Theresa May odchodzi. Nie poradziła sobie z Brexitem - zdjęcie
24.05.19, 09:55

Theresa May odchodzi. Nie poradziła sobie z Brexitem

8

W Wielkiej Brytanii polityczna zawierucha. Premier Theresa May zapowiedziała, że 7. czerwca zrezygnuje ze stanowiska szefowej Partii Konserwatywnej. Gdy wybrany zostanie jej następca, przestanie być również premierem. To efekt sporu o Brexit.

"Starałam się jak mogłam, by zrobić to, co najważniejsze w demokracji, by wypełnić wolę obywateli, także tę dotyczącą brexitu. Niestety nie przekonałam brytyjskiego parlamentu do wynegocjowanej przeze mnie umowy" - powiedziała Theresa May.

"Zrobię wszystko co w mojej mocy, by nadal służyć krajowi, który kocham" - powiedziała, powstrzymując z trudem płacz.

Theresa May nikogo nie zaskoczyła. W Wielkiej Brytanii już od dłuższego czasu spodziewano się, że premier wkrótce ogłosi swoje odejście.

Polityk przestała być akceptowana we własnej partii po zaprezentowaniu kompromisowej umowy ws. Brexitu. Propozycja zakładała organizację nowego referendum; Brytyjczycy mieliby potwierdzić, że chcą Brexitu w formie, którą udało się wynegocjować. Poprzednia umowa zaprezentowana przez May była trzykrotnie odrzucana przez Izbę Gmin.

bsw

Komentarze (8):

Zawiedziony przez PiS2019.05.24 19:32
Pani May - wspaniały polityk.
Ryszard Olejniczak2019.05.24 15:45
Kiedy u nas będą odchodzić z taką klasą
Maria Blaszczyk2019.05.24 13:12
To jest bardzo smutne. Nieodpowiedzialni faceci narobili kłopotów - po czym się zabrali. Po prostu - zrobili syf i po angielsku wyszli. Kobieta wzięła się za porządkowanie tego - i banda kolejnych niedojrzałych osobników, tak się składa jakoś, że, co do sztuki, mężczyzn, zrobiła z tego żałosny cyrk. Mimo naprawdę fantastycznej roboty, którą zrobiła pani premierka May.
Arek2019.05.24 18:09
Pani premier, pani Mario, premierka to taka walizeczka na dokumenty. Merytorycznie zgadzam się z panią.
Maria Blaszczyk2019.05.24 19:26
Nie znam takiego znaczenia tego słowa, mysłałam, ze do "teczka" albo "dyplomatka", ale to by nic nie zmieniało. Słowa czasem mają więcej niż jedno znaczenie. Np. komórka jest w plastrze miodu, co nie przeszkadza temu, by była też "małym pomieszczeniem do przechowywania różnych różności", co z kolei wcale nie oznacza, że nie jest "podstawową jednostką strukturalno-funkcjonalną każdego żywego organizmu", a to sie nie wyklucza z tym, że jest to takie małe urządzenie do komunikacji, noszone przez większość z nas w kieszeni. Feminatiwy są potrzebne, jeśli chcemy, by dziewczynki uważały, że mogą robić w życiu co chcą, jeśli tylko mają do tego kompetencje, nawet jeśli musielibyśmy chwilkę się do nich poprzyzwyczajać. I są, co najważniejsze, poprawne. http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1359:stanowisko-rady-jzyka-polskiego-w-sprawie-eskich-form-nazw-zawodow-i-tytuow
NieBądźCiotaGłosujNaPiS!!!!!2019.05.24 11:00
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.24 10:41
NIE BĄDŹ PiSda, GŁOSUJ NA WIOSNĘ Najnowszy sondaż tuż przed wyborami ---> 🔥 https://natemat.pl/273723,kto-wygra-wybory-do-parlamentu-europejskiego-sondaz-wyborczy 🔥 PiSda bez szans na wygraną! 6% przewaga KE + 7% WIOSNA = KONIEC nierządu PiSdziielców. Nawet Konfederacja PiSdzielcom nie pomoże :)
sn2019.05.24 10:09
Rzeczywiście maj się powoli kończy, a niedługo czerwiec.