Trzaskowski na pasku Rosji. Chce blokować przekop Mierzei Wiślanej - zdjęcie
26.05.20, 09:27Rafał Trzaskowski/pxhere.com/YT/TVP Info

Trzaskowski na pasku Rosji. Chce blokować przekop Mierzei Wiślanej

70

Przekop Mierzei Wiślanej to jedna z najważniejszych inwestycji strategicznych Polski ostatnich lat. Jest niezwykle ważny zarówno z perspektywy gospodarczej, jak i polityki bezpieczeństwa.Najpierw próbowali go blokować ekolodzy, o których już wiadomo, że byli sponsorowani m.in. z budżetu niemieckiego rządu. Teraz Rosja chce użyć Trzaskowskiego do blokady tej bardzo korzystnej dla Polski inwestycji.

Mówił też o tym dzisiaj minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w "Rozmowie Poranka" z Dorotą Kanią na antenie Polskiego Radia 24.

Powiedział:

- Rosja zrobi wszystko, żeby tę inwestycję [przekop Mierzei Wiślanej] zablokować. Najgorsze jest to, że przy użyciu polskiego kandydata na prezydenta, bo to chyba wszystko w jakąś jedną całość można połączyć

Dodał też:

- Deklaracja złożona przez pana Trzaskowskiego ma się nijak do całej rzeczywistości, w ramach realizacji tej inwestycji, a przede wszystkim. Łączenie spraw LGBT z przekopem, to jest chyba gruba przesada

Oraz na temat samej inwestycji przekopu:

- To jest bardzo duże wzmocnienie dla Polski. Przede wszystkim wschodniej i alternatywa dla naszych wschodnich sąsiadów, więc Rosja zrobi wszystko, żeby tę inwestycję zablokować. Najgorsze jest to, że przy użyciu polskiego kandydata [na prezydenta-red.], bo to chyba wszystko w jakąś jedną całość można połączyć

Rafałowi Trzaskowskiemu zawsze jakoś po drodze z obcymi interesami przeciw Polsce. Warto przy tej okazji przypomnieć, że to właśnie Trzaskowski był współautorem pierwszej interpelacji przeciwko Polsce w Parlamencie Europejskim. Sprawa wydała się zupełnie przypadkiem, kiedy dociekliwy internauta sprawdził, kto był pierwszym autorem przesłanego pliku tekstowego. Oczywiście był nim nie kto inny, jak Rafał Trzaskowski.

Mówił też o tym wczoraj Europoseł Tomasz Poręba (PiS):

- Po niej [tej pierwszej interpelacji – red.] pojawiły się kolejne debaty i rezolucje, w których bardzo konsekwentnie PE i europosłowie reprezentujący opozycję atakowali polskie władze, atakowali polski rząd, przedstawiali często nieprawdziwe, nieuczciwe informacje o tym, co dzieje się w naszym kraju. Chciałbym przypomnieć, że współautorem tej pierwszej rezolucji, bo jego podpis w wersji elektronicznej widnieje na tej rezolucji, był nie kto inny jak ówczesny europoseł Rafał Trzaskowski

mp/pr24/pap/fronda.pl

Komentarze (70):

