Terlikowski: Urojenia księdza Lemańskiego - zdjęcie
26.07.13, 07:48Tomasz Terlikowski

Terlikowski: Urojenia księdza Lemańskiego

61

A przekonałem się o tym na swoim przykładzie. Jakiś czas temu chciałem poznać opinię księdza Lemańskiego na temat jego własnej sprawy. Zadzwoniłem więc i zaproponowałem spotkanie. Ksiądz się zgodził, i ustaliliśmy termin. Niestety zachorowały mi dzieci i musiałem z nimi pojechać do lekarza. Wysłałem esemesa. Potem umówiliśmy się ponownie, ale moja mama trafiła do szpitala. I jak poprzednio poinformowałem księdza o niemożliwości spotkania. A później ksiądz zaczął oskarżać swojego arcybiskupa o zachowania godne kardynała O'Briena i uznałem, że z oszczercą nie ma co gadać.

A dzisiaj dowiedziałem się, jak sprawa wyglądała w oczach ks. Lemańskiego. Otóż rzekomo to on miał inicjować spotkanie (fałsz), że miałem spotkać się z sołtysem (o którym nigdy nie słyszałem, i z którym nie miałem rozmawiać), że miałem spotkać się z mieszkańcami Jasienicy (o czym także słyszę po raz pierwszy), i że wreszcie „naurągałem” mieszkańcom tej miejscowości (ciekawe kiedy, ale mniejsza z tym). Dodatkowo miałem rzekomo kazać na siebie czekać księdzu, choć sms-y i telefony były wykonywane przed spotkaniami.

Ten tekst niestety doskonale pokazuje, że ks. Lemański nie panuje już nad rzeczywistością, wciąż wydaje mu się, że może zapraszać do Jasienicy (choć jako żywo obecnie jest już tam administrator), i że dzięki parasolowi mediów może określać wszystkich mianem tchórzy... Cóż księże, ten tekst, jak poprzednie księdza zachowania (także te z wywiadu z Robertem Mazurkiem), niestety pokazuje doskonale, że nie należy z księdzem rozmawiać, bo każde wydarzenie ksiądz zmanipuluje i poleci, by opowiadać o nim w liberalnych mediach. I dlatego cieszę, że się z księdzem nie spotkałem, bo też mogłoby się okazać, że pytałem o obrzezanie albo wręcz chciałem księdza zgwałcić.

Tomasz. P. Terlikowski

Komentarze (61):

anonim2013.07.26 7:58
Gorliwość, z jaką przy okazji tej sprawy, rozmaici ateusze (ostatnio Stefan Bratkowski) próbują reformować Kościół Katolicki, dawno już przekroczyła bariery śmieszności. Kiedy widzę, co na fejsbuku wypisują rozmaici moi poznańscy znajomi, którzy z religią nie mają nic wspólnego, czuję się jak w lichym kabarecie.
anonim2013.07.26 8:00
Pan Tomasz to chyba zaczyna dzień od atakowania. teraz wrogiem jest Lemański, wcześniej Radwańska, wcześniej Tygodnik Powszechny. Co jakiś czas homolobby i Tusk,w cześniej raniferek z bajki. Co będzie jutro? A może to po prostu dobry ksiądz, których niestety coraz mniej, skoro tak go bronią parafianie? P.S Chyba nie przeczytał Pan dobrze tekstu ks. Lemańskiego. Tzn ze zrozumieniem... Komu jak komu ale redaktorowi nie przystoi
anonim2013.07.26 8:16
arbiter A ty z uporem maniaka nadal wierzysz ks.L. z tym obrzezaniem, choć arcybiskup Hoser tego nie potwierdził, a wręcz zaprzeczył... Ad.1.Ks.L. sugeruje spotkanie red.T. z większością wioski. A red.T. sam UMÓWIŁ się z ks. L. A arbiter dalej szerzy ploty. Zmień portal na taki który jest "po twojej myśli", bo tutaj się męczysz.
anonim2013.07.26 8:18
Możemy się założyć, że ks. L. nie jest zdrowy psychicznie i nie długo to się potwierdzi.
anonim2013.07.26 8:21
Chłopcy arbiterowcy, nie wysilajcie się... bo nie daje się was czytać...a tylko zaśmiecacie internet.
anonim2013.07.26 8:25
@arbiter elegancji. A gdzie ty znalazles to co napisal byly ksiadz Lemanski odnosnoenie redaktora Terlikowskiego? Bo ja jakos nie moge sie tego doszukac?
