Szef ,,Iustitii'' liczy już tylko na zagranicę - zdjęcie
19.02.20, 13:20Fot. via Pixabay

Szef ,,Iustitii'' liczy już tylko na zagranicę

5

Szef „Iustitii” nie liczy już specjalnie na „niewdzięczny polski naród”. Lider grupy totalnych sędziów szansę na zatrzymanie procesu reformy wymiaru sprawiedliwości widzi już głównie w pomocy „państw demokratycznych” i Komisji Europejskiej.

- To właśnie działania Komisji Europejskiej i groźba sankcji w wysokości 400 tys. zł dziennie powstrzymały wycinkę naszej polskiej Puszczy Białowieskiej, do której dążyła władza – przypomniał prof. Krystian Markiewicz, prezes stowarzyszenia „Iustitia”, w wywiadzie udzielonym „Faktowi”.

Markiewicz przyznał, że reforma sądów jest konieczna, ale nie przy pomocy „walca” - jak to, jego zdaniem, robi rząd Prawa i Sprawiedliwości. Szef „Iustitii” jest także skłonny zgodzić się z tymi, którzy uważają, że zostali poszkodowani przez sędziów. „Takie są ich odczucia” - uważa.

Uczucie takie i jemu nie było obce. - Sam też byłem stroną, świadkiem i pełnomocnikiem mojej mamy w sądzie. I też przegrywałem sprawy, i też się wkurzałem. Zawsze ktoś przegrywa, niezadowolenie którejś ze stron jest wpisane w system, w którym jedna strona wygrywa, a druga przegrywa – stwierdził w wywiadzie dla tabloidu, dodając (by dodać sobie ducha?), że:- Sędziowie są dziś zjednoczeni jak nigdy przedtem - w przekonaniu, że trzeba bronić praworządności, ochronić niezależność sądów od politycznego sterowania. Ogromna większość sędziów staje po stronie Konstytucji i prawa Unii Europejskiej. Robią to dla nas wszystkich, dla ludzi.

wch/Fakt, w polityce.pl

Komentarze (5):

Lucy2020.02.27 10:33
To nie wiadomo co zwane Iustitia powinno byc rozwiazane ustawa Sejmu Rzeczypospolitej!!!Sedzia jako niezawisły nie powinien nalezeć do zadnych organizacji.Orzeka w imieniu Państwa Polskiego
lena2020.02.19 17:14
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, --------------------------------------------------- Moje kontakt do mnie telefon tu - www.xlove.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Mirek2020.02.19 16:35
Markiewicz nie kompromituj sie .Radze Ci zdrajco przejdz w stan spoczynku.Twoje donoszenie na Wlasny kraj nikomu juz za granica sie nie podoba,WPOLSCE nie ma zastosowania prawo unii MARKIEWICZ.W Polsce obowiazuje POLSKA KONSTYTUCJA I POLSKIE PRAWO MARKIEWICZ
stm.2020.02.19 16:24
Od 1990 r. był czas na zmiany w sądach, ale resortowe dzieci nie dopuściły.Teraz kanalie nie ma odwrotu. I ani krok w tył. Część tych cwaniaczków należy pozbawić zawodu sędziego i rozliczyć. Nie mam zamiaru płacić podatku na te kanale. Wasze tytuły profesorskie zdobyte nie za prace naukowe ale wg zasady wzajemnej adoracji nie świadczą o wiedzy. Wiem coś na ten temat, gdy studiowałem bardzo mądry człowiek , naukowiec nie otrzymał tytułu prof. bo nie był czerwony. Dostawały go ludzie po opinii czerwonych ale nie za wiedzę ani dorobek naukowy. Przez te lata te kanalie tak prowadziły sprawy w sądach, że mordercy robotników wybrzeża, śląska i zamordowanych ponad 140 ludzi patriotów nigdy nie osądzono. Dlatego te stare capy Strzębosze Zoole i nne sk... zamknijcie dzioby i nie denerwujcie uczciwych Obywateli, którym cierpliwość się kończy.
lex2020.02.19 16:00
Oszołom, zdrajca Polski, ludzka kastowa padlina.