05.03.19, 08:35zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons

Szczerski przeprasza za słowa o nauczycielach i 500 Plus

Wypowiedź prezydenckiego ministra, Krzysztofa Szczerskiego o podwyżkach dla nauczycieli wzbudziła spore kontrowersje. 

Szef gabinetu prezydenta RP stwierdził w niedzielnym programie "Śniadanie w Trójce", że nauczyciele nie mają przecież "obowiązku życia w celibacie". "W związku z powyższym także te transfery, które są dzisiaj dokonywane np. dla rodzin polskich - 500 plus - to też dotyczy nauczycieli"- wskazał Szczerski. Posłowie opozycji totalnej domagają się od prezydenta natychmiastowej dymisji ministra. Głowa państwa zabrała wczoraj w "Faktach" TVN głos na temat wypowiedzi szefa gabinetu. Andrzej Duda wyraził przekonanie, że minister Krzysztof Szczerski  „nie chciał nikogo ani obrazić, ani urazić, wyraził się bardzo niezręcznie”.

"Po prostu źle się wyraził. Jestem przekonany, że na pewno nie chciał nikogo obrazić. Nie wypowiedział się z premedytacją, w taki sposób, żeby komuś dokuczyć, żeby ktoś się poczuł urażony, na pewno nie miał takiej intencji"-stwierdził prezydent. 

Głos w tej sprawie zabrał dziś sam Szczerski. 

"Nie było moim zamiarem urażenie kogokolwiek; jest mi niezmiernie przykro, że moje słowa, które uległy zniekształceniom i celowej instrumentalizacji, mogły wywołać negatywne oceny co do moich intencji. Wszystkich, którzy z tego powodu poczuli się urażeni, przepraszam"- podkreślił w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

"Sam będąc nauczycielem akademickim osobiście bardzo cenię i poważam zawód nauczyciela"-zaznaczył prezydencki minister. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.03.5 17:59
Jakbym słyszał mojego szefa " Jaka premia? Przecież dostajesz 500+"
JaKi2019.03.5 15:50
Ale za co przepraszać? Każdy ma możliwość sobie dorobić do pensji jeżeli pracodawca słabo płaci. Zrobić sobie dzieci,można coś ukraść i sprzedać,można coś przynieść z pracy do domu,można żonę wysłać na ulicę w celach zarobkowych itd. Możliwości sa nieograniczone,a Szczerski poddał tylko jeden z pomysłów.
Jaromir2019.03.5 12:56
Tak z tymi , pożal się Boże, politykami jest. Najpierw pieprzą durnoty,.potem wmawiają, że ich wypowiedż zmanipulowano, wyrwano z kontekstu a na końcu przepraszają z podwiniętym ogonem!
Hanna2019.03.5 10:37
Przeprosin nie widzę.Zamiast na Ukraińców i Żydów polski rząd powinien wydawać pieniądze nasze na nauczycieli i służbę zdrowia., na starych ludzi --bo nadal części z nich brakuje pieniędzy na jedzenie co wczoraj widziałam w sklepie. Moim zdaniem ---minister Szczerski do dymisji.!!!!!
StanPio2019.03.5 14:38
Nasze dzieci są od przedszkola uczone, że pochodzą od małpy. A także, że zwierzęta mają większe prawa niż człowiek, bo człowiek może być zabijany w łonie, wg nich samicy, a zwierzeta nie. Jak nauczyciele bedą uczyli kim jest człowiek, co to jest prawda, po co został stworzony świat i człowiek - to wtedy można bedzie im płacić pensje 5-7 tysięcy miesiecznie, a tak co najwyżej minimum socjalne przyznawane dla dzieci niepełnosprawnych
Torchwood2019.03.5 9:30
Gdzie dokładnie są te przeprosiny? To co powiedział Szczerski przeprosinami definitywnie nie jest.
zygmunt2019.03.5 9:16
nie widze w tej wypowiedzi nic za co trzeba przepraszac
zenio2019.03.5 9:17
BO jesteś ograniczony umysłowo.
Gość2019.03.5 9:25
To powiem prościej. Mało ci kasy? Zrób sobie dzieciaka.