anonim2013.07.26 8:30
arbiter Odczep się od mojego biskupa i przestań go obrażać pisząc o nim "pan"! Bo ja będę o tobie pisała "głąb"! Twoja sprawa komu wierzysz i zachowaj to dla siebie, albo zmień portal, (sam przyznałeś że nie jesteś katolikiem, więc szoruj do swojej sekty, bo jeszcze upadnie bez swojego jedynego członka).
anonim2013.07.26 8:35
@arbiter?!! zadalam pytanie -skad masz wiedze o oswiadczeniu ks. Lemanskiego w sprawie spotkanie z red. Terlikowskim?
anonim2013.07.26 8:40
arbiter-głąb szkoda mojego czasu na ciebie, skoro nie znasz podstawowych zasad.... A to forum jest katolickie, więc jeszcze raz odpowiedz sobie: po co tu siedzisz?
anonim2013.07.26 8:44
Ach ten typowo frondowy (ewangeliczny?) jad redaktora naczelnego. Tomaszowy wzór miłości bliźniego i nadstawiania policzka od samego rana.
anonim2013.07.26 8:44
@arbiter 1. Przeczytałem prawie cały ten komunikat, który wysłałeś (o zagrożeniach duchowych) i nie widzę w nim żadnej satyry - dla człowieka, który kieruje się wiarą i rozumem nie ma tu wg mnie nic zdrożnego. 2.'Słowo "pan" nie jest uznane za obraźliwe w tym kraju, więc nie wiem o co Ci chodzi'. Słowo 'pan' łac. dominius jest wręcz nobilitujące, ALE: nie miesza się pojęć. Ksiądz w naszym kraju jest nazywany kulturowo księdzem, a nie panem - porównywanie tego do magistra jest absurdalne. Kiedyś Grodzka tak mówiła o jakimś księdzu 'pan' właśnie tak tłumacząc jak Ty - że to nie obraźliwe. Redaktor ją upominał kilka razy próbując tłumaczyć, ale nic to nie dawało. W końcu się zdenerwował i na kolejne zdanie Grodzkiej, że 'pan to nie obraźliwe' odpoiwiedział: 'ma pan rację'. Rozumiesz różnicę?
anonim2013.07.26 8:46
Jeszcze tylko dodam, że mój mąż który nie jest katolikiem (musieliśmy mieć zgodę biskupa na zawarcie małżeństwa!) często bywa na Frodzie i podpisuje czasem swoje komentarze moim nickiem! Ale nigdy nie atakuje nauki Kościoła ani biskupów!
anonim2013.07.26 9:00
@arbiter "lista zespołów muzycznych i filmów będących rzekomym zagrożeniem jest czysto satyryczna". Tak myślałem, że do tego pijesz. Większość tych zespołów badałem - sam, lub przez kompetentnych znawców i wiem, że coś jest na rzeczy. Mniej więcej znam działanie złego ducha - im bardziej jest ukryty tym dla niego lepiej. Weryfikacją jest tu intencja, tzn. dla kogo dany utwór powstaje, czy komu dany zespół czy książka jest poświęcona. W Harrym masz prawdziwe zaklęcia zacytowane - choć wydaje się, że to dziecinna igraszka (właśnie o to chodzi!) "problem w tym, że abp. Hoser jest płci męskiej a A.Grodzka - nie". Hmm.. połowicznie się zgadzam - ta połowa mojej zgody to pierwsza połowa zdania - 'Hoser jest płci męskiej' - z drugą połową zdania się nie zgadzam. Płeć jest dana biologicznie (zapisana w każdej komórce ciała) a nie z wyboru. Zatem mój przykład był i tak bardzo delikatny - na korzyść Grodzkiej. Ksiądz jest w Polsce tak nazwany kulturowo a nie tylko nazwał się sam (jak Grodzka).
anonim2013.07.26 9:03
@andrzej34 "Zapomnieliście,że Pan Jezus za uczonymi w piśmie nie przepadał?" Jezus kochał tak samo prostytutki jak i faryzeuszy - tylko do tych drugich przemawiał tak, bo inaczej się nie dało (starał się rozbić ten beton). Czasem prawdę trzeba mówić mocno (choć zawsze z miłością). Jezus mówił im z miłością - 'groby pobielane, plemię żmijowe!' bo wiedział, że są bliscy potępieniu i tylko mocne mówienie prawdy może ich obudzić (niektórych się udało - np. Nikodem).
