Udaremniono absurdalną próbę cenzury akademickiej wobec dr Justyny Melonowskiej przez środowiska LGBT - zdjęcie
15.06.21, 13:57fot. yt/telewizja repulika

Udaremniono absurdalną próbę cenzury akademickiej wobec dr Justyny Melonowskiej przez środowiska LGBT

45

Rzecznik Dyscyplinarny Akademii Pedagogiki Specjalnej umorzył postępowanie przeciwko dr Justynie Melonowskiej. Jej wpis na Facebooku dotyczył  wpływu mniejszości, wyodrębnianych na podstawie przykładowych kryteriów związanych i niezwiązanych z seksualnością, na życie społeczne. Dr hab. Wojciech Dragan wystosował zawiadomienie, na mocy którego wobec dr Melonowskiej została skierowana skarga do Rzecznika Dyscyplinarnego Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Postępowanie zostało umorzone, jednakże treść i charakter złożonej skargi mogły naruszać dobre imię dr Melonowskiej.

Donosem złożonym do Rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej próbowano wpłynąć nie tylko na wolność badań naukowych dr Justyny Melonowskiej, ale wręcz na jej wolność publicznego zadawania pytań i formułowania wątpliwości, czyli wolność myśli i słowa. To niesłychana próba intymidacji. Nasz niepokój i czujność powinno budzić zjawisko coraz częstszego pojawiania się nękania ideologicznego na polskich uczelniach. Wobec tego dr Melonowska, której dobre imię zostało w tak rażący sposób narażone na utratę zaufania, zażądała przeprosin od autora donosu oraz zadośćuczynienia w formie pieniężnej mającego pokryć koszty wydania jej monografii poświęconej idei uniwersytetu i wolności akademickiej” – komentuje Grzegorz Górka z Instytutu Ordo Iuris.

Takie działania oraz niepotwierdzone przez Rzecznika Dyscyplinarnego w postępowaniu wyjaśniającym oskarżenia dr. hab. Dragana mogły naruszyć dobre imię dr Justyny Melonowskiej. „Traktuję wszystkich obywateli podobnie i dlatego pytam i będę pytać o legitymację dla zgłaszanych przez wszelkie grupy społeczne roszczeń. Nigdy nie posunęłam się i nie zamierzam posunąć do dyskryminowania jakiegokolwiek obywatela bądź członka społeczności ludzkiej. Podjęte wobec mnie działania intepretuję nie tylko jako naruszenie moich podstawowych praw i wolności, ale również jako karygodną próbę intymidacji i cenzurowania pracownika naukowego, który ma określone powinności wobec wspólnoty ludzkiej, w tym wobec społeczeństwa, którego jest członkiem” – wskazuje dr Melonowska.

Opisana sprawa rozpoczęła się, gdy dr Justyna Melonowska umieściła wpis na portalu Facebook, dotyczący m.in. seksualnych skłonności i preferencji z jednej strony, a kwestii wpływu określonych grup na funkcjonowanie społeczeństwa z drugiej. Wpis kończył się konkluzją „Wydaje mi się, że pilnie potrzeba nam kryteriów, by rozstrzygnąć jaka mniejszość i dla jakiej zasługi będzie miała wpływ na nasze życie społeczne”.

8 września 2020 r. dr hab. Wojciech Dragan zwrócił się do dr hab. Barbary Marcinkowskiej, prof. APS – rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, z wnioskiem o skierowanie sprawy do Rzecznika Dyscyplinarnego Akademii. Dr hab. Dragan zasugerował, że wypowiedzi dr Melonowskiej mogły mieć charakter „homofobiczny” oraz „stały się przedmiotem ogólnego oburzenia”. Składając przedmiotowy wniosek do rektora, dr hab. Dragan użył następujących sformułowań:

Wypowiedź pani dr Melonowskiej wyraźnie wpisuje się nagonkę na osoby LGBT+, o której mowa w czerwcowym stanowisku Komitetu Psychologii PAN w sprawie języka debaty publicznej dotyczącej tej społeczności. Chciałbym jednocześnie zwrócić uwagę na groźny charakter wypowiedzi pracowniczki APS - oto tego typu dehumanizacyjny język oraz negowanie godności, człowieczeństwa i praw osób nieheteronormatywnych nie padają w wypowiedzi przypadkowego uczestnika dyskursu, ale osoby mieniącej się intelektualistką”.

