Tusk kusi Konfederację. Co Putin każe partii Bosaka? - zdjęcie
02.07.20, 09:45

Tusk kusi Konfederację. Co Putin każe partii Bosaka?

15

Koalicja Obywatelska zaczęła przymilać się do Konfederacji i jej wyborców. Najwidoczniej dobrze zdają sobie sprawę z tego, że w II turze niekoniecznie wszyscy wyborcy Szymona Hołowni oddadzą swój głos na Rafała Trzaskowskiego i dużą różnicę mogą zrobić wyborcy Krzysztofa Bosaka. Sprawa jest poważna tak bardzo, że wpis poświęcił jej nawet sam Donald Tusk. Odpowiedział mu Krzysztof Bosak.

Jak wiemy, Bosak i Konfederacja odmówili udzielenia poparcia któremukolwiek z kandydatów startujących w drugiej turze wyborów prezydenckich. Biorąc pod uwagę chociażby fakt, że Rafał Trzaskowski sprzyja ideologii LGBT, a wyborcami Konfederacji i Bosaka są raczej osoby o konserwatywnych poglądach jeśli chodzi o rodzinę i jej miejsce w społeczeństwie, jest to co najmniej dziwne. Tymczasem politycy opozycji mają najwidoczniej nadzieję, że Polacy mają niezwykle krótką pamięć i zapomnieli chociażby o próbach blokowania przez PO Marszu Niepodległości w Warszawie. Tusk na Twitterze stwierdził nawet, że dla Konfederacji PO jest... lepsze od PiS:

Do wyborców Konfederacji. Różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z wami wygrać. Z PiS-em wiele was łączy, dlatego będą chcieli was zniszczyć. Są w tym naprawdę nieźli”.

Krzysztof Bosak odpowiedział mu:

Nie boimy się rywalizacji ani z Wami, ani z PiSem. Jeśli ktoś sądzi, że w polityce kierujemy się strachem to znaczy że kompletnie nas nie zna i nie rozumie.

Na marginesie: Jeśli wpis jest faktycznie kierowany do wyborców, to sądzę, że jest ich zbyt wielu byście z nimi wygrali”.

Komentarze (15):

Jan2020.07.2 11:56
Jeszcze kilka artykułów na Frondzie o takich tytułach i wtedy nikt z 1.300.000 obrażanych w ten sposób osób, które w pierwszej turze zagłosowało na Krzysztofa Bosaka, na pewno w drugiej turze nie odda głosu na Andrzeja Dudę.
konfederacja2020.07.2 14:43
Tak , ja nie oddam.Na Trzaskowskiego też nie , zakreślę obu. Obrzydliwa walka frondy z Konfederacją.
PiS PO jedno zło2020.07.2 11:12
trzask prask i dudni / to Niemcy i Żydzi obłudni / podzielili Polaków / na PiSiorów i POkraków / Divide et impera / To nam, Rodacy, doskwiera / Pobudka i zrozumcie to / PiS PO jedno zło!
PiSPOjednoZŁO2020.07.2 11:11
trzask prask i dudni to Niemcy i Żydzi obłudni podzielili Polaków na PiSiorów i POkraków Divide et impera To nam, Rodacy, doskwiera Pobudka i zrozumcie to PiS PO jedno zło!
Anonim2020.07.2 10:23
Jeszcze wyjaśnienie dla Pana Bosaka, Prezydent nie podawał ręki, podejrzewam, nie z braku szacunku, ale ze względu na epidemię. Tak że też proszę nie tworzyć sztucznych problemów!
oficer LWP2020.07.2 10:22
a to ciekawy artykuł, w dzisiejszym w programie propagandowym tvPIS towarzysza Rachonia "Jedziemy" w tvPIS Info było ewidentne wchodzenie w żopu Konfederacji, to jak to jest propagandowa Frondo? nie ustalacie jak i co dzisiaj pisać? Rachoń robił wszystko aby przekonać Konfederację aby głosowali na Dudę a wy im taka świnie podkładacie, że Konfederacja to ci którzy wykonują rozkazy Putina? to Duda z PIS zabiega o poparcie putinowskiej Konfederacji? pisowskiego obłędu ciąg dalszy
ala wilk2020.07.2 10:21
Na pewno w interesie Putina jest dalsze skłócanie Polski z UE i Ukrainą
kgb2020.07.2 10:27
po co ma skłócać,wystarczy, że Polska dostarcza gaz na Ukrainę a za ten gaz płaci głupi tępy polski goj bo Ukraina do dzisiaj przez 5 lat nie zapłaciła ani jednej hrywny, polski emeryt z emeryturą 1300 zł wręcz pieje z radości, że musi opłacać Ukrainie gaz ale to w imię walki z Putinem PIS zarzyna polskich emerytów
dark2020.07.2 10:16
Tępili marsz niepodległości, podzielili Polskę na ciemnotę katolicką i elitę, podnieśli wiek emerytalny, kroili kasę na Vacie , reprywatyzacji itp., wciskają LGBT i gender , Polskę najlepiej widzą w roli województwa
ZDEGUSTOWANY2020.07.2 10:15
Te śmierdzące putinowskie sugestie to perfidnie działanie na korzyść Trzaskowskiego. Chcą tak wkurzyć wyborców Konfederacji swoimi oszczerczymi manipulacjami żeby ci postąpili nieracjonalnie. Czyżby Międlar miał rację kiedy nazywał flądrę syjonistycznym ściekiem?
Anonim2020.07.2 10:15
A co do motywów Pana Bosaka,podejrzewam, że swoją kampanię budował na krytyce Andrzeja Dudy, uważa więc, że trudno mu wyrazić poparcie dla osoby, którą w kampanii krytykował!
Michał Jan2020.07.2 10:44
Nie trzeba nic podejrzewać, tylko zwyczajnie wyjść z pisowskiego matrixa i zapoznać się z jego programem. To by wystarczyło, żeby podejrzenia okazały się bezpodstawne.
Michał Jan2020.07.2 10:13
Z całym szacunkiem dla p. prez. Putina, ale "partii Bosaka" może on kazać dużo mniej niż sierżant sztabowy Daniels "partii Kaczyńskiego"
Anonim2020.07.2 10:09
Określę dobitniej, w stylu słabości Pana Sakiewicza!
Anonim2020.07.2 10:07
Tytuł całkowicie nie adekwatny, chwyt poniżej pasa! A takich rzeczy my, Polacy, nie lubimy!