anonim2013.07.26 9:09
Widać wyraźnie że ks Lemański zamiast Bogu służy szatanowi, tak więc szkodliwość społeczna tego pseudoksiędza jest ogromna
anonim2013.07.26 9:14
"Gorliwość, z jaką przy okazji tej sprawy, rozmaici ateusze (ostatnio Stefan Bratkowski) próbują reformować Kościół Katolicki, dawno już przekroczyła bariery śmieszności". Tak właśnie jest! Najbardziej zatroskani o brak demokracji (sic!) i "zamordyzm" w KK są ci, którzy z tymże kościołem mają niewiele wspólnego. Potrafią jak nikt inny pohukiwać, oskarżać, w swej faryzejskiej obłudzie do spowiedzi wysyłać... Swą wiedzę opierają oczywiście na samych znakomitych i wiarygodnych źródłach - vide naTemat, gazeta.pl etc. I śmieszni i żałośni są jednocześnie.
anonim2013.07.26 9:19
@arbiter Nie wiem skąd masz dowody na nazywanie kogokolwiek pedofilem. Wszystkim wyrzucasz złamanie ósmego Przykazania Bożego i drugiego przykazania miłości. To jak nazwać Twoje słowa? Które przykazania łamiesz.? Dodam tylko obłudniku i hipokryto, że innym wciąż zarzucasz niezgodność z nauczaniem Chrystusa, wysyłasz do spowiedzi i straszysz Sądem Ostatecznym. To odpowiedz : CZY ARCYBISKUPI, KTÓRYCH TAK NIENAWIDZISZ, ODBIERASZ IM DOBRE IMIĘ NA PODSTAWIE OPINII SZMATŁAWCÓW, SĄ TWOIMI BRAĆMI ??? Czy z Twojej strony należy się im szacunek? I jeszcze jedno. Jak myślisz, czy za Twoje chamskie, kłamliwe osądy zostaniesz nagrodzony? Jeśli tak to przez kogo? No, ale jak sam mawiasz, na szczęście jest jeszcze Sąd Ostateczny i nagroda za złamanie Twoich ulubionych przykazań. Jak to tam było? "Do spowiedzi !" - A dokąd Ciebie wysłać?
anonim2013.07.26 9:20
abriter: "Pytanie trochę nie w temacie: czemu Fronda i kuria warszawsko-praska usunęły dokument ks. Sawy (podwładnego p. Hosera) o zagrożeniach duchowych?" nie księdza Sawy, tylko księdza doktora Sawy warto zaakcentować że facet który podpisuje się pod "dokumentem" ostrzegającym o możliwości opętania demonicznego po kontakcie z bajkami o żółwiach Ninja, filmami o ET i muzyką Electric Light Orchestra posiada tytuł doktora!
anonim2013.07.26 9:21
Moi Drodzy, Arbiter ma już nawet problem z rozróżnianiem płci... nie wymagajmy więc od niego zbyt wiele.
anonim2013.07.26 9:26
Z tekstu red. Terlikowskiego wynika jasno, ze ks. Lemański konfabuluje, delikatnie to ujmując. Więc o czym tu dyskutować, bo nikt nie podał kontrargumentów, że tak w tej sprawie nie jest.
anonim2013.07.26 9:26
@B-new: mógłbyś nas oswiecić co "jest na rzeczy" w muzyce Marleya, Led Zeppelin, Big Cyca, Electric Light Orchestra czy Comy"?
anonim2013.07.26 9:32
Ksiądz Lemański od rana zamęcza ludzi wylewaniem pomyj na ludzi. Tym razem na pana Terlikowskiego. Ksiądz musiał się medialnie wyżalić, że ktoś dwukrotnie przełożył spotkanie, dorabiając do tego pełne jadu komentarze, kłamstwa i insnuacje. Temu księdzu już kompletnie odjechało.
anonim2013.07.26 9:32
Ksiądz Lemański od rana zamęcza ludzi wylewaniem pomyj na ludzi. Tym razem na pana Terlikowskiego. Ksiądz musiał się medialnie wyżalić, że ktoś dwukrotnie przełożył spotkanie, dorabiając do tego pełne jadu komentarze, kłamstwa i insnuacje. Temu księdzu już kompletnie odjechało.
anonim2013.07.26 9:33
No tak, bo teraz Zed żyje nienormalnie.
anonim2013.07.26 9:50
Rozumiem, że wg X. Lemańskiego, jeżeli red. Terlikowski wysyła SMS-a (nawet w ostatniej chwili), że nie może przyjechać, bo ma chore dzieci albo teściową w szpitalu, to jest to wystarczający powód do tego, żeby nazwać go publicznie tchórzem? Ile jadu i pogardy dla drugiego człowieka jest w tym księdzu? Aaa, i jeszcze ten tekst na końcu o fundamentalistach. Proszę księdza, Bóg powołał księdza do tego, żeby ksiądz był fundamentalistą! Szkoda, że ksiądz z tego terminu robi zarzut, bo wg mnie to pochwała.
