Szaleństwo gender trwa. W Anglii już nie ,,matka'', ale rodzic karmi dziecko... ,,klatką piersiową'' - zdjęcie
18.02.21, 11:00Fot. via Pixabay - Chickenonline / christianabella

Szaleństwo gender trwa. W Anglii już nie ,,matka'', ale rodzic karmi dziecko... ,,klatką piersiową''

54

Ilość absurdów związanych z wprowadzaniem ideologii gender przerasta najśmielsze wyobrażenia. W Anglii pojawił się kolejny absurdalny przepis, tym razem dotyczący karmienia dziecka piersią.

Personel oddziałów położniczych szpitali w Brighton w południowej Anglii nie może już od tej pory mówić o karmieniu dziecka przez jego matkę piersią. I wcale nie chodzi tylko o słowo „matka”. Personel ma używać też słów „karmienie klatką piersiową”.

Placówki chcąc być „bardziej przyjazne” transseksualistom poinstruowały personel, że od tej pory „mleko matki” nazywać należy „mlekiem ludzkim”. Pojawiły się też takie potworki językowe jak „mleko od karmiącej matki lub rodzica”.

W wytycznych napisano:

W wyniku zmian terminologicznych dążymy do ochrony trans- i nie-binarnych użytkowników naszych usług i pracowników służby zdrowia przed dodatkowymi prześladowaniami, uznając znaczący wpływ, jaki może to mieć na dobrą kondycję psychiczną i emocjonalną. Uznanie kontekstu kulturowego, w którym następuje rozwój usług, ma zasadnicze znaczenie dla uczynienia życia osób trans i niebinarnych bezpieczniejszym”.

Dodano też, że zamiast „kobieta” należy mówić „kobieta lub osoba”, a „ojca” zastąpiono „rodzicem” lub „współrodzicem".

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (54):

