27.10.19, 10:40

Rzecznik Andrzeja Dudy prostuje słowa na temat marszałka seniora

"Prezydent miał mieć do rzecznika pretensje, że wypowiada się w trybie spekulacyjnym o decyzjach, które jeszcze nie zostały podjęte" - podaje portal 300polityka.pl. Idzie o słowa Błażeja Spychalskiego, według których marszałkiem Sejmu miałaby zostać poseł Platformy Iwona Śledzińska-Katarasińska.

"Marszałkiem seniorem Senatu na pewno będzie pani senator Borys-Damięcka, jest najstarszym senatorem. Natomiast co do marszałka seniora Sejmu obstawiałbym, że pani poseł Śledzińska-Katarasińska. Jest najstarszą posłanką. Pierwszy raz w historii może zdarzyć się tak, że dwie kobiety będą marszałkami seniorami" - powiedział Spychalski w rozmowie z RMF FM 18 października.

W medialnych omówieniach tej rozmowy nie uwzględniano jednak słowa "obstawiałbym". Spychalski, twierdzi 300polityka.pl, bardzo się zagalopował.

Według portalu prezydent Andrzej Duda chce, by marszałkiem seniorem Sejmu został ktoś o wielkich dokonaniach w opozycji solidarnościowej.

"Prezydent chce, żeby 30 lat po przełomie 1989 r. marszałkiem seniorem Sejmu był ktoś, kto ma piękną kartę opozycyjną, tak jak Kornel Morawiecki, którego Andrzej Duda wyznaczył na marszałka seniora Sejmu w 2015 r." - powiedział portalowi informator z otoczenia prezydenta Dudy.

Do sprawy odniósł się zresztą sam Spychalski. Przyznał, że jego wypowiedź "miała charakter spekulacyjny" i posłanka PO byłaby tylko "możliwą opcją". Rzecznik podkreślił, że nie zapadła jeszcze żadna decyzja, a media cytowały jego słowa "zbyt pochopnie".