anonim2013.07.26 10:02
@arbiter Ksiądz arcybiskup Hoser jest kapłanem, za którego pośrednictwem, Jezus codziennie ofiaruje się Ojcu na ołtarzu. Jeśli obok siebie staną: ksiądz i anioł, to klęknę przed księdzem, bo on codziennie dokonuje przeistoczenia kawalka opłatka w ciało boże – anioł nie. Anioł ogląda Boga, ale ksiądz Go dotyka. A ty, pomiocie szatański, śmiesz obrażać księdza, powtarzam księdza arcybiskupa? Okazywać wielokrotnie, na piśmie brak szacunku? Napisalem ci już, żebyś się nawrocił, bo błądzisz. Szatan jest zabójcą i ojcem kłamstwa, a ty włazisz tu i szczycisz się tym, że masz diabła za ojca. APAGE SATANAS!
anonim2013.07.26 10:09
Panie Tomaszu, wystarczy rzucić okiem na piane dyżurnych troll'i aby się przekonać, że komentarz jest dobry i celny. Pozdrowienia ! :-)
anonim2013.07.26 10:11
arbiter, "... moją skromną osobę ... " Dawno byłeś u psychologa i okulisty ?
anonim2013.07.26 10:15
arbiter, może sobie pluć pod moim adresem, ale to ja mam dowody na to, że jesteś ciemnym idiotą. :) Zresztą, po tych piramidalnych bzdurach jakie wypisujesz tutaj nikt z normalnych ludzi nie ma już wątpliwości kim jesteś. Opamiętaj się, póki jeszcze czas.
anonim2013.07.26 10:18
"RZEKOMO"...złoty chłopcze Terlikowski, chyba sam popadasz w urojenia!
anonim2013.07.26 10:49
Dotychczas raziła mnie Pańska pienialcza ortodoksja, która nie przystoi wyznawcom Jezusa, ale ceniłam Pańską inteligencję. Po przeczytaniu Pańskiego komentarza do tekstu ks. Lemańskiego http://wojciechlemanski.natemat.pl/69671,niedowierzajacemu-tomaszowi - i w tę inteligencję zwątpiłam. A może Pana reakcja nie wynika z braku inteligencji, może Pan tylko udaje, że Pan nie rozumie o czym pisze ksiądz? Może Pan właśnie dzięki swej inteligencji manipuluje faktami, które są dostępne każdemu czytelnikowi ? Czyli może jednak inaczej? To Pan urąga inteligencji czytelników? Zapomniał Pan, jak po incydencie oplucia księdza przez kogoś, kto przedstawił się czytelnikiem "Frondy" ksiądz Lemański z nadzieją i radością wręcz, pisał o tym, że macie się spotkać? Że inicjatywa wyszła od Pana? Ks. Lemański pisząc "zapraszałem" nie twierdzi, że to on zapraszał. Skoro( o czym wcześniej wspominał ks. Lemański) Pan zadzwonił do księdza i poprosił o spotkanie, a ksiądz odpowiedział : "zapraszam " to nie było to zaproszenie? I dalej - pisze Pan - " miałem spotkać się z sołtysem (o którym nigdy nie słyszałem, i z którym nie miałem rozmawiać), że miałem spotkać się z mieszkańcami Jasienicy" . To reakcja na słowa ks. Lemańskiego: " Czyżby obawiał się Pan spotkania z sołtysem, tym wysyłanym przez księdza Trojanowskiego do sprzątania ulic? A może nie zdecydował się Pan na wizytę w Jasienicy, by uniknąć rozmowy z tymi nowożeńcami, z których krzywdy tak Pan sobie ostatnio dworuje? " W którym miejscu ks. Lemański pisze, że Pan był umowiony na te spotkania? On tylko zastanawia się czego Pan się bał. A przecież istnieje możliwość, że będąc w małej Jasienicy, chcialiby się z Panem spotkać ludzie, których samo istnienie Pan podważał. I Pan o tym dobrze wie, a świadomie zarzuca ksiedzu kłamstwo. Kłamstwem jest, że ksiądz Lemański czekał na Pana? To, że wycofywał się Pan z każdego umówionego spotkania, nie znaczy, że ksiądz nie czekał! Przecież przekładał Pan to spotkanie ( co bez względu na powody, nie wygląda na szczerą chęć rozmowy). Dziwnym by było gdyby gospodarz nie czekał na gościa, który wyznacza następny termin spotkania. W tej części swojego tekstu Pan po prostu manipuluje słowami ks. Lemańskiego, świadomie próbując wprowadzić w błąd czytelników. Zakończenie natomiast jest już obrzydliwą, niczym nieuprawnioną insynuacją, obrażającą księdza Lemańskiego w sposób niegodny chrześcijanina. Ja nie wierzę, że Pan nie wierzy ksiedzu Lemańskiemu. Wsłuchując się w jego słowa uważnie, analizując po kolei wydarzenia, wykorzystujuąc minimum psychologicznego wyczucia - nie można ks. Lemańskiemu nie wierzyć. Można krytykować jego zachowania, można się z nim nie zgadzać, można go nawet nienawidzieć, ale nie można mu nie wierzyć! I Pan dobrze o tym wie. Pan nawet nie jest w błędzie, Pan jest cyniczny Panie Terlikowski. Mnie jako praktykującą katoliczkę Pana zachowanie brzydzi. Już nie podziwiam Pana inteligencji. Inteligencja na służbie złego cnotą jest wątpilwą.
