Spurek walczy z Parlamentem Europejskim o... jedzenie - zdjęcie
18.09.19, 17:21Zdj. Facebook/Sylwia Spurek (edytowane)

Spurek walczy z Parlamentem Europejskim o... jedzenie

9

Choć w przyszłej kadencji Sejmu zabraknie tak oryginalnych postaci, jak poseł Ryszard Petru, to reprezentanci środowisk lewicowo-liberalnych w Polsce godnie dotrzymują im kroku w Parlamencie Europejskim. Na przykład Sylwia Spurek z Wiosny... 

Lewicowa europosłanka narzeka na... jedzenie na stołówce w Parlamencie Europejskim. Sylwii Spurek nie odpowiada, że w Strasburgu nie serwują potraw wegańskich. 

Polityk z Wiosny Biedronia umieściła w mediach społecznościowych pismo do Sekretarza Generalnego Parlamentu Europejskiego, Klausa Welle. Spurek domaga się poprawy sytuacji "weganek i wegan pracujących w Parlamencie Europejskim lub go odwiedzających". 

"Zakłady żywienia zbiorowego w budynkach Parlamentu Europejskieńgo nie oferują prawie żadnych opcji żywieniowych wolnych od składników pochodzenia zwierzęcego. W rzadkich sytuacjach, kiedy ma to miejsce, oferta ogranicza się do przystawek, niestanowiących pełnowartościowych posiłków"-Pisze europosłanka do Sekretarza Generalnego PE. 

"W efekcie, weganki i weganie pracujący w Parlamencie Europejskim, lub go odwiedzający, nie mogą najczęściej spożyć odżywczego posiłku podczas pracy czy wizyty, co trzeba uznać za naruszenie ich praw konsumenta”- czytamy w liście Sylwii Spurek. Polska polityk zarzuca również władzom PE brak dbałości o klimat. 

 „Pamiętając o konieczności ochrony praw konsumentów, zapewnienia otoczenia wolnego od dyskryminacji, jak również konieczności przedsięwzięcia wszystkich możliwych środków na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, czy istnieją odpowiednie dokumenty określające obecną politykę Parlamentu Europejskiego w obszarze gastronomii? Proszę o przesłanie mi stosownych dokumentów. W przypadku braku istnienia takich dokumentów, zwracam się do Pana z pytaniem o przyczynę tego braku”-pisze europosłanka, dołączając obszerną listę pytań do Klausa Welle.

yenn/Facebook, Fronda.pl

Komentarze (9):

wuj2019.09.19 23:54
Ironia, być przy korycie i głodować :)
Renia2019.09.19 21:57
Jakie to ciekawe , dlaczego wyborcy głosują na takie osoby , Czy to jest powód żeby ze strony Polski ktoś robił sobie żarty z naszych kochanych europosłów , Dz wyborcom jest obojętne kto reprezentuje nasz kraj , Za sam wygląd tej posłanki należy się minus
Sodoma i Gomora2019.09.19 10:25
Poznań przeprasza za ten badziew który dostał sie do eurokołchozu i robi wioche ku uciesze innych antypolaków
wiki2019.09.19 0:41
straszydło
Elisabeth2019.09.18 19:55
Po prostu postępaczka. Brzydka, nieatrakcyjna pod każdym względem, prymitywna, za to wyszczekana. Sprzedawczyni w zieleniaku - pomyliła się z powołaniem, bidulka
Beno2019.09.18 19:48
Pewnie po to chciała się do PE dostać - po dobre "papu". To są ambicje lewaków i liberałów.
Zephyr2019.09.18 18:48
Ta Spurek to ciągle o jedzeniu albo o krowach. Widocznie jakaś niedokarmiana była i teraz ma problem natury psychicznej. To wszystko normalne, tylko kto i po jaką cholerę wybrał ją do europarlamentu? Przecież to wstyd dla Polaków.
Renata2019.09.18 18:45
Jak widać sporo mamy w społeczeństwie tak myślących ludzi, skoro pani Spurek jest w PE. Moim zdaniem i śmiesznie i strasznie, ale niech pani Spurek i reszta lewicy, nie krzyczy, że w Polsce nie ma demokracji.
.2019.09.18 18:43
Rysiek był zabawny i pogubiony, a ta baba (i nie chodzi że to baba vide: feministki) jest idiotką i kabotynem, która nie nadaje się nawet do siedzenia na kasie w biedrze