kakadu2020.06.6 5:43
Cieśninę Pilawską ,,przekopały,, sredniowieczne sztormy. Ma ona dziś głębokość 12 metrów,, długość 2 km, szer od 450 do 750 m oraz kanał żeglowny o długości 400 m i mogą nią przeplywać statki o nośności 35 tyś. ton o zanurzeniu do 12m, tj. statki, jakie maksymalnie mogą wpływać na wody Bałtyku. A nasz przekop miałby mieć głębokość do 4 m..., jak tu insynuują niektórzy.... To totalne bzdura, ze Pis chce przekopu o głębokości górskiego strumyka, ktorym co najwyżej przepływać będą ...kajaki...Ludzie..., nie dajcie się zwariować z tą totalnie bzdurną propagandą antypolskich POmyleńców!
Tadeusz2020.05.28 21:20
Następny zdrajca działający w obcym interesie!!! Rosja i Niemcy boją się nowego (starego) portu nad Bałtykiem. Jeżeli ktoś temu przeszkadza, to musi być przez tych dwóch opłacany. Natura nie miała w planach kanałów: korynckiego, sueskiego, panamskiego itd., a jednak są...
anty-syjon2020.05.28 6:02
Brawo panie Trzaskowski.
dyzio752020.05.27 1:08
Ten przekop jest tak wspaniały ze należy przekopać nie jeden a przynajmniej TRZY!!! Na złość Putinowi. Niech widzi ze stać nas na to i że potrafimy!
Tulipan2020.05.26 18:14
W kamasze tych zdrajcow. Dac im lopaty i niech kopia metro z Warszawy do swoich, do Moskwy.
Zygmunt III2020.05.26 16:57
Rafcio to z dziada pradziada lewak. Nic dziwnego, że załatwiać próbuje w Polsce ruskie interesy.
StulejaTuleja2020.05.26 16:54
Budować mierzeję i nie patrzeć na Kacapów, Niemców, czy Targowiczan.
PolakNieDonosiciel2020.05.26 16:52
Nie zwracać uwagi na szczekające psy ! Realizować przekop, czy to się Niemcom, czy Ruskim podoba czy nie. Polska jest wolnym i niezależnym państwem i nikt nie będzie nam mówił, czy mamy się rozwijać ,czy nie. My nie wtrącamy się do spraw Niemiec i Rosji i im do naszych spraw WARA ! Na pohybel Targowicy ! Na pohybel wrogom Polski ! Brawo rzad ! Brawo prawica !
PolakNieDonosiciel2020.05.26 16:15
Mierzeja to test na to, czy jest się wiernym Polsce, czy targowiczaninem,sprzedawczykiem. Tych ostatnich powinno się zwalniać ze wszystkich stanowisk publicznych. Nie powinny piastować żadnych ważnych stanowisk i tak to byłaby łagodna kara. W XIX wieku inaczej by potraktowano takiego Trzaskowskiego. Wisiałby na 100%.
Vanity of vanities all is vanity 2020.05.26 15:11
logika przedszkola: Trzaskowski nie chce czegos, Rosja nie chce czegos, tzn, ze Trzaskowski podlega Rosji. A dlaczego nie na odwrot? Bo Rosja byla pierwsza? Dno propagandy... Pamietam jak sie kiedys mowilo ze jest: dobra muzyka, zla muzyka i italodisco. Teraz mozna powiedziec, parafrazujac: sa dobrzy dizenikarze, zli dziennikarze i jest fronda....
PolakNieDonosiciel2020.05.26 16:46
" ... sa dobrzy dizenikarze, zli dziennikarze i jest fronda...." i zapomniałeś o "najważniejszym" , o "Vanity of vanities all is vanity ". Znalazł się logik od siedmiu boleści.
Kefas2020.05.26 12:54
pisbolszewia w natarciu dostaje dyspepsji, tylko uważajcie bo wam się mózg odwodni.
PolakNieDonosiciel2020.05.26 16:40
Ty już od dawna masz odwodniony i jakoś żyjesz.
Klapaucjusz2020.05.26 12:45
Tak z ciekawości; ile będzie kosztował ten przekop a zwłaszcza jego utrzymanie (bo to Wisła zbudowała Mierzeję i nie przestaje jej budować)? I jakie będą z tego zyski ekonomiczne, bo ten militarne są śmiechu warte.
PolakNieDonosiciel2020.05.26 16:38
Śmieszny to ty jesteś, ruska onuco.