Na podstawie wpisu stawiającego kwestię kryteriów nabywania praw i wpływu na życie społeczne nieodwołującego się do kwestii homoseksualności, dr hab. Dragan postawił dr Melonowskiej nie tylko ideologiczny zarzut „homofobii”, ale wręcz „negowania godności i człowieczeństwa osób nieheteronormatywnych” oraz używania „dehumanizacyjnego języka”.

Z uwagi na użyte sformułowania, sugestię i zarzuty, wniosek dr. hab. Dragana nie może zostać uznany za wykonywanie prawa do krytyki. Co istotne, opierał się on na kuriozalnych zarzutach „homofobii”, chociaż wpis nie poruszał w ogóle tematyki homoseksualizmu. Wobec tego dr Justyna Melonowska będzie domagać się przeprosin, gdyż w jej ocenie działania te mają charakter intymidacji ideologicznej, a zarzuty mogą naruszać jej dobre imię oraz godność nauczyciela akademickiego. Działania podjęte przez dr. hab. Dragana wobec dr Melonowskiej mogą również deprecjonować zaufanie do jej pracy oraz dorobku naukowego.

Wolność słowa gwarantuje Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, europejska Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Co ważne, kwestia wolności słowa uwzględniona jest również w statucie Akademii Pedagogiki Specjalnej.

W opisanej sprawie Rzecznik Dyscyplinarny, po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego, nie dopatrzył się uchybień naruszenia wolności i praw innych osób. Wobec tego sprawa została umorzona.

 

mp/ordoiuris.pl

Komentarze (45):