Skrzypek na dachu2021.03.9 13:49
Cioty pedzie i transgenderowce w skrajnie tenczowym lewicowym Brighton wprowadzili politycznie poprawne nowomowe ale normalnie smieja sie z nich wlasnie mahometanie i murzyni .
Anonim2021.02.19 3:42
Szatański bunt przeciwko Bogu, wszak szatan wymyśli lepiej!
ARAB2021.02.18 21:01
Czy oni w Angli nie maja domow wariatow? Przecez takie bzdury, zeby powaznie mowic trzeba byc na prawde nienormalnym, czyli wariatem. A takich sie izoluje. Biedni Anglicy, niedlugo zostana tam tylko "konserwatywni" muzulmanie, reszta wyginie.
Maria Błaszczyk2021.02.18 19:17
A wystarczyłoby sprawdzić, co NHS konkretnie napisał, a byście wiedzieli, że nie ma tam nic, że to trzecia prawda ks. Tischnera, że "nie może mówić" oraz "należy nazywać" itd. I w tych zaleceniach stoi jak wół, że wobec większości "można" i "należy". I jakimi trzeba być ludźmi, by uważać, że pomysł bycia miłym i uprzejmym dla klientów placówki ochrony zdrowia - w tym wypadku osób świeżo po porodzie, które zupełnie bez niczyjej pomocy są obolałe, wrażliwe, rozchwiane emocjonalnie, wyczerpane ponad wszelkie limity - jest czymś niewłaściwym. I nawet jeśli tak koniecznie chcecie pokazać im, jak bardzo ich nienawidzicie - to pomyślcie o tym, że tam jest też malutkie dziecko, które doprawdy nic nie zrobiło, by zasłużyć na Waszą nienawiść. I dla dobra tego dziecka wszyscy, którzy mogą, powinni dołożyć wszelkich starań, by jego rodzice jak najszybciej wracali do formy. A znęcanie się nad nimi poprzez pokazywanie, że nie zrobimy tego nieprawdopodobnego wysiłku i nie będziemy stosować języka, który dla nich jest nieraniący tylko dlatego, że jesteśmy w większości, jest słabe...
Labrador2021.02.18 23:46
To nie ma niczego wspólnego z byciem miłym. To narzucanie mowy poprawności politycznej i hołdowanie skrajnej głupocie aby prześladować ludzi wyłamujących się z poprawności politycznej, gdyż ich zdrowy rozsądek nie pozwala na powielanie tych lewackich idiotyzmów.
Maria Błaszczyk2021.02.19 1:05
Owszem. Chodzi o bycie miłym i nienarzucanie innym osobom swojego sposobu postrzegania tego, jakie powinny być. A chamstwo i brak życzliwości może nie powinny być prześladowane, ale osoby cierpiące z ich powodu nie nadają się do pracy w ochronie zdrowia. Jest tyle innych fajnych zawodów, gdzie nie ma okazji znęcania się nad zależnymi od siebie ludźmi.
Anonim2021.02.19 12:26
przecież to patologiczni zmiennopłciowcy narzucają wszystkim naokoło swoje anty-zasady i zmuszają wszystkich przemocą do traktowania ich jako "ludzi". Dochodzi do tego że zmiennopłciowcy zniszczyli sport kobiecy i wymuszają dostęp do szatni dziewczynek w szkołach. Za coś takiego powinni być surowo karani.
Skrzypek na dachu2021.03.9 13:52
Zbokopedofilia bezbozna to zagrozenie dla cudzych dzieci .
tu-du2021.02.19 14:24
"Marysiu"? Widzę, że nadmiar wiadomości tak cię "rozdyma", że piszesz o wszystkim, tylko nie o poronionych pomysłach zmiany nazw przez ludzi, których klepki zostały "rozwichrzone" co najmniej, jak włosy ich premiera ?!
Tylko PO2021.02.18 17:54
Nie można dyskryminować TRANSOWYCH. Wyobraźmy sobie , wchodzi do toalety KOBITA, chce się WYSIKAĆ, i nagle przez 76 SEKUND poczuła się CHŁOPEM i chce się WYSIKAĆ jak CHŁOP, a tu NI MA PISUŁARA, chce na STOJĄCO SIKAĆ i co??? Dlatego KONGRES i BIDEN muszą NATYCHMIAST UCHWALIĆ, że w każdej BABSKIEJ toalecie musi być PISUŁAR, żeby BABY mogły sobie SIKAĆ na STOJĄCO. Nie można DYSKRYMINOWAĆ BAB. Także powinna zorganizować OGÓLNOPOLSKI PROTEST nijaka LUMPERCICA z WROCKA- BRESLAŁ, pod hasłem "W KAŻDEJ BABSKIEJ TOALECIE CHŁOPSKI PISUAR".
mka2021.02.18 21:03
a jakjakis trans wejdzie do toalety kobiet i poczuje sie cholpem i zgwalci co co co ?
Darek2021.02.18 15:41