Klapaucjusz2020.05.26 20:27
Widze, że łatwiej rzucać obelagami niż udzielić odpowiedzi na proste pytanie o rachunek ekonomiczny.
aspiring educationalist2020.05.26 12:35
Radny PiS rozesłał maila, w którym prosił o pomysły na "złe zarządzenie miastem przez Trzaskowskiego". Polityk potwierdził Gazeta.pl, że mail jest autentyczny, ale widzi też dobre strony. "Paradoksalnie chciałbym podziękować radnym PO za rozpropagowanie naszych działań wśród mieszkańców, którzy zgłaszają nam dużo spostrzeżeń" - stwierdził. Nie ma za to odpowiedzi na jedno z pytań, które nasuwa się po lekturze "zlecenia" radnego. "Szanowni Państwo, w związku z tym, że głównym kontrkandydatem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy będzie Rafał Trzaskowski, zwracam się w imieniu Prezesa Kamińskiego, o przesłanie na niniejszego maila do czwartku do godziny 12 na kartce A4 pomysłów (wraz z krótkim opisem), które moglibyśmy poruszyć, aby wykazać złe zarządzanie miastem przez Trzaskowskiego. Pomoże to ustalić skuteczną strategię na czas kampanii w Warszawie."
lja2020.05.26 12:30
Bo to jest specjalista od spuszczania ścieków, a nie budowy kanałów.....
Wlodek2020.05.26 12:13
a jest artykuł na takie osoby : "kto działa na szkodę państwa ..................................."
niestety2020.05.26 11:10
Oni realizują scenariusz w kilku na jednego. Tak na prawdę to tylko obecny Prezydent stanowi nową jakość w polityce. Tamci maja do powiedzenia mniej więcej to samo chociaż wszyscy składają różne obietnice bez pokrycia. Dlaczego? Bo zasadnicza sprawa. której oni unikają to jest kwestia bezpieczeństwa i suwerenności Państwa i to jest jedna z podstawowych kompetencji Prezydenta we współpracy z Ministrem Obrony. Tu nie może działać Prezydent sobie Minister Obrony sobie.Nie może być rozwoju gospodarczego bez zapewnienia bezpieczeństwa.Państwo musi być suwerenne. Za rozwój gospodarczy odpowiada głównie Rząd i Parlament a Prezydent może tu jedynie zgłaszać jakieś swoje koncepcje, które jednak Parlament może odrzucić, ma też prawo odrzucania złych ustaw czy kierowania do Trybunału z tym że nawet weto Prezydenckie może zostać odrzucone. Co tamta reszta ma do zaoferowania w kwestiach bezpieczeństwa i suwerenności? Oczywiście nic ciekawego. Oni chcieli by wrócić do tego co było to znaczy poddańczej polityki wobec Niemiec Rosji kosztem współpracy z USA. Taka polityka jest skrajnie niekorzystna dla Polski bo Polska zaraz wejdzie w uzależnienie polityczne i gospodarcze wobec sąsiadów co już przerabialiśmy w ciągu Naszej historii a i w czasie całkiem nieodległym za poprzednich Rządów. Z tamtymi powiązanymi z dawnym komunistycznym układem tj. SLD, w dużej mierze PO -PZPR, PSL-ZSL nikt poważny w USA nie będzie rozmawiał a na pewno nie obecna Administracja.Oni mogą sobie deklarować , ze podtrzymają współpracę z USA ale USA nie będą tym zainteresowane ze względu na brak bezpieczeństwa powierzonych Nam systemów (nieodpowiedni ludzie u władzy powiązani z dawnym systemem). Bez solidnej współpracy z Naszymi Sojusznikami USA Polska zostaje sama pomiędzy Niemcami (UE- chyba nikt nie ma wątpliwości , ze realizuje głównie interesy Niemiecko-Francuskie) i Rosją. Tak więc zostajemy sami a nie jesteśmy potęgą od morza do morza żeby prowadzić politykę mocarstwową. Tak więc jak tamci wrócą do władzy rozwój