bsw/300polityka.pl

Komentarze

Marek2019.10.28 7:54
Tylko Jarosław!
a_l2019.10.27 16:54
Może by tak dodać "Prezydenta", a nie jak TVN...
Oskar2019.10.27 11:55
Liczyłem na to że to jakaś bzdura. Ta cała Śledzinska na marszałka w 30 rocznicę to jak wybór Jaruzelskiego na prezydenta. Godna kandydatura! gomułkowsko-moczarowska antysemitka, alkoholiczka za kierownicą, niezbyt lotna intelektualnie...
Konfederata2019.10.27 11:35
To funkcja tylko honorowa ale wiadomo, że Duda wybierze kogoś z PO, PiS, SLD albo PSL, nie ma mowy żeby wybrał Korwina, choćby ten miał 100 lat. Pisowcy, a Duda przecież nim jest, zawsze będą wspierać wspominane partie. PiS jest ich wspólnikiem w utrzymywaniu okrągłostołowego reżimu i będą zwalczać każdego kto chciałby poprawić życie Polaków. Duda mając do wyboru Korwin lub Biedroń jestem gotów założyć się o ładną sumkę że wybrałby bez rozmyślania Biedronia, oczywiście ładnie to uzasadniając, jego wyznawcy spokojnie uwierzą w każdą dudową brednię.
ptak z gołą szyją2019.10.27 11:13
Duda żeby ożenić się z żydówką musiał się obrzezać!!!!
anonim2019.10.27 11:05
Niektórzy umrą w sejmie i senacie ze starości... i dlatego uważam że w ordynacji wyborczej lub konstytucji powinien być limit wieku kandydatów. 65 lat ( wiek emerytalny ) powinno być górną granicą kandydata. Pełnienie zaszczytnej funkcji posła i senatora wymaga sporo wysiłku i osoby w zaawansowanym wieku mogą nie podołać obowiązkom.
Otto2019.10.27 11:03
Wreszcie mamy Prezydenta z Którego możemy i jesteśmy dumni. Na to czekała Polska i normalni obywatele. To piękna chwila i dzięki Opatrznosci za wynik wyborów. Będziemy również dziękować Bogu za wynik wyborów w maju 2010, kiedy A. Duda zostanie prezydentem na kolejnł kadencję !!! Niech Żyje Nasz Prezydent dr Andrzej Duda !!
OpacznośćSterujeMarionetkowąMiernotą2019.10.27 11:23
Budyniowata gęba z wiecznie obecnym, szelmowskim ćwierćuśmieszkiem. Marionetka sterowana od tyłu. Żona modna, tyle o niej. Matka i ojciec dewoci kruchtowi. Tatuś chciał w senatory, ale ludzie są mądrzejsi i pogonili dziadka. Niech popierduje po trwamsku, nadaje się do Rydzykowych szczekaczek i brukowców. A cała ekipa na klęczkach przed amerykańskimi żydkami.
Lolek kremowka2019.10.27 11:00
Gratuluje sobie i Wam, że mamy nareszcie prezydenta POLAKA, jak s.p. Prezydent Kaczyński, a nie "polaka" agenta lewackiej brukseli lub moskwy. Usunieto mnie z Facebooka 3 razy: za krytyke zboczeńców spod tęczowej flagi, za krytykę islamizacji Polski i Europy i za bratanie sie z Braćmi Słowakami, Czechami i Węgrami w sprawie islamizacji. Ogladałem wczorajsze 'wiadomości" tvn. Propaganda prl w najczystrzej postaci. Manipulacja na 100 procent. Od kiwania głową pani "redaktor" przeszła do sprytnego montarzu newsów. Jednego mi tylko brakowało: a mianowicie mundurów jak w stanie wojennym. Lewackie sztuczki nie afektują normalnych, świadomych ludzi. Niestety wciąż działają na niedouczonych i niedobudzonych lemingow, ktorzy, obok mafi PO i innych komunistów i zboczeńców, będą głosować na bagno, które powoli wciągało Polskę i Polaków w odchłań. Nie dajmy się, naszą ogromną szansą na Polskę dobrobytu są jesienne wybory. Pozdrawiam.
Dominika2019.10.27 10:59
Jestem zachwycona nowym Prezydentem i jego rodziną. Wysocy, przystojni ludzie o bardzo miłej aparycji. Ale najbardziej jestem zachwycona Matką i Ojcem Pana Prezydenta. Bałam się, że znowu 'wygra' Komorowski, ale Opatrzność czuwała, żeby wygrał pan Duda. Pilnujmy tego Człowieka, bo nienasycone antypolskie swołocze już zaczynaja atakować Prezydenta, coś na wzór Lecha Kaczyńskiego.
OpacznośćSterujeMarionetkowąMiernotą2019.10.27 11:21
Budyniowata gęba z wiecznie obecnym, szelmowskim ćwierćuśmieszkiem. Marionetka sterowana od tyłu. Żona modna, tyle o niej. Matka i ojciec dewoci kruchtowi. Tatuś chciał w senatory, ale ludzie są mądrzejsi i pogonili dziadka. Niech popierduje po trwamsku, nadaje się do Rydzykowych szczekaczek i brukowców. A cała ekipa na klęczkach przed amerykańskimi żydkami.
Zosia2019.10.27 10:58
Jak patrzę na te zdjęcia z Panem Prezydentem RP to aż się serce raduje i napawa nadzieją że jeszcze dożyję Polski w dobrobycie. Wszystkiego najlepszego Panie Prezydencie RP, Andrzeju Dudo ! Szczęść Boże, Panu i Pańskiej Rodzinie!
Topek2019.10.27 10:54
No cóż, trzeba wymienić rzecznika, bo ten za dużo kłapie ozorem !
RzecznikAhmedKręciŁamanąPolszczyznąJakKebabem2019.10.27 10:51
To jest rzecznik marionetki prezydenckiej sterowanej przez Breżniewa z Żoliborza, czy jakiś sprzedawca kebabów z Bliskiego Wschodu? Nie macie tam już, w PiSocjalistycznych kadrach, rdzennych Polaków po mieczu i kądzieli, z porządnym ryngrafem na puklerzu i lnianym wąsiskiem u kartoflanego nochala?
JS2019.10.27 10:55
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !