Szczyt UE. Francja i Niemcy nie przyłączyły się do ataku na Polskę - zdjęcie
22.10.21, 09:10Fot. kprm, krystian maj

Szczyt UE. Francja i Niemcy nie przyłączyły się do ataku na Polskę

25

Jak informuje portal wpolityce.pl, opisując kulisy szczytu Unii Europejskiej, dwa czołowe kraje wspólnoty: Niemcy i Francja tym razem nie przyłączyły się do ataku na nasz kraj.

Obaj wspomniani wielcy gracze na politycznej mapie UE starali się nie wychodzić przed szereg antypolskiej nagonki. Tu prym wiodła tym razem Holandia, a także Szwecja i Dania oraz Luksemburg i Irlandia.

Dla przeciwwagi premiera RP Mateusza Morawieckiego wspierali premierzy Węgier i Słowenii. Przedstawiciele Litwy, Rumunii i Słowacji starali się zachowywać stanowisko umiarkowane, a prowadzący ostatnio z Polską spór o przygraniczną kopalnię Turów Czechy, milczały w osobie ustępującego premiera Babisza. 

 

ren/wpolityce.pl

Komentarze (25):

iwo2021.10.24 14:07
Przeciez to Niemcy rzada Unia, co za hypokryzja.
z Kanady2021.10.22 21:28
Myślę że się mylicie: mówią że sie nie przyłaczaja a zacieraja ręce, gdyż przez upokorzenie Polski będą czerpać zyski. MOwili, że budowa gazociągu z Rosja-Niemcy nie bedzie szkodziła szczególnie Europie Wschodniej, a obrazek mamy obecnie.
Jazzz2021.10.22 13:54
NIEMCY I FRANCJA NIE PRZYŁĄCZYŁY SIĘ DO ATAKU ??? Ciekawostka, bo cały czas widać jak na dłoni, że to oni kierują tymi atakami.. Pani Merkel nie atakuje, ale niemiecka prasa jak najbardziej. Niedawno, francuska dziennikarka wymieniła cały zestaw kłamstw, na temat Polski, notorycznie powtarzanych przez francuskie media, od lat. Do obejrzenia na Tysol.pl.
Mariusz2021.10.22 13:13
"To może obalić rząd PiS". Poseł Nowej Lewicy nie ma wątpliwości. Prezes PiS Jarosław Kaczyński miał wydać "zakaz" obniżania podatków. W decyzji mają wspierać go m.in. premier i szef NBP. Doniesienia portalu Onet komentował w programie "Tłit" Wirtualnej Polski wiceprzewodniczący Nowej Lewicy Krzysztof Gawkowski. - Energia, gaz, paliwa pójdą strasznie w górę. To będą podwyżki kilkudziesięcioprocentowe. Nieszukanie rozwiązań, które miałyby spowodować, że ulżymy Polakom na święta, że to będą mniejsze rachunki za prąd, gaz, czy jak wlewamy paliwo do baku, jest po prostu nieuczciwe - przekonywał. Przypomniał, że Lewica zgłosiła propozycję zmniejszenia akcyzy na 4 miesiące, na okres zimy, o 50 groszy. - To jest szansa, że będziemy mieli rzeczywistą ulgę dla tych, którzy korzystają dzisiaj z paliw. Morawiecki mówi, że mamy w budżecie wielką nadwyżkę, więc na 3 czy 4 mld zł, które chce z tej nadwyżki wyjąć Lewica, powinni się zgodzić. To jest pomoc Polakom - wyjaśnił. Gawkowski pytany był również, czy - jego zdaniem - poparcie dla PiS-u może się załamać. - Jeśli Polacy czują, że więcej kosztuje chleb, jajka, pieczywo, że mają do czynienia z większymi rachunkami, za chwile będą wyższe raty kredytów, to jest problem, którego Kaczyński nie będzie potrafił rozwiązać, jeśli nie będzie szukał tych rozwiązań. A ich nie szuka. On wie, że rządzenie polega na rozdawaniu. No i będzie problem. Myślę, że to jest jeden z elementów, które może obalić rząd. Drożyzna może obalić rząd PiS - stwierdził.
Anonim2021.10.22 13:06
Nauczmy się w końcu , że Duńczycy którzy nas oskarżają negocjują właśnie opłaty tranzytowe w gazociągu łączącym Norwegię z Polską(Baltic Pipe) . Cisza Czechów pewnie oznacza ,że złupili nas za Turów.
Han2021.10.22 12:41
No i cała prawda o zgniliźnie unijnej. Czas oprzytomnieć i zobaczyc kto jest kim.
Olej2021.10.22 12:08
Nie przyłączyły się do ataku, odgrywając rolę dobrego policjanta w grze ,,strugania'' Polski na określoną i wiadomą im wszystkim modłę pt. ,,macie polaczki siedzieć cicho''
Maciej Piwowar2021.10.22 11:14
Premierze>>RZĄDZIE ŻADNYCH USTĘPSTW WOBEC UNIJNEGO LEWACTWA.
mateuszjegliński2021.10.22 10:28
Przecież Niemcy maja Czechów.
Stary2021.10.22 10:18
Do brudnej roboty to oni mają swoje wojsko. To są kraje co mają najwięcej przekrętów i boją się jak w końcu uczciwość wygra prawo będzie prawem a demokracja nie będzie przez lewaków rujnowana.