gospodarczy zostanie wyhamowany emeryci na swoje emerytury będą pracować do śmierci (oni już podwyższali wiek emerytalny jak rządzili) a na żadne świadczenia socjalne nie będzie pieniędzy jak mawiał Pan Rostowski , ,,piniędzy ni ma i nie będzie" oczywiście dla Polaków bo np. dla imigrantów i promocję LGBT (strefy relaksu) się zawsze znajdą.Pod ich rządami Polska stoczy się z powrotem do tego co było a o jakimś rozwoju gospodarczym możemy zapomnieć bo będziemy tanim rynkiem zbytu i rezerwuarem taniej siły roboczej. Oczywiście koszty nieuchronnego kryzysu w tym układzie Niemcy i Francja przerzucą ochoczo na Polskę.
PolakNieDonosiciel2020.05.26 16:35
Niestety, masz 100% racji. Szkoda, że tak mało Polaków jest tego świadomych.
Marek m\305\201YNARCZYK2020.05.26 10:48
aresztować scierwo za zdrade stanu. są podstawy na co czekać co ta menda zrobi jako prezydent
a jest ich z 10 tys. - ściągają odwody z W-wy2020.05.26 10:40
na Mierzei stwierdzono wzmożony ruch ekologów - ubrani w zielone panterki SPECNazu; z hasłami "korniki są nasze", z Kałasznikowami i koktailami Mołotowa dla tubylczej ludności
czytar2020.05.26 10:16
Sprawa przekopu to rzecz znana w historii . Już w czasie II wojny rozważali to Niemcy . Mimo , że kontrolowali cieśninę piławską to adm.Karl Dönitz chciał zrobić w Elblągu bazę dla u-botów . Nie zgodził się gauleiter Koch { taki odpowiednik marszałka warmińsko - mazurskiego } Sprawa oparła się o Hitlera . On był bardzo wrażliwy na ekologię - wiadomo wegetarianin jak dr Spurek .Nie wyraził zgody . Powiedział : Jak nie będziemy szanować środowiska naturalnego -to o co walczymy ? Jak byśmy mogli spojrzeć w oczy naszym europejskim koalicjantom ? Na jakich wartościach będziemy jednoczyć Europę ?
Hektor Kiszkiowicz2020.05.26 11:41
Trzeba być kompletnym ignorantem by porównywać funkcję marszałka województwa z funkcją gaulaitera w nazistowskich Niemczech. O reszcie wypisywanych przez ciebie idiotyzmów można już nie wspominać.
herta2020.05.26 21:38
No ale chyba nie zaprzeczysz , że Hans Frank był małopolskim samorządowcem ?
PolakNieDonosiciel2020.05.26 16:32
Wal się ze swoim Hitlerem ! Żaden to dla nas przykład do naśladowania. Jesteśmy Polakami i działamy zgodnie z interesem Polski na terytorium Polski, ruska onuco.
prezydent Wania Heintz czaczkowski2020.05.26 10:14
tak zielony ludzik nadchodzi
Glaudiusman2020.05.26 10:05
Oby tylko zdrajcy Polski nie doszli nigdy do władzy i nie sprzedali naszych bogactw naturalnych i żywotnych interesów kraju za nędzne srebrniki. Co to za draństwo to całe lewactwo, żeby mieć za nic niepodległość i dobrobyt narodu, a znacznie wyżej sobie cenić interes naszych odwiecznych wrogów: Rosji i Niemiec. Ekolodzy to również zdrajcy interesu kraju, to są agenci naszych wrogów. Pieprzenie o matce ziemi i o tym że przyroda jest ważniejsza od człowieka to jest czysta lewacka ideologia, zrównanie człowieka do poziomu zwierząt albo i niżej. A tymczasem Stwórca Natury i Przyrody powierzył człowiekowi panowanie nad ziemią w Swoim Imieniu. Nikt zatem nie może w najmniejszym stopniu podważać prymatu człowieka nad przyrodą ziemi. Ateistyczne lewackie ideologie zbudowana na wiarołomstwie Lutra i deformacji Marksa redukują obraz natury i człowieka tylko do bzdurnej teorii ewolucji, która nawet nie jest teorią, bo nic nie potwierdza prawdziwości jej. To tylko mrzonka lewaków, aby za wszelką cenę nie uznać istnienia Stwórcy, mimo że wszystko o Nim świadczy. A zatem lewaków i genderystów takich jak mason Warszawy musimy przegonić dechą w ciemnej...
Hektor Kiszkiowicz2020.05.26 11:36
Gościu jesteś boski, takiego idioty jak ty to nawet ze świecą próżno szukać.
Piotrek2020.05.26 11:57
"A zatem lewaków i genderystów takich jak mason Warszawy musimy przegonić dechą w ciemnej..." - i już wiadomo, na czym polega siła twoich argumentów.
Niejestemrobotem2020.05.26 10:05
Ten przekop co to się będzie tysiąc lat zwracał? A zdaniem wielu nie zwracał tylko będzie trzeba go w nieskończoność dotować? Jak lotnisko w Radomiu?
PolakNieDonosiciel2020.05.26 16:28
Robotem może i nie, ale kretynem targowickim na pewno.
azotox2020.05.26 10:02
Mamusia Trzaskowskiego to TW Justyna , wiernie służyła promoskiewskiej władzy w PRL-u .
YETI2020.05.26 9:53
TO on nie miał dziadka w Wermahcie ? Niech pisiory sprawdzą swoich patriotów i złodzei
kacapy za Ural2020.05.26 9:50
Czy Polacy mogą głosować na Trzaskowskiego , kandydata Rosji na prezydenta Polski ??
onuca2020.05.26 10:19
tak
Tom Bombadil2020.05.26 9:49
Wstrzymać przekop Mierzei...? Trzaskowskiemu prędzej by się udało zanieczyszczenie całego Zalewu Wiślanego. Pytanie: Kto płaci za takie pomysły i ile? Czyli: "cui bono"? Wszystkie tropy wiodą chyba do "bramkarza" w Cieśninie Pilawskiej.
Piotrek2020.05.26 10:55
Płacić to trzeba będzie za wykonanie tego przekopu, a potem za jego utrzymanie. Wstrzymanie tej durnej inwestycji zaoszczędzi pieniądze.
stop jurgieltnikom2020.05.26 9:45
Pamiętajmy z jakiej rodziny pochodzi Rafał Trzaskowski ! To wiele wyjaśnia .
azotox2020.05.26 10:01
Mamusia kandydata to TW Justyna , wiernie służyła promoskiewskiej władzy PRL-u .
katolicka kretynizacja polski2020.05.26 10:14
to znaczy, ze to co rodzina kapusiow
Hektor Kiszkiowicz2020.05.26 12:18
Stop idiotom. Idioto.
Dbajmy o Polskę2020.05.26 9:38
Jak na niego patrzę to kojarzy mi się ruskie pojęcie śpiocha: bolszewika od dziecka wychowanego w prorosyjskiej antypolskiej atmosferze. Jak widać każdy mu pasuje, Niemcy, Rosjanie, byle tylko przeciwko Polsce.
gość2020.05.26 9:37
jeśli Polacy na niego zagłosują to znaczy że zasłużyli na wszystkie plagi Egiptu, społeczeństwo mamy dość obojętne, każdy widzi czubek swojego nosa więc przyjdzie na nas kara. Podobno każda władza jest dana z nieba. Albo się ogarniecie i zaczniecie dbać o ojczyznę albo dostaniecie Trzaskowskiego który tą ojczyznę rozwali.
oLo2020.05.26 10:57
Co on ma rozwalać jak PiS dawno wszystko rozwalił.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.26 9:36
Planowany przekop umożliwi wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m. Od około 2004-2006 nie produkuje się już statków dowozowych (coasterów, feederów) o tak niskim zanurzeniu jak projektowana głębokość przekopu i kanału w zalewie. Te statki mają dziś 1-2 m zanurzenia więcej. Tutaj przykładowa lista budowanych współcześnie małych jednostek (patrzcie na parametr draft) http://www.clavier.company/en/ships/ Żadna z tych małych jednostek nie wpłynie do Elbląga planowanym przekopem. PIS chce zbudować przekop odcinający znany kurort Krynicę Morską od lądu (miast ewentualnie kopać przekop za kurortem), zostawiając połączenie z lądem wyłącznie mostami zwodzonymi (nie ma planowanych tuneli). Przekop, którym nie przepłynie żadna współczesna jednostka i który będzie musiał być dotowany w nieskończoność z budżetu państwa (praca pogłębiarek i usuwanie urobku z dna). Nagromadzenie głupoty przekracza granice śmieszności.
Piotr Nowak2020.05.26 10:08
Ale Kaczyński w asyście kamer TVPis kajakiem przeplynie.
PolakNieDonosiciel2020.05.26 16:21
Spadaj ,ruska onuco ! Spadaj na drzewo liście obgryzać.
kakadu2020.06.6 5:35
Hmm,Ruskie mieli szczęście, bo im cieśninę Pilawską ,,przekopały średniowieczne sztormy. Oni ja tylko pogłębili do 12 m i tam mogą wpływać wymieniane przez Pana statki!!! A Nasz przekop według Pana ma mieć głębokość ...niby 4 metrów? Niech Pan nie będzie śmieszny...Wiki podaje, ze na Bałtyk wpływać mogą jedynie statki o nośności do 35 tyś. ton o zanurzeniu do 12 metrów...,a nasz przekop miałby mieć głębokość ...strumyka , czy rzeki??? Jakoś nie mogę w te insynuacje uwierzyć..
Czarek2020.05.26 9:34
Trzeba być ekonomicznym analfabetą żeby nie doceniać znaczenia budowy kanału na Mierzei Wiślanej. To będzie ogromnym impulsem gospodarczym dla okolicznej ludności.
Konfa2020.05.26 9:39
Jasne, to się zdziwisz. Rower wodny i kajak da radę. Janusze i Grażyny wyruszą na podbój morskich fal a pampersy z gownem będą się walac obok plaży.
ekonomiczny analfabeta 2020.05.26 11:32
:) :) :) :) Pożyjemy, zobaczymy ekonomiczny geniuszu !!!
Artur2020.05.26 9:32
Trzaskowski jest kandydatem zagranicznego brukselskiego lobby, które chce zatrzymać rozwój Polski. Zresztą sam to deklaruje. Wybitnie antypolska kandydatura.
Maciej Łagodny.2020.05.26 9:32
Jestem Słowianofilem.Ale Dobro Polski ponad DOBREM UE ,Rosji i Niemiaszków.A co do Trzaskowskiego? Był Czas w Historii Polski ,że za zd---st-- w po---.
PiSanka POlska2020.05.26 9:32
Niedobory ten Trzaskowski, ooo jaki niedobry..... Tylko Naczelnik w trzech osobach nas zbawi, jako premier i prezydent i Sejm w jednej wcielonej osobie. Zanosmy modły do stwórcy o intronizacje Naczelnika. Naczelnik królem wszechświata!!
jaje2020.05.26 9:43
Nie niedobory tylko niedorobiony ten trzaskowski wtedy wszystko jasne
Suweren2020.05.26 9:58
Bo ja wiem... Jak spojrzę na Trzaskowskiego i takiego Naczelnika...
PiSanka POlska2020.05.26 10:20
Mały Rycerz - Szczerbiec
ZDEGUSTOWANY2020.05.26 10:28
Oceniasz po wyglądzie? Głosujesz pewnie POdobnie?
Suweren2020.05.26 11:37
Głosuje mądrze - nigdy na PiS.
PolakNieDonosiciel2020.05.26 16:24
Ruski Suwerenie, co tu robisz ? Paszoł won !
Suweren2020.05.26 19:11
Nie wiem jak ty, ale ja mam wyniki testów genetycznych potwierdzających moje pochodzenie. Także z mojego punktu widzenia, to ty wyglądasz na ruską onucę.
oLo2020.05.26 9:30
Po co ten przekop, dla kajaków?
Saki Faki2020.05.26 9:35
Po to, żeby inni Bracia też mogli coś urwać.
Ciekawy2020.05.26 10:28
Mam pytanie nie h ten pisi pederasta napisze CO ZROBILI PISIE PRZEZ. 5 LAT NIC TOTALNIE NIC
Marek212020.05.26 10:38
Dla Idei. Dla bardzo drogiej Idei. Ale my Polacy jesteśmy idealistami i nie liczymy pieniędzy jak Żydzi. Zwłaszcza nie swoich pieniędzy....
olo2020.05.26 13:18
Takiś nie rozgarnięty, że nie ogarniasz po co? Żal mi Ciebie, ale to Twój problem.
PolakNieDonosiciel2020.05.26 16:17
Na pewno nie dla ciebie ,kacapie, a poza tym,co ci, czerwona zarazo, do tego ?
Czes\\\\2aw2020.05.28 12:34
Twój czerep bez szarych komórek jest płytszy niż kajak....