anonim2013.07.26 11:04
Analiza Aliny Petrowej-Wasilewicz z KAI nt. sekwencji wydarzeń jasno pokazuje, w jak umiejętny propagandowo sposób ks. Lemański wylewał swoje żale i prowadził wojnę z arcybiskupem. Sprytnie i chytrze. W podobny sposób rozgrywa (rozgrywała) swoje ataki na Polskę, Kościoł czy ludzi prawicy Gazeta Wyborcza. Zaplanowany na kolejne kroki. Zwłaszcza w latach jej "panowania" - l. `90. Taki sposób dochodzenia racji dykwalifikuje ks. Lemańskiego, jego "niewinność" i czyste intencje a w dyskusji na "autorytety", jaką podrzucili wrogowie katolicyzmu i Pana Boga, każe wierzyć ks. abp. Hosnerowi, zresztą w zgodzie z doświadczeniem Kościoła. Tak samo nakazuje postąpić rozum w sporze Terlikowski-ks. Lemański. Słowo przeciw słowu - nie wierzę żadnemu słowu ks. Lemańskiego. Dla mnie, obserwatora wydarzeń, ogromne znaczenie ma także argument niby drugorzędny, który jednak zawsze, od lat PRL-u przez III RP, okazywał się słuszny - "z przyjaciół". Okazuje się, że ks. Lemański dokonał rzeczy niemożliwej - "nawrócił" aborcjonistów, eugeników, aktywistów homoseksualnych, "czerwonych" i "różowych". Wszyscy stali się obrońcami Pana Boga, Kościoła, zbawienia i ks. Lemańskiego. Uczciwemu a myślącemu wystarczą te dwa argumenty, komu wierzyc na słowo. Kościół trwa 2 tysiące lat, przeżył bardzo wiele podobnych sytuacji. Przeżyje i tę.
anonim2013.07.26 11:19
Miłość bije Panie Tomaszu, pogratulować chrześcijaństwa w praktyce. A propos praktyki - od Pańskiego zawziętego szczekanio-plucia uczą się erystyki co ubożsi w klasę frondelkowicze.
anonim2013.07.26 11:24
->perfectstranger. Się nie egzaltuj, Terlikowski użył cytatu z ks. Lemańskiego... No, może od siebie dołożył to o zgwałceniu. Choć też nie całkiem - "niewinny" ks. Lemański z usmiechem na ustach rzucił taka supozycję w eter. "Gwałcić" miał ks. Hosner. Zgadzam się, Terlikowski nie miał prawa użyć tych słów wobec ks. Lemańskiego. Co innego wobec biskupa. Wszyscy wiemy, itd... Ale wobec "kochanego" księdza? Jedynego sprawiedliwego w Gomorze?
anonim2013.07.26 11:26
Tomasz Terlikowski kolejny raz udowadnia w swoim tekście, że tzw. "spór ideologiczny", w którym chciałby występować jako jedna ze stron, jest w rzeczywistości gówniarską połajanką, a tzw. "wartości", których TT broni, to nic więcej, jak tylko puste hasła, na które nabierać dają się mniej rozgarnięci frustraci. Najwyższy czas przyznać się Panie Terlikowski, że nie przemawia Pan z pozycji chrześcijanina, ale z pozycji średniej klasy publicysty, który próbuje zdobyć popularność za wszelką cenę i chwyta się w tym celu metod żywcem wyjętych z portali plotkarskich i telewizyjnych gniotów. Niby nic w tym strasznego, niby taki świat... A jednak cholernie razi. Idź Pan z Jasiem Kapelą się ponapie..alaj w MMA, a nie bierz się za "reprezentowanie" chrześcijańskiej tradycji.