Ja jako ojciec też karmię piersią syna - piersią z indyka!
Jahu🐟2021.02.18 15:09
a społeczeństwo angielskie takie tępe, że pozwala na takie wariactwo czy takie strachliwe, że pozwala sobie robić z siebie debili.. czy uda nam się to szaleństwo zatrzymać jak będziemy dalej w milczeniu godzić się na każdy urojony pomysł chorych ludzi.
Art2021.02.18 15:23
Wyobraź sobie, ze społeczeństwo angielskie, a raczej brytyjskie, nie widzi w tym niczego złego. Po prostu. Ułatwiamy życie sobie i innym. Fanatyzm religijny jest tam bardzo niemile widziany.
Jack2021.02.18 15:50
Art debilu , co ma religia do nazwania piersi kobiety piersią. Klatkę piersiową to masz Ty pajacu i nią możesz karmić swój pusty łeb.
ddd2021.02.18 21:03
Dowod na to, ze spoleczenstwo jest coraz bardziej chore, nienormalne, ubezwlasnowione, glupie.
Wycieraj dupy Polskim Panom, wycieraj...2021.02.18 14:22
Ty brudasie białoruski!
toWarzysz Piwo ??? z radia Erewan2021.02.18 14:14
obywatele ... wszystkie buraki czerwone w kibucu sa rowne i skonczmy s ta stara spiwka ... badz co badz naszej ... krolowej pop ... Maryli .... ze to niby ..... Dala mi mamusia , slodkiego cycusia..... zeby do chlopakow , smiala sie gebusia ... no nie to juz nie uchodzi ... hehe
Asior2021.02.18 14:03
ależ te zboki są tępe w ryj.... Myślą, że jeśli zakażą mówić, że dziecko jest karmione kobiecą piersią to znaczy według nich, że jest karmione z męskiej pedalskiej fajki??? Chorzy ludzie....
Beno2021.02.18 13:35
To chyba dobrze, że Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Faktycznie nie pasują, a ponadto trochę głupkców i pyszałków ubyło. Niech się utopią w swoim szambie.
toWarzysz piwo ???? z radia Erewan2021.02.18 14:18
... obywatelu ... macie pelno racje ... ci tam na wyspie z ... city londona .... uczo sie juz plywac na sucho ... a szkoci na wypadek tego tsunami ... nawet juz porcieta sciagli ... bo POtop ich nie minie ... chocby tylko dlatego ... obywatelu ...ze lejo wode a woda ze ... szamba ... !!!!
Anonim2021.02.18 13:27
Lewactwo chce w ten sposób osiągnąć leninowski Ideał w postaci zlikwidowania rodziny. Ponieważ mordowanie ludzi, presja ekonomiczna i standardowe pranie mózgu nie działa z odpowiednią siłą, lewactwo usiłuje w taki sposób "wychować" kolejne pokolenie, aby ludzie stali się psychicznie NIEZDOLNI do tworzenia normalnych relacji. Orewllowska operacja na języku. Pamiętajcie - gdy przyjdzie czas, należy koniecznie wyszukać sprawców tej agresji i przykładnie ich ukarać. Nie może być tak, że lewacy gwałciciele umysłów pozostaną bezkarni. Goebbels roku 2021 pod Sąd! Żadnej litości. niechaj Prawo znaczy Prawo. Precz z nazizmem.
Anonim2021.02.18 13:23
A tatus poi wezem ze spodni. To koniec angoli.UUUUUUUUURRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAA
anna2021.02.18 13:18
gdzie mój komentarz
toWarzysz piwo ??? w radiu Erewan2021.02.18 14:22
.... obywatelko a jestescie PISaci ...???? bo cos sie zdaje ze to .... obiecki sPOd kiecki .... a gupiemu radosc ... no to dawajcie ten donos ... no chyba ze na nos ...?????
AAAtomek2021.02.18 13:05
ja też tak chcę possać
Anon2021.02.18 12:38
Zajmijcie się może waszymi ulubieńcami z po, o nich wiecie trochę więcej
Orwell2021.02.18 12:38
Nowomowa (ang. newspeak) – sztuczny język. Charakteryzuje się tendencją do eliminacji jak największej liczby „niepotrzebnych” lub niekorzystnie (z punktu widzenia ideologii gender) nacechowanych wyrazów przez zastąpienie ich sztucznymi ekwiwalentami, w celu strywializowania języka (ogłupienie ludności) oraz wyeliminowania nieprawomyślności przez takie przekonstruowanie języka, by niemożliwe stało się sformułowanie w myśli czegokolwiek, co godziłoby w panujący reżim – zarówno poprzez mowę, jak i myśli (tzw. myślozbrodnia). Pojęcie nowomowy z czasem przekroczyło ramy powieści Orwella i używane jest również jako określenie narzędzia (stylu wypowiedzi, quasi-języka) stosowanego przez władzę w państwach totalitarnych, która posługując się stałym zestawem typowych dla siebie określeń, fałszujących rzeczywistość, ma na celu narzucenie swoim obywatelom określonego systemu wartości.