Skrzypek na dachu2021.06.18 19:15
Pan Dragan obraza nawet spolecznosc normalnych psow i kotow .
Skrzypek na dachu2021.06.18 19:05
Ludzie nie dajcie sie nabrac na klamstwa postempowych degeneratow , bo zycie tylko z zycia powstaje i tylko XY i XX moga razem wydac nowe osobniki , a zboczona gratyfikacja cielesna wynaturzonych porzadan LKGBPQZ to nie jest w niczym rowna naturalnego zycia rodzinnego , tez nie to samo co rozmnazania jednokomorkowcow czy grzybow i prymitywnych roslin . Dosc juz tenczowych klamstw bo to obraza celowa normalnych ludzi a nawet psow i kotow .
Generał Jeżyk2021.06.16 23:24
To ta sama Justyna Melonowska co dała wywiad dla wysokich obcasow ? https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,17489854,Dr_Justyna_Melonowska_o_Janie_Pawle_II__Swiety_nie.html "Jan Paweł II miał jak najlepsze intencje, ale to przykład dobrych intencji, którymi potem wybrukowane jest piekło. W tym przypadku piekło kobiet" :)))))))))))))))))))))))))))
Jacuś2021.06.16 10:13
Cenię upór i cierpliwość Pani dr. Melonowskiej. Pozdrawiam i życzę dużo sił w dalszej pracy.
rado2021.06.16 9:39
BREDNIE I KŁAMSTWA O ORIENTACJACH - znałem homoseksualistę który stał się homo bo go systematycznie gwałcił drugi, trzeci itd, homo - potem się zestarzał nikt go już nie chciał i musiał płacić chłopakom żeby mu dobrze zrobili - PIĘKNA PRZYSZŁOŚĆ - TOTALNA TRAGEDIA ZNIEWOLONEGO CZŁOWIEKA - NIE MIAŁ ŻADNEJ ORIENTACJI A ZNIEWOLIŁ SIĘ I ZOSTAŁ HOMO, BO ZOSTAŁ WCIĄGNIĘTY W TAKĄ JUŻ ZNIEWOLONĄ SPOŁECZNOŚĆ !!!!!!!!!!
Żydokomuna lgbt to wciąż2021.06.16 9:38
...żydokomuna.
rado2021.06.16 9:36
Ideologia LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!
Olo2021.06.16 9:12
Pederastia to zaburzenie neurotyczne które ciągle potrzebuje nowych silniejszych bodźców, dlatego w większości prowadzi do innych zaburzeń takich jak pedofilia, zoofilia, nekrofilia...
Oto lewacka paranoja2021.06.16 8:56
1% dewiantów seksualnych chce mieć wpływ na 99% społeczeństwa
Marduk2021.06.16 8:13
Dr hab. Dragan - inkwizytor nowej religii LGBT - mroki średniowiecza w wydaniu współczesnym. Coś w tym jest - najpierw ograniczenie badań naukowych, cenzura i wyrzucanie z pracy, potem stworzenie policji do spraw myślozbrodni a następnie tępienie i eliminowanie homofobów!!!!!!
reforma filozofa2021.06.15 19:56
Uczelnie przeszly reforme szkolnictwa, ministra gowina filozofa i pelen rozkwit patologi na uczelniach, jak gender.Teraz mamy tego skutki, rzadzi lewactwo i degengolada.
man.of.Stagira2021.06.15 17:58
CZY niejaki "DR" DRAGAN może nam wyjaśnić w jaki sposób cyt. „Wypowiedź pani dr Melonowskiej wyraźnie wpisuje się nagonkę na osoby LGBT+, o której mowa w czerwcowym stanowisku Komitetu Psychologii PAN w sprawie języka debaty publicznej dotyczącej tej społeczności." - b e z udziału osoby interpretującej tę wypowiedź? // Jeżeli zaś "dr" DRAGAN tak uważa to niech poda kryterium według którego dowolna wypowiedź "WPISUJE się w nagonkę o której mowa" -b e z intencjonalnej interpretacji osób drugich? // Matoł jesteś DRAGAN ... nie "dr". Ot co ...
nowy2021.06.15 18:41
a kim jest ten Dragan, on nas bardzo obraził, będziemy pisać do jego przełożonych o nagane, on dziala wbrew Konstytucji
Japa2021.06.16 13:41
Czy tylko on ? Każdy uczony , mieszający naukę z polityką zasługuje na to miano. Takich ,którzy na to nie zasługiwali , skutecznie wytępili Stalin z Hitlerem .
lilu2021.06.15 17:45
Ktoś jeszcze czeka na czas rozliczenia totalitarnych drani z LGBTQ?
AAAtomek2021.06.15 16:39
Znowu Orda Sovietów mąci????
gość2021.06.15 16:31
Po raz kolejny widać,, tolerancyje" środowisk LGBT,oni mogą pluć na innych ,na nich nie wolno nic powiedzieć bo to prześladowanie.
Polak2021.06.15 15:53
Wkur....jące jest to że garstka kretynów bezkarnie terroryzuje olbrzymią większość.
Suweren2021.06.15 15:46
Czy Ordo Uris to ta sekciarska organizacja, o której nie wolno pisać, że jest finansowana przez Kreml?
Polak2021.06.15 15:55
Finansowana przez Kreml jest Mordo Żulis do której pewnie i ty należysz.
Suweren2021.06.15 17:42
Pomyłka, nie mam nic wspólnego z elektorate partii rządzącej.
student2021.06.15 15:36