anonim2013.07.26 11:27
"i uznałem, że z oszczercą nie ma co gadać" To mówi, też o Tobie Tomku. Nie znasz do końca, co miało miejsce podczas rozmowy obu Panów. A wydajesz osąd... To tak po chrześcijańsku, rozumiem :-)
anonim2013.07.26 11:36
Myślę, że przypomnienia wymaga ten tekst: http://wpolityce.pl/wydarzenia/58410-analiza-kai-od-otrzymania-dekretu-ks-lemanski-rozpoczal-akcje-deprecjonowania-i-niszczenia-autorytetu-abp-hosera Piszący tu za wierszówkę ateiści i inni cichociemni na pewno go znają, ale dobrze, aby znali go/przypomnieli sobie również normalni frondowicze.
anonim2013.07.26 11:43
@perfectstranger Bateria wysiadła? Z takimi sztuczkami wracaj do Palikota..: "No, może od siebie dołożył to o zgwałceniu. Choć też nie całkiem - "niewinny" ks. Lemański z usmiechem na ustach rzucił taka supozycję w eter. "Gwałcić" miał ks. Hosner."
anonim2013.07.26 11:52
@arbiter <<"prawdziwe zaklęcia"? Nie ma prawdziwych zaklęć. Chyba katolicy nie powinni wierzyć w magię>>. Są prawdziwe zaklęcia - jeśli nie wierzysz to i tak Cię nie przekonam. Są zwrócone do szatana - i on czasem ich wysłuchuje. "Chyba katolicy nie powinni wierzyć w magię". Katolicy przede wszystkim mają się zajmować wiarą w Jezusa i Jego Objawienie, ale jednocześnie wierzą w istnienie zła i realność świata duchowego z tym złem związanego (niezły rym mi wyszedł). @streetcleaner mógłbyś nas oswiecić co "jest na rzeczy" w muzyce Marleya, Led Zeppelin, Big Cyca, Electric Light Orchestra czy Comy"? Pisząc 'na rzeczy' miałem na myśli nie tylko satanizm, ale także promowanie niemoralności - tylko część tych zespołów jest strikte satanistyczna. Już zresztą częściowo Was 'oświecałem' pisząc, że część tych utworów czy całych zespołów (np. Led Zeppelin) jest poświęconych szatanowi. Pisałem też, że zło im bardziej ukryte tym dla niego lepiej - tu nie został np. wymieniony zespół Him - strikte satanistyczny zespół, który gra całkowicie lajtową muzę (ale na cześć szatana - np. 'join me in the death' odnosi się wprost do niego.) Do Big Cyca nic nie mam - taka śmieszna kapela, choć lekko wulgarna (nie wiem czemu go wymieniłeś).
anonim2013.07.26 12:06
@B-new Big Cyca wymieniłem a propo "Makumby" rozumiem że Led Zeppelin są niemoralni po śpiewaja o fizycznym aspekcie miłości? podobnie jak Presley, Berry, Little Richard i inne gwiazdy rock and rolla 2 dekady przed LZ, które czasem faktycznie przyprawiały o zawał konserwatywną częsć społeczeństwa USA (zagrożenie raczej fizjologiczne niz duchowe ;]) o Him nie pytałem (dla mnie ten "zespół" to bardziej zagrożenie estetyczne niz duchowe, poprostu kicz i szmira) za to pytałem zdaje sie jeszcze o Marleya i ELO
anonim2013.07.26 12:09
@arbiter napisał: „Powiem więcej, podejrzewam, że jeśli obok siebie staną: ksiądz i Bóg, to też klękniesz przed księdzem i to jest Twój problem i wielu innych na Frondzie”. 1. Podałem bardzo jasną wykładnię tego, na czym polega szacunek dla kapłana. Nie umiesz odnieść się merytorycznie, bo nie masz kontrargumentów i nie przyznasz się do tego żeś cham. Za to podejrzewasz :D. Kompletnie nie interesuje mnie, co podejrzewa heretyk i antykatolik. napisałeś: „"A ty, pomiocie szatański" - 2. przykazanie miłości + VIII przykazanie sugeruję sobie odświeżyć.” 2. Łamiesz oba te przykazania w każdym komentarzu! To wyjątkowa hipokryzja i bezczelność pouczać w tej kwestii innych. Ponad to przypomnę ci słowa Jezusa wypowiedziane do Piotra: „Idź precz szatanie!”