bogdanus2021.10.22 10:16
O święta naiwności! To Merkel wprowadziła te ataki na Polskę a teraz chce uchodzić za dobrego policjanta. Polska za dobrze się rozwija i musi być powstrzymana, można wybrać rożne formy powstrzymania. W tym wypadku wybrano formę niepraworządności. Ma to dawać niby znamiona uczciwości ze strony UE, a jest łamaniem wszelkich traktatów, względem wolnego państwa. Wiedzą że PIS wygra w następnych wyborach za dobre rządzenie, to cisną by rząd się poddał i wyszedł z UE na własne żądanie. Co daje duże szanse na wygrane wybory przez opozycję. Wówczas będzie można przeprowadzić federalizację UE, tak jak tego chce PO, Lewica, PSL.
gorka2021.10.22 10:07
Niemcy sami nie musieli, wypuściły swoje owczarki! Co będą osobiście obszczekiwać, płacą i wymagają!
gorka2021.10.22 10:05
Na Litwę jak zawsze możemy liczyć. Kicz pojednania.
Kiki2021.10.22 9:57
To jest poniekąd walka konkurencyjna miedzy Niemcami i Franzuzami o wpływy gospodarcze na naszym rynku. Oni sobie na wzajem nic nie podarują.
POdPIS2021.10.22 9:53
Zarówno Francja a zwłaszcza Niemcy mają ogromne aktywa ulokowane na ziemiach polskich . Na wszelką ludzką siłę składa się czas i cierpliwość i dlatego istniej strategia na przeczekanie .Portfele Polakom chudną w oczach a na kolejne kredyty bez pokrycia nas nie stać . Unia wie że Rosja czeka woła nas z daleka i nasz rząd znalazł się w potrzasku .Musi z kimś się dogadać . A Polakom wracać na wschód niekoniecznie się podoba.
Kiki2021.10.22 9:45
Merkel "udaje przychylnego polsce" mediatora w sprawie Polski i Unii Europejskiej. To nic nowego. Metoda kija i marchewki.
Kiki2021.10.22 9:40
Niemieckie media w dalszym ciągu są polsce nieprzychylne. Zarzucają upartość i brak giętkości w polityce zagranicznej.
Przecież to Merkel wywołała awanturę2021.10.22 9:38
A teraz gra "dobrego policjanta", Rutte dostał rolę "złego". Makron wali po nogach, bo się ślini na kontrakty ws. energii jądrowej... a jak przegnie, to finał będzie jak z karaluchami-nielotami.
ak2021.10.22 9:28
Acha. To makrela już jest super, a Francuzów nie musimy już uczyć ja się je widelcem ! Koniec świata !
słońce Peru mistrz bajeru2021.10.22 9:26
oddajcie władzę POstkomunie hołotko
Prym w ataku na Polskę2021.10.22 9:31
wiodło PO, lewica i zboczeńcy. Niemcy nie musiały się wysilać
Szabrownicy 2.02021.10.22 9:36
... mojo swoich srebrnikowych "pejsatych pacholkow" w polin .... szalom kalkstein https://www.youtube.com/watch?v=VtV40ThLcXk&t=723s
JM2021.10.22 9:23
Wszyscy dokładnie rozumieją o co chodzi w tej rezolucji tylko się boją wychylić. Nie rozumieją jednak, że w przyszłości ich może spotkać to samo. Że zostaną zniewoleni, a ich kraje stracą niezawisłość, a może i niepodległość!!! "Historia jest nauczycielką życia". To mądre powiedzenie niestety nie przemawia do wszystkich. Może nie znają historii? Polacy historię znają dobrze i pamiętają rozbiory, niemiecką i rosyjską okupację! Nie zna jej chyba totalna banda, która przyczynia się do powtórki z historii!!!! Polacy, miejmy oczy i uszy otwarte! Przyszłe wybory powinny wykosić te nazwiska z życia politycznego i społecznego, a ich samych powinna spotkać surowa kara za zdradę Polski!!!!!!! Będę o to apelował przy każdej okazji.
Przemek2021.10.22 11:51
Żeby PiS wygrał następne wybory, to PiS musi się bardzo postarać. I pisze to osoba, która odkąd PiS powstał, głosowała tylko na tą partię. Nie wystarczy, żeby być mniej złym, niż opozycja. Droga Hiszpanii mnie nie interesuje. Partia centroprawicowa ma pozostać centroprawicowa. Niestety ostatnie 2 lata rządów PiS temu przeczą.
Aldona2021.10.22 9:20
FRANCJA DOSTANIE KONTRAKTY NA ELEKTROWNIE ATOMOWEJ I URATUJE SIE PRZED REWOLUCJA SOCJALNA I TOTALNĄ DEMOLKĄ KRAJU A NIEMCY ? no cóż może pozostawimy na jeszcze troche te Oscholomy, Chohlandy i Schwindlidle sprzedające nam chińskie towary do czasu aż Polacy nauczą się handlować z Chinami.