna sprawa Rosji. Nigdy tak naprawdę nie był ukraiński; był chanat krymski ( Tatarzy), potem należał do Rosji. Lwów też powinien być polski, niestety komuchy po wojnie nie domagały się Lwowa, a podobno Stalin gotów był oddać . To już niestety historia, ale przykro że wspaniałe polskie miasto straciliśmy, a cmentarz Orląt ciagle ma lwy aresztowane przez niby to przyjaznych Ukraińców.
Nik2019.10.18 16:14
Z tego co wiem Stalin nie chciał oddać Lwowa, a nawet celowo zmienił przebieg granicy południowo -wschodniej. A co do Ukraińców, to powinni oddać Lwów Polsce.
witold2019.10.18 14:25
Pajac Korwin to zaden przyjaciel Putina.On jest uzytecznym, zakompleksionym debilem Putina.
antek2019.10.18 13:20
Dalej obrażajcie 1 200 000 tys. wyborców PIS co zagłosowali na Konfederatów. Zacznijcie myśleć dlaczego i wyłączcie emocje bo następne wybory przegracie. A jak nie to zadzwonie do Banasia ;-)
Jestem z Białegostoku2019.10.18 13:20
Nigdy niepoprę ruskich opcji, ale guzik mnie obchodzi co się podoba banderowcom a co nie. Jest ich w Polsce chyba milion. Są tacy mądrzy to nie h wracają do siebie i walczą z ruskimi. Babcia opowiadała co wyprawiali na Wołyniu i co tam przeżyła.
JS2019.10.18 12:57
Nie przepadam za Mikke. To polityczny geniusz i szaleniec. Jednak gdyby był przyjacielem Putina to miałby u niego np. widoczne poparcie przez rosyjskie trole. Niektóre poglądy Mikke są niebezpieczne dla Polski i mam nadzieję, że to jego ostatnia kadencja. Pozdr.
JS2019.10.18 15:12
Przepraszam. Mikke nie jest geniuszem politycznym tylko dla znających go dobrze, geniuszem ekonomicznym, ale nie dla mnie. Pozdr.
www2019.10.18 12:50
K ------> kremlowska O ------> onuca R ------> ruskie W ------> walonki I --------> inaczej-mówiąc N ------> nasz-dom-rossija