. Ty jesteś tylko szatańskim pomiotem i mówię to do ciebie z uwagi na 2. przykazanie miłości – nawróć się! napisałeś: „"Ksiądz arcybiskup" sam się skompromitował, ja tylko przedstawiam fakty,” 3. Nie jesteś w stanie udowodnić w żaden sposob, że to co tu wypisujesz to są fakty. Fuj! napisałeś: „w żaden sposób go nie obrażam, w przeciwieństwie do użytkowników Frondy obrażających moją skromną osobę nieustannie na tym portalu, bo śmiem mówić prawdę.” 4. Obrażasz księdza arcybiskupa notorycznie insynuując rzeczy i słowa, których nie byłeś świadkiem. Notorycznie piszesz Hoser albo p. Hoser. Po raz pierwszy użyłeś słów ksiądz arcybiskup, ale za to w cudzysłowie. 5. Poza tym, twoja osoba nie jest skromna, co widać po twoich opiniach, nie mówisz również prawdy. I jeszcze, jeśli uważasz że X. apb nie zasłużył u ciebie na szacunek, to z jakiego powodu oczekujesz szacunku dla siebie? Co takiego robisz, żeby zasłużyć na szacunek?
anonim2013.07.26 12:18
@perfectstranger "Lubię led zeppelin, kocham Jezusa Chrystusa". Jeśli rzeczywiście kochasz Jezusa to dla Niego zrezygnuj ze słuchania zeppelinów - czasem trzeba coś stracić jeśli się kogoś (Kogoś) kocha. Wiem co mówię, bo wielu z tych zespołów nie tylko słuchałem ale grałem ich kawałki na gitarce (w tym Zeppelinów). @streetcleaner Co chcesz od Makumby? Że niby taka rasistowska? Eee bez przesady.. "Led Zeppelin są niemoralni po śpiewaja o fizycznym aspekcie miłości?" - akurat o Zepelinach powiedziałem, że to wprost sataniści, a nie tylko nie moralni. Wiele ich kawałków jest poświęconych szatanowi, a Jimmy Page to zwykły okultysta. Marley raczej satanistą nie był ;) ELO - tu mnie zaskoczyło jak kiedyś usłyszałem, że ktoś z zespołu miał jakieś powiązania okultystyczne, ale w sumie tego nie sprawdziłem (możesz sam to zrobić - ja przede wszystkim demonologią w muzyce się nie zajmuję).
anonim2013.07.26 12:32
jak mnie pytają co sądze o p.Terlikowskim , czy to niewierzący czy wierzący, zawsze mówie to samo, że takich ludzi o postawie jaką reprezentuje p. Terlikowski trzeba nam tolerować w Kościele ale nie można w rzadnym przypadku naśladować bo nie jest to zachowanie i postawa człowieka zakochanego w Jezusie, nie jest to postawa ucznia naszego Pana Jezusa ani człowieka, który w miłości i z miłości służy naszemu świętemu Kościołowi.
anonim2013.07.26 12:34
LOL agresywni i chamscy obrońcy księdza-celebryty atakują też Frondę. Wydaje im się, że teraz mogą już pluć i obrażać bez konsekwencji. Jakie to szczęście, że nie mam wokół siebie tych fanatyków.
anonim2013.07.26 12:49
sekta Lemańskiego robi się coraz bardziej agresywna, czyżby widzieli swój koniec?
anonim2013.07.26 12:56
Teraz już wiem, na czym polega problem pana Terlikowskiego On nie żyje w świecie faktów, ale swoich wizji.
anonim2013.07.26 13:36
A co wy się tak zapraszacie?Panie pojedz Pan tam z niezapowiedzianą wizytą...Bądz Pan chłopem a nie cieniasem...
anonim2013.07.26 15:28
Umawiać się z kimś dwa razy i odwoływać to to jednak niepoważne
anonim2013.07.26 15:37
Zakładania odpoiedź ... Cóż, taki człowiek ...
anonim2013.07.26 15:56
Jak to jest, że obrusza się Pan gdy ks. krytykuje bpa, a sam krytykuje Pan księdza? Niestety tu JEST analogia, znam się na tym (to tak piszę na wszelki wypadek, wyprzedzając stwierdzenie że to nie to samo - nawet krytykowanie kolegi przez kolegę tu podchodzi). Mam nadzieję, że za te wpisy nie dostaje Pan pieniędzy, brzydzę się myślą o braniu pieniędzy za pałanie świętym oburzeniem. Panie Tomaszu, proszę już przestać sądzić. Ten tekst to jak z pamiętnika małego chłopca, "ten a tamten zrobił mi to a tamto".