Maria Błaszczyk2021.02.18 19:09
Tylko że po pierwsze wystarczy przeczytać informację NSH by wiedzieć, że nic nie będzie zastępowane, tylko że w przypadku małego odsetka osób niebinarnych czy trans mogą być stosowane te inkluzywniejsze formy. To trochę tak, jakby się oburzać, że używamy potworka takiego jak "zaburzenia ze spektrum autyzmu" albo "stan przedcukrzycowy"... No a po prostu w pewnym momencie zdaliśmy sobie sprawę z istnienia pewnych zjawisk, więc próbujemy do nich dostosować język. A po drugie, tu nie o reżim chodzi - tylko o żywe czujące osoby, w trudnym momencie w życiu. Bo nikt nie czuje się po porodzie jakoś świetnie, to nie jest ten moment w życiu, karmienie piersią jest na początku wyjątkowo bolesne i frustrujące i stosowanie języka nieprzysparzającego dodatkowego cierpienia, niepogłębiającego poczucia wyobcowania itd. jest dobrym pomysłem - i na pewno wpisuje się w zasadę "primum non nocere".
Labrador2021.02.18 23:59
Nie mogą być używane tylko mają być używane. A kto się nie podporządkuje to dostanie wilczy bilet i kilka latek za "homofobię". Na tym polega ten marksistowski terror. Wystarczy np. zaobserwować to jak są jakieś akcje polityczne organizowane wśród celebrytów w "obronie" LGBT. Jak się któryś wyłamie i nie promuje tęczowych zboczeńców lub jest tzw. "białym suprematorem" to nie dostaje angażu w filmie, w sztuce teatralnej itp. Nie musi być wrogiem LGBT - wystarczy, że nie jest weganinem lub nie wygłasza laudacji na temat LGBT czy nie wyśmiewa się z Kościoła. Ostatnio ofiarami hejtu stały się osoby, które nie chciały wziąć udziału w politycznej hucpie jakim był strajk mediów prywatnych. Tych którzy się nie zaangażowali nazywano faszystami i akolitami TVPI-s aby ich ośmieszyć poniżyć i zastraszyć psychicznie. I to ma być ta tolerancja, pluralizm i inne lewackie bzdety. Po prostu nie lubię jak ktoś pod płaszczykiem "wzniosłych idei" próbuje robić ze mnie idiotę.
Maria Błaszczyk2021.02.19 1:23
Nie no, w ogóle go rozstrzelają. Na miejscu. Na śmierć... A tak poważnie, to coś musimy wybrać. Albo staniemy po stronie agresywnych nienawistników, narzucających innym ludziom swoją wizję wszystkiego, tym tego, jak nazywać mleko, którym karmią swoje dzieci własną piersią, próbując zapanować nad doświadczanym właśnie bólem i poczuciem, że właśnie im się życie skończyło, albo po stronie osób, które po prostu coś postrzegają inaczej niż my. To samo dotyczy ludzi, co by chcieli np. topić z kamieniem młyńskim u szyi innych ludzi. Możemy stawać po stronie psycholi albo uznać, że nie ma nic dobrego w przemocy - a wtedy takich gnojów musimy wykluczać z miejsc, gdzie pracuje się w zespołach. A co do TVPiS - jeśli stajesz po jego stronie, to rzeczywiście może się zdarzyć, że ktoś Cię nazwie jego akolitą. Ale jeśli uważasz to za ośmieszające lub poniżające - to może nie stawaj po tej stronie? Co do faszyszmu, to przesada i za duże słowo, ale poparcie idei wyniszczania jednych mediów podatkami, z których się zasili inne media, jest dość samobójczym działaniem, jeśli nie liczysz na to, że będziesz w tej drugiej grupie, prawda? I nikt nie próbuje robić z Ciebie idioty - próbujemy chronić tych, którzy ochrony potrzebują, bo świat pełen jest przemocowych gnojków, którzy dla własnej przyjemności lubią krzywdzić innych.
Anonim2021.02.18 12:36