Sprawa zostala umorzona .Zauwazylo to uniwersyteckie lewactwo,ze wychylili sie za bardzo i sie wycofali.Teraz beda te pracowniczke naukowa ,niszczyc po cichu i z ukrycia. beda sekowac, szkalowac i pomawiac:Stare ubeckie metody. Musimy byc czujni.
studentka2021.06.15 17:46
Takie pedały to zawistne i mściwe. Nazistowskie SA to była ich zbrodnicza organizacja, a dzisiaj nie jest lepiej.
Jakub2021.06.16 0:01
To satano komunistyczne świnie droga studentko o kacapskim rodowodzie od pedała ilicza.
trust2021.06.15 15:30
Dragan. Trzeba zapamiętać tę kurvvę.
abcd2021.06.15 15:05
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
bogdanus2021.06.15 14:40
Środowiska LGBT bardzo uważnie pilnują i zastraszają tych, którzy są potencjalnym zagrożeniem poruszając te tematy. Należy też ich oskarżać chociażby z zaistniałym incydentem samowolnej edukacji LGBT w szkole. Nie można być naiwnym, myśląc że dyrektor i nauczyciele nie wiedzieli że łamią prawo. Te osoby należy przykładnie ukarać, bo w przeciwnym wypadku słabość min. edukacji, uznają za przyzwolenie do deprawacji dzieci.
"Matkaboska bokserska"2021.06.15 14:32
Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców złożyła na Jasnej Górze płaskorzeźbę Matki Bożej w rękawicach bokserskich, by "chroniły ją przed atakami złych ludzi". W prokuraturze złożono zawiadomienie o obrazie uczuć religijnych. Autor zawiadomienia uważa, że przyjęcie rzeźby na Jasnej Górze naraziło Matkę Boską na kpiny i szyderstwa. W internecie rzeczywiście zaroiło się od komentarzy typu "Maryja Chceszwryja", Matka Boxa", "Maryjka Mordobijka".Osobie, która zgłosiła prokuraturze problem, nie spodobało się przypisanie Matce Bożej walki poprzez siłę fizyczną. Uważa ona również, że pozbawiono ją bezwarunkowej miłości matczynej dla wszystkich ludzi bez wyjątku.
lilu2021.06.15 17:50
Bredzisz na temat Matki Boga, i nie licz na to, że Bóg nie jest sprawiedliwy.
adg2021.06.15 18:09
Twoje wizje Tęczowy Pięściarzu wskazują na stan zapalny odbytu. Poproś partnera o chwilę przerwy, wypłucz usta, weź głębszy oddech.
Klapaucjusz2021.06.15 14:27
Pani doktor publikuje swoje prace naukowe na portalu Facebook? Obok zdjęć z wakacji i przepisu na zupę grzybową?
Portofino2021.06.15 14:38
Zupa z odpowiednio dobranych grzybów może być bardzo skuteczna w leczeniu pedalstwa. Na zawsze!!!
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.06.15 15:01
. owszem ... ale jeno jesli chodz i stare grzyby z rodziny ... pejsatych odbytnikow sromotnych ... i purchawa koziolubna ... szalom
Klapaucjusz2021.06.15 15:55
Widzę, że odezwali się naukowcy kalibru dr Melanowskiej.
Maciej Piwowar2021.06.15 14:20
Tęsknie do czasów gdy Przywódcy np: Anglii ,Niemiec,Rosji ,Chin ,Włoch ,ITD,rozwiązywali BEZWZGLĘDNIE PROBLEM L---------.
Roman2021.06.15 14:12
Znowu państwo z papieru. Czy nie ma prawa na tych zboczeńców? Nie można im ustępować ani na krok.
A2021.06.15 14:25
Głosuj na PO, a będziesz miał państwo z betonu, które bezwzględnie wspiera LGBT i organizuje parady w każdej wsi oraz lekcje LGBT w każdym przedszkolu i szkole.
matis892021.06.15 14:29
PO robi to za zgodą PIS bo to jedna partia POPIS. Zresztą za PO nie było LZPKNTB+, ich stworzył PIS.
BieS2021.06.20 17:43
Czy wy w tej konfederacji wszyscy jesteście nawiedzeni inaczej? No cóż, skoro ma się takich ideologów jak Braun czy Korwin to można przesiąknąć.
matis892021.06.15 14:08
System edukacji zarządza lewacki PIS. Na Fejsbuku Polacy od lat wiedzą że za krytykę LZPKNTB+ spotka ich prześladowanie i lewacki PIS od lat to wspiera. Fronda musiała zrezygnować z komentarzy przez FB, bo katolicy byli prześladowani i nie mogli wypowiadać się na katolickiej stronie. Lewacki szatanistyczy PIS wspiera to od lat.
Biednemu hejterowi2021.06.15 14:29
pomieszało się w głowie. Odpocznij od kompa, bo stracisz rozum zupełnie!
Prawda w oczy2021.06.15 14:02
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" - pedofilia, zoofilia, koprofilia
Marysia2021.06.15 14:34
Ych... powiedz to biskupom i innym xsięciom ..
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.06.15 15:06
... a ino Marysiu ... my to robimy za murami , ze braciszkowie nic nie nakreco , a te 3 promile przebierancow w sultannach z SB ... to robio taki szum jak by to tylko one takie namientne byly ... szalom
Laki2021.06.15 18:29
Zapomniałeś dodać jeszcze pisofilia.