anonim2013.07.26 16:03
Niestety coraz częściej widać że redaktor Terlikowski nie cofa się przed żadnym świństwem byleby tylko dokopać komuś kto reprezentuję inne widzenie wiary katolickiej. To taki dzisiejszy faryzeusz ślepo zapatrzony nie w wiarę ale jej zewnętrzne struktury. A teraz red. Terlikowski możecie usunąć mój "nieprawomyślny" komentarz. tak jak robicie to zawsze.
anonim2013.07.26 16:13
Nie wiem nawet jak skomentować artykuł TPT... Może upał panu redaktorowi percepcję zaburzył ?
anonim2013.07.26 16:15
@arbiter Wypunktowałem twoją wypowiedź merytorycznie i wykazałem ci czarno na białym że: – jesteś człowiekiem pozbawionym kultury i szacunku wobec kapłana. – rzucasz oszczerstwa, których nie możesz uwiarygodnić – notorycznie napominasz katolików odnośnie przykazań (jakim prawem?) samemu je łamiąc, mało tego, nie będąc katolikiem. Zwykła bezczelność i hipokryzja. – twoje wypowiedzi są sloganami nic niewnoszącymi do dyskuscji (dyskusja jałowa) – nie masz bladego pojęcia o Kościele Katolickim, Katechiźmie Katolickim i o Ewangelii, mimo tego wypowiadasz się na te tematy w sposób autorytatywny, co jest i śmieszne i wkurzające. A teraz najlepsze; po raz kolejny napisałeś, że X. bp Paetz jest pedofilem, co jest poważnym oskarżeniem, którego nie postawił jeszcze nikt, nawet GW. Jeśli X. bp to przeczyta, może pozwać cię do sądu i wygra. Radziłbym ci wytłumaczyć się z tych oskarżeń tu na tym forum, żeby uniknąć niewątpliwych kłopotów. W internecie nie jesteś anonimowy, a to co się tu napisze nie znika. Co do twojego chamstwa, którego się tak zarzekasz, to nawet w ostatniej twojej odpowiedzi znów dałeś jego wyraz. A i wypunktować nie potrafisz – kolejne slogany i dziecięca pyskówka. Żałosne. Jeszcze raz zastanów się nad oskarżaniem X. Bp Paetza. Memento!
anonim2013.07.26 17:02
@perfectstranger Wyguglaj sobie, dziecino. A jak już wyguglasz, to się może zastanowisz, czy w kontekście bp Paetza, prawidłowo sformułowałeś pytanie.
anonim2013.07.26 18:10
ten fragment o gwałcie jest bardzo freudowski. w sumie się nie dziwię, bo ks. Lemański jest całkiem przystojnym mężczyzną
anonim2013.07.26 18:32
Terlikowski kłamczuszku!
anonim2013.07.26 20:44
Tak, wyrzucajcie z kapłaństwa ludzi, którzy rozumieją powołanie i potrafią rozmawiać z ludźmi - zostawiajcie idiotów, dla których władza, hołdy i posłuszeństwo są najwyższą wartością... Papież Franciszek - mam nadzieję - odwróci ten głupi trend w Kościele, w którym są święte krowy (biskupi i liżący im tyłki księża) - i reszta, motłoch, który trzeba wyciskać z kasy, jak cytryny... Służebność - tego w moim Kościele nie widziałem od kilkudziesięciu lat... Tylko pycha i pogarda.
anonim2013.07.26 21:08
Dlatego tak wiele osób unikało spotkań z księdzem. Jest kłamcą, intrygantem, i poziom rynsztoka.
anonim2013.07.27 10:58
Terlikowski ma urojenia... Nie przeczytał dobrze tekstu ks. Lemańskiego. Mało co dotarło do tej pustej głowy, niestety...
anonim2013.07.27 11:29
@perfectstranger Bełkoczesz, dziecko.
anonim2013.07.27 11:36
@arbiter Z takim brakiem wiedzy za chudy w uszach jesteś, żeby dać mi radę. A wracając do bp Paetza, to oskarżenia były o homoseksualizm, a nie pedofilię. Homoseksualizm nie jest przestępstwem, a pedofilia jest, kołku. I jak wyglądasz ze swoją wiedzą i oskarżeniami? Które to przykazania były???