Za chwilę penis będzie miał nazwę : kość łonowa zakończona bananem? Debilizm do potęgi. Ale jedno pytanie : Kto za tym stoi, że ludzie idą wbrew zdrowemu rozsądkowi i że jest taka niewyobrażalna politpoprawność???.
Marian2021.02.18 12:39
Nie powiem, bo byłby to antysemityzm.
Rafał2021.02.18 12:34
Przecież język się ciągle zmienia i podlega ewolucji... Dziś też używamy innych określeń niż funkcjonowały w języku 200 lub 300 lat temu. Niektóre zniknęły, inne się zmieniły lub pojawiły się nowe, co w tym złego lub bulwersującego?
Anonim2021.02.18 12:38
Rafał - a ja mam piękne futerko na klacie i co? , będę tym futerkiem karmił dziecko ?. Zastanów się co piszesz.
MaxFiend2021.02.18 12:32
W czym komukolwiek to może przeszkadzać?
katolik2021.02.18 12:09
Moze lepiej mówić płyn podaje pół człowiek- pół zwierzę
Tfu2021.02.18 11:52
Nie da się karmić dziecka klatką piersiową.To przeczy ludzkiej anatomii.Dziecko można karmić mlekiem z gruczołów mlekowych, które posiada rodzic zeński..no jap...ę, tak sie starałem a tu znowu seksizm.
marek2021.02.18 11:52
Właśnie do tego prowadzi lewackie wypaczenie umysłu! Absurd goni absurd i głupotą pogania. Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek dylematy co do lewactwa?! Zbrodnicza ideologia zabarwiona upośledzeniem umysłowym.
Tfu2021.02.18 11:53
Kolego Kochany ! Przecierz to się w końcu rozpxxxxxxi.
Anonim2021.02.18 11:24
Elizabeth przed emeryturą przerób się na faceta i będziecie mieli w końcu króla
o ...2021.02.18 11:24
„W wyniku zmian terminologicznych dążymy do ochrony trans- i nie-binarnych użytkowników naszych usług i pracowników służby zdrowia przed dodatkowymi prześladowaniami, uznając znaczący wpływ, jaki może to mieć na dobrą kondycję psychiczną i emocjonalną. Uznanie kontekstu kulturowego, w którym następuje rozwój usług, ma zasadnicze znaczenie dla uczynienia życia osób trans i niebinarnych bezpieczniejszym”. ... a co z prawami osób "binarnych" ... osób, które nie tylko czują się, ale w istocie są Ojcem albo Matką? ...
Maria Błaszczyk2021.02.18 19:21
No to, co tam jest napisane. "The vast majority of those who turn to midwifery are women and as such, are already comfortable with language that was already in place". Czyli w przypadku kobiet nie ma ŻADNYCH zaleceń, by zmieniać język, ponieważ dla nich on jest ok. I tyle. https://www.bsuh.nhs.uk/supporting-inclusive-midwifery-care/
hehehe2021.02.18 11:22
Kiedy p3dryle wystąpią o umożliwienie im legalnego karmienia osesków tym co tam akurat posiadają ? I kiedy znajdzie się pierwszy odważny, który zrobi to publicznie a gawiedź wystraszona karami za niepoprawność elgiebetyczną będzie tylko odwracać wzrok ? Oj chyba dawno qr_va wojny nie było :-(((
RobotniczaKrew2021.02.18 11:18
W Polsce od dawna mamy terror terminologiczny KKK(Kvrewskiej Klero-Kasty). Nie wolno powiedzieć do takiego Dzień dobry tylko musi być Szczęść Boże, zwracać się na "pan" też nie wolno tylko: proszę księdza, wasza eminencjo/ekscelencjo, ojcze wielebny itp., nie można nazwać ubioru po imieniu (kiecka, szalik) tylko musi być po ichniemu (sutanna, stuła). PARANOJA!
hehehe2021.02.18 11:23
"u" ci uciekło.
hehehe2021.02.18 12:19
W nicku po "K".
TyleNaTenTemat2021.02.18 11:55
wyxxxxxxxj.
Dziennikarz TVN2021.02.18 11:17
My w naszej telewizyjce popieramy taką patologiczną tęczową ciemnotę. taaaak i zero podatków dla nas.
nie przeginaj pały, mendo blogowa2021.02.18 11:27
:/
Antifa to faszyści .2021.02.18 14:06
Spadaj , kacapie !
Zatroskany2021.02.18 11:17
Boże ratuj te biedne, niewinne dzieci. Ratuj nas wszystkich przed tą zarazą, od tej cywilizacji śmierci, od tego wariactwa... . Oni robią niesamowitą krzywdę przyszłym pokoleniom.
ZamiastGęgać...2021.02.18 11:56
Pomódl się.Nowenna do Matki Boskiej.Jak dasz radę przez 54 dni
No i świetnie2021.02.18 11:15